HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ide oto ze prava sa len prenesu, z autora, posunu sa na vydavatela, alebo toho kto si autorske pravo odkupil

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
ide oto ze prava sa len prenesu, z autora, posunu sa na vydavatela, alebo toho kto si autorske pravo odkupil

ano ibaze je tam zakomponovane aj dalsie pravo a to moje majetkove na danu knihu a tam su skryte moznosti...spytal si sa otca? otec je pravnik? (nezavisle to poslem aj svojim znamim pravnikom - uvidime)


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
otca som sa nepytal z jednoducheho dovodu,  nemoze si pamatat vsetky zakony, takzer by na mna vytasil zakonnik
normalne si treba najst zakon, prestudovat a co neni jasne na to sa opytat

majetkove pravo na knihu ma logicky jej vlastnik, predajom alebo darovanim sa vzdavas vlastnickeho prava

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
otca som sa nepytal z jednoducheho dovodu,  nemoze si pamatat vsetky zakony, takzer by na mna vytasil zakonnik
normalne si treba najst zakon, prestudovat a co neni jasne na to sa opytat

majetkove pravo na knihu ma logicky jej vlastnik, predajom alebo darovanim sa vzdavas vlastnickeho prava


samozrejme ale otazka znie ci ju mozes aj pozicat - ako vlastnik FO knihy...a za akych podmienok....
lyze pozicat mozem? ved aj to je niekoho vytvor, nasledny prenos prav a nasledna pozicka...ako pise annun ... potrebny je relevantny nazor ale to iste nie je zakon o kniznici a autorsky zakon lebo to nas v podstate nezaujima - nedotykame sa ich...

btw - darovanim sa majetkoveho prava celkom uplne nevzdavas - v darovacej zmluve MUSI byt clanok ktory umoznuje za istych podmienok navrat veci - ale to je tu OT - iba info


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ale zbytocne budes pripravovat system, ktory ti nakoniec ztroskota na tom, ze to cele bude nelegalne....

To mozeme rovno zabalit Hostinec so Sladom a polovicou dalsich for do skatule s Napisom ,,Tvarili sme sa, ze sme legalni, ale nepodarilo sa nam to".
------------------------------------------

Dalsi dolezity fakt, ktory mam na mysli je to, ze slovo ,,kniznica" v nadpise neznamena ,,kniznica v zmysle vyssieuvedeneho zakona".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
farar_metod napísal:
otca som sa nepytal z jednoducheho dovodu,  nemoze si pamatat vsetky zakony, takzer by na mna vytasil zakonnik
normalne si treba najst zakon, prestudovat a co neni jasne na to sa opytat

majetkove pravo na knihu ma logicky jej vlastnik, predajom alebo darovanim sa vzdavas vlastnickeho prava


samozrejme ale otazka znie ci ju mozes aj pozicat - ako vlastnik FO knihy...a za akych podmienok....
lyze pozicat mozem? ved aj to je niekoho vytvor, nasledny prenos prav a nasledna pozicka...ako pise annun ... potrebny je relevantny nazor ale to iste nie je zakon o kniznici a autorsky zakon lebo to nas v podstate nezaujima - nedotykame sa ich...

btw - darovanim sa majetkoveho prava celkom uplne nevzdavas - v darovacej zmluve MUSI byt clanok ktory umoznuje za istych podmienok navrat veci - ale to je tu OT - iba info



Ste mimo?????

Pozicat mozes co chces...ako vlastnik knihy ju mozes pozicat komu chces na ako dlho .....mozes si spravit aj zoznam knih...mozes si spravit co chces...

nemozes scanovat knihu(za ucelom obohacovania sa..) a potom ju ponukat na internete :) bez vedomia autora resp. bez vedomia a suhlasu(autora+vydavatela..)

PS. v darovacej zmluve nemusi byt ziadny clanok o navrate veci spat k povodnemu majitelovy(vlastnikovy), darovaciaq zmluva je zmluva ako kazda ina..zmluva..

v darovacej zmluve musi byt maximalne uvedene kto, co, komu, kedy, a pripadne dalsieveci ako svedok...a podobne..pripadne ten kto bude platit poplatky spojene s darovanim(resp. ci bude novy majitel platit poplatky za vec...mysli sa tak ...ze plati vzdt povodny majitel...ale novy majitel moze tieto poplatk zaplatit povodnemu majitelovy..)..  

a kedze nieste kniznica nemusite mat ani ziadneho cloveka ktory by mal vsetko na starosti...

OT...Problem diskutujem s pravnikom :) Vratkom cez PM...dakujem nekomentovat..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Naposledy upravil SylwerDragon dňa Ut. 05. Dec 2006, 23:32, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad poziciavania - praveze v autorskom zakone je napisane vyslovene - poziciavanie a pravo o tom rozhdovat je autorove pravo....co sa tyka knihy a jej majitela skor zdielam to co pises ty avsak to o com diskutujeme tu je moznost toho nelegalneho vztahu FO ako majitel knihy vs.vlastnik prav ako aj prava poziciavania. Nielen rozmozovania a kopirovania.

p.s OT co sa tyka darovacej zmluvy tak tam musis mat clanok o naruseni dobrych vztahov a pod.(podla novelzacie - sam som dany proces absolvoval) ktory moze viest aj k navrateniu veci a to je ten neuplny prevod vlastnickych prav o ktorom som hovoril. Koniec OT aj celej darovacej zmuvy ktora je tu nepodstatna.


Naposledy upravil vratko dňa Ut. 05. Dec 2006, 23:53, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj ja možem otazočku? :ikonka53:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun