HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
najlepsie priam slovanske :ikonka06:

Zanevrel si nedajboze na Capkowskeho? :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
alef0 napísal:
a realne sa bude diat nic.

ak to znamena, ze uz nebude ziadne povodne slovenske (najlepsie priam slovanske :ikonka06: ) fucktazy, som za :D
nic proti svk pisucim autorom (aspon Pavelkovej diela mam celkom rad) ale ono sa to overal neda moc dobre citat... teda. ako lacne funtazy hej, ale dieru do sveta s tym netoto...
proste je to zle :)))


To, ze sa bude diat nic, znamena, ze sa zachova status quo. Ludia budu publikovat na web, porotcovia budu bedakat nad crapom zasielanym do sutazi, raz za cas vyjde nejaka fantasy slovenska kniha, Cervenak bude pravidelne publikovat svoje knihy a o sto rokov nastane zazrak a niektora z knih sa dostane aj za hranice Ceska a Slovenska.

Co sa tyka diery do sveta, s tym by som sa netrapil. To je tazky problem v nasej literature ako takej a miestami asi v nejednom inom odbore. A koniec koncov, kolko povedzme norskych fantasy spisovatelov pozname?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Warrior napísal:
najlepsie priam slovanske :ikonka06:

Zanevrel si nedajboze na Capkowskeho? :P

sapkowsky nema moc slovanskych motivov. alebo hadam hej?
omfg niekedy si trapnejsi nez elune...

alef0 napísal:
To, ze sa bude diat nic, znamena, ze sa zachova status quo. Ludia budu publikovat na web, porotcovia budu bedakat nad crapom zasielanym do sutazi, raz za cas vyjde nejaka fantasy slovenska kniha, Cervenak bude pravidelne publikovat svoje knihy a o sto rokov nastane zazrak a niektora z knih sa dostane aj za hranice Ceska a Slovenska.

Co sa tyka diery do sveta, s tym by som sa netrapil. To je tazky problem v nasej literature ako takej a miestami asi v nejednom inom odbore. A koniec koncov, kolko povedzme norskych fantasy spisovatelov pozname?


no jo, pravdu mas... ale zas ja som myslel tak, keby sa NIC nedialo. lebo status quo v tvojom podani znamena, ze sa nieco deje...
reku ale keby sme konecne vyprodukovali lepsieho spisovatela nez cervenak, neurazil by som sa :)

(nastastie?!) ani jedneho :) (edit: varg vbasesed)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nic sa nebude diat :-) Vsak Fantazia fici, fandomy tiez, Cervenak produkuje statocne, Pavelkova hadam tiez, to by musela prist nuklearna zima. Ono ten lepsi spisovatel sa bud vygeneruje zazrakom (spod zeme/spod kamena) alebo neviem.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
sapkowsky nema moc slovanskych motivov. alebo hadam hej?
omfg niekedy si trapnejsi nez elune...

Zomg tu sa snad hovorilo o slovenskych autoroch a ne motivoch. Ja o koze ty o voze.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sapkowsky je predsa poliak a okrem toho Zrudi hovoril o slovanskom fantasy, teda fantasy v slovanskom prostredi (ala Cernoknaznik alebo ta batrflajova poviedka ktora sa tu niekde vala)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
'ak to znamena, ze uz nebude ziadne povodne slovenske (najlepsie priam slovanske :ikonka06: ) fucktazy, som za :D '

Ja tam nic o prostredi nevidim. Jednoducho som to pochopil inac ako to myslel, boze. :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Sapkowsky je predsa poliak a okrem toho Zrudi hovoril o slovanskom fantasy, teda fantasy v slovanskom prostredi (ala Cernoknaznik alebo ta batrflajova poviedka ktora sa tu niekde vala)


som rad, ze inteligentny a gramotny clovek na fore este nevymrel...

alef0 napísal:
Nic sa nebude diat :-) Vsak Fantazia fici, fandomy tiez, Cervenak produkuje statocne, Pavelkova hadam tiez, to by musela prist nuklearna zima. Ono ten lepsi spisovatel sa bud vygeneruje zazrakom (spod zeme/spod kamena) alebo neviem.


zial ona fantazia je skor 2triednym vselico recenzujucim platkom nez casak, ktory by som mal potrebu kupovat...
niecim mi pripomina Nota Bene. kupis si, prelistujes, precitas jeden zaujmavy clanok a das do suplika po 20minutach
ale aspon mas dobry pocit, ze si spravil nieco pre tych, co sa maju horsie ako ty :)

skoda ze mame len dvoch spisovatelov. ktory ale zas az tak originalne, priznajme si to, nepisu. (ono je to beztak velmi tazke v danom zanry v danej dobe napisat nieco originalne. takze to nieje nejaka neskutocna kritika.. )

alebo neviem

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono samozrejme fantasy je istym sposobom univerzalne (co je casto vyhovorka: "co sa divite, sak to je fantasy!") ale mozno aj obmedzujuce: tych klise je tam milion a patsto. Mozno najlepsie fantasy ani nesli byt pisane s tym, ze "teraz idem pisat fantasy", ale skor ako pozadie podporujuce pribeh. Takisto sa mi pacili Strugacki, ktori pisali sci-fi preto, lebo v realnom svete by mali dost problem so socialnymi romanmi.

Ono pointa niekde na zaciatku bola naozaj ta, ze autori by sa mali vzdelavat a mali by byt nejak navigovani. Lebo teraz su ako tie ovce, blaciace a iduce na bitunok (ako povedal jeden pan primator) a z oviec tazko cakat, ze povstane nejaky superbaran. Ale to sa uz opakujem.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun