HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Táto téma ma slúžiť ako určitý prieskum a zároveň prezentácia kníh, ktoré má komunita hostinca momentálne rozčítané. Poprosím žiadne spamy, flemjy atď, debatovať o knihách spomínaných v tejto téme možno potom založením témy v sekcii Literatúra.

Každý príspevok nech prosím dodržuje určitú formu (viď napr. môj nasledujúci príspevok).

Takže do čítania :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Archa I, II - A. Reynolds

Obrázok

O titule
V roce 2205 – tedy na počátku všech událostí, o nichž vyprávějí příběhy anglického spisovatele Alastaira Reynoldse, čelního představitele nové vesmírné opery – dezertoval Nevil Clavain z pozemské Koalice pro neurální čistotu a připojil se k frakci Spojených. O čtyři sta let později ho vyhrocené události přinutily dezertovat znovu, teď vede výpravu do soustavy Delty Pavonis. Tam v roce 2567 spustil excentrický vědec Dan Sylveste rafinovaně ukrytý alarm vesmířanů, a Zmarové se slétají jako dravci. V třetím Reynoldsově románu se nebojuje pouze o ztracené zbraňové komplety, nýbrž o celou budoucnost lidstva.

Názor
Kniha je voľným (aj keď nie až tak voľným... dá sa síce čítať bez znalostí predchádzajúcich dielov, ale v texte sú dosť podstatné odkazy) pokračovaním diela Odhalený vesmír.
Pre mňa jedna z čitateľných space-opier, s pekne prepracovným vesmírom budúcnosti, niektorými prvkami mi pripomína moju obľúbenú sériu Hyperion (vývoj ľudstva v budúcnosti> technícké mutácie vs. ich odmietanie atď), technické detaily sú podávané veľmi čitateľne a nie veľmi komplikovaným spôsobom. Teším sa na pokračovanie.

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neil Gaiman - American Gods

Obrázok

O titule:
Stín strávil tri roky vo vezení, kde sa snažil prežiť. Všetko čo chcel, bolo vrátiť sa do náruče svojej milujúcej ženy a po zbytok života sa vyhýbať malérom. Niekoľko dní pred svojim prepustením sa však dozvie, že jeho manželka zahynula pri automobilovej nehode. Svet sa pre neho zmenil v chladné miesto.
V lietadle, cestou na pohreb, sa Stín stretáva s postarším mužom, ktorý si hovorí pán Streda, a ten mu ponúkne prácu. Stín, muž, ktorý už nemá čo stratiť, ju nakoniec príjme.
Pracovať pre tajomného Stredu však nie je bez rizika a Stín rýchlo zistí, že jeho miesto v Stredových plánoch je oveľa nebezpečnejší, než si kedy predstavoval. Podniká rušnú cestu tajomným svetom Ameriky, ako ju nepozná, a jeho spoločníkmi sú aj vražedný Černobog, charizmatický pán Nancy, či pôvabná Ester – títo všetci navyše vedia o ňom viac, než on sám.
Postupne sa Stín dozvedá, že minulosť neumiera, že každí – vrátane jeho mŕtvej ženy – má svoje tajomstvá a že stávky sú vyššie, než si kto dokáže predstaviť.
Schyľuje sa k búrke epických rozmerov. Stín a Streda sa stávajú centrom konfliktu starého ako ľudstvo samo. Pod povrchom každodenného života sa schyľuje k vojne – a bojovať sa bude o samotnú dušu Ameriky...

Nazor
Na tejto knihe nieco bude ked uz ju citam druhy krat. Tentoraz v anglictine (vramci studia na bilingvalnom gymnaziu). Co povedat, kto pozna Gaimana (a mam za to ze mnohi) urcite pozna autorovu tazko nahraditelnu stylizaciu a napaditost. Tolko roznych napadov, ake dokaze natrepat do jednej poviedky by stacilo beznemu autorovi na celu knihu. Chyba mi tam vsak trochu viac vtipu, cele to je take vazne...


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No uz dlhsiu dobu mam rozcitanu Podpalacku od Kinga, a Neuromancera od gibsona, ale kedze ma prestali nadruhykrat bavit, tak zacinam prave (tiez podruhykrat) Lord of the Flies

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

zviazany book

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Momentalne Historie Duny: Sluzebnicky Dzihad od Briana Herberta a Kevin J. Andersona; Sapkowskeho Pani Jezera, Freudov Totem a tabu, Feistovu Sagu impera a jeden lexikon slusneho spravania... z nich sa prave veunjem Dune... :)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Ludia, aspon dodrziavajte formu. Aspon na prvej strane! (Pozdravujem Dragona a Cerebra). Dakujem. Inak na vas postvem Gabiku! *

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa St. 03. Sep 2008, 18:09, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nechcem buzerovat, ale nemali sme dodrzat nejaku formu? :lol:


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
momentálne mám rozčítaných viac kníh.

intenzívne: Terry Pratchett-Faust/Erik
Obrázok
čo vám poviem, klasická, i keď neklasicky tenká, dobrá prečetovka

už dlhšie, na záchode: Frank Herbert-God Emperor of Dune
Obrázok
dôvod, prečo to čítam už pár mesiacov je, že je to hrozná kniha. ale je to duna.
dej je rozprávaný už skoro premeneným Letom, väčšinou z rovnakej miestosti. veci čo sa dejú okolo sú veľmi akčné a zaujímavé, čiže keby herbert zvolil iný štýl rozprávania príbehu, viac dynamickejší, bola by to skvelá kniha. aj tak by to ale nebola tá stará dobrá duna. ma to primälo si zaradiť do zoznamu kníh na čítanie prvú dunu, ktorá bola fakt najlepšia.
som veľmi zvedavá, či sa donútim prečítať piatu knihu.

práve som začala: China Miéville-The Scar
Obrázok
už som to raz čítala, ale po česky. vynikajúca kniha, ale človek musí mať rád siahodlhé opisy, inak tú knihu odloží po prvej stránke. čo by mu malo byť veeľmi ľúto.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čítam akurat jednu z prvotín Michaela Crichtona - Případ dívky v tísni (A Case of Need). Pri tych jeho romanoch so sf prvkami som si tak zvykol na jeho styl, ze ma chyti od neho všetko.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
(Pozdravujem Dragona a Cerebra).
:ikonka18: slusnost kaze odzdravit :ikonka18:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
momentálne n-ty (asi piaty) raz čítam Umberto Eco - Baudolino (EN)

Príbeh Pána Klamárov, ktorý ani sám nevie či klame alebo nie.
Ako vlastne zomrel Friedrich Barbarossa? Kto sú Assassíni? A ako prebiehalo lúpenie Konstantínopole v 1204? Ako sa do mytológie dostal Svätý Grál?
To všetko a omnoho viac, a ako bonus Ecove slovné hračky a exkurzy.

a vždy keď si to prečítam nájdem niečo nové, čo mi predtým uniklo.

vo fronte je China Miéville - Perdido Street Station (EN)
The Scar a Iron Council mám prečítané, a nadchli ma. som zvedavý o čom bude úvodný román z Bas-Lagu.

ako záchodové čítanie mám Míla Linc - Středověký Svět (CZ)
zaujímavý popis stredovekých stredoeurópskych reálií. onedlho to tuším budem potrebovať...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Phillip K Dick - The Eye of the Sibyl

Obrázok

Jedna zo zbierok Dickových poviedok, často sa odohrávajúcich v kvazi-distopickej budúcnosti so zameraním na rôzne aspekty (ako manipulácia s časom, mutácie rôzneho druhu, či proste a jednoducho nefungovanie spoločnosti ako takej).

Prekladám to Ecovými Úvahami o morálke, Vyznaniami Sv. Augustína a rôznymi RPG príručkami.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
Lord of the Flies

To som akurat vcera precital.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Anne Rice - Blood and Gold

Obrázok

este neviem o com to je, ale tesim sa az to zistim. Autorka je pre mna zarukou kvality a najma zvlastneho (ciastocne sexualneho, ciastocne silne citoveho a velmi tragickeho) pohladu na vampirov. Vela z jej myslienok alebo myslienok a jednania jej postav si prenasam do V:TM a nakolko by som sa znova rad ponoril do VTM, je pre mna celkom solidna studnica informacii a napadov

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun