HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 337 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Ďalšia

Ktorý doteraz vydaný album sa vám najviac páči?
Angels Fall First 17%  17%  [ 8 ]
Oceanborn 21%  21%  [ 10 ]
Wishmaster 11%  11%  [ 5 ]
Over the Hills and Far Away 9%  9%  [ 4 ]
Century Child 6%  6%  [ 3 ]
Once 36%  36%  [ 17 ]
Celkový počet hlasov : 47
Autor Správa

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi najblizsie gotike je Haggard,co mozno nazvat orchestralny gothic,nie :P
a edguy..hmm,to je skor heavy alebo speed

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Raven napísal:
no ako som uz vyssie spomenul nad Sonatu nieje, ale zeby hrali Gotic si nemislim, ale co to je si netrufnem hadat, ale su najlepsi, pravdaze NW su moja strdcovka, After Forever hraju podla mna skor doom ako gothic,... prisiel som na to ze nijaku cisto Gothic kapelu nepoznam, najblizsie z mojich znamich su predsa len asi NW, mozno aj WT ale to je skor doom, no viem pisem asi vela a podla niektorych i blbosti!!! Ale co EdGuy, tí tu ešte spomenutí neboli??!!!

Nic v zlom, ale nemas sajnu co to je doom. Doom ma pomale, depresivne riffy, to je zaklad. Ked chces doom tak si pust Black Sabbath, alebo My Dying Bride atd. :P

Edguy je power v style Helloweenu.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Black Sabbath a doom???tak nieco taketo som v zivote nepocul... :?
doom je napriklad Orkrist,nie?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial napísal:
Black Sabbath a doom???tak nieco taketo som v zivote nepocul... :?
doom je napriklad Orkrist,nie?

Black Sabbath zalozil cely zaner doomu... novy BS by som uz doomom nevolal, ale stary BS je jeho zaklad.

Orkrist je nejaky black gothic....

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja len neviem co ma toto vsetko spolocne s Nightwishom? :P


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sliverbow,tak Orkrist ma od blacku DOOOOOOST daleko :roll:
Nightfall...nic..absolutne nic :twisted:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
belial: nj Annunovi chvilu nefacha net a hned tu z toho urobite holubnik :P


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som na metale vyrastala,NW sa mi celkom páčia ale je to taký softík..spomínali ste tu Therion no neviem podľa mňa ich album THELI dosť pôsobil Gothik=doomovým smerom , Dosť sa mi páčil starý Gathering posledné čo som ale od nich počula boli dosť sračky, Starí Theatre of traghedy Ešte s Liv Kristine boli dobrí ,potom vydala sólovku kde mala duety s viacerými ľuďmi a aj to bolo celkom ok ....A neviem či ste mali tú možnosť počuť niekto album od Portugalského Moonspellu ale to bola pecka

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
@belial: look - co vidis? Zeby "gothic black metal"? :P

@GoGoYubari: Moonspell je fakt dobry, hlavne album Irreligious. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
TO SILVERBOW: Presne tento album som mala na Mysli...posledná skladba je úžasná

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow,kazdy sa moze mylit...na napalm death napisali ze su z USA...politiku nejako nesledujem,ale ze by sa Velka Britania stala 51. statom USA?? :roll:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joj Belial, ty puk, ta recenzia "Napalm Death" je na CD od vydavatelstva Napalm Death a su tam veci od roznych kapiel. :P :twisted:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To Silverbow: Vazne neviem o com hovoris ja som nevravel ze EdGuy hraju doom, taky blbec niesom, ale After Forever nieco z neho urcite maju a WT doom hraju a hovor si co chces a tiez si nemyslim ze by BS hrali doom. Ale nechajme to radsej bo nabuduce povies ze Europe su indicky rapery :roll:

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
God, save me from these llamas! :roll:

Citácia:
Doom Metal: The altogether most probably slowest music imaginable, more or less invented by BLACK SABBATH. The main characteristic of Doom Metal is the slowness and heaviness of the songs, sometimes put to extremes in terms of speed (or lack thereof). This very often results in an overall sad and melancholic feeling that usually is further enhanced by minor riffs that, too, emanate melancholy. There are basically two forms of Doom, the first being the more "dirty" sound of bands like ST.VITUS or OBSESSED, while the other brings the more epic and melodic side to the fore, with often very melodic and theatrical vocals and at times also more variation in the tempo. Altogether Doom Metal is the maybe most intense sub genre of Metal.
Examples: ST.VITUS, OBSESSED, BLACK SABBATH, CANDLEMASS, SOLITUDE AETERNUS, MEMORY GARDEN.


Citácia:
Gothic Metal: As so often it has been the title of an album that founded a scene: "Gothic" (1991) by British PARADISE LOST was a milestone of heavy, but very sad guitar music. Additionally they had a female singer on board, a future genre defining "element", because in no part of guitar oriented music the female quota is higher than in Gothic Rock/Metal. Generally one could say that Gothic Metal is about sad topics and stuff like dead, longing for death or also romanticism, the musical side is just as widespread, so you can find slow and crushing variations as well as more electronic or a more orchestral and bombastic direction. Especially the latter kind has been popularised by bands like THEATRE OF TRAGEDY or TRISTANIA, the above mentioned attributes plus a female singer in mostly very high pitches. After this direction had almost "died", bands like SIRENIA or AFTER FOREVER gave it a new breath.
Examples: (old) THEATRE OF TRAGEDY, TRISTANIA, SIRENIA, AFTER FOREVER, SENTENCED, TYPE O NEGATIVE.


Staci?

A este by som ti odporucil zajst za Within Temptation a pripomenut im ze hraju doom. Sice sa asi mierne povedane zacuduju a zacnu si klepat na celo, ale aspon sa dozvedia "pravdu". :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a čo type 0 negative_?Pekne podladení,brutusný zvuk...uaaaaaaaaaaaa

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 337 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun