HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Konečne som prečítal a musím povedať, že sa mi to PÁÁÁÁÁČILO.
Warrior - vôbec by som nepovedal, že je svet vykkreslený ako B / W. Podľa mňa tam nejde o konflikt dobro - zlo ale skôr o diskusiu (vedenú aj bojovými kúzlami) medzi totalitou a anarchiou.
3 otázky pre tých, čo čítali a pochopili:
1, Ak Svetlý koná ako Temný a uvedomí si to, rozplynie sa do šera (výčitky svedomia či čo), čo sa v analogickom prípade stane s Temným?
2, Čo v prípade, že si Svetlí uvedomí, že je na nesprávnej strane a chce prejsť k Temním?
3, Nižší Temný (upíri, vlkodlaci) môžu iniciovať obyčajných ľudí, čo ak iniciujú Svetlého?
SPOILER: Že to Anton dotiahne na extratriedu som pochopil už pri prepisovaní knihy osudu v prvom diely.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čítal som aj ďalej a našiel som odpoveď na úprvú otázku (v Poslednej hliadke) - ak je dosť skúsený dokáže sám seba úpresvedčiť, že konal správne, prípadne zmení farbu. Stále to však funguje na princípe výčitok svedomie a keďže temní sú definovaní ako tí bez svedomia...

Späť o bsahu kníh. Prčítal som v poslených dňoch Temnú aj Poslednú hliadku a je v nich vidieť dosť veľký rozdiel (veď aj každú písal niekto iný). Nechápem však, prečo štvrtú knihu preložili ako Temné hliadka, veď v origináli sa volala Lik Černoj Palmiry. Okrem toho je dejovo akosi pomimo ostatných dielov. Jej hlavným plusom je však vykreslenie Dennej hliadky (v pôvodnej trilógii aj Denná hliadka bola skôr o svetlých).
Treba však povedať že Poslednú hliadku pokladám aj do spracovania za kvalitnejšiu.
Že Temná hliadka stojí o tridsať ČK menej ako ostatné je plne pochopiteľné.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun