HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred dvoma tyzdnami mi konecne dorazil, dnes dokonca uz aj obal z honkongu, takze radost prevelika, som nadseny, je to genialne, uzasne, a verim ze je to predsvest revolucia v literature.

Mate aj vy? Chcete? Myslite si, ze to prinesie zlom, najme co sa tyka indie spisovatelov, teda ludi, ktori zbuchaju knihu, obidu vydavatelov, zavnu ju predavat na kindle, zarobia milion? (uz par takych je)


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mám knédel a som nadmieru spokojná, len časom mi bude asi trochu vadiť, že je tam obmedzenie na písmo, prečíta to latinku, azbuku a myslím, že aj nejaké iné ázijské abecedy, ale napr. arabské písmo to nezvláda (áno áno, je to dosť úzkoprofilová vec asi), ale možno to časom podchytia.

už to prináša zlom v tom, že si môže viac ľudí dovoliť vydať knihu za oveľa menší peniaz, ale bohvie, či to ľudia budú kupovať. vôbec to neviem odhadnúť. bude asi ťažké rozlíšiť, čo je kvalitné a čo nie, asi bude ešte viac odpadu ako je teraz.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
urcite bude viac odpadu, ale net pomoze roztriedit...snad :)
ten hlavny rozdiel vidim v tom, ze doteraz rozdiel medzi trhakom a zabudnutym rukopisom bolo v rozhodnoti jedneho (2-3-4) cloveka - vydavatela. Ebook das na net, trosku ho rozhodis po sietach a pockas, co sa z neho vyvrbi


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez mam Kindle asi stvrt roku a som nadseny. Dokonca musim povedat, ze sa mi cita lepsie ako papierove knihy.

Citácia:
ludi, ktori zbuchaju knihu, obidu vydavatelov, zavnu ju predavat na kindle, zarobia milion? (uz par takych je)

Mas nejaky tip?

edit:
Wlacho: A kolko ta teraz Kindle vysiel? odkial si objednaval? platil si clo/DPH?


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tip nemam, len som o nich cital :)

doniesol mi ho kamarat z UK, takze ca 170e; z USA stoji se vsim vsudy okolo 190e, alza ho mala naposledy za 230 co som pozeral - otazne, ci ti to stoji za zaruku, alebo nie. ale inak google vydava svoj ereader tento mesiac, tak ak vas to strasne nepali, pockal by som par tyzdnov, cim skusia zaujmut :)


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ozaj, inak nedavno amazon predstavil verziu, ktora v menu pusta taky mini banner s reklamou, ta je lacnejsiea. Ak nechcete 3G (viem si rpedstavit ze niekto ho nechce) tak dalsie peniaze dole, sum sumarov najlacnejsi stoji $114 (+ca $40 za dopravu dan a clo, cize tak 100e)
Ak chcete citat vela pdfiek a mate peniaze nazvys, zvazil by som aj DX, ma 10 palcov a stoji ca $380


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja ho mám bez 3g, doteraz mi to vôbec nechýbalo.

inak dx sa mi zdá trochu veľký, vláčim totiž kindle skoro všade zo sebou a zmestí sa aj do relatívne malej kabelky.a pdfka sa dajú dosť dobre a rýchlo konvertovať do pre kindle čitateľnejšieho formátu, lebo čítať pdf na tom bola pre mňa pain in the ass


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som bral aj 3g, lebo nemam (a tak skoro mat neplanujem) šmartfón, takze precitat maily na cestach alebo pozriet cestovne poriadky sa vzdy zide, hlavne ked je to totalne zadarmo aj uprostred mozambiku.
DX je podla mna vhodne pre akademikov a ludi, ktori musia citat tony pdfiek s grafmi a ilustraciami. pdfko aj po konverzii nevyzera vzdy dokonale na normalnom kindle


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja uvazujem nad knedlom, a priznam sa aj nad ipadom/random inym tabletom,u knedle sa dost bojim drmka, ipad/tablet ma laka aj na citanie komixov, a ipad hoci specialne ho nemam rad ma este [vymazané] gps a aplikacie k tomu, tam zas baterka je ale issue

_________________
Blep


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak pri knedli ide hlavne o ten e-ink, vyzerá to úplne ako papier, neťahá to oči, vydržíš čítať oveľa dlhšie ako zo žiariacej obrazovky.
záleží čo od toho chceš, ja mám kindle na čítanie, iné mi na tom netreba.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ipad je super na komixy, knihy, video ale na nic ine :)
na to, ze to ma byt udajne best web surfing experience a kazdy si ho neviem ako chvali ide na nom surfovanie pekne nahovno a pisanie este horsie ( neexistuje pohodlny sposob ako ho drzat a zaroven na nom pisat ). a ak chces GPS treba mat 3G verziu, lebo [vymazané] z craplu nedali GPS do wifi verzie ( vsak naco, ze )

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
u knedle sa dost bojim drmka


co tym myslis?


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun