HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef... ten vlk nasral, ale faktže NASRAL aj mňa :(

Slovenský preklad je lepší než český... český mi v tomto vôbec nesadol

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Zakladám o tomto samostatnú tému, lebo téma o geraltovi je o ňom a nie o husitoch.

Včera som dočítal prvú časť, dnes som si zakúpil druhú. Môže sa preto zdať, že som nadšený, ale nie je to ani náhodou tak.

Veža bláznov ma značne sklamala. Ako už povedal Alef0, je to značne šablónová kniha. Dve kapitoly sú venované sexu, ďalšie filozofickým náboženským debatám (ktoré ale taktiež nie sú práve inovatívne a často mi skôr pripadalo, že sa Sapkáč jednoduho chváli svojim rozhľadom v histórii) a zvyšok sa niesol v duchu: Reynevan niečo pokašle, skopú ho, potom sa CELKOM ZÁHADNE objaví nejaký jeho známy a vytiahne ho z kaše. Pričom práve neustále jeho záchrany sú v knihe často ako päsť na oko a ostávajú nevysvetené.

Plus spočíva v tom, že sa to celé aj napriek značnej brakovosti celkom dobre číta, stredovek je zobrazený klasicky Sapkáčovsky (krv, plechy, hnoj) čo mi vyhovuje a hpostavy (okrem samotného Reynevana, ktorý je úplný kretén a absolútne mi nesadol) sú zobrazené celkom zaujímavo.

Uvidíme, aký bude druhý diel. Momentálne nemám čo čítať a celkom ma zaujíma, či Sapkáč nájde gule aspoň na to, aby zbavil svojich hrdinov štatútu nesmrteľnosti a či jedného z nich picne. :)

V skratke: Krvi elfov to nešiaha ani po členky. Zápletkou, postavami, ani napätím. Je to ale stále Sapkáč, takže sa tam aspoň otĺkajú zapancierovaní knechti.


Zial, ako som uz povedal, prva kniha trilogie ma vyhodu v tom, ze citatel odpusti autorovi mnoho veci, lebo dufa, ze sa to v dalsich dieloch napravi. Lenze druha kniha ma o tom nepresvedcila a vinie sa v kolajach prveho dielu. Atmosfera ano, dej nevelmi. Autor by tymto stylom vedel napisat aj 666logiu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
a tie knihy sú úžasné... pre mňa na rovnakej úrovni ako Zaklínač. to, že zachránenia sú akoby Deus ex Machina sa mi často nezdá... a tam kde sú, sa niečo z toho dozvieš asi až neskôr. pri sapkovi všeobecne platí, že si treba diela prečítať aspoň 3x kompletne... aby sa ti nitky splietli dokopy

+divol by si sa kolkokrát ti známy pomôže. ja som už pár krát od náckov a podobne nedostal na budík iba vďaka tomu že sa kopa ľudí pozná a že ja zopár tiež poznám...  :wink:

Aj keby to tak bolo, napísať celú knihu o tom, ako sa hrdina potĺka Sliezkom, dostáva po hube a následne je zachraňovaný priateľmi vhodne čakajúcimi v blízkych kríčkoch je podivné.

A ešte mi chýba nejaka hlbšia zápletka. Záchrana Adely by bola fajn, nebyť toho, že Reynevan sa už od začiatku o nej vyjadroval takým idiotským spôsobom a Sapko to písal tak ironicky, že bolo jasné, ako sa to skončí. Popis husitských vojen taktiež žiadnou veľkou zápletkou neoplýva, skôr mi to pripadá len ako spôsob, ako farbisto zobraziť násilie páchané cirkvou a klasicky sapkáčovsky zobraziť, že vojna je zlá (niektoré pasáže ako keby krvi elfov zo stránok vypadli). Záujem budí tak akurát celá tá vec okolo murárikov, tá ale ťažko tvorí hlavnú dejovú líniu (aspoň v prvej časti).

Čím viac nad tým premýšľam, tým viac mám pocit, že keby to Sapkáč vydal ako zbierku poviedok a v jednotlivých kapitolách pomenil trochu mená postáv, bolo by to v pohode. Ale takto to kúsok kríva. (NIE JE to zlá kniha, ale určite sa v mojich očiach nepostaví medzi žiadne super uctievané a určite ju nebudem druhý krát čítať nijako skoro)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 54
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inu ja práve čítam Narrenturm a ... Povedzme, že to so mnou je to tak ďaleko, že som odložila bokom aj Paracelsovo lekárstvo a čítam už len Narrenturm :)... Na mňa to Sapkáč vie... A tá kapitola, kde bola inkvizícia na Šarlejov spôsob bola parádna... A aj ten vlkodlak, čo znásilňuje chlapov od zadku  :twisted: ... Uznávam, že hlavná postava je kretén a nesadol mi a ani by mi nebolo ľúto, keby ho za tú jeho blbosť zapichli niekde pred koncom, pretože postavám Geralta a Yennefer nesiaha ani po malíček pravej nohy, ale ... On nie je Geralt ani Yennefer a sú tam aj iné postavy, ktoré vedia nadchnúť... Šarlej proste rulezzz :)! A napriek tomu, že sa to ťahá, je to stále Sapkowski- je tak milo perverzný a unadávaný, že ho musím mať rada...


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Reynevan je náhodov pekne popletený mladík.. to ste ešte nikdy neboli???
mne to celé sadlo... a neviem teda čo hlbšie, annun, ti tam chýba... jaké tajomno???
nechápem kritike.. normálne chápem ale v tomto prípade vôbec :oops:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co sa Reynevana tyka, tak mne sa nahodou paci,ze je taky kreten aky je :) Osobne mam rad kretenov v hlavnych ulohach, vzdy sa aspon nasmejem :)

A u mna ma Reynevan este jedno plus, a sice, ze je medik :) (a ciastocne heretik. Paci sa mi spajanie mediciny v Prahe s magiou)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:) mne sa páči Reynevan lebo sa v ňom vidím často...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo, Reynevan je sympos......Ale mne sa strasne paci postava Normalneho. Jednoducho ten postoj " ja som normalny a vy vsetci okolo ste blazni" ma uplne dojal. A najma to, ze jeho nakoniec predsalen pustili  :lol: .......

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pre nas,mensinu nepracujucich co ani nedostavaju vreckove je tato kniha dost draha.Ale uz davno po tom slintam
A ak by sa nahodou postastilo....je to lepsie v cestine alebo v slovencine?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal som slovensky preklad a nestazoval som sa.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
mam cesky preklad, nestazujem sa :)


Hore
   

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No a za slovensky nemusim platit postovne a problem je vyrieseny  :)


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
slovensky je fakt špica, moc ho chvalim :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 172
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, ja som mal moznost citat Bozich bojovnikov este ako rukopis (tzn este pred tym ako vysli ako kniha, tesne pred tlacou ale aj s poznamkami a opravenymi/neopravenymi chybami) a mozem povedat ze preklad je dobry aj ked nazor slovenskeho vydavatela na latinu autora sa nesie v style "autor si niektore slovne spojenia vymysla a nam sa to nechce prekladat". Ale inak je to fakt prvy slovensky preklad ktory je fakt dobry.(ze by to mala na svedomi aj mne blizka osoba ktora sa na nom asi podielala???)


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som precital tieto dve knizky, a musim povedat ze mne sa to lubilo. Nebolo to take skvele ako Zaklinac, ale ja taketo historicke romany oblubujem viac ako fantasy, takze nebolo co riesit. Mne to sadlo a tesim sa na trojku. Suhlasim ze pribeh je o hovne, ale dobre sa to citalo.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun