HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
nie som istá, ale mám pocit, že na to by si potrebovala mať proficiency


Kamarat sa o to dost zaujimal a vravel mi, ze bohate staci CAE, kazda vyska co vyzaduje certifikat tak sa s nim uspokoji,

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
well, tak za mojich starých čias, keď som bola v UK ešte bolo treba proficiency, aspoň tak mi bolo povedané na škole

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak zas isto nemal vsetko prejdene, navyse sa urcite zameriaval hlavne na nasu sferu zaujmu. Ale hovoril, ze co nasiel tam bolo CAE pripadne aj TOEFL na kto vie akej urovni alebo ak sa to hodnoti. Alebo sa to zmenilo.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam pocit, ze urovnovo je TOEFL nieco nad CAE. Proficiency je vcelku masaker, aspon podla znameho, co to robil asi pred 5 rokmi (vyzaduje sa znacna znalost jazyka a nuans, kdejake obraty, frazeologizmy, a potobne zveriny). Kdesi som cital, ze TOEFL je zamerany pre anglictinu na univerzitach a kto masternutie CPE je predpokladom pre buducich ucitelov non-native ucitelov anglictiny (samozrejme nie u nas ;-)). Rovnako ludia co masternu CPE, su statisticky v TOEFLI uplne hore.

Keby som sa velmi nudil, tak by som si asi spravil CAE (na ten by som musel asi co-to postudovat, hlavne gramatiku). Na CPE sa neodvazujem a mne osobne to pride zbytocne.

---------

Spakruky som pozeral: Oxford potrebuje na Graduate Study informacnych technologii CPE/TOEFL. Fyzikalny department pozaduje na doktorandske studium CPE aspon na urovni C.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pod sa nudit s nami :lol:

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no s tým CPE je to tak. keď som krátko po mature odišla do UK, hneď som sa prihlásila do jazykovej školy a tam sme na začiatku robili rozraďovacie testy, že kto je na akej úrovni angličtiny - ja som to dala na nejakých 55 bodov zo 60 (test bol čisto gramatický) a zaradili ma do skupiny, ktorá si bude robiť CPE. Na prvej hodine sme dostali nejaké učebnice a učiteľku (Miss Hillary, ktorá mala 60 rokov :D ), ktorá nás celé dve hodiny mučila - fakt doslova mučila - skúšaním našich znalostí gramatiky a vysvetlila nám, že 50% nasledujúcich hodín strávime učením sa ďalšej gramatiky, ďalších 50% strávime skúšaním naučenej gramatiky. Na konci 90% ľudí urobilo "tfuj na tú šiernu zem!" a odišlo do skupiny CAE (vrátane mňa) :D Ono by sa to dalo, keby sa človeku veľmi veľmi chcelo a mal by niekoho, kto by sa mu venoval, ale bol by to určite pain in the ass. Ak to niekto chce dať čisto s pomocou kníh, tak má môj rešpekt :lol:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono na strednej (Schroba Hell) sme mali ucebnice k FCE (to je este pod CAE). Ten by som spravil hned teraz, ale zrejme by som umrel na odpudivych veciach, ako Idiomatic Phrasal Verbs, suslednosti casov a podobnych oplzlostiach, ktorymi je zamorena gramatika.

CAE si predstavujem v tomto ohlade este o nieco narocnejsie, mozno Annun by vedel povedat, ako to je.

Teda, co chcem povedat, ze mam pocit, ze nestaci len speakovat a listenovat (co ako genialne), ale aj gramatikovat a to je napr. pre mna trochu problem.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja si dovolím povedať, že s gramatikou nemám veľký problém, porozumiem každému američanovi(britom už opmenej, predsalen som zvyknutá viac na AmE), písanie no problemo väčšinou, lebo to do nás všetko pucujú v škole každý deň.
videla som oznamy na nástenkách o prípravných kurzoch na TOEFL, ktoré robia naše profky. tak som chcela vedieť, že čo vlastne by sa zišlo ak by som išla mimo dakam.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam zopar slovenskych kamaratov studujucich na Oxforde, nezda sa mi, ze by mali CPE, ale mozem sa opytat, ruku do ohna by som za to nedal.

Co sa tyka narocnosti, ako som uz tu vtedy davno pisal, neviem CAE velmi objektivne ohodnotit, jednak to uz bolo davno, jednak som chodil na bilingvalne gymnazium a jednak som bol kedysi v anglictine naozaj celkom dobry (tie casy uz ale zrejme bohuzial pominuli). Ja som sa na to vtedy vlastne ani neucil. Ale tie otazky urcite neboli trivialne a myslim, ze bezny clovek, co ma za sebou strednu s obycajnou anglictinou by mal urcite zobrat pripravu serioznejsie, nespravi to len tak. Treba mat anglinu zvladnutu na vyssej, ako len hovorovej urovni.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Otázka k veci: dá sa CAE robiť aj diaľkovo (teda nejakými online resourcami) a potom už len prísť na skúšku, alebo ak chce prípravu, tak len nach British Council BA?

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozes sa na to ucit ako chces, nie je podmienkou chodit na kurz na BC.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano ale da sa zorganizovat nejaka externa BC priprava? Ja som pocula take famy ze oni robia aj take online/postove kurzy formou zasielania materialov, ty si ich vypracujes a to ta akoze pripravi na tu exam. Ale neviem ci je to pravda... na ich stranke sa jaksi nevyznam.

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aha, tak to netusim. :(

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun