HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred nejakym casom som dostal prudku chut precitat si po rokoch znova nejake skutocne fantasy, take to poriadne, hrube, co ma aspon 371 dielov kazdy po tisic stran. Mal som jedinu podmienku - nesmelo to byt Game of Thrones. :)

A z wikipedie mi vypadlo The Wheel of Time od Roberta Jordana, tak som sa do toho oprel.

Momentalne som niekde v polovici tretej knihy (dokopy ich je myslim jedenast?) a mam zmiesane pocity.

Na jednu stranu je to velmi lahke a putave citanie - cloveku sa od toho tazko odlepuje, je stale zvedavy co sa stane dalej. Remeselne je to dobre zvladnute, autor naraba s jazykom sikovne, nie je ani prilis opisny, ani prilis strohy, pouziva primerane mnozsstvo patosu, vie byt aj vecny, aj metaforicky. Setting je zaujimavy, hlavne ten koncept kolesa casu (aj ked sa to po case stane trochu unavne - "The Wheel weaves as the Wheel wills" sa clovek docita skoro na kazdej druhej strane), paci sa mi aj absencia tradicnych fantasy ras a zvlastny, tazko identifikovatelny mix kultur.

No na druhej strane, obcas je to strasna hovadina. Postavy su hlupe a jednorozmerne, neraz som skoro trieskal hlavou o stenu nad niektorymi ich rozhodnutiami (specialne Mat je megadement, ale ostatni hlavni hrdinovia velmi nezaostavaju), pribeh ako keby vypadol z generatora fantasy klise, niektore dejove zvraty posobia prinajmensom zvlastne a niektore veci nie su velmi dobre vysvetlene (na konci prvej knihy som si zmatene myslel, ze hlavna dejova linia skoncila, len aby som sa na zaciatku druhej docital, ze som si myslel zle).

Citali ste to niekto?

Zlepsi sa to casom?

Lebo ja to asi nakoniec aj tak vsetko docitam, lebo ono to nie je principialne ZLE, len to posobi trochu priemernejsie, nez som mozno cakal.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jordan je tusim majster nedokoncenia sagy, lebo prezieravo umrel. Ale necital som to.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cital som. Jordan sice umrel, ale dopisuje to Brandon Sanderson (inak celkom zvysil IQ postavam, mozno lepsi autor ako Jordan, teda minimalne jeho Mistborn sa mi cital lepsie ako WoT a bol vobec super, mozem len odporucat), teraz na jesen by mala byt posledna kniha. Je to fajn (aj ked strasne high fantasy), az na vyraznu imbecilitu par hlavnych postav (BTW Mat? Ten je tam este asi ten najmenej blby. Rand a hlavne Egwene su arciblbi).

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No co sa tyka Mata, ja sa este stale neviem preniest cez celu tu epizodu kde "ziskal" tu prekliatu dyku.

To pre mna bol taky epicky fail, az to bolelo. Celu tu pasaz sa mi v hlave tocilo "debilko, debilko, debilko, debilko". :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Read on. Ziarive momenty debility mnou spominanych mas este pred sebou.

Ja uz si Mata a ako prisiel k dyke presne nepamatam (holt je to viac ako rok co som to cital), nebol to iba loot? Spravanie ala Baldur's Gate? :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nebol to iba loot, bola to suslednost debilnych rozhodnuti kralovana ziskanim tej dyky.

Svojim sposobom musim tu knihu vyzdvihnut, maloktore literarne dielo vo mne vzbudi take silne emocie. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja sa na to chystám teraz ak spustili reedíciu v CZ aj s dopísanými časťami do Sandersona
Jednotku už mám doma ale je tretia v poradovníku.

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun