HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
E-Books, aj ked boli spominane na viacerych miestach, radsej tuto neriesme.
Citácia:
ad ad 1: Je sice pekne ze ti poviem nazov titulu a autora(a nemyslim len seba)... co s toho ked vies ze tu knihu uz davno nezozenies...

Myslim si, ze je len prirodzene, ze takyto problem nevyriesi priamociaro nikto. Teda, zial, Dragonlance tam nebude. Na druhej strane existuje bezpocet atraktivnych aktualnych knih, ktore veselo vychadzaju v dotlaci.

Co sa tyka prava povinneho vytlacku: podla mojich vedomosti nan maju uz len tri kniznice na Slovensku (opravte ma, ak sa mylim): martinska Narodna, bratislavska Univerzitna a kosicka Statna vedecka. Nehovoriac o tom, ze ceske sfaf nedostanes.

Citácia:
k by sme davali napr. prispevky na niekoho ucet..napr 300Sk..vstupne alebo co....tak co by spravil majitel toho zmienovaneho uctu???...peniaze by boli na ucte a co???...ak to ma neako pokracovat je nutne upovat nove tituly....pretoze ked nic nove nekupis....proste kniznica bude chatrat..

Majitel zmienovaneho uctu nakupi atraktivne tituly: napr. na zaklade hlasovania citatelov. Urcite sa za ne nepojde opit do Karibiku :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
edit - ad sabathius:
1. ked dobre chapem tak odporucas system vkladu financii (napr. clenske 300sk/nejaku dobu) a nasledne moznost vyberu?

2. ako ste riesili slovne spojenie 'patri kniznici' - kniznica ako pravny subjekt nebude existovat...patrili knihy niekomu XY?

Kniznica ako pravny subjekt neexistovala. Knihy boli k dispozicii vsetkym citatelom v priestoroch kam sme chodievali hravat. Mali sme na to miestnost.

3. Na com vam konkretne padol projekt?[/quote]
Na toto malo vplyv viac veci
- za citatelsky poplatok 300sk/osoba zabezpecis v lepsom pripade jednu knihu. Pre ludi ako som napriklad ja je to dvojdnova spotreba. Aby bol "projekt "kniznice pre mna zaujimavy mal by mat aspon cez 50knih ktore by ma bavili rocne. To znamena minimalne 50 ludi (pri matematike rocne vstupne = jedna kniha a vsetky ma budu bavit). Cize my sme mali menej knih ako by sme mat mali
- komu knihy patria. My sme sa dohodli na zaciatku, ze ak to kniznica nepojde, darujeme knihy do domova + si kazdy vezme to, cim prispel z osobnej zbierky. Inak ludia reptali na fakt, ze co sa stane z knihami po ukonceni projektu (rozumej, kto si co vezme)
- uz pri 18 ludoch zdielajucich jednu kniznicu si cakal na novu knihu (napriklad od Kulhanka) tak dlho, ze si si ju radsej kupil sam

Cize tak. Vseobecne je to napad dobry, ale priznam sa nedavam tomu prilisnu nadej, aj ked drzim palce.
Osobne mam ku kniham velmi blizky vztah a nerad ich poziciavam. Iba ludom o ktorych viem, ze mi ju vratia neposkodenu a nacas. Nuz a e-booky. Nie je nutne piratit. Dnes je knih na nete tolko, ze za maly poplatok sa v nich utopis.

Okrem toho ak ti poziciam knihu ktoru som si kupil ja a ty si ju precitas, je to uplne to iste ako ked si ju od niekoho stiahnes z netu a precitas. Iba ak by si mi za to zaplatil a ja by som odviedol prislusne platby neporusime autorsky zakon. Preto ostatne kniznice/dvd a vidopozicovne existuju v pravnych formach. To len na margo predsavzati

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale z toho celkom nechapem na com konkretne to padlo - lebo nevidim podstatu padu v dlhsej cakacej dobe, alebo v tom ze nebolo 50 novych knih. A predsa len spotreba 1 kniha na 2 dni nie je priemerna - to by si potom pri 18tich ludoch zase tak dlho necakal - jedine ze musis mat novinku ihned a taka 'nadrzanost' tiez asi nie je beznym javom.

Tu sa javi ako dobre riesenie nie clenske za rok ale za pocet pozicanych knih....to by si napriklad svojou spotrebou 50tich knih velmi pekne prispieval do kniznice...

Doplnujuce otazky : kolko knih ste mali? kolko userov?


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Knih bolo okolo 50 a userov 18.
Nuz hej, ja mam spotrebu neobvyklu to je pravda. Co sa tyka "nadrzanosti" neviem ci poznam niekoho, kto rad na knihy ktore chce citat caka (pri 18 tich ludoch a povedzme rychlom citani a doruceni ku kamosovi spolu za 3 dni cakas takmer 2 mesiace na knizku co by ma teda asi slak trafil). Zvlast ked vsetci postupne zacinaju o knizke hovorit aka je fajn a co vsetko zaujimave tam bolo. V takom pripade sa mi ako riesenie javi striedat "prvych citatelov" danej knihy (teda ty si cital prvy Kulhanka, ja budem tohto noveho Pratchetta).
Ako som spominal, padlo to na kope drobnych veci. Nebola nejako karma. S odstupom casu si myslim, ze by to aj mohlo ist hlavne ak su vsetci v jednom meste a veci sa vopred premyslia. U nas to bol skor taky hura system.  Na zaciatku bolo knih dost, lenze behom par mesiacov vsetci vsetko co ich zaujimalo precitali. No a potom sa knihy nestihali kupovat v takom pocte aby sa predislo frustracii z cakania. Ak totiz kupujes knihy na zaklade hlasovania kupis cosi co chce citat vacsina ludi. A ak si posladny z tej vacsiny co to dostane do ruk, stve ta to. Nam pribudalo mesacne tak 4-5 knih. Bolo to malo.
Mozno sme len nemali stastie.

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zabudol som objasnit podstatu padu.
Ta je v tom, ze ak ludi prestane postupne bavit na knihy cakat, prispievat alebo zacnu mat dojem, ze je jednoduchsie si knizku kupit za vlastne a mat ju doma kedykolvek k dispozicii zacnu z kniznice odchadzat, prestavaju prispievat a ak nemas priliv novych clenov zacinaju ti chybat prostriedky na nakup dalsich knih. Co prinesie dalsie spory o tom co kupit, odchod clenov a postupne to dojde do stadia, ze zavrie clovek kram.

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sabathius napísal:
Co sa tyka "nadrzanosti" neviem ci poznam niekoho, kto rad na knihy ktore chce citat caka (pri 18 tich ludoch a povedzme rychlom citani a doruceni ku kamosovi spolu za 3 dni cakas takmer 2 mesiace na knizku co by ma teda asi slak trafil). Zvlast ked vsetci postupne zacinaju o knizke hovorit aka je fajn a co vsetko zaujimave tam bolo. V takom pripade sa mi ako riesenie javi striedat "prvych citatelov" danej knihy (teda ty si cital prvy Kulhanka, ja budem tohto noveho Pratchetta).

no to nie je ani tak nadrzanost z dovodu citatyela ale z dovodu knihy - to ze je dobra...v takom pripade panujem robit to iste co aj ine kniznice - nabrat viacej exemplarov...napr. dve alebo tri....stale bude funknce forum ku kniznici a na nom sa da hulakat do spravcov a ziadat o knihu - ak bude tych ziadosti dost tak velmi rad kupim aj dalsie exemplare...


ale v tom pripade si skor myslim ze bolo treba kusok trpezlivosti....ale to je iba moj nazor - uvidime ako dopadneme my...

edit - kazdopadne vdaka za velmi cenne pripomienky z 'praxe'

edit 2 - uz chapem podstatu padu - myslim si ze je to v mojom pripade riesitelne...napada ma viacej ciest ako rezervny fond na taketo kriticke knihy...plus co som spominal vyssie...vacsinou ak je kniha ziadana tak je dobra a nie je problem do nej investovat viackrat...ak by bola poziadavka prilis velka tak sa v tom pripade oplati uvazovat aj o scane...aspon na isty cas...poskytovany na poziadanie cez forum (ale to by uz muselo byt velmo zle a tato cesta ma nelaka)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dakujem aj ja za cenne pripomienky. Chcem sa len spytat: zda sa mi, alebo zakladny problem vidim v tom, ze ludia to vo vasom pripade vnimali bud ,,vsetko vsetko si poziciam z kniznice", alebo ,,vsetko vsetko si kupim za vlastne"?

Aspon takto som to pochopil - iste, ze ked vidim, ze nejaka kniha je fakt dobra a naozaj vidim, ze sa mi ju oplati mat, tak si ju kupim a nebudem cakat, kym sa uvolni. Su vsak knihy, ktore su dobre, ale nie az take dobre, aby som ich musel objimat v posteli dnom nocou. A prave tie si radsej poziciam (aj ked budem cakat), nez kupim.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No nieco na tom bude....je predsa logicke ze ked sa mi zapaci kniha(napr.) to bude prva cast....tak si dokupim za svoje dalsie knihy a nebudem na ne cakat...

a ked si kupim tu ... knihu je logicke ze sa budem pytat..oplati sa mi davat clenske ked si musim knihu aj tak kupit aby som ju mal  v slusnom case...alebo bol jej vlastnikom...

Toto je vsak problem ani nie tak toho ci si kupit knihu alebo nie...ale toho kolko knih citam za mesiac za den ....za tyzden....

pretoze ak precitam 30 knih za 2 mesiace neni prblem platit clenske a este si k tomu kupovat knihy..
ale ak si precitam knihu sem tam...neoplati sa too....

ale celkovo si myslim ze clovek musi nieco obetovat ...1. peniaze a po druhe (napr. Vratko vela casu ..a dohadovania sa..aspon na zaciatok...casom to bude len vela casu...)

pretoze aj kupovanie knih zaberie dost casu...alebo hladanie knih...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad sylwerdragon -
rozmyslas celkom ok, az na to, ze jeden fakt je stale nemenny - kolko ludi tolko chuti. Kniznica nebude mat inu sancu iba ist takym temtom a zit takym zivotom akym zvlada, a ten bude urcovany iba volou tych co sa o nu staraju - a teda cas a peniaze. Nebude ani visiet ani padat z mojho pohladu na tom kto kolko cita, alebo kto si predstavuje aku cakaciu dobu a podobne. Na zaklade tychto veci bude iba bud efektivnejsia alebo menej efektivna. Pravdou vsak podla mna ostane fakt, ze ten co nema vela penazi si z nej pozicia raz za cas nejaku knihu. A vtedy budem spokojny.

Jeden fakt je na svete - pustili sme sa s alef0om do toho a aj to dotiahneme a potiahneme. Myslim si ze KNIHA ako taka si to zasluzi.

Mozno nebude najrychlejsia, mozno nie podla kazdeho ocakavania, ale myslim si ze ucel splni - a tym je pre mna priniest knihu tym serioznym citatelom, ktori si knihu vazia (ergo ju neznicia ked si ju pozicaju) a nemaju az tak vela prostriedkov na nu. Koniec pointy. Ostatne dovody su z mojho pohladu sice vitane ale druhorade. Za rok (ano treba byt naozaj az tolko trpezlivy) si myslim, ze vo svojom arzenali bude mat celkom peknu zbierku titulov pokryvajucich takmer vsetko z relevantneho fantasy sveta...z roznych dovodov, ktore nejdem rozoberat.

Taktiez si spomenul mna na konci - k tomu poznamka...alef0 sa nemalou mirou pricinil o jej pociatocny (minimalne pociatocny) vyvin. Vyvin myslienky podporeny realnou pracou na projekte.

edit - a aj tie prispevky ktore tu vsetci ostatny pisete su hodnotne a mnou cenene - dovod je jednoduchy - uvedomujem si ze bez toho by to bolo iba akesi tapanie v tme.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco mam neodbytny pocit ze je toto zase jeden z tych 'velkych projektov' ktore nikdy neuvidia svetlo sveta....  :roll:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
preco mam neodbytny pocit ze je toto zase jeden z tych 'velkych projektov' ktore nikdy neuvidia svetlo sveta....  :roll:

preco mas ten pocit neviem...ale zaujima ma to - z toho sa mozeme poucit....

zatial sa to vyvija....kniznica sa pomaly formuje....myslim ze v nejakej dobe mozno ocakavat uz databazu na nete...teda trpezlivost a napady...


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a kedy niaky admin premenuje temu na "project libris, postavte mi sukromnu kniznicu" ?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco ,,mi"?
Poprosim rozumne argumenty.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pretoze to vyzera, ze ste s vratkom sami dvaja co sa o to nejak aktivne zaujimaju? To si mozte tie knihy poziciavat navzajom  :) ...ale zas aspon nebude dlha cakacia doba  :ikonka01:


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Pretoze to vyzera, ze ste s vratkom sami dvaja co sa o to nejak aktivne zaujimaju? To si mozte tie knihy poziciavat navzajom  :) ...ale zas aspon nebude dlha cakacia doba  :ikonka01:

ja to vidim tak, ze to uz je udel tych co nieco rozbiehaju, ze sa o to aktivne zaujimaju - ale mozem sa mylit. Aktivny zaujem citatelov pride v momente ak budu mat na vyber 200 knih , ktore by si precitali radi. Do vtedy je to z ich strany filozoficka debata.

Kazdopadne si nemyslim, ze takto postavena debata ako sa tu posledne nastoluje prospeje nejako urovni kniznice. Skor je konktraproduktivna pretoze evokuje nejake skor nekale zamery co mozem ubezpecit ze nie je pravdou. Ak mate napad ako poriesit systemove veci sem s tym.

Tolko z mojej strany.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun