HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 104 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nj, tiež pravda, že sa Davano neoplatí nahadzovať ak to nebude fičať...

Ako si to predstavujem? Zatiaľ len veľmi povrchne. Pôvodne sme s Elune plánovali nejaké takéto dobrodružstvo, odohrávajúce sa v dystopii, teda opaku utopie. Lovci bohov bola taká symbolika by som povedal. "Bohovia" by boli ľudia, bytosti, ktorý vďaka svojim schopnostiam (nemyslím teraz magickým a tak) dokázali si podmaniť prostí ľud, alebo jednoducho masy ľudí, či už tak, že by ich uctievali ako bohov alebo by im jednoducho vládli, chápete čo myslím... Mohli by to byť vodcovia náboženských hnutí, alebo tak...
Nepamätám si už presne ako to bolo, ale zdá sa mi, že sa tam niesla podobná myšlienka ako v Clash of Titans, teda, že by ľudia postupne zabudli/zanevreli na pravých bohov a tým by sa to nepáčilo a vlastne vďaka tomu by bol ten svet jedna veľká dystopia, pretože priazeň bohov by zmizla. Na svete by však zostali stále jedinci, ktorý by si žili ako páni vďaka tomu, že majú pod malíčkom veľké skupiny ľudí, ba čo celé národy...
A možno by neskôr išlo aj o priamu konfrontáciu s bohmi...
Ide o to, že by to nebol fantasy svet, alebo aspoň nie v takej miere ako sme zvyknutý. Žiadny elfovia, trpazlíci, všemocný čarodeji, draci a tak. Pravdaže, ja osobne by som tam niečo "magična" rád uchoval, ale skôr takým štýlom, že ľudia s nejakou mocou sú rarita. Teda vie sa o ich existencii, no nenájdete čarodeja na každom kroku, chápete čo myslím... Nech sa to vymyká takým tým "klišoidným" konceptom fantasy. Keď tak mať nejakú schopnosť ale špecifickú, charaktzeristickú pre tú danú postavu... Ďalej postavy. Mali by to byť postavy ovplyvnené prostredím, postavy s pádnym dôvodom aby bojovali proti tamtým ľuďom. V očiach verejnosti sú to vrahovia, vyvrheli, žoldáci, špina, hnus... Proste výsledok doby. Ide o to, že takmer väčšina spoločnosti by bola sfanatizovaná, to znamená, že by si neuvedomovala čo sa s ňou vlastne deje. Preto vás, ako nepriateľa ich pána, ich boha, považujú za zlo.
Nemalo by to byť typické výpravné dobrodružstvo, typu "dojdem do krčmi, obvolám ľudí a hor sa vraždiť, zvrhávať". Preto by som nechcel aby zo začiatku tvorili skupinu. Predsalen, každý má svôj osobitný dôvod k tomu, aby proti nim bojoval. Naše postavy by sa nemali poznať a keď tak by som ich rád dal dokopy pod vplyvom okolností.

Toto je len taká stručná predstava spísaná pred prednáškou, tak to neberte finálne :) ale takúto mám predstavu o dobrodružstve o ktorom som vravel. Možno je to priťažké na zahratie pre začiatočníkov, i ja po toľkom čase budem mať silný problém, ale keby to vyšlo, keby to fungovalo bolo by to zaujímavé podľa mňa. Kľudne o tom podiskutujme ako čo...

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to paci - najme koli tomu ze je to - ako vravis, nieco ine ako krcmove zoznamovanie na zaciatku.
Ma to ideu. Und ich hofe ze sa to podari :)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na ja... tiež sa mi páči, a ak by sme to spolu dokázali prepracovať, tak by to šlo fhajne


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
... nur :)


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takymto tempom sa to nerozbehne. :)
Zakladam temu a ak budete mat chut hodte tam nejake posty :)


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hned tam este nenapisem... chcem si to premysliet a dnes sa mi uz vobec nechce

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok jasne poho :)


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 07.04.2006
Príspevky: 1
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hladal som svoje stare dobrodruzstvo, bohuzial uz neviem ako sa vola, pisal som ho niekedy v roku 2007, pamatam si len svoju postavu ktora sa vola Lord Daeronth, no s hrozou som zistil, ze sa na davano uz neda dostat? Ako je to teda, pojde/nepojde, da sa niekde najst archiv? Chcel by som aspon jednu nostalgicku slzicku vyronit :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je mile, akurat cestou z obeda som meditoval nad Davanom.

Stare Davano spred oktobra 2007 je mrtve, lebo tam sa pokazila databaza. Nove Davano z oktobra 2007 je vypnute, lebo sa pokazil server a kvoli tym trom ludom, co tu uz ani nechodia, sa mi vtedy nezdalo mudre investovat cas na zapinanie.

Je mi luto, ale pokial sa nenajde dostatok ludi so zaujmom, tak Davano je v truhlici zapadnute prachom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Rytier
Obrázok používateľa

Založený: 11.04.2006
Príspevky: 399
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je tam aspon moznost vyexportovania dobrodruzstva v podobe nejakeho textoveho dokumentu?
Ak ano, mal by som konkretne zaujem o Cesta do Asatamu. Ak by sa dalo poslat na mail: the.andy@atlas.sk alebo nejaky free filehosting, vopred dakujem.

_________________
"Courageous men don't have more courage than normal, they just have it little longer."


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak by som si chcel založiť dobrodružstvo, vadilo by ak by som využil fórum? Že by som v tejto sekcii založil tému s názvom dobrodružstva kde by sa písalo ..

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nikomu by to nevadilo, kludne do toho.

Kazdy zivot na tomto fore je vitany. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Super :)

Btw toto

Kód:
Hostinec


Nemáte požadované oprávnenie na zobrazenie tém preberaných pri tomto stole.


Vidím len ja? Či všetci

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdravím, nebol som tu sto rokov. Kamarát nezávisle od tejto stránky ako svoju bakalárku spravil niečo podobné ako Davano. Nájdete to na http://www.apertalibro.com.
Rád si s vami ešte niekedy zapíšem. Tam nás prispieva určite viac ako traja.

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 104 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun