HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tato debata nedavno vznikla v skole na seminari z humanitarneho prava a zda sa mi celkom plodna aj pre toto forum
V ktorom nakupnom centre by ste sa schovali?
ako by ste postupovali?co by ste si vzali? ake by boli vase kriteria pre bezpecnost?

Ja osobne som v bratislave zvazoval polus a aupark, aupark z jedineho dovodu ze je v nom lovec, zato polus ma celkom velku zasobu potravin (hypermarket) a je relativne lahko branitelny, ma uzasnu strechu

este spadal do uvahy avion ktory je ale od ruky a okolie neposkytuje cover, strecha sa zle vyuziva, je nom ale vela jedla na dlhsiu dobu a sportove obchody poskytujuce nejake tie chranice a zbrane

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
Tato debata nedavno vznikla v skole na seminari z humanitarneho prava

hehe tomu vravim vyuka :D

-nech su tam potraviny
- ked sa to da dobre zabarikadovat neni su potrebne wpns,aj ked neni potom fun..

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 27.03.2008
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si stojim za Tecom v Lamači

- relativne na okraji mesta čiže intenzita zombikov bude menšia
-Na poschodi sa da lahko zabarikadovať
-velký otvorený priestor pred budovou
-Hypermarket čiže zasoby na par dni tam budu
-Dobry zdroj improvizovanych zbrani (sice nie taky dobry ako napriklad Aupark, ale aj tak by sa tam anti-zombie vybava pre par ludi dala zohnat
-blizkost cesty, dialnice a lesa, cize v pripade moznosti je realna sance evakuacie a eventualne to aj prezit....


Naposledy upravil Lizard dňa Po. 08. Dec 2008, 16:18, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No toto niekto natrafil na moju oblubenu temu :)

Takze ako samozvany znalec ...
Urcite taktika zavisi od povahy zombii (rychlosti, schopnostiam, pocetnosti, inteligencii)
Supermarkety a pod su vhodne iba pri zombie apokalypse typu B: tj ked je zvladnutelna v dlhsom casovom intervale (po par tyzdnoch-mesiacoch dojde pomoc alebo zombie vykapu). Inak su smrtiacou pascou.Ich nevyhodou je ze sa tazko brania. je tu vela vstupov ktore treba zabarikadovat - hlavne ked su casti budovy sklenene. Zombie sa taktiez zdrzuju ololo miest kde je dostatok potravy takze takyto supermarket bude pod tlakom.

Rovnako nevyhodne je ist na policajnu stanicu po zbrane ... to napadne kazdeho a nastane poriadny stisk = prilaka hordu zombii. Cize bud byt dost rychly alebo sa takymto miestam vyhnut a zaobstarat si zbran inde (ak je strelna zbran nutna - v SR bude totiz problem najst dostatok municie).

Skor je vhodne ak je zombie nakaza nezvladnutelne rozsirena odist mimo mesto ale nemat daleko sklad supermarketu - tie su vacsinou za mestom ;)
Konzervovane potraviny vydrzia dost dlho ale casom sa minu aj tie ... dopyt bude po nich velmi velky.

a kam ist v BA?
Vyhnut sa stredu mesta a velkym nakupnym centram (dostatok potravin na par mesiacov je aj v Bille na okraji mesta), vyrabovat lokalny obchod a opevnit sa v nejakej vile - dnes maju casto vysoky murovany plot a masivnu branu (a byvaly majitel bude mat pravdepodobne nejake zbrane - on padne za obet zombiam v Auparku kde bol s pipenkou na High School musical 3).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
obchody sa rozhodovali preto ze najprv bola otazka ze keby si mal dawn of the dead v ktorom nasom obchodaku by si sa zabarikadoval

polus nie je zly, ma totiz padacie mreze a zamykatelne dvere na vsetkych vstupoch

osobne by mi zastavane uzemie nevadilo da sa v nom lahsie skryt a dava cloveku ovela viac priestoru na imrpoviozvany boj, ked ta capnu v lese tak utekas a utekas

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 27.03.2008
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ono je otazne ako moc by bol improvizovany boj platny proti stovkovej horde zombii, co sa v meste nazbiera pomerne rychlo...To by som radsej volil utek cez les, kde sa clovek dokaze aj pri pomalom tempe pohybovat ovela rychlejsie nez zombik.
A este by som pridal otazku k teme: Byt v zombie apocalypse ake (realne a relativne dosiahnutelne) vybavenie by ste si zaobstarali?


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne pridu obchodaky prilis otvorene na efektivnu obranu bez involvovania masy ludi. Skor by som branil nejaky mensi bod napr. panelak a chodil na raidy pre zasoby. Idealne mi v tomto pridu domy s terasou kde mozes natvrdo odrezat spodok a hned si na vyssom bode bez lozenia po streche. Zaroven je to masivny beton ktoremu verim, ze odola ked zvazime scenar zombies maju lepsie fyzicke dispozicie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vo walking dead bola celkom ucinne obranitelna vaznica, mimo zastavane uzemie cize ziadna masovka ,stavana na to aby si udrzal siege zdnu i von a mas k dispozici full riot gear

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu uz by sme mali presnejsie specifikovat problematiku :P

Zombie a druhy apokalyps s nimi spojene sa roznia takze zoberme ako predpoklad ze ide o typ z Night/Dawn/Day/Land of Dead.

(zombie su slabsie, pomalse a hlupejsie ako ludia, zranitelne miesto je hlava/cast hlavy, od nakazy po zombifikovanie to trva par hodin, nakaza sa prenasa slinami)

Ak sa obmedzime na supermarkety tak ten polus by sa dal. blbe je vsak to sklenene priecelie. ked sa dostanu cez - rozsiria sa vsade.
Tesco Lamac je v tomto lepsie kedze je na poschodi a pristupove cesty su jasne a daju sa vytvorit postupne obranne stanovistia (co je same osebe hodne otazne bez municie a pri horde zombii).
Vidim to vsak tak ze ked sa zombie dostanu dnu asi je koniec a treba sa evakuovat. V tomto je tiez ten lamac lepsi (okrem lesa a cesty je tam aj zeleznica co pri dobrej priprave moze byt velka vyhoda).
---
Co sa tyka vyzbroje tak by som bral sportovu kusu (oproti luku lahke mierenie aj neskuseneho cloveka) s nastrojmi na vyrobu provizornych sipiek
macetu alebo sekeru na dlhej rucke ... ale dostat sa do H2H combatu aj s jednou zombiou = veeeelky problem
Outdoor vybavenie, oblecenie - to vsak ale zrejme kazdy

dolezite casti na dlhsie prezitie su: filter na vodu, mechanicke nastroje (klieste, srobovaky, kladivo), prenosny el. generator idalne ruskej vyroby co sa da opravit a co spali vsetko (par mesiacov benzin vydrzi - potom pri strate oktanoveho cisla uz nebude musiet dobre horet), aspon jeden dalsi clovek ... aby sa mohli navzajom strazit pri spanku.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj zoznam equipu (hypoteticky a vlastneny)
auto- najlepsie 4x4 hybridny motor (cize benzin nafta kerosin), snorchel zdvihnute- ramy!!! dolezite, svetlomety (velmi dolezite ked vypadnu siete)nahradne gumy,- viem sa k nemu dostat, alebo by som bral svoju rav 4

generator ten z mensich, asi dieselovy, bohuzial roby velky hluk
uz mam:
boty gorace, nahradne kanady
maceta, kabar, vreckovy nozik, prenosna diamantova bruska
kolenne chranice, moze sa zist aj prilba , dymovnice, fosforove svetlice,
dva ruksaky velky 90l karimor a mensi patrol pack, nahradne oblecenie co najviac rugged, teple niekolko sad termopradla ciapky a rukavice, bez civilizacie je zima svinstvo
spacak
proxxon toolkit velky ako dve vhs kazety ale je vnom skoro vsetko
uhlikovy filter na vodu s pumpou
chemicky filter na vodu
distress light , infra
celovka, maglightka
vesta/ akykolvek pouzitelny nosny system, nemotorny ale nikdy neskoncim bez equipu
pero a papiere, esus camelback, nalgenku, kompas, notebook,zakopova lopatka, vysielacky,auto lekarnicka

bolo by fajn zohnat- vojensky notebook s pristupom na satelit, gps, chranice alebo taky riot gear,zbran, brokovnica,pistol, puska whatever,tank

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2008
Príspevky: 122
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
a byvaly majitel padne za obet zombiam v Auparku kde bol s pipenkou na High School musical 3.


človek, ktorý na tamto ide, si nič iné nezaslúži :ikonka27:

_________________
I eat my peas with honey,
I've done so all my life.
It makes the peas taste funny.
But it keeps them on the knife.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 27.03.2008
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uh tak co sa tyka mojho equipu:
Auto (Zo zaciatku by sa hodilo, neskor by som ho asi nechal tak, vdaka problemov s benzinom/naftou/whatever, a tomu ze vdaka hluku sa v neskorsich fazach zombiekalypsi stava viac menej konzervou na kolesach): Jednoznacne 4x4 zo zdvihnutymi ramami, rodinny prislunik ma Tsubaru Forester ktory ma celkom obstojnu priechodnost cize by sa asi stal mojim car of choice
Zbrane:
Prva schopna pistol co by padla pod ruku, nemusi byt nic extra, hlavne dostatok municie
Poziarnicka sekera
Oblecenie:
Ofc boty gorace, radsej viac parov
Nejake pevne a lahke oblecenie, iked to je mierne cliché asi by som si zaobstaral kozenu motocyklisticku bundu
Kvalitny Spacak
Ruksak
balicek na prezitie (filter na vodu, lekarnicka, mechanicke nastroje...)
Kvalitny polovnicky nozik a nieco cim ho brusit
Baterku a dalekohlad

A este
Citácia:
full riot gear

Pochybujem o velkej ucinosti riot gearu v tejto situacii. Sice poskytuje velku ochranu ale je tazka, neskladna, obmedzuje pohyblivost (ano, nie moc ale obcas ta moze ta sekunda naviac nez sa preskrabes cez plot stat vela) a navyse je ucinna akurat proti osamotenym zombikom alebo proti malym skupinam, ktorym by sa dalo vyhnut/ktore by sa dali spacifikovat aj bez nej. Proti hordam ti akurat predlzi a zneprijemni tvoju smrt


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
riot gear je navrhnuty pre maximalnu moznu mobilitu a rozhodne nie je tak tazky ako sa zda, poskytje ale dokonalu ochranu voci zombikom, lebo je odolny voci kusancom skrabancom a rezom, ak by som ho pouzil tak je to prave na raidoch za potravinami alebo keby som obranoval chalupu vilu ....

ako alternativa sa ponuka sermiarsky kevlarovy oblek

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na obranu sa este daju pouzit aj banky - tie su tiez dobre konstruovane.
Jasne ze tu je nevyhoda minimalnych ustupovych ciest.

Vo vacsom meste by mozno slo pouzit obytne domy so strechami dost blizko pri sebe avsak nevyhoda mnohych pristupovych bodov.
Mrakodrapy su na tom podobne ako banky.

---
Super tema pre mna :D
Riot gear (ako citam fakt to nie je tazke - problem by mohol byt mozno v objenosti, ale to sa da posudit len vyskusanim) je vhodny za urcitych podmienok - pomenej zombii prichadzajuce z jedneho smeru, ale inak radsej nepouzivat.
chranice kolien a laktov sa vsak vzdy hodia = paintball obchod


taktiez by som zvazoval nepriestrelnu vestu
... nebudete jedini co preziju a boj o zasoby je tvrdsi ako boj so zombiami ;)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Po. 08. Dec 2008, 17:52, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zombici ako ich vidim ja su z klasickych horrorov pohyblivy ako ludia ale blby, slintavy taky dawn of the dead...

http://www.damascusgear.com/section/pro ... e/fx1.html


neexistuje adekvatna nahrada za riot gear, dnesny je lahky tvrdy, a bezprilby by som nemal problem byt v nom 24/7, rozhodne je pouzitelnejsi ako cokolvek ine na melee combat, a ked si odpustit niektore prvky naozaj sa da nosti 24/7 v pohotovosti ze sa navleces ked potrebujes

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun