HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 751 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Ďalšia
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No pochvatle sa vasim photo masterpiecom :lol:

Ja zacnem takymto volacim ked uz ide ta zima

Obrázok

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Všetky moje lepšie "práce" sa dajú nájsť tu: http://annun.deviantart.com/gallery/

Postovať ich sem mi príde zbytočné, tam si to môžete v kľude preklikať aj s mojimi komentármi.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun aky fotak pouzivas?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Olympus Camedia 740 Ultra Zoom

Je to nie veľmi dobrý foťák a nedoporučujem veľmi kupovať si prístroje z tejto rady.

Momentálne mám založený FnF (Fond na Foťák) a sporím na Canon. :)

Ale to je na inú debatu.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
digital alebo klasicky ? alebo digitalnu zrkadlovku ?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Oživujem túto tému (a tým seriem tak trochu sám sebe do papule :) ), lebo som šokovane zistil, že už veľmi nemám miesto, kde by som sa s niekým vedel porozprávať o konkrétnych obrázkoch, buď svojich, alebo iných.

deviantArt mi už v tomto nevyhovuje, lebo je to tam príliš plné a keď človek nie je attention whore, alebo tomu nevenuje 10 hodín denne, tak je ignorovaný.

Tak som si povedal, že to skúsim tu. Idea je taká, že sa sem budú postovať naše fotografické výtvory a budeme si ich navzájom komentovať, pokiaľ možno kriticky.

Osobne ma zaujíma hlavne negatívna kritika, ale zase tá pozitívna len poteší. :)

Bolo by veľmi fajn, keby ste sem trieskali svoje fotky, ak vás fotenie baví a zároveň komentovali výtvory ostatných. Neviem, koľko nás tu je hobby fotografov, predpokladám, že nie veľa, ale ak to tu zakape, tak to zakape, stále lepšie skúsiť, ako nerobiť nič. Osobne sľubujem, že budem komentovať všetko, čo sa tu objaví, pokiaľ to bude v mojej moci.

Ja sem na začiatok trieskam úvod do mojej prvej ozajstnej série poeticky nazvanej "bežné veci". :) Dal som si nasledovné podmienky: fotím výhrane 50mm, bežné veci zo života, bez ďalších digitálnych úprav. Nejde mi o "myšlienku", len o vizuálnu stránku veci.

Neviem sa rozhodnúť, čo to má perpektívu, alebo to je blbosť. Tak ak chcete, tak sa vyjadrite, ak nie, tak sem aspoň trepnite niečo svoje.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Neviem sa rozhodnúť, ktorý z tých dvoch toaleťákov sa mi páči viac.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
teraz nemam cas na komentovanie, ale urobil si jednu zasadnu chybu: dal si sem tych fotiek prilis vela naraz :D
lepsie je to postupne aby si ludi nezahltil.

ja dam teda zatial len jednu z poslednych co som urobil. hoci som si vedomy co je na tej fotke technicky zle, som zvedavy na nazor.


Obrázok


edit: len tak zrychlika: prvy toaletak je super. jak ide jak cesta od pozorovatela. vseobecne by som povedal ze to trochu prehanas s malou hlbkou ostrosti. a aj v celkovej ostrosti tam vidim rezervy.
najviac sa mi paci ta prva fotka lampy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa paci predposledny toaletak (tretia od konca) co do kvality, hlbky ostrostia, prevedenia(ale nieco mi tam chyba), ta nad nou, co neviem co to je, ale paci sa mi to (az na malu hlbku ostrosti) a prva lampa sa mi tiez paci (tentokrat bez vyhrad.. ;))

jo a na toto som celkom pysna ja:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
tieto boli take mini ze som ich musela doostrovat rucne lebo fotak nezvladal... :)

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annunove su rozmazane :(
A pouziva zle zubne kartacky :P
Corvus napísal:
hoci som si vedomy co je na tej fotke technicky zle, som zvedavy na nazor.
aby sa amateri poucili, co je na tom zle?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
teraz nemam cas na komentovanie, ale urobil si jednu zasadnu chybu: dal si sem tych fotiek prilis vela naraz :D
lepsie je to postupne aby si ludi nezahltil.

Pravda pravduca, len ma to byt seria a sedi mi to na disku uz pol roka, tak som si povedal fakat to. :)

Potesi aj vyjadrenie k serii ako celku.

Co sa tyka tvojej fotky, mne sa velmi paci, a ani ma takto z brucha nenapada ziaden technicky nedostatok, ktory by som vedel vytknut (co tebe na nej vadi?). Je na nej na pohlad prijemna slecna s krasne rozostrenym pozadim (akoze fakt, super ti toto vyslo) a romanticky zasnezenymi vlasmi.

Jasne, nie je to na pulitzera, ale co sa tyka spontannych portretov, je to podla mna celkom super.

Je to trosku neostre, ale v tomto pripade to ani nevadi, dodava to fotke snovy nadych a zakryva pripadne nedostatky pleti.

Mne sa to paci. :)

Corvus napísal:
edit: len tak zrychlika: prvy toaletak je super. jak ide jak cesta od pozorovatela. vseobecne by som povedal ze to trochu prehanas s malou hlbkou ostrosti. a aj v celkovej ostrosti tam vidim rezervy.
najviac sa mi paci ta prva fotka lampy.

Mala hlbka ostrosti je vec, s ktorou hlavne som sa chcel hrat, kedze mi to dovolila az ta 50tka objektiv. Ale kedze si uz druhy clovek z dvoch, ktoremu to vadi, asi s tym v buducich experimentoch nieco spravim.

Celkova ostrost je dole prave kvoli tomu ze skoro vsetky su fotene na 1.8 aby som mal malu hlbku ostrosti. :)

Inak vdaka za komenty!

venus napísal:
mne sa paci predposledny toaletak (tretia od konca) co do kvality, hlbky ostrostia, prevedenia(ale nieco mi tam chyba), ta nad nou, co neviem co to je, ale paci sa mi to (az na malu hlbku ostrosti) a prva lampa sa mi tiez paci (tentokrat bez vyhrad.. ;))

Ta nad nou je bananova supa na drate. :)

Z tvojich obrazkov sa mi najviac paci ten prvy, super kompozicia a uplne romanticka atmosfera. Mas tam trochu prepalenu oblohu (hlavne v pravo) a trosku rusivo mozno posobi aj ta tmava trava v lavom dolnom rohu (mozno by to chcelo skusit inak orezat, neviem), ale inak super. A sepia bola velmi dobra volba.

Druhy obrazok mi pride trosku obycajny a osobne mam problem so zaciernovanymi rohmi (pride mi to lacne). Chcelo by to mozno trochu zaujimavejsi uhol, oblohu, alebo nieco, takto to je take ploche.

Hubky su klasicke makro, neda sa im velmi nic vytknut, pekne svetlo, pekne farby, dobra kompo, len tomu chyba nieco viac, co by to posunulo medzi vynimocne fotografie.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
Annunove su rozmazane :(
A pouziva zle zubne kartacky :P

Pche zubar sa ozval. :)

Ale tu rozmazanost si teda znacim.

EDIT: to je ake super, ze ste sa normalne ozvali, ludia!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak spat k annunovi (chcel si kritiku, mas ju mat!) :
- lampa super. nemam co vytknut
- caj je divny, nepacia sa mi odlesky, mala hlbka ostrosti. Neviem na co to je zaostrene. Nezaujalo.
- klieste, zase pre mna mala hlbka, kompozicia ma nezaujala, ale klieste nie je zly objekt na fotenie :)
- lepiaca paska, fajn svetlo a tiene, zase by som to chcel viac ostre
- hadice su podla mna dost nepodarene. Aj kompozicne aj technicky. Zase je to neostre.
- kefky: kompozicia pekna keby boli aj tie zadne ostre. A ani ta co je 'ostra' nie je dost ostra. a ma to trochu fadne farby.
- cistic odtoku: vadi mi ze je zaostrene na jeho stred. Pri vacsej hlbke by sa mi to pacilo viac.
- supka: kompozicne nezaujimave, cele rozmazane.
- 1 toaletak vyborny, tu je hlbka ostrosti odhadnuta vyborne. Aj kompozicia sa mi paci
- 2 toaletak je tiez dobry, len ten prvy je lepsi :)

Celkovo mam dojem ze si tie fotky robil v nadseni z toho ako sa da s hlbkou ostrosti pracovat na zrkadlovke oproti kompaktu a kapanek si to prestrelil.

O tej 50mm sa hovori ze je ostra az od 2.2 az 2.8 a nieco na tom asi bude. Detaily by som nou na 1.8 vazne nefotil, tvare hej.

K tej mojej fotke. Nie je zaostrena presne na oko ale akoby kusok pred nim, vsimni si ze vlasy pred ocami ostre su. A ja osobne by som chcel aby aj druhe oko bolo ostre, je to na clone 2 mala to byt aspon 3.2. inak sa ta fotka velmi paci aj mne (aj slecna na nej :) )

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Z tvojich obrazkov sa mi najviac paci ten prvy, super kompozicia a uplne romanticka atmosfera. Mas tam trochu prepalenu oblohu (hlavne v pravo) a trosku rusivo mozno posobi aj ta tmava trava v lavom dolnom rohu (mozno by to chcelo skusit inak orezat, neviem), ale inak super. A sepia bola velmi dobra volba.
bohuzial ten prepal sa nedal nijak kompenzovat boli sme tam v zlej casti dna a ked som to chcela vyvazit nastavenim, popredie bolo zasa moc tmave, tak som sa radsej zmierila s prepalom a aj tak vidis, ze trava je moc tmava....tento kompromis mi prisiel najvyvazenejsi na podmienky ake boli...ale dakujem, druhy raz tam pojdeme asi kapku neskor...

Citácia:
Druhy obrazok mi pride trosku obycajny a osobne mam problem so zaciernovanymi rohmi (pride mi to lacne). Chcelo by to mozno trochu zaujimavejsi uhol, oblohu, alebo nieco, takto to je take ploche.
rohy som ciernila lebo tam bolo moc oblohy a rezanim by som stratila, tak kompenzacia aspon aka taka....nabuduce to mozno inak odfotim...ale uhol sa mi praveze pacil....vec vkusu (inak ani ja velmi vinetaciu alebo filter nemusim)

Citácia:
Hubky su klasicke makro, neda sa im velmi nic vytknut, pekne svetlo, pekne farby, dobra kompo, len tomu chyba nieco viac, co by to posunulo medzi vynimocne fotografie.

jj, dakujem za pozitiva, ja mam k tej fotke srdcovy vztah, to sa ale do fotky bohuzel vlozit neda....:)

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Tak spat k annunovi (chcel si kritiku, mas ju mat!) :
- lampa super. nemam co vytknut
- caj je divny, nepacia sa mi odlesky, mala hlbka ostrosti. Neviem na co to je zaostrene. Nezaujalo.
- klieste, zase pre mna mala hlbka, kompozicia ma nezaujala, ale klieste nie je zly objekt na fotenie :)
- lepiaca paska, fajn svetlo a tiene, zase by som to chcel viac ostre
- hadice su podla mna dost nepodarene. Aj kompozicne aj technicky. Zase je to neostre.
- kefky: kompozicia pekna keby boli aj tie zadne ostre. A ani ta co je 'ostra' nie je dost ostra. a ma to trochu fadne farby.
- cistic odtoku: vadi mi ze je zaostrene na jeho stred. Pri vacsej hlbke by sa mi to pacilo viac.
- supka: kompozicne nezaujimave, cele rozmazane.
- 1 toaletak vyborny, tu je hlbka ostrosti odhadnuta vyborne. Aj kompozicia sa mi paci
- 2 toaletak je tiez dobry, len ten prvy je lepsi :)

Celkovo mam dojem ze si tie fotky robil v nadseni z toho ako sa da s hlbkou ostrosti pracovat na zrkadlovke oproti kompaktu a kapanek si to prestrelil.

Myslim ze si to presne vystihol. :)

Hadice sa najmenej pacia aj mne (musim ale povedat ze frajerka je z nich nadsena, neviem preco). Farby pri kefkach su divne (je to podexponovane), tu zapracovalo to ze som si zakazal na to sahat v PS, kebyze sa rozhodnem to niekam davat, asi to doostrim a pohram sa s farbami.

Jedine v com mam chut sa branit je cistic, osobne som z neho nadseny, ale to je vec vkusku.

Dakujem za uprimnost, presne takto som si predstavoval, ze to tu bude fungovat. :)

Corvus napísal:
K tej mojej fotke. Nie je zaostrena presne na oko ale akoby kusok pred nim, vsimni si ze vlasy pred ocami ostre su. A ja osobne by som chcel aby aj druhe oko bolo ostre, je to na clone 2 mala to byt aspon 3.2. inak sa ta fotka velmi paci aj mne (aj slecna na nej :) )

Podla mna je ostrenie ok, lebo sa pekne vynima sneh na vlasoch a tvar je dostatocne ostra na to, aby bolo vidno vsetko, co treba. Keby ze ti to velmi vadi, mozes doostrit LEN oko digitalne, ale ja by som to inak asi nechal tak ako to je (v tomto mame mozno trochu iny pohlad na veci, mne sa rozmazane veci v urcitych pripadoch celkom pacia).

venus napísal:
bohuzial ten prepal sa nedal nijak kompenzovat boli sme tam v zlej casti dna a ked som to chcela vyvazit nastavenim, popredie bolo zasa moc tmave, tak som sa radsej zmierila s prepalom a aj tak vidis, ze trava je moc tmava....tento kompromis mi prisiel najvyvazenejsi na podmienky ake boli...ale dakujem, druhy raz tam pojdeme asi kapku neskor...

Ak to nejde inak, robim to tak, ze obrazok podexponujem (nie vela), tak, aby som na histograme nic nemal uplne cierne, ale ani uplne biele. Potom si to viem digitalne vyladit, niektore casti vysvetlit, niektore ztmavit.

Pripadne sa dat na HDR, ale to uz nie je kazdeho (osobne sa mi to velmi nepaci, pride mi to prilis umele).

venus napísal:
jj, dakujem za pozitiva, ja mam k tej fotke srdcovy vztah, to sa ale do fotky bohuzel vlozit neda....:)

Toto velmi dobre poznam. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Podla mna je ostrenie ok, lebo sa pekne vynima sneh na vlasoch a tvar je dostatocne ostra na to, aby bolo vidno vsetko, co treba. Keby ze ti to velmi vadi, mozes doostrit LEN oko digitalne, ale ja by som to inak asi nechal tak ako to je (v tomto mame mozno trochu iny pohlad na veci, mne sa rozmazane veci v urcitych pripadoch celkom pacia

aj ja mam rad ked su urcite veci rozmazane. ale pri portrete by malo byt aspon jedno oko super ostre.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 751 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun