HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A hned za 24h uplne zosmiesnil Internet Exploder poctom downloadov :)

http://technolog.msnbc.msn.com/_news/20 ... -customers

Udajne 6 krat rychlejsi ako trojka, osobne som sice nemal problem s jej rychlostou, ale ked popracovali na javascriptovskom engine, tak by to mohlo byt fajn. Gmail mi ide o poznanie sviznejsie.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wow, neviem ci je to placebo efekt ale zatial cumim, este pozriem ako rychlo loaduje 4chan

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zosmiesnil, lebo Firefox sa updatuje sam a Explorer si treba stiahnut :-)

Porovnat to vsak nemozem, lebo FF4 pouzivam od nejakej bety 7, cize tie zrychlenia su priebezne. Ale co vidim urcite je to, ze IE9 bol brutalny skok.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Zosmiesnil, lebo Firefox sa updatuje sam a Explorer si treba stiahnut :-)

Porovnat to vsak nemozem, lebo FF4 pouzivam od nejakej bety 7, cize tie zrychlenia su priebezne. Ale co vidim urcite je to, ze IE9 bol brutalny skok.


Po desiatich rokoch by sa patrilo (IE9) - ale zatial je stale v bete pokial sa nemylim? Ked tam nakoniec bude podpora xhtml, aspon ciastocna css3 a html5 (aspon to xhtml z toho by stacilo, aby to nebol uplny vysmech) a bude to trochu rozumnejsie zobrazovat css2 styly! (ano css2), mat plnu podporu transparentnych obrazkov a zostandardizovany dom a javascript (vacsinu z vymenovaneho uz vedeli ostatne browseri roky roky dozadu), tak mozno porozmyslam. Ale dovtedy budem pouzivat Firefox.

EDIT: a to nehovorim o (ne)bezpecnosti, ktorou je IE legendarny. Ako bezpecnostna diera sa objavi hocikde, aj v Google Chrome/Firefox/Opera, ale ta rychlost vydania patchov takychto dier je pomerne geriatricka (niektore bezpecnostne diery v IE boli zname aj vyse roka, kym to ms dal do poriadku). Firefox vacsinou taketo bugy opravi v priebehu tyzdnov.


Naposledy upravil Riso dňa St. 23. Mar 2011, 22:43, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Zosmiesnil, lebo Firefox sa updatuje sam a Explorer si treba stiahnut :-)

Porovnat to vsak nemozem, lebo FF4 pouzivam od nejakej bety 7, cize tie zrychlenia su priebezne. Ale co vidim urcite je to, ze IE9 bol brutalny skok.


No neviem, ci sa do toho nepocitali len priamo downloady z homepage mozilly, podla statistik, ktore vysli pred par mesiacmi uz firefox v celosvetovom meradle predbehol IE (nejakych 30% a ie len nejakych 28-29 ci ako to bolo?). Takze az take neuveritelne by to nebolo.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz asi tyzden je finalny IE9.

K ostatnemu sa neviem kvalifikovane vyjadrit, ale uz od verzie 8 su tie notoricke chyby (transparentne PNG) su uz davno opravene. Ked pouzivat XHTML 1.0 v standards mode, nie je problem uz davno.

A hej, Firefox uz zvalcoval IE.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Uz asi tyzden je finalny IE9. neviem

K ostatnemu sa neviem kvalifikovane vyjadrit, ale uz od verzie 8 su tie notoricke chyby (transparentne PNG) su uz davno opravene. Ked pouzivat XHTML 1.0 v standards mode, nie je problem uz davno.

A hej, Firefox uz zvalcoval IE.


Nie su. Iba niektore a to tiez nie vsetky dokladne. PNG zdaleka v IE8 nefunguje idealne, ta podpora je dost slaba. XHTML nie je podporovane v IE8 vobec (XHTML neznamena XHTML tag soup, ale servovanie XHTML ako XML s mime typom application/xhtml+xml). IE8 stale XHTML nerozumie a berie to iba ako vadne napisane HTML.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To som nevedel, ale toto je uz vraj v 9 opravene.

K PNG neviem viac nez ty.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zobrali mi Nasa Night Launch, nech idu do [vymazané].

Macky sa mi natiahli rovnako rychlo ako na starom.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
IE9 ma plnu podporu HTML5 pokial viem, podla nejakych sprav (nechcite po mne linky) to vraj fici rychlejsie ako FF / Chrome, lebo to lepsie vyuziva hardware akceleraciu.

Co som cital recenzie, tak sa webovi odbornici, viac menej zhoduju, ze IE9 je velmi kvalitny produkt ako po prezentacnej, tak aj po technologickej stranke.

Aj na ACIDe po prvy krat nejako brutalne nepohorel.

Osobnu skusenost nemam, ale nezatracoval by som ho cisto len z nenavisti voci vsetkemu Explorerovskemu.

Co sa tyka poctu stiahnuti, ako sa pisalo v clanku, treba brat do uvahy fakt, ze IE9 nebezi na XPckach. To je podla mna z marketingoveho hladiska mozno nebezpecny, ale z technologickeho velmi spravny tah.

A btw, IE team stale dodrzuje tradiciu a posiela Mozille kolac ku kazdemu novemu releasu. Pride mi to mile.

http://fredericiana.com/2011/03/22/the- ... with-love/

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co ? kde o com sa rozpravate? opera ? :zrudi:

ale v praci mam FF 4 a je mi to take.
rovnake inak.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
podla nejakych sprav (nechcite po mne linky) to vraj fici rychlejsie ako FF / Chrome, lebo to lepsie vyuziva hardware akceleraciu.

U mna je IE9 ako blesk.

Podla mna opat nastal stav, ze Microsoft urobil nieco poriadne, hoci tradicne mu to trvalo 10 rokov.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
debata o rychlosti a podpore HTML 5 je jeden velky LOL a osobne si myslim, ze je to vtip zo strany vyvojarov.
Posledne 2-3 roky totizto citam, ze najrychlejsi je kazdy jeden prehliadac, ma najlepsie implementovany javascript (obycajne je tak 10-100x rychlejsi ako bol v predchadzajucej verzii) a taktiez ma najlepsiu podporu HTML5. Vsetko je to of kors podlozene serioznymi testami a benchmarkmi.
Inu, ani si nespominam kedy naposledy vysiel prehliadac, ktory by nebol najrychlejsi na svete, koniec koncov povedze mi technologiu a ja Vam najdem benchmark, v ktorom Vas oblubeny porazi svojich superov.

Co sa HTML5 tyka je to snad este vtipnejsie ako cela debata o rychlostiach. Za prve HTML5 nezavisle od seba vyvyjaju 2 uplne odlisne tymy (MS +/- sam za seba a potom je "ten zvysok") a kazdy sa hra na to co ja vsetko mam co oni nemaju.

Vsetky tieto prietahy su IMO ( a myslim, ze to nie je len IMO ale sa blizim k pravde ) cisty a bohapusty vymysel marketingovych oddeleni, ktore sa strasne radi ohanaju modernymi terminami. Ako bolo kedysi u procesorov rychlost taktu - vysli celerony, ktore vsetky tranzistory zozrali na takt ( OMG OMG 2400MHz) a zvysok stal za hovno - shitny procesor, potom frcal pocet bitov, Itanium islo do kytiek a AMD dosli s x64 tak intel rychlo vydal najhorsi procesor, ktory kedy vyrobili aby dohnali tu dieru za AMD-ckom a cuduj sa svete aky bol uspesny, len preto, ze mal niekde napisane 64bitov.

A to iste sa deje teraz, niekto si napise 1000x vykonnejsi javascript, 10000% podpora HTML5 (my ass, aj tak to nikto nepouziva) a neviem aky speed coho vsetkeho. A pri tom su vsetky tie prehliadace takmer rovnako rychle a zalezi viac na tom na co sme zvyknuti nez na tom co je vnutri. A popravde, ja osobne by som od Opery nepustil ani keby ten FF naozaj bol 2x rychlejsi.
Inac FF to nehra len s technologiami ale aj s menom ako takym, asi marketingu doslo, ze cislo 4 je dost malo oporoti opere 11 a chrome 12 tak sa toho roku rozhodli vydat FF 5,6,7 a aj 8! No to len bude pokrok.

P.S. HW akceleracia je pekna vec, ale prisiel s nou uz IE8 a kedze vsetci si ho radi brali do huby ako vec, ktora je na hovno a kazdy na svete spravil lepsi tak sa zrejme peni od Mozilly (a vsetkych ostatnych) zabudli zmienit o tom, ze tento napad je prebraty prave z IE8, nie je to ziadna novinka a rozhodne by to nemal byt fakt, ktorym sa da machrovat.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem, ja osobne hovorim z vlastnej skusenosti, s webovymi aplikaciami pracujem denne a ked sa vyskytne nejaky problem, tak je to vacsinou kvoli chybnej implementacii DOM, HTML, CSS Internet Exploreru.

Nechcem vyzniet ako bigot, takze pokial s IE9 nebudem mat trochu viac skusenosti, nevravim, ze je to odpad. Ale aj keby vedel vsetko to co tvrdite (a vedel dobre, lebo uz IE7 tvrdil ze ma sto percentnu podporu CSS2 a vsetko nakoniec bolo trochu inak), tak stale je to strasne neskoro a je to prave IE, ktory svojimi chybnymi implementaciami webovych technologii zbrzdil vyvoj world wide webu o cca 10 rokov.

Keby nebolo IE a monolitnej politiky MS, mohli sme uz dnes browsovat semanticky web a naplno vyuzivat vyhody XML, napriklad.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
semanticky web by sme rozhodne nebrowsovali :-)

a napr. html5, co je celkom kuzelna vec, kym sa utrasie a uspecifikuje, to bude trvat a tam je viac srandy a realneho dopadu pre vyvojarov nez v abstraktnych technologiach

problem bol naozaj v tom, ze IE6-7 boli strasne shity a este vacsi problem bol v tom, ze to bolo bundlovane rovno s Windowsom a korporacie na tom ficia doteraz, co je segment, kde sa velmi tazko cokolvek preraza. Ale velki hraci a ich kontratahy typu ,,GMail nebezi na IE6" to coskoro vykilluju, resp. vykilluju aspon tie najhorsie implementacie

inak microsoft ma kadejake triky, dnes vysiel oznam, ze portaly sa mozu integrovat do listy vo windows 7ke.

ale myslim, ze v kope pripadov to trh scasti vyriesil kadejakymi integracnymi technologiami, ktore odtienuju od browserov

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun