HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej uz som si to stihol precitat, niektore tie veci su v tom clanku natlacene vyslovene nasilu, ale ten uvod mi dava konecne zmysel

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
henten biblofilny clanok je cisto Epileptic Trees (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... epticTrees)...

akoze ok miestami by sa to napasovat dalo, ale jeez ked sa chce tak sa napasuje hocijaka hovadina :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
henten biblofilny clanok je cisto Epileptic Trees (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... epticTrees)...

akoze ok miestami by sa to napasovat dalo, ale jeez ked sa chce tak sa napasuje hocijaka hovadina :D


nieco je tam pritiahnute za vlasy. ale napr. ten space jesus concept je podla toho blogu officialne potvrdeny scottom.

Citácia:
Pripomeňme si tiež názov planéty. LV-223. Levitikus 2:23 neexistuje, LV 22:3 však je. "Povedz im: Ak sa v budúcich pokoleniach niekto z vášho potomstva v stave nečistoty priblíži k posvätným darom, ktoré Pánovi zasvätia Izraeliti, ten človek musí byť vyhubený spred mojej tváre. Ja som Pán! " Levitikus 22:3 Znie to povedome? Hala plná vajec s čiernym životodárnym slizom, ktorý sa v kontakte s ľudmi mení v ich záhubu.


hehe. ved ono sa urcite plno veci vysvetlí nasledujucou castou

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie som si isty, ci scott nazval planety LV uz v 79-om pretoze myslel dopredu, alebo je toto nasilu natlacene, alebo si to proste scott dorobil

_________________
Blep


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://vyle-art.com/portfolio/prometheus/#!prettyPhoto

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tieto biblicke "obrazy" beriem ako jedno drobne minus ... votrelcovi sa uloha biologickej superzbrane posledneho sudu nehodi, to mam radsej verziu z alien vs predator

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som si to vcera pozrel a absolutne nechapem tie vase nadsene reakcie. Ten film bol imho totalna sracka. Nie som ziadny velky fanusik votrelcov (jediny diel ktory sa mi fakt pacil bola trojka), takze mi asi unikala nejaka aliengeek omacka okolo, ale stale som od toho cakal kvalitny scifi survival. No dostal som..ja ani neviem co..nudny film bez akcie, napatia ci strachu, s uplne hlupymi a zbytocnymi postavami. Chapem ze u tohoto druhu filmov sa neda ocakavat nejaka prehnana racionalita v konani postav, ale niektore sceny boli take blbe az ma bolelo sa na ne pozerat.

Za vsetky spomeniem zaverecnu scenu
Spoiler! :
so zostrelenim odlietajucej lode kruhoveho tvaru, ktora sa po dopade zacala kotulat na blondynu, pricom ta pred nou dobru minutu utekala presne v smere ktorym sa lod kotulala, miesto aby bezala do strany. Nasledovala blondynina smrt, hodna kojota Willyho, kde mi k dokonalosti chybala uz len scena, ako sa lod este raz pretoci a blondyna zostane nalepena v tvare placky na jej trupe. Celkovo postava blondyny bola ziarivym prikladom zbytocnej postavy (par bad-ass hlasok, sokujuco prekvapiva "luke i am your father" scena, a monumentalna smrt), ktoru prekonali len dvaja co-piloti, ktory na zaciatku uzatvorili akusi stavku a na konci filmu hrdinsky odmietli opustit lod.


Toto ma byt oldskul scifi? My ass...

Na zaver si dovolim postnut Cervenakov komentar z CSFD, ktory celkom vystihuje moje pocity:
Citácia:
Boha jeho, Ridley, čo je?! Po toľkých rokoch epic wins takýto epic fail? Že to bude hlúposť, s tým som rátal. Že to bude otrasne napísané (postavy nemajú čo povedať, tak aspoň verbalizujú svoje fyzické konanie: Idem dole. Idem si obliecť skafander. Idem... bla-bla, veď to predsa každý vidí!), to ma prekvapilo. Ale že je to väčšinou aj zle natočené (žiadne napätie, žiadne tempo, žiadna gradácia, dramatické scény typu upálenie či pôrod nie sú vôbec vyhrotené, normálne nuda...), to už fakt bolí. Asi polhodinu je to celkom fajn, pompézne a atmosférické... potom to odíde do sračiek. Nefunguje to dokonca ani ako béčkový krvák, takéto ľakačky sa nepoužívajú v kvalitných hororoch už 20 rokov.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Paci sa mi ako vsetci komentuju tu bloncku a padajucu lod. Nightfall ja ti garantujem, ze aj ty by si bezal rovno. Nerozmyslal by si.
Niekolko kilometrova lod nieje to iste ako ked doma na teba padaju dvere, ze staci spravit dva kroky doprava. Hlavne ked sa na to pozeras zo zeme a nie ako divak z nadhladu ze?

Vidim, ze divacky svet sa fakt rozdelil na dva prudy bud sa Prometheus paci (kludne aj s vyhradami) alebo zasadne odmietave stanovisko. Vacsinou nejak vychadzajuce z toho, ze tocil to Ridley tak sme cakali nieco diametralne odlisne bez akehokolvek racionalneho zakladu na taketo ocakavania :) Pricom jedine realne ocakavanie ktore som mal, ze si Ridley udrzi kreativnu kontrolu nad filmom a nebude sa to tolkokrat prepisovat.

Ked uz nejaky nazor na hlupost filmu tak urcite toto:
Citácia:
sem čet rozhovor s původním scénáristou toho Promethea: "I did have facehuggers in my original draft. David, as he began to get fascinated by the science of the Engineers, doesn't deliberately contaminate Holloway with a drop of black liquid. Instead, Holloway hubristically removes his helmet in the chamber, is knocked unconscious, facehugged and wakes up not knowing what had been done to him, and stumbles back into the ship. In my draft, he returns to his cabin, is embraced by Shaw, who is delighted to see him having feared that he had died, and the two of them make love. And it's while they're making love that he bursts and dies. So that lovemaking sequence echoed my original lovemaking sequence where he explodes! It was messy.

Subsequently, David, fascinated by these creatures, begins delaying the mission and going off the reservation on his own, essentially because he thinks he really belongs with the Engineers. They're smart enough and sophisticated enough, great enough, to be his peers. He's harboring a deep-seated contempt for his human makers. So at one point Shaw goes to stop him and David ties her up and deliberately exposes her to a facehugger. He caresses an egg open and out comes a facehugger. David doesn't smell like a person - his breath isn't moist - so he can handle the thing like a kitten. It doesn't want him; it's not interested. But then he exposes it to her and it goes for her like a shot. He toys with her for a bit and then lets it take her. That, in my draft, was how Shaw was implanted with the parasite that she had to remove with the medpod sequence." Tak nějak mě to utvrzuje v tom, že pan Lindelof je píča megazmrd. Neříkám, že kdyby to nepřepsal, tak by to byl dobrej film. Ale rozhodně by byl míň blbej.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Naposledy upravil Will dňa Pi. 12. Okt 2012, 9:10, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na to predsa nepotrebujes ziadne rozmyslanie. Ked sa na teba ruti auto or whatever, instinktivne predsa uskakujes do strany a neotocis sa a nezacnes pred nim utekat ako v animovanom filme. Ked sa tej postavy potrebovali zbavit, preco ju nenechali zabit v boji s alienom, engineerom, alebo inou postavou. Bol by tam aspon nejaky suboj.. takto zostava vrcholom akcie
Spoiler! :
upalenie doktorea plamenometom :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Na to predsa nepotrebujes ziadne rozmyslanie. Ked sa na teba ruti auto or whatever, instinktivne predsa uskakujes do strany a neotocis sa a nezacnes pred nim utekat ako v animovanom filme. Ked sa tej postavy potrebovali zbavit, preco ju nenechali zabit v boji s alienom, engineerom, alebo inou postavou. Bol by tam aspon nejaky suboj.. takto zostava vrcholom akcie
Spoiler! :
upalenie doktorea plamenometom :roll:


Uz si niekedy utekal v strese pred autom? Ja hej. Vsimol si si ako zvierata v noci osvietene svetlami miesto toho aby zaliezli naspat na krajnicu vojdu viac do cesty? Tell me more ty ziadne rozmyslanie. Na to presne potrebujes rozmyslat a nekonat instinktivne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred autami som parkrat uskakoval a nikdy ma nenapadlo zacat pred nimi utekat. Zviera ti moze vbehnut pod auto, pretoze je oslepene dialkovymi svetlami. Rozhodne to ale neni pravdilo, rovnako tak sa moze rozbehnut prec. No kazdopadne, ak sa tebe ta scena zdala byt logicka, ja ti to neberiem. Imho bola hlupa.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pouzit Cervenakov komentar ako podlozenie cohokolvek je usmevne

ten clovek dal Battleshipu 4/5 a zvozil trailer na Hobbita, tj. nieje normalny :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Scena sa mi zdala uplne normalna a nestaval by som na nej argumentaciu o hluposti celeho filmu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi tak
ludia sa delia na tych ktory nevedia prekusnut dej a podivnosti posadky
a na tych ktory to prekusli a vidia veci v sirsich suvislostiach
uvedomte si ze scot tu vysvetlit kopec veci v alien vesmire,cely film bol prekrasny a vobec
fakt si pockajte na directors cut a dalsie diely
osobne si myslim ze toto brutalne hateovanie promethea po nete (nemyslim teraz na huse) je u niektorych len hlupa nerdhipster poza
lebo ak sa odosobnite od tych relativnych preslapoch v deji tak je to celkom dobry film

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/uprimne-trailery-prometheus


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun