HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Hlasoval(a) som za:
Ako orol 25%  25%  [ 1 ]
Neodhaliť tvár 0%  0%  [ 0 ]
Potomkovia mŕtvej planéty 25%  25%  [ 1 ]
Druh komunikácie 25%  25%  [ 1 ]
Čierny les 25%  25%  [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 4
Autor Správa

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finálne poviedky Ceny Fantázie 2007 na pretrase.

Tam sa číta a hlasuje, ale prečo by sme sa o nich nemohli porozprávať tu?  :) Čo si myslíte o kvalite textu, príbehu, postavách, atď.? Vyjadrite sa.

_________________
There be the dragons.


Naposledy upravil nage dňa Pi. 19. Okt 2007, 20:46, celkovo upravené 7 krát.

Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekna tema, precitam a dufam, ze mi nevypadne mozog :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuž, boli to všetko výborné texty. Tí Potomkovia mŕtvej planéty ma poriadne zmiatli... Už som v tom mala dosť chaos, čo môže byť aj tým, že sci-fi nezvyknem čítať. Ako orol - tak to bolo veľmi zvláštna poviedka, hlavne preto, že bola o Jánošíkovi, napísaná presne takým štýlom, aký sa k tomu obdobiu hodí, ale... No... Hm. Na mňa príliš folklórne a málo fantastické. Hoci treba uznať, že krásne napísané. Neodhaliť tvár bol fajn text, len s tým neodhaľovaním tváre tam dokopy nič nebolo. Jedna vec. Trochu zastretá. Nevysvetlená, zvláštna. Ale dosť dobré, treba uznať. Sci-fi prostredie skrížené s domorodosťou, všetko pokrútené do zaujímavej svojskej fantastiky.  :) Čierny les by bol úplne skvelý, keby nabral rýchlosť už na začiatku. Resp. tá prvá scéna bola dobrá, zaujala, ale potom to išlo akosi pomaly, hlavná myšlienka sa pomaly odkrívala, zrejme mohla aj skôr.. Ale inak to bolo fakt super. Len sa mi nepáčil ten predlhý opisný odsek. Druh komunikácie mi pripadalo, akoby sa autor nechal inšpirovať tým propagandistickým billboardom o tom, že nám právo na život nikto nevzal. Hehe. Bolo to dobre rozostavané, pekné scifičko s nádychom romantickej drámy s dobrým zvratom na konci.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Precital som vsetky.

Potomkov mrtvej planety som, uprimne povedane, nedocital. Zial, mam pomerne negativny voci takejto sci-fi, kde je hlavne tona patchvostych ras jazdiacich na pseudokvarkonekropozitronovych antikonoch - jednoducho mi pride vyvetrana uz vo chvili, ked je napisana a neodbytne mi pripomina sposob, ked Majka lietala na plechovej rakete (a okrem toho, tento sposob uz ironicky napodobnil Lem pred sto rokmi). Podla mna dobre sci-fi sa nemusi hmyrit kdejakymi pavynalezmi na to, aby bolo dobre. Takze mozno trochu kruto, ale nie, toto nie je to, co by sa mi pacilo.

Neodhalit tvar mi prisiel ako absurdny ulet (dazdniky a postapokalypticka teta). Sice som tiez nepochopil, co to malo mat s tvarou, ale napad i prevedenie (i myslienka na pozadi) sa mi pacila. Pre mna vitaz.

Cierny les mi prisiel ako standardna, kvalitna temna poviedka, so standardnou vecou, kde sa ubohy clovek stretne s niecim fantasy, ktore ho pohlti a .. zmeni. Mozno by sa mi pacila nepatrne kratsia verzia, ale inak som dost vahal, ako ho porovnat s Neodhalit tvar.

Orol ma zaujal svojou zamernou slovencinou, ktora pekne budila dojem tej slovenskej irecitosti. Po docitani mi to prisla ako povest so vsetkym tym, co k tomu patri - pekny jazyk, tradicny pribeh a ehm neoriginalita - citatel, ktory zabudol na to, ako vyzeralo povesti Marie Razusovej-Martakovej, si to moze pripomenut, ale inak na rezisersky zostrih Janosikovskych povesti asi coskoro zabudnem.

Druh komunikacie ma tiez sklony tvarit sa ako sci-fi, aj keby sa podla mna nemuselo. Ta idea je taka, ze uz teraz by sa mohla v pohode stat (co je len dobre :-)). Napad je vyborny (taky spravny ludsko, ehm informaticky), ale nieco nieco mi chybalo na autorovom style. Nejake korenie, alebo mozno vacsia "vypisanost" alebo "remeselnost". Dal by som ju na tretie miesto :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun