HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://news.discovery.com/space/space-s ... 10727.html

Rusi maju pre medzinarodnu vesmirnu stanicu relativne smutne plany - zostartnuta stanica skonci po roku 2020 zrejme v jednom z pozemskych oceanov. Je prilis velka na to, aby mohla ostat na orbite.

Osobne to je pre mna spolu s koncom raketoplanov koniec jednej ery, ludia uz asi do vesmiru nebudu lietat tak casto ako kedysi, smeruje to zrejme skor k robotom a autonomnym sondam.

Ako to vidite vy? Bola podla vas ISS uzitocna? Ma zmysel posielat ludi do vesmiru? Co bude dalej?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak toto je uz kompletny reboot. Ak naozaj niekto do piatich rokov nepride minimalne s IONonvym phonom ktory nas dostane na Mars tak najblizsie niekam poletime az ked pridu Transformeri. Je to velmi smutne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco je to smutne? Automaty su vo vesmire uzitocnejsie ako ludia, IMO ak nepotrebuje clovek ist do vesmiru aby ukazal, ze ma vacsi penis ako Rusi tak je tam jeho navsteva uplne zbytocna.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pretoze clovek je clovek, a polocnost pocituje vacsi pocit vitazstca, ak sa nieco podari cloveku. cisto z poetickeho hladiska je to pre mna smutne. uz nebudu kuzmonauti hrdinovia s ktorymi sa da stotoznovat... tobot je chladna mechanika bez citov...
a okrem toho, robot si iimo nevsimne nejake malicke detaily, nebude pisat denniky..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ved oni to aj planovali na 15 rokov a nakoniec to natiahli este o tri. To nie je nieco, co by bolo extra smutne, to je fakt znamy od zaciatku. A ktovie, mozno sa dovtedy zamyslia a posunu to este dalej.

Vsetko je to o peniazoch a ludia najblizsie budu potrebni asi az pri lete na Mars... ale to bude vyzadovat ovela viac experimentov na medziludskej urovni (uz dobehol ten 500dnovy experiment?)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Smutne lebo my chceme Star Wars! vesmirnych piratov a lode a asteroidy s cervami, ne blbe sondy


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj ja"!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to aby ste zacali kreslit ich konstrukcne plany :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skonci v mori? no problem uz bolo na case na
Obrázok

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dost trapne. Zda sa mi to, alebo nasa civilizacia isla od 60-tych rokov dolu vodou? Ved vtedy bol aspon jeden let na mesiac za rok, dnes sa nezmozeme uz ani na to poslat cloveka na orbit. A tie keci, co mal Obama minuly rok, ze clovek vkroci na Mars do roku 2025 (a par rokov dozadu Bush, ze to bude do roku 2020) mi pridu coraz viac usmevne.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To by nebol typicky Risov prispevok, keby v nom nebolo pol nekvalifikovanych informacii :-)

Nesla dolu, upadol space race, teda preteky s Rusmi o to, kto ma vacsi pipik.

A moment, predtym, nez chces hodnotit ako bolo dobre ,,za nasich starych cias" treba vediet o tom, ako to bolo dnes. Nehovoriac o tom, ze hodnotit civilizaciu podla launchov mi pride dost svojske. Navyse, akoze sa nezmozeme poslat cloveka na orbit? Len na rok 2012 su planovane styri odpaly s posadkou (rozpis). Na Mesiaci uz toho vela nie je pre ludsku posadku, a Mars sa riesi.

Vylet na Mars bol v oktobri 2010 odhadnuty na rok 2030, planovany rozpocet je 11 miliard dolarov -- btw to je HDP, ktory ma viac nez polovica krajin sveta.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ved raketoplany skoncili tento rok. A jediny iny sposob, ako dostat ludi na orbit su ruske rakety, ktore bude USA aj EU pozuivat min. 10-20 rokov, kym sa vyvinie a otestuje nejaka alternativa k raketoplanu (zatial vsetky alternativy, s ktorymi prisli, vratane tej od Boeingu, mi pripadaju ako krok spat), co je navrat min. do 60-tych rokov. Takisto NASA ma kazdym rokom nizsi a nizsi rozpocet (a kedze USA sa chystaju do konca roku spravit dalsie skrty za cca 1.5 bilionov dolarov a NASA je najmenej citlivym miestom pre skrty) a kvalita pojde uz iba dolu. Vesmirny vek skoncil, zjavne clovek nema na to opustit tuto planetu.

Citácia:
Na Mesiaci uz toho vela nie je pre ludsku posadku.


No minimalne tam musime postavat zakladnu na medzipristatie rakety, ak sa chceme dostat k Marsu. S nasou momentalnou technologiou je jedina cesta na Mars s medzipristatim na Mesiaci a doplnenim paliva. Nieco ako odpal rakety zo Zeme a rovno na Mars sa zatial neda.

Citácia:
Vylet na Mars bol v oktobri 2010 odhadnuty na rok 2030, planovany rozpocet je 11 miliard dolarov -- btw to je HDP, ktory ma viac nez polovica krajin sveta.


Zakladna na mesiaci bola byvala odhadnuta na rok 2010 alebo tak nejak a nic z toho. Plus, raketoplan mal tiez nejaky odhadovany rozpocet, nakoniec stal 20 x viac. Takisto kazdy odlet a prilet raketoplanu mal byt velmi lacny, ale nakoniec to tiez stalo cca 20 x viac ako malo.

Cize pocitaj tak 220 miliard dolarov. Plus si k tomu prirataj inflaciu a slabnuci dolar. Ja by som povedal, ze pod 500 miliard to nie je realne a skor blizsie k jednemu bilionu.

A nakoniec, vzdy je tam riziko, ze to buchne v polceste k Marsu, co ludi odradi od vesmirneho vyzkumu na dalsich 50 rokov. Predpokladam, ze 21. storocie bude dobou temna pre vesmirny vyzkum a cestovanie a opat sa to pohne dopredu az v 22. storoci.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
behold, the oracle!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
behold, the oracle!


Podel sa so svojim nazorom, ja som sa so svojim podelil.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A preco tak tuzis odletiet na Mars? :-) Skade vies, ze kvalita pojde dolu?

A odkial si vydedukoval, ze treba zakladnu na Marse skor nez budu lety na mesiac?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun