HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mithradir> Nechcem byt svina, ale uz zasa?

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 172
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo, uz zasa. nechce sa mo o tom pisat....


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviete nahodou ci existuje nejake PCD ktore by posluzilo ako zaklad na deck zamerany na nicenie zemi?
Pripadne ak mozete doporucit nejake zaujimave karty okolo ktorych by sa dal postavit bol by som vdacny :)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
'geddon :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prosim?

edit: aha..asi si myslel Armageddon :P ale ja by som radsej nieco cerveno cierne :)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cierna nie je na LD dvakrat expert... vlastne je skoro najslabsia (po modrej). :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak aku farebnu kombinaciu by si doporucil?


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
R, RW alebo RG...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ale tuhla Hostinsky ma iny nazor :)

Nightfall napísal:
a aka farba sa najviac hodi do kombinacie s ciernou?


Annun napísal:
...Červenú by som s ňou nespájal, nemá veľmi čo ponúknuť. Jediná výnimka je balík postavený na ničenie zemí, kedy je zase táto kombinácia ideálna.


:P


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A že si za ním aj stojím. :)

Čierna do balíka prináša veľmi vítané kontrolovanie príšer (všetky možné zabíjania, najlepšie sú lacné edikty, či Innocent Blood)m niekedy aj spojené s ničením zemí (Befoul, Rancid Earth), pridáva do mixu ďalšie lacné zabíjanie zemí v podobe trojmanových ničičiek ako Rain of Tears (a v prípade, že ti nezáleží na formáte, je tu aj dvojmanový Blight, naposledy zo šiestej edície), ponúka kvantum kvalitných príšer kontrolného i útočného charakteru (Nightscape Battlemage je klasik) a aj nejakú manovú akceleráciu (Dark Ritual). Pozor si treba ale dávať na manu, pretože veľký počet cien s dvoma farebnými manami môže narobiť paseku.

Kombinácia so zelenou tiež nemusí byť najhoršia, keďže tým získaš manovú akceleráciu, kvalitné príšery (eternal witness je hviezda) a aj ničenie zemí, no nejako sa mi zdá, že to nefunguje až tak šikovne ako s čiernou.

Kombinácia s bielou je pre mňa úplná novinka, okrem Armageddonu a snáď ešte Benalish Emissary neviem o ničom, čím by vedela nejako kvalitne prispieť do mixu (ak nerátame naozaj staré a drahé klasiky typu Balance, ale to až sa vtedy bavíme o inom decku, obávam sa).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pfft, kontrolu priser ma cervena viac ako dostatocnu ;)

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Pfft, kontrolu priser ma cervena viac ako dostatocnu ;)

Áno, ale zabíjanie čiernej je univerzálnejšie, často aj lacnejšie a v prípade Befoulu plní dokonca až dve funkcie naraz. A taký edict zabije každého za dve many, pod podmienkou, že oponent má v hre len jednu príšeru, čo ak ničíš landy je väčšinou tak, innocent blood spraví to isté dokonca za manu jednu, pričom ty nebudeš mať na stole väčšinou nič, pretože ničíš landy.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Univerzalnejsie? Okrem edictov v ziadnom pripade - vacsina cierneho zabijania je nonblack, casto aj nonartifact, plus vela veci ma prot. black.

Osobne by som to hral ako RG so splashnutou bielou na 'geddon, wrath a Balance s non-land mana sourcmi a dal tam nejake haluze typu Zo-Zu, Dingus Egg, Ankh of Mishra, Manabarbs a podobne veci... ale to je cisto osobny nazor (zalozeny na mojom uchylnom moxdecku v apprentici).

Inak LD nemam rad... a vacsina ludi detto.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Univerzalnejsie? Okrem edictov v ziadnom pripade - vacsina cierneho zabijania je nonblack, casto aj nonartifact, plus vela veci ma prot. black.

A Edikty nebodaj nestačia? 4x Chainer's Edict + 4x Diabolic Edict + 4x Innocent Blood = 12 kariet kvalitného zabíjania (čo sa mi zdá dokonca až priveľa, keďže Chainer má dokonca aj flashback). Ak pridám 4x Befoul a 4x Rancid Earth, mám toho dokonca 20.

PS: tieto čísla sú samozrejme preháňaním, ale slúži to ako ilustrácia, že čierna v tomto viac ako exceluje. Nikto predsa nehovorí, že musím použiť všetky čierne karty, aj tie neuniverzálne, nie?

Edit: protection from black nehrá proti Edictom žiadnu rolu

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
A Edikty nebodaj nestačia? 4x Chainer's Edict + 4x Diabolic Edict + 4x Innocent Blood = 12 kariet kvalitného zabíjania (čo sa mi zdá dokonca až priveľa, keďže Chainer má dokonca aj flashback). Ak pridám 4x Befoul a 4x Rancid Earth, mám toho dokonca 20.

PS: tieto čísla sú samozrejme preháňaním, ale slúži to ako ilustrácia, že čierna v tomto viac ako exceluje. Nikto predsa nehovorí, že musím použiť všetky čierne karty, aj tie neuniverzálne, nie?

Hej, ale pointa je v tom, ze cervena ma damagu vyse hlavy a tie edicty velmi nepotrebuje (iba na urcite veci). Davat tam kvoli tomu ciernu... no neviem, mne sa to fakt nepaci.

Citácia:
Edit: protection from black nehrá proti Edictom žiadnu rolu

To som ani netvrdil.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 70 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun