HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WTF?

Inac si nemozem pomoct, ale ten artwork je jemne pouhorstena kopia witchhuntera z warhammeru. Ten klobuk to tam neskutocne spati.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:ikonka42: :ikonka42:
ten originalny nazof...
Podivuhodná, nicméně zcela pravdivá dobrodružství kapitána Korkorána

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
omg nechapem to vase neustale kydanie na cervenaka, je to skulku trápne...

a tent trailer je uplne v pohode

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
trajler je pateticky, ale ujde. o tom klud
i ked neviem, ci potrebuje umelec jeho formatu takuto reklamu na youtube... nepamatam si neco take u inych spisovatelov...
pri tomto jednom konkretnom mne osobne vadi ta prudka originalita srsiaca z toho megatrapneho nazvu + bathory...

akoze sorry, ale dobrodruzstva kapitana korkorana eeeek nalepku eeek bathoryho... :roll:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Trailer sa mi paci, aspon z neho neryci amatercina a malby vyuzili velmi efektne.

Citácia:
akoze sorry, ale dobrodruzstva kapitana korkorana eeeek nalepku eeek bathoryho... :roll:

Kapitan Nalepka: Marikova?

To bol geroj!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
omg nechapem to vase neustale kydanie na cervenaka, je to skulku trápne...

Mne pride trapne ze uz 4x recykluje uuplne ten isty koncept slovanskeho geroja bojujuceho proti horde votrelcov, zmeni akurat hist. setting a vzdy to roztaha aspon na tri diely. A v penosti a spol to jeho kamosi vzdy vychvalia do nebies ako keby to bol neviem aky masterpiece..


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak ty mat kamosa spisovatela, nepochvalis ho? nech ma cash?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
bat)R(flaj napísal:
omg nechapem to vase neustale kydanie na cervenaka, je to skulku trápne...

Mne pride trapne ze uz 4x recykluje uuplne ten isty koncept slovanskeho geroja bojujuceho proti horde votrelcov, zmeni akurat hist. setting a vzdy to roztaha aspon na tri diely. A v penosti a spol to jeho kamosi vzdy vychvalia do nebies ako keby to bol neviem aky masterpiece..


no a co? ked ta to nebavi tak to necitaj, ja som od neho cital vsetkych cernoknaznikov (vcetne poviedok) a trilogiu bohatiera, mam velmi rad hentake slovanske veci, a je mi uplne u riti ze to je herojovi ktory bojuje proti bande votrelcov, omg ved to je obycajna slavicka fantasy nechapem co od toho cakas bukowskeho? stazujes sa na [vymazané], ale ja ti tvoj nazor neberiem :roll:

a cervenak musi zarabat fakt neskutocne peniaze, vam [vymazané]? :roll:

imho to je jeden z minima slovenskych spisovatelov ktory sa aspon trocha snazia nieco robit a nemaju v hlave nasrate

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Naposledy upravil wormwood dňa Ne. 20. Dec 2009, 23:02, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takto emotivne napisany post som od teba necakal.
skoda, ze to nepastol nejaky trotl, siel by som napisat nejaky firestarter :)

takto sa len usmejem
a trosku podivim

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:roll: :roll:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
ked ta to nebavi tak to necitaj

Tymto si ma uplne odzbrojil. Uz v zivote sa neodvazim povedat, ze sa mi nieco nepaci.
(inak podobne ako tuto predrecnik som z tej reakcia trochu udiveny)


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano,trocha (dost) trollim, len proste mam k tej knizke istu citovu vazbu a celkovo celeho dura si dost vazim ako cloveka ktory fakt pise cisto pre zabavu a o nic viac mu nejde aj to sam dava najavo v rozhovoroch...

+naozaj pises blbosti

Citácia:
4x recykluje uuplne ten isty koncept slovanskeho geroja bojujuceho proti horde votrelcov


cital si vobec nieco ine ako cernokaznika? aspon tie jeho prve poviedky? ja ho komplet nacitaneho tiez zrovna nemam ale hento mi tak vobec neprislo, nejdem tvrdit ze to je nejaka strasne originalna kniha alebo čo ja viem čo, ale čo je v sucasnej dobe naozaj originalne?

Citácia:
A v penosti a spol to jeho kamosi vzdy vychvalia do nebies ako keby to bol neviem aky masterpiece..


evidentne citame kazdy nieco ine...

mozte mi dat nejaky priklad na nieco lepsie ako cervenak,zo slovenskych autorov, myslim niekoho komu nieco realne aj vyslo, lebo mlatit hubou na internete a dusovat sa kto je aky spisovatel dokaze kazdy? (fantasy mam teraz na mysli)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Batrflaj,
to ze sa ti Cernoknazik paci, ti nik neberie.

Problem je v tom, ked sa literatura hra na nieco viac nez je, resp. ked ju kamarati potlapkavaju a udrzuju ju v omyle, ze je nieco viac nez je.

Pokial si autor je vedomy toho, co pise, komu to pise a aky ucel to ma (,,pisem konzumnu literaturu". ,,natacam B-ckovy film"), tak je to super, potom vznikaju zabavne veci, a sudim, ze ta to bavi presne preto, co je len dobre.

Citácia:
mozte mi dat nejaky priklad na nieco lepsie ako cervenak,zo slovenskych autorov,

Taky nie je. Ale iste chapes, ze to nijak nesvedci o kvalite spicky. Podla poslednej debaty na krste je na Slovensku okrem tutok autora aktivnych 0 autorov, z coho je 0 schopnych napisat viac poviedok v slede, nehovoriac o 0 autoroch schopnych vygenerovat citatelny roman.

Z tolkych prvkov naozaj robit nejake porovnania, toboz prieskum o kvalite.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cital som jeho poviedky co vychadzali vo fantazii. Imho to bolo to najlepsie co zo seba Cervenak kedy dostal a mal pri nich ostat. Tie sa mi seriozne pacili. Ale tie jeho sagy su zlo. Precital som komplet Cernoknaznika, Ilju a kusok Bivoja (cele uz som to nedal lebo to fakt bolo to iste co dvakrat predtym). A teraz pustim trailer a co vidim? Neohrozeny slovansky (Bathory :) ) hrdina sa pusta do boja proti horde nepriatelov, ktori ohrozuju jeho rodnu hrudu a urcite aj cely svet. Zmenil sa setting, zmenilo sa meno hlavneho hrdinu a pomenovanie nepriatelov...ale inak ziadny rozdiel oproti predoslym trom cyklom (aspon teda podla prveho dojmu..rad sa budem mylit). Teba fakt bavi citat styrikrat po sebe identicky pribeh?

Priklad lepsieho slovenskeho SF&F autora ti nedam, lebo ziadneho takeho nepoznam. Popravde uz ma napada len Pavelkova ci jak sa vola a to je este vacsia tragedia. Takze ak to chces pocut tak ano, Cervenak je pravdepodobne najlepsi slovensky fantasy autor. Ale to nic nemeni na tom, ze ta jeho romanova tvorba je proste mizerna.

edit:
Citácia:
dura si dost vazim ako cloveka ktory fakt pise cisto pre zabavu a o nic viac mu nejde

a este k tomuto... takze v CR vydava knihy preto, ze mu to prinasa viac zabavy? :) (nijak mu to nevycitam..to len k tej jeho nezistnosti)


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto bude asi pure trolling, ale cital som prve dva diely Cernoknaznika a bola to, ehm, strata casu. Hrdina ide, dostane nakladacku, zisti ze je takmer poloboh ci co to bolo, vrati sa ako superman a nakope prdel kazdemu koho stretne. Dvojka je este horsia, lebo tam uz nie je ani ten aspekt totalneho loosera, uz je len superman. Ma sa to hrat na Sapkaca, ale nie su tam ziadne odkazy ako v Sapkacovi, metafory, vtipne sceny nepouzivajuce len najprizemnejsi humor etc. A navyse v prvych dvoch dieloch je hrdina az prilis mocny, Geralt dostal na prdel neraz. Je to strasne priamociare a dej jednotky bol velmi odhadnutelny. Take typicke "filmove" becko.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun