HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
neni mi jasne jedno, ta pokuta je odvodena percentualne z nejakeho rocneho prijmu, alebo tabulkovo ?


nie, ymslím že nie je odvodená ani tabuľkovo ani z príjmul, ale z majetku ktorý občan čo spáchal priestupok má.. a pokiaľ ma pamäť neklame, platí aj pre cudzincov, tam ale Švajčiari narážajú na porblém že iné krajiny s nimi moc nespolupracujú a info o svojich občanov ekonomického charakteru poskytujú len neradi.. :)


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skoda, ze ma boli uz druhym dnom hlava, inak by sme debatovali..

ano, aj ina vyska pokuty v zavyslosti na prijme, je divna.
chapem to, ze pre milionara 150 eur sa prekrocenie rychlosti je hovno, zatial co pre robosa likvidacna [speaking of, preco prekracovat rychlost?]
na druhej strane, ak si nejsme rovni ani pred zakonom...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tie pokuty možno áno, ale tam ide o to že ak spáchaš niečo zlé, prečo nie?, plať viac..
pri daniach z príjmu ide o naopak - ak pracuješ a robíš a zarábaš viac ako iní, tak trp a pykaj za to že si taký úspešný.. :D čo sa mi už zdá na halvu postavené :)


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nieco zle? :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
nieco zle? :)


pokuta = porušenia zákona =´spáchanie priestupkov/prečinu/trestného činu ú napr. vysoká rýchlosť.. :):)


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
.marty. napísal:
Iliathan napísal:
neni mi jasne jedno, ta pokuta je odvodena percentualne z nejakeho rocneho prijmu, alebo tabulkovo ?


nie, ymslím že nie je odvodená ani tabuľkovo ani z príjmul, ale z majetku ktorý občan čo spáchal priestupok má.. a pokiaľ ma pamäť neklame, platí aj pre cudzincov, tam ale Švajčiari narážajú na porblém že iné krajiny s nimi moc nespolupracujú a info o svojich občanov ekonomického charakteru poskytujú len neradi.. :)


preboha .marty, a z prijmu odvodzuju tu pokutu ako ? ci len tak od nosa, si prachaty, niesi sudcovi sympaticky, zaplat 300 000 eur ? si prachata a nedas sudcovi blowjob plat 500 000 eur? si chudak a dal si sudcovi blowjob tak daj euro ?
predpokladam, ze sa to vypocitava percentualne z majetku a predpokladam, ze ak percentualne, tak je pevna percentualna sadzba pre vsetky socialne skupiny a nie, ze plebs pokuta 0,005 % z majetku a prachac 1% z majetku

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ved s tebou suhlasim.. :) svajciari ale nemajú za pokuty presne stanovené sadzby. - teda pri prekroceni rychlosti do 30 km ano, ale poi prekorceni rychlosti o viac ako 30 km, uz ide o postavenie pred sud a sudny prikaz, kde vyrubia pokutu podla tvojho majetku.. :)) ak nemas na zaplatneie pokuty, zabavia ti majetok.. :)


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
marty informacny kral z googlu :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:D Pravda, pravda.. :D

Len tak nahlas premýšľam, odkiaľ je toto?:

axxis napísal:
Na nešťastie pre Švéda, Švajčiari nemajú za pokuty presne stanovené sadzby. Na rozdiel od väčšiny štátov majú kalkuláciu, podobnú ako vo Fínsku, ktorou pokutu vyrátajú z dvoch údajov: miera prekročenia rýchlosti a vodičov príjem. Tak sa vraj stalo, že v roku 2002 musel jeden z riaditeľov firmy Nokia - Anssi Vanjoki zaplatiť v rodnej krajine šialených 80 000 € za prekročenie rýchlosti v obci z 50 na 75 km/h.
V prípade Švéda vo Švajčiarsku sú veci o dosť horšie! Vodič čelí pokute cez 782 000 €.

:D


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim, ze je rozdiel dohladat si presne znenie clanku, ktory som parafrazoval uz predtym a nikto (zrejme) ho predtym nevidel (lebo neviem ako Ty, ale ja si novinove clanky od slova do slova nepamatam :( ) ako sa vytasit z informaciou z googlu, ktoru si uz aj tak vsetci precitali :) ale to je na inu debatu

edit:// ja Ti nic nevycitam, to bol len taky vtipek

_________________
Obrázok


Naposledy upravil axxis dňa Ne. 17. Apr 2011, 21:23, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
budiž, keď je také ľahké získať správne a komplexné info z viacerých navzájom sa vylučujúcich zdrojov, potom som celkom rád že nepotrebujeme internet.. :D nevadí, prepáč, ospravedlňujem sa za to, hádam sa poučím.. :)


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Na rozdiel od väčšiny štátov majú kalkuláciu, podobnú ako vo Fínsku, ktorou pokutu vyrátajú z dvoch údajov: miera prekročenia rýchlosti a vodičov príjem.


skvele, stale je to na zaklade kalkulacie, ktora je rovnaka aj v pripade prachaca aj chudaka, takze celkom nechapem, ako to zapada do temy o mensej dane pre spodinu a vacsej pre horninu, resp. co sa chcelo argumentom so svajciarskom a socializmom poukazat 8)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Naposledy upravil Iliathan dňa Po. 18. Apr 2011, 7:50, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
chcel ma dissnut [vymazané] :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Citácia:
Na rozdiel od väčšiny štátov majú kalkuláciu, podobnú ako vo Fínsku, ktorou pokutu vyrátajú z dvoch údajov: miera prekročenia rýchlosti a vodičov príjem.


skvele, stale je to na zaklade kalkulacie, ktora je rovnaka aj v pripade prachaca aj chudaka, takze celkom nechapem, ako to zapada do temy o mensej dane pre spodinu a vacsej pre horninu, resp. co sa chcelo argumentom so svajciarskom a socializmom poukazat 8)
ee.
to nie je percentualna sadzba, ze mas zaplatit 500 korun + 10% z prijmu. Pokuta, ktoru Ti ulozia pri prekroceni rychlosti nad spominanych 30km je urcena sudom, to mas ako pri plateni alimentov, existuje nejaka minimalna percentualna sadzba, ktoru dostanes urcite + sa prihliada na dalsie faktory, ktore potom cislo zvysuju.
Citácia:
Pokuty za vyššie prekročenie rýchlosti, napríklad na diaľniciach od 26 km/h, nie sú presne určené, ale každý kanton má vlastné. V extrémnom prípade môžu dosiahnuť až 40-tisíc frankov.
40000 frankov sa so 750000€ moc nezada

Nikde nebola zmienka ( ani v oficialnych informaciach ) o pevnej percentualnej sadzbe pokuty,

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ehm, ja som uz nepisal o ziadnej percentualnej sadzbe ale o uz o kalkulacii
co zahrna ta kalkulacia neviem,, vychadzam z toho co pisete vy
stale vsak nic nenaznacuje, ze pre bohateho plati ine zakonne ustanovenie ako pre chudobneho stymi istymi sadzbami a s tymi istymi rozsahmi trestov ... pochybujem, ze sa stane, ze chudobny zaplati pokutu vo velkosti napr. 10% z mesacneho prijmu a prachac napr. 50 % z mesacneho prijmu

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun