HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou


Civ 5 rastie a zlepsuje sa s kazdym patchom a kazdym datadiskom (Gods and Kings boli vyborni) a toto vyzera zatial najlepsie.

Velmi sa mi paci idea archeologie ako systemu, kde v buducnosti odhalujete vlastnu minulost, pacia sa mi nove diplomaticke prvky a aj nove civilizacie.

Novej civke dost dlho trvalo, kym mi vytrieskala z hlavy styrku, ale momentalne uz hram skoro exkluzivne len ju a nelutujem.

Zase sa nevyspim.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ech.

Myslis ze konecne fixnu AI? Lebo civilka bez diplomacie kde kazda AI je iracionalne pako v murder/suicide mode kinda sucks.

Kym sa v hre neobjavi znovu diplomacia a AI sa nenauci aspon trochu bojovat v tom priblblom carpet of doom systeme, tak civ 4 zostane vzdy 10000x lepsia.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem, mne sa momentale uz AI v patke paci.

Suhlasim, ze zo zaciatku to bol dost divne, AI ma ku hre diametralne odlisny pristup ako v styrke, hracovi aboslutne chybal feedback a bola zo zaciatku aj dost zabugovana, ale momentalne uz nemam pocit, ze by s nou bol problem.

AI sa podla mna sprava racionalnejsie ako v styrke (prosim nebi ma), hra na vitazstvo, pamata si minule udalosti (ale na rozdiel od styrky je zlozitejsie udrzat dlhodobo aj nepriatelstvo, aj priatelstvo, ak sa o to naozaj aktivne nesnazis) a ak ma pocit, ze vyhras a nie ste NAOZAJ dobry kamarati, pojde po tebe.

To sa mi paci, pride mi to ovela viac ako spravanie sa ludskeho hraca. Je to ale velky kulturny sok pre cloveka co hral styrku (a ja som styrku hral stovky hodin), lebo to chce uplne iny strategicky a diplomaticky pristup ku hre.

Co sa tyka 1UPT, mne sa ten system paci (stacks of doom bola vzdy moja navacsia vytka voci civilizaciam) a carpet of doom konkretne bol bug, ktory bol fixnuty relativne skoro. Je fakt, ze 1UPT nebol bohvieaky na archipelago mapach, alebo vseobecne mapach s uzkymi koridormi, ktore AI velmi nevykryvala, ale celkom dobre do opravili v gods and kings zavedenim melee namornych jednotiek.

AI stale potrebuje velku cislenu prevahu na uspech proti takticky spravne hrajucemu hracovi ale zdaleka to uz nie je take jednoduche ako ked hra vysla.

Ja som spokojny, ale chapem, ze to nie je hra pre kazdeho.

Ked si to dlho nehral a mas to kupene (idealne aj s G&K), skus jednu-dve hry, vela sa zmenilo. Negarantujem, ze sa ti to zrazu kuzelne zapaci, ale jeden nikdy nevie. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Neviem, mne sa momentale uz AI v patke paci.

Suhlasim, ze zo zaciatku to bol dost divne, AI ma ku hre diametralne odlisny pristup ako v styrke, hracovi aboslutne chybal feedback a bola zo zaciatku aj dost zabugovana, ale momentalne uz nemam pocit, ze by s nou bol problem.

AI sa podla mna sprava racionalnejsie ako v styrke (prosim nebi ma), hra na vitazstvo, pamata si minule udalosti (ale na rozdiel od styrky je zlozitejsie udrzat dlhodobo aj nepriatelstvo, aj priatelstvo, ak sa o to naozaj aktivne nesnazis) a ak ma pocit, ze vyhras a nie ste NAOZAJ dobry kamarati, pojde po tebe.

To sa mi paci, pride mi to ovela viac ako spravanie sa ludskeho hraca. Je to ale velky kulturny sok pre cloveka co hral styrku (a ja som styrku hral stovky hodin), lebo to chce uplne iny strategicky a diplomaticky pristup ku hre.

Toto je podla mna enormna zloba. Ja nechcem hru, kde sa citim ako keby som hral stolovku AGoT proti Klerikovi a DeadBossovi ktori sa nahodou volaju Attila a Gandhi. Uplne sa tou nerealnou AI (kde sa jednoducho nesprava ako civilizacia ale prave ako 'hrac' snaziaci sa 'vyhrat' a aj ked nema najmensiu sancu aspon tak aspon zasierat) straca akakolvek immersion. Uz nehras civilizaciu, nemozes roleplayovat aggro Mongola alebo hrat ako nejaky peaceful Mansa, co je kazdeho kamarat. Vzdy sa to zvrhne na hatefest lebo 'treba vyhrat OLOLOL'. A preto sa jednoducho necitim vtiahnuty tak do hry, je to ako hrat RPGcko kde ziadna postava nema svoje vlastne motivy a ciele a vsetky zdielaju jediny ciel, ktorym je ta maximalne [vymazané] bez ohladu na to, co to sposobi im samotnym. Predstav si Baldur's Gate bez dialogov a questov kde kazde NPC je xvart.

Cele to diplo mi chyba v porovnani so styrkou zdaleka najviac.

Citácia:
Co sa tyka 1UPT, mne sa ten system paci (stacks of doom bola vzdy moja navacsia vytka voci civilizaciam) a carpet of doom konkretne bol bug, ktory bol fixnuty relativne skoro. Je fakt, ze 1UPT nebol bohvieaky na archipelago mapach, alebo vseobecne mapach s uzkymi koridormi, ktore AI velmi nevykryvala, ale celkom dobre do opravili v gods and kings zavedenim melee namornych jednotiek.

AI stale potrebuje velku cislenu prevahu na uspech proti takticky spravne hrajucemu hracovi ale zdaleka to uz nie je take jednoduche ako ked hra vysla.

Ja som spokojny, ale chapem, ze to nie je hra pre kazdeho.

Ta skala mapy mi pride na 1UPT blba. Ak by to bol aspon nejaky limited stacking (bud na baze supply, ze na hexe s terenom X moze byt max. Y units, inak excess units chcipnu; alebo na baze stackovania roznych typov jednotiek - preco preboha nemoze infantry chranit artillery inac ako zabranim tisicov mil uzemia pred nou? (BTW to ma privadza k lukostrelcom strielajucim cez La Manche...)), tak by to bolo hned lepsie. Posuvat hore-dole desiatky jednotiek je inak IMHO strasna nuda, aspon v ramci civilky.

1UPT by davalo zmysel na malej taktickej mape zobrazujucej limitovane uzemie, nie na planetary scale. Ale 1UPT este so sebazaprenim viem ako-tak prekusnut, nie je to taky dealbreaker ako antidiplo.

Inak City States este mi pridu ako strasna zbytocnost, ale to sa tiez da prezit. Global happiness, embarkovanie, slider-no-more, no tech trading zato debilne RA a pofiderne ahistoricke policies som tiez prekusol.

Citácia:
Ked si to dlho nehral a mas to kupene (idealne aj s G&K), skus jednu-dve hry, vela sa zmenilo. Negarantujem, ze sa ti to zrazu kuzelne zapaci, ale jeden nikdy nevie. :)

Mam (aj s G&K a vsetkymi DLC), skusil som, opakovane.

Jedna hra za Keltov kde ma sustavne skusal aggrit debilny Bismarck a vzdy dostal neskutocne na pikachu, bol dve ery technologicky pozadu ale to mu nevadilo, jednoducho AGGRO AGGRO AGGRO. A to fakt ze bezdovodne, jedno kolo je friendly a potom pribehne s pikemanom proti infantry. Fakt ako keby som hral Civilization 1...

Dalsia bol myslim Darius, kde som zacal sam na ostrove, sedel som si na nom, s kazdym som bol friendly... a debilna AI hrala asi OCC, neexpandovala na svojich kontinentoch, pomaly v roku 1500 mali po dve mesta a podobny udes, a ked sa clovek usadil na volnom fleku na ich kontinente daleko od nich tak im to ani nevadilo, az zrazu zacali blacat denouncementy. Ale aspon si netrufali kamikaze aggrit, takze to bolo trochu menej zle.

A akurat minuly tyzden som skusil OCC ako Gandhi, len sused je Monty a eventualne ma prestalo bavit masakrovat jeho zaostale jednotky. Snad to dohram niekedy, ale po par hodinach som jednoducho switchol na CIV.


Tych par plusov (hexy, lepsi system nabozenstiev, limitovane strategic resources, natural wonders, allgemein lepsi look az na jednotky) je slaba naplast na tie zloby, hlavne na tu antidiplomaciu.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
S tymi keltami mame velmi podobnu skusenost. :)

Ja som tiez mal s Bismarckom cely cas idylicky vztah a potom z kola na kolo na mna vytiahol co sa dalo. Bohuzial prvy krat som to nerozchodil, lebo to bola moja prva hra G&K a bavkal som sa s novymi mechanikami.

Restartoval som mapu a skusil to znovu, tentokrat som ale od zaciatku scoutoval co sa deje dookola a hlavne nadviazal styk s okolim a situacia bola o dost ina. Bismarck sa sice choval podobne, ale ked ho clovek sledoval, ako hra, bolo jasne, ze ma nieco za lubom (od urciteho momentu brutalne zbrojil a ocividne budoval mojim smerom).

Tesne pred zradou ma potom druha AI (myslim ze Harald?) varoval co Bismarck planuje a cele to malo uplne iny koniec. S Haraldom sme mali alianciu az do konca hry, s ostatnymi to bolo raz biele a raz cierne - mal som viacero kratsich vojen so silnejsimi civkami, vacsinou bez velkych strat na oboch stranach a zakoncil som vyhrou v space race.

Cela hra mi prisla celkom logicka, ak vezmem ako sa chovali AI a pripominalo mi to trosku historicku europu, kde nepreslo 20 rokov bez vojenskeho konfliktu.

V porovnani so styrkou sa mi pacilo, ze boli AI menej citatelne, ze nehrali s kartami na stole a mali vlastne agendy - na druhu stranu ak sa clovek trochu snazil a vedel co chce, dala sa nadviazat aj trvala aliancia, ale uz to nie je ako v styrke, kde ste priatelia 3000 rokov historie a milujete sa az za hrob.

V kazdom pripade mas plne pravo patku nemat rad, suhlasim ze to nie je pre kazdeho, ale pre mna to uz bola celkom prijemna zmena. Styrka nikam neodisla a mat tu moznost zahrat si nieco trochu ine v civ kabate podla mna nieje na skodu.

PS: co sa tyka skaly mapy a 1UPT, uplne suhlasim, nie je to prave realisticke, na druhu stranu mi to ale dvakrat nevadi, je to len o tom, ako si clovek interne interpretuje graficku prezentaciu mapy - hex moze byt 100km, aj 1km. Mne to je viac menej jedno. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chalani a mozem sa spytat ake hrate obtiaznosti?

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
5 som zatial skusal len na lahsich (do monarch).4 hravam deity/immortal.:ikonka01:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
5 hram na kinga, 4 som vacsinou hraval prince

ja nie som nejaky dobry hrac, som relativne lenivy mikromanazovat to natolko, aby som mal uspech na vyssich obtiaznostiach, plus obcas si vymyslam vlastne pravidla / restrikcie

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dohral som jednu hru s BNW (za Maroko). Paci sa mi ako zmenili culture a diplo victories, vlastne vsetky zmeny co som v tej hre pozoroval mi prisli k lepsiemu. Prekvapujuco som za celu hru necelil ziadnej agresii od AI, ani denouncementom, totalna pohoda (vyhral som space par kol pred tym, ako by som vyhral culture). Zeby sa s BNW CiV stala konecne hratelnou? :shock: :D

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa zato nechce davat tie peniaze ..aj tak si to potom raz zahram a vypnem to
kamarat ma sice lame na online hranie ale do toho sami tiez velmi nechce kedze mam dieta a nemozem byt minimalne 3 hodiny bez quitnutia na nete

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak som to kupil a za prve dni som nad tym stravil neskutocne hodiny. Velmi ma to chytilo, avsak zacina ma jemne iritovat to, ako pacifisticky je ten AI, ako povedal Silver, nemusi sa celit ziadnej agresii. A ked som jej aj celil, stacilo ho rozmlatit na hraniciach a hned ponukal peace treaty aj s mestami za odplatu.... Plus AI vobec nevie bojovat, a bohuzial, uvazuje len v rovine kalkulacie strat.... znicil som mu dost armad no kedze som bojoval na doch frontoch, prerazil na jednom a bol tah od dobytia mojho mesta, zrazu peace.....

Skusam teraz na emperorovi, tam uz zjavne nezvladam na azteca a obehol ma v ekonomike, ale vlastne len sedim na zadku a klikam co stavat, ai sedia na zadku a nemusim mat ani armadu, vlastne ani nemam, a i tak sa ani nepriblizia k hranici a to ma portugalec neznasa.

Napokon, vsimol som si, ze obtiaznost je neskutocne znizena, ja civilku hrat neviem, v IV by som na princovi ligol asi niekde v staroveku este, tu clovek vyhra princa, ako povedal aj Silver, s prstom v nose

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Faerun mod pre civku: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... earchtext=

MUSIM VYSKUSAT

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
super toto vyskusam :-)
aj tak teraz nemam co hrat a davam dokolecka diablo 3 na inferne

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun