HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Predstav si, že si v temnom tuneli. V ohromne dlhom tmavom tuneli. Nachádzaš sa v strede a nemáš žiaden zdroj svetla. Je ti chladno a trasieš sa od zimy. Začínaš sa báť stále viac a viac, prepadáva ťa neovládateľný strach z nepríjemných zvukov. Strach z kvapkajúcej vody, chladu a tmy. Máš pocit ako by ti srdce bilo stále hlasnejšie a rýchlejšie. Rýchlo sa štipneš do ruky. Nie, nie je to sen. Teraz už dýchaš kratšie a rýchlejšie. Nedokážeš sa pohnúť, telo prestalo poslúchať, len tak stojíš a čakáš čo sa bude diať. Po tvári ti stekajú slzy. Nedokážeš racionálne rozmýšľať, strach ťa už ovládol naplno. Jediným tvojim želaním je mať aspoň zapálenú sviečku, aspoň jednu zápalku a dostať sa z tunela von. Pokúsiš sa pohnúť hlavou, ale ide to len veľmi ťažko, krčné svaly máš stuhnuté, napriek tomu sa ti podarí pozrieť sa do jednej a potom do druhej strany. A práve teraz v tebe začalo klíčiť posledné semienko nádeje. Svetlo! Malinká biela bodka. Východ! Ani sa nenazdáš a semienko nádeje uvädlo rovnako rýchlo ako vyklíčilo. Svetielko sa zväčšuje nie preto, že sa pohybuješ smerom k nemu, ale preto, že sa blíži ohromnou rýchlosťou k tebe. Pud sebazáchovy a schopnosť pohybu sú ochromené.

Zatváraš oči a počuješ ako prichádza vyslobodenie.




(Pokus o vytvorenie sugestívneho textu, malo by to v človeku vyvolať mierny strach alebo minimálne slabú negatívnu náladu, samozrejme na niekoho to nezapôsobí vôbec) :ikonka06:
Tak vás chcem poprosiť, napísať mi do komentára vaše pocity bezprostredne po prečítaní.
Ďakujem,
Peter.


Naposledy upravil Anonymko dňa Ne. 13. Mar 2011, 18:11, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Popravde, text ma nenadchol, co bola kombinacia viacerych faktorov:

1. Prva veta ma tresla gramatickym kladivom po hlave a bolo po sugescii.

Mam na mysli ,,v tunely".

Duplikovanom tunely.

Kontrola pravopisu vo Worde by to zachranila hned.

2. Mne trochu prekazala ten styl. V RPG terminologii sa to vola deprotagonizacia, kde mi autor (Rozpravac) explicitne hovori, co mam citit a doslova mi vklada myslienky do hlavy, pricom ja ako citatel som len pasivna figurka. Zazitky a dojmy by si mal citatel vytvarat v hlave pomocou toho, co vidi v jeho predstavach skrz text.

3. Samotna pointa s tunelom a svetlom je zial uz potom len nudnym dosledkom. Hoci chce zniet originalne, vyslobodenie originalne uz nie je.

To zvyraznovanie prvych pismen viet ma nejaky zmysel?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sakra, word mi to neopravil :) ale suhlasim s tebou v každom prípade. Budem sa snažiť byť lepší! To s tou deprotagonizaciou je fakt pravda... nooo, idem si opravit tu chybu :oops: :oops: :oops:


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2008
Príspevky: 269
Body: 7
Bydlisko: Bill
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne neRPGistovi to urobilo istý pocit. Podobný komentáru pod textom. Taký voláky bezradnoneschopný. Ani mi neprekážal spomínaný diktát pocitov alebo také čosi, čo síce tiež najnadšenejšie neospevujem. (mimochodom, aj tak by to bolo lepšie jak taký Peter a Lucia (ak sa dobre pamätám), kde ti nie len pocit nadiktuje, ale ešte aj názor, ten spisovateľ.)
(Páčilo sa mi toto.)

_________________
Toogh


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čojavim.. pripadá mi to jak keby si to skopíroval z pokecu nejakej teenagerke... ako tak... ťažko zaujať.. byť originálny (mám podobný problém keď píšem) originalita už je dosť zanedbaným problémom.. resp. pojmom... takže ja už ani v kritike slovo originalita nepoužívam... Ako.. celkom fajn štýl... ale jak somn napísal... je to fakt tuctové.. neoriginálne.. ajkeĎ to slovo nepoužívam .. hmm


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto toto, pocity si mi nadiktoval, takže nemusím veľmi rozmýšľať :)

aspoň mňa si teda neviemkoľko riadkov písania o tuneli nejako veľmi nepodmanilo. neviem, čo som týmto textom mal získať. pocity ak nejaké, tak negatívne skôr nie /a ak áno, tak asi kvôli úrovni, nie obsahu/. tie prvé vety sa mi zdali také čudné. také neprirodzené, alebo čo, neviem čím to bolo. možno slovníkom.

ale dobre že do názvu dopísal "krátky text", inak neviem či by som to začal čítať :)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun