HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je predbežný návrh, zaujíma ma váš názor.

Ako ste si možno všimli, ja sa už veľmi o hostinec nestarám. Bohužiaľ, čím som starší, tým mám menej času (a priznávam, aj chuti) a okrem fór som začal už celkom seriózne zanedbávať aj hlavnú stranku. Fóram to možno až tak nevadí, keďže ich pri živote udržiavate vy, nie ja, no hlavná stránka začína seriózne trpieť, lebo tam ide cezomňa všetko.

A asi preto nastal čas to zmeniť.

Chcem vyriešiť / spraviť niekoľko vecí:
1. umožniť ľuďom zverejnovať si veci bez môjho zásahu (teda na spôsob samoobsluhy)
2. viac zlúčiť a prepojiť fóra s hlavnou stránkou (umožniť prihlasovanie sa aj na hlavnej stránke, publikovať automaticky veci z knižnice lit. experimentov na hlavnej stránke a naopak)
3. zaviesť nejaký moderátorský / filtrovací systém, aby sa dal účinne kontrolovať obsah a kvalita článkov aj bez toho, aby som to musel všetko čítať ja sám (možno karma, možno hodnotenie, možno čítanost, možno, ako navrhoval Alef, denný / týždenný výber toho "naj" redakciou)

Čo myslíte? Je to dobrý nápad? Ako by ste si to predstavovali vy? Čo by ste od takého systému očakávali?

Prosím vyjadrite sa.

Ďak!

PS: áno, bol by to definitívny koniec jednej "éry" a prechod na niečo generickejšie, ako sa to bežne vidí na kadejakých portáloch. Vždy som sa tomu bránil, no teraz už veľmi cítim, že ak neodstránim prepojenie hlavnej stránky na svoju osobu, tak to je len otázka času, kým definitívne zakape.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Automaticky pridavat csetko asi nei je dobry napad, ak tak len na nejaky cas, ak do uplynutia toho casu by nedostal clanok nejake minimalne ohodnotenie, tak by sa mohol zmazat sam, to by potom slo samo. Tu je samozrejme riziko, ze nejake balasty preziju a nejake dobre veci umru.

Redakcia je fajn, ale je to zase prenesenie problemu z jednej osoby (teba) na viac osob, a zo skusenosti viem ze kde je viac zodpovednych nerobi sa nakoniec skoro nic.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička
Obrázok používateľa

Založený: 12.03.2008
Príspevky: 19
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som za, aby sa nechavalo vsetko, ale existencia hodnotenia je fajn a tiez sa mi paci napad s vyberom najlepsich

_________________
http://www.caballerosofblood.wbl.sk/


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Automaticky pridavat csetko asi nei je dobry napad, ak tak len na nejaky cas, ak do uplynutia toho casu by nedostal clanok nejake minimalne ohodnotenie, tak by sa mohol zmazat sam, to by potom slo samo. Tu je samozrejme riziko, ze nejake balasty preziju a nejake dobre veci umru.

Ale ako by to fungovalo?

Že by novo zverejnený článok visel na hlavnej stránke (a v prehľade najnovších článkov, ktorý by bol na úvodnej stránke - tam, kde sú teraz novinky písané ručne mnou) a visel tam a visel a ak by získal za nejaký čas nejaké hodnotenie, tak by tam ostal a zaradil by sa aj do nejakej trvalej rubriky, ak by hodnotenie nezískal, tak by odtiaľ zmizol a zaradil sa niekam medzi "hnoj" (zrejme by som nechcel žiadne články mazať definitívne na základe nejakého automatického systému, stačilo by, že by sa zadriedili niekam bokom, no dalo by sa k nim dostať)?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejak tak.

Mozno by slo to skombinovat s redakciou, ktora by raz za cas presla prispevky a prehodila ich do spravnej kategorie v pripade pochybenia, ale aby sa zase nekopili clanky v ToDo redakcie.

Neviem aku mas skusenost, ci ludia ohodnocuju prispevky dostatocne kriticky, aby sa nejaka automatika dala nasadit.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem, ja mám skôr skúsenosť, že ľudia články hodnotia hlavne veľmi málo - to je z časti spôsobené aj tým, že medzi fórami a hl. stránkou je už dosť veľká priepasť a ľudia, ktorí inak úplne v pohode komentujú napríklad veci v knižnici lit. experimentov si už nenájdu čas okomentovať aj nové veci na hlavnej stránke.

To by sa ale možno vhodnou úpravou systému (jeho zjednotením a umožnením jednoduchšieho prístupu ku článkom) dalo zlepšiť.

Čo sa týka kvality hodnotenia, je to rôzne (a samozrejme aj prudko subjektívne), ale všeobecne si myslím, že by to mohlo fungovať (v konečnom dôsledku, na popredných miestach rebríčkov spomedzi básní a poviedok na hlavnej stránke ani momentálne nie sú nejaké hrozné paskvily).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som za, velmi sa mi ten napad paci, iba by som navrhol prepojit sekciu experimentov z hlavnou strankou, a samoobsluzne by sa pridavali texty do kniznice odkial by sa mohli na zaklade hlasovania/reakcii hodnotenia by sa uverejnovali na hlavnej stranke
a hlasovat by mohli bud vsetci alebo by si zvolil nejaku objektivnu komisiu, ja neviem andelika juro alef, samozrejme na zaklade dobrovolnosti

_________________
Blep


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
ja som za, velmi sa mi ten napad paci, iba by som navrhol prepojit sekciu experimentov z hlavnou strankou, a samoobsluzne by sa pridavali texty do kniznice odkial by sa mohli na zaklade hlasovania/reakcii hodnotenia by sa uverejnovali na hlavnej stranke

Ak by sa do fora dal implemenovat nejaky hlasovaci system, tak by som sa tiez pripojil k tomuto fararovmu navrhu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, o tom som sa s Annunom bavil a tiez som v podstate o niecom podobnom uvazoval. Ale z ineho dovodu - mnohokrat som mal nutkanie nabuchat narychlo nejaky prispevok, ale potom, co som si predstavil tie mechanizmy, som od toho upustil (niezeby tie mechanizmy boli komplikovane, len ja som lenivy).

Alternativny napad by bol spravit to
a) ako wikipediu - kazdy by si publikoval co len chcel, editoval ako chcel, atd, styl wikipedia
b) ako system, ktory momentalne bezi na Java.cz, kde existuje otvoreny redakcny system, kam si moze autor pridat clanok. Existuje administrator, ktory ho jednym klikom posunie na hlavny portal, pokial splna priblizne zameranie stranky.
c) ako blog.sme.sk

V oboch pripadoch by malo ist naozaj o to, aby sa system otvoril, teda hocikto by si mohol pridat hocico. Samozrejme, ze s tym dojde aj kopa balastu a hluposti, ale na druhej strane aj genialne veci. Treba nechat pracovat úľ, ktory geniality posunie do vysav a balast necha tak.

Na tento ucel by sa mohlo spravit hlasovanie: bud take ako teraz, alebo v kombinacii s komentarmi. Ako bonus by mohli existovat ludia, ktori maju pravo oznacit clanok niecim ako "starsina odporuca", cim by sa clanok zaradil do nejakeho prominentneho zoznamu.

Inspiraciou moze byt blog.sme.sk. Klikanim na clanok sa moze pridelovat karma (cize hodnotenie), komentare clanok obzvlastnuju, sleduje sa citatelnost (za 4 hodiny, za den a za 24 hodin) a okrem toho existuje institut "Vsimli sme si", kde redakcia vie vybrane clanky posuvat az do tlaceneho vydania.

Tym padom by odpadla nutnost mat kniznicu literarnych experimentov, pretoze by na to nebol dovod.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no malo by to vacsiu flexibilitu ale zas nie abz vsetci k tomu mali pristup , mne sa paci ten napad toho hlasovania to naj , lebo inak by tam bol strasny bordel

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Hore
 Profil ICQ Facebook  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podla mna by bolo fajn, kebyze si napriklad kazdy moze pridat clanok na "hlavnu stranku", pricom by sa to najprv uverejnilo na forach a tu by sa to "ohodnotilo" a ak by to preslo, paclo by sa to na Hlavnu stranku nastalo. len si neviem predstavit, ci by sa vobec hodnotilo, uprimne, pozrime sa ako je hlasovanie na tom teraz.
pomohlo by, keby sa umoznil pristup do literarnych experimentov aj ludom, ktori nechodia na fora, ale prispievaju na hlavnu stranku/pozeraju si veci na hlavnej stranke, asi by sa otvorilo aj dalsie publikum, ktore by rozhodovalo o buducnosti danych pocinov.

len fakt, aby to nezakapalo, a nezostalo to pri tom, ze nakoniec aj ti ludia, co doteraz prispievali na stranku, neskoncili len na prvom stupni - na forach, lebo nikto by nemal cas alebo neviemco na to, aby to posunul dalej

ach, a som poctena fararovou nomunaciou :ikonka01:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sa priznam ze na hlavnu stranku som nepachol ani nepamatam..takze aj keby ju Annun uplne zavrel a zostalo by len forum, vobec by mi to nevadilo...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
ja sa priznam ze na hlavnu stranku som nepachol ani nepamatam..takze aj keby ju Annun uplne zavrel a zostalo by len forum, vobec by mi to nevadilo...

Same here

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
nomunaciou

Numenaciou?

Ehm.

Samozrejme, ja osobne tiez patrim medzi ludi, ktori na hlavnu stranku zajdu len omylom a posledny clanok som tam posielal pred vekmi. To vsak nemeni nic na planoch a viziach.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
heh a j hlavnu stranku docela sledujem, pretoze cez nu idem na fora a do davana.... a mam precitane vsetky poviedky a basne.. len sa k nim nejak nevyjadrujem... :ikonka17: ani neviem preco... ale pre mna e hlavna stranka nieco ako posvatna brana ktorou prechadzam na fora a hlavne do davana...rusit ju by bol hriech.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun