HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 83 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja osobne som napriklad so Silmarillionom nemal nejake velke problemy. Bolo to celkom zaujimava ucebnica dejepisu Ardy :)

A k teme...Tiez sa pripajam k hostinskemu ohladom sladkokyslych knih Daniel Steel a podobne, a takisto rozne romanticko-eroticke paperbacky, co sa predavaju v kazdom stanku na kazdom rohu.

Jo a este si neviem pomoct, ale radil by som sem aj Otca Goriota.(a teraz ma mozte zbit)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aldebaran napísal:

Jo a este si neviem pomoct, ale radil by som sem aj Otca Goriota.(a teraz ma mozte zbit)

no ono suhlas...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
Do mojej TOP5 urcite patria slovenski Miesanci. Pardon ak niekoho urazim, no nechapem, ako nieco take vobec preslo korekturou. Najhorsie na tom boli pasaze pisane Konkolom: nelogicke a divne.

Ja by som ta dal konkrétne 3b, Krvavú pyramídu - Konkolova verzia.
A pridal by som "V každom z nás je legenda" či ako sa to volalo. kúpil som to za 19,- Sk v lacných knihách, požičal a nevrátilo sa. Som štastný že som ten brak nemusel vyhodiť sám.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
A pridal by som "V každom z nás je legenda" či ako sa to volalo. kúpil som to za 19,- Sk v lacných knihách, požičal a nevrátilo sa. Som štastný že som ten brak nemusel vyhodiť sám.

prave tuto knihu by som od teba z nostalgickych dovodov kupil aj za dvojnasobok :lol:

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 92
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, neviem, mne sa Silmrillion páčil (mám doma síce neobrázkovú, ale tiež anglickú verziu), Ako-tak som ho však pochopil až po druhom prečítaní (chaos mien a názvov).

Knihy povinného čítania by som do tejto kategórie vôbec nezaraďoval. Každá predstavuje obraz o tej - či onej minulej(alebo predminulej) dobe.

Zbytočné mrhanie drevom podľa mňa :=

Danielle Steelová & co.

Z Fantasy - Robert Jordan: Kolo Času (asi od tretieho zväzku) a Terry Goodkind: Meč Pravdy, cca od druhého dielu...
Ináč je to škoda, obaja začali zo zaujímavými svetmi a nápadmi, ale skončili pri knižnej obdobe latinskoamerickej  telenovely.

_________________
ČLOVĚK BY CHTĚL BÝT GIGANTEM

- A JE HOVNO KAMARÁDE


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sorryx, ze davam povinne citanie, ale jednoznacné mrhanie drevom a casom je od Hviezdoslava Hajnikova zena... je to podla mna hlavne mrhanie drevom, kedze ma na 10 stran riozpisane, co ybch ja vedel anpiast na 3-5 riadkov :D

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
sorryx, ze davam povinne citanie, ale jednoznacné mrhanie drevom a casom je od Hviezdoslava Hajnikova zena... je to podla mna hlavne mrhanie drevom, kedze ma na 10 stran riozpisane, co ybch ja vedel anpiast na 3-5 riadkov :D

museli sme sa to ucit naspamat... mam na to velmi "pekne" traumaticke spomienky :cry:

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
Cerebro napísal:
sorryx, ze davam povinne citanie, ale jednoznacné mrhanie drevom a casom je od Hviezdoslava Hajnikova zena... je to podla mna hlavne mrhanie drevom, kedze ma na 10 stran riozpisane, co ybch ja vedel anpiast na 3-5 riadkov :D

museli sme sa to ucit naspamat... mam na to velmi "pekne" traumaticke spomienky :cry:
Ja amm traumaticke spomienky uz len z tych prvych 30-tich stran ktore som rpecital a potom som si povedal, ze si radsej precitam nejake tie referaty a vykaslal som sa nato...  :D

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:

Z fantasy ma absolútne nijak neoslovil Silmarilion a radím ho medzi pre mňa nečitateľné knihy (vlastním nádherné, ilustrované, originálne anglické vydanie, no nikdy som neprešiel ďalej ako na tretiu kapitolu). Ale to je o mne všeobecne známe. :)

A inak, dobrá téma!

Ty pohan

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja by som tam dal Harryho Pottera, "diela" od Sapkowskeho, kusky od Dura Cervenaka, Kulhanka,  par ceskych "akozefantasyspisovatelov" (na mena si teraz narychlo nespomeniem), Conanovky a najhorsie co som zatial mal v rukach - Mckiernan - Hellska nistej. Tolkien je tiez nudny, takze skoda papiera. Btw su to moje nazory, nemusia sa stotoznovat s vasimi, tak to dufam pochopite  :P  :twisted:  :wink:


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jonathan Stroud - Amulet zo Samarkandu - Trilógia Bartimaeus (áno, to je jedna kniha)

Autor sa viac zameriava na popis ako príbeh, priveľmi sa stotožňuje s hlavnou postavou a vidno že skombinoval viac žánrov od viacerých autorov ktoré k sebe nepatria. Nebyť tej malej trošky inteligentného humoru spálil by som to. Aspon si môžem čítať tie isté riadky dookola.

Nenechajte sa zlákať pekným obalom, je to hovadina.


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Ogre napísal:
No ja by som tam dal Harryho Pottera, "diela" od Sapkowskeho, kusky od Dura Cervenaka, Kulhanka,  par ceskych "akozefantasyspisovatelov" (na mena si teraz narychlo nespomeniem), Conanovky a najhorsie co som zatial mal v rukach - Mckiernan - Hellska nistej. Tolkien je tiez nudny, takze skoda papiera. Btw su to moje nazory, nemusia sa stotoznovat s vasimi, tak to dufam pochopite  :P  :twisted:  :wink:

"diela" od sapkowskeho??!!!  :shock:  :shock:  :shock:  :twisted:  :evil:  :ikonka44:  :ikonka44:

preco?  :cry:  :cry:


Hore
   

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sapkowsi???ten je úplne najsamsuper!! :o
ale rešpektujem názor..
a u kulhánka nemôžem inka ako súhlasiť...brrr


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak tiez by ma zauimalo ze preco sapkowski :? , a od kulhanka som cital zopar veci, a pacilo sa mi, a co osobne povazujem za brak su poniektore noviny, a navody na pouzitie (pretoze ich nikto necita :) )

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lin Carter - Jandar z Kallistó

LIN CARTER
Moderní Edgar Rice Borroughs. Stvořil sobrodružný příběh plný šermířských soubojů a lstivých praktik, napínavý až do poslední stránky!


Prečítala som cca 4 strany a stačilo mi. Tú knihu som šmarila do šuflíka a takmer dva roky si tam už veselo leží. Nechce niekto? Predám za 50sk. Ale aj to je asi premrštená cena...  :roll:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 83 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun