HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pre mňa bude Martin Freeman vždy a nikdy inak Ricky C z Ali G Indahouse, presnejšie z tejto scény:
Spoiler! :


inak, šupa, teším sa na druhú sériu. presne tak ako povedal alef, druhá časť slabšia, tretia to posunula nazad (ale latku prvej neprekonala)

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuž tretia séria prebieha. :)

Osobne sa mi prvý diel zdal dosť slabý, ale druhý bol podstatne lepší.

Na počudovanie, veľmi zmiešané recenzie to má. Mimochodom som sa dozvedel, že feministické vedenie BBC tlačí na autorov aby boli postavy zženštilé. True story.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ohľadom prvého dielu, ja mám zasa pocit že scenáristom niekedy došli nápady, tak sa začali pozerať po fanfiction príspevkoch na tumblr a podobnych veciach.
(ale občas sa mi tá odviazanosť aj páčila) :oops:

samotná epizoda mi pride dramaticky slabšia v porovnaní s predchádzajúcimi, ale asi najvtipnejšia z celej série. musím priznať že kvôli dlhej časovej pauze mi to vôbec nevadilo, na čo sa možno tvorcovia spoliehali.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som nevidel ani druhu sezonu, ale vraj riadne vsetci nadavali

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef okamzite dozen zameskane, druha season je famozna.

Ten prvy diel trojky bola tragedia, dej ziadny, sceny prevzane z internetov, zaver vykradnuty z V for Vendetta a zaverecne tudududu v podobe tajomneho pohladu tajomneho muza ktory moze vsetkym vylizat prdel, pretoze ani v druhom diely sa dej nijak nikam neposunul ale absolutne vobec nie. Plus prvy diel bol vyrazne horsie natoceny, [vymazané] otravnych spomalovaciek len tak na zdoraznenie kreativnej agonie, ze proste nebolo o com. Absencia dalsieho deja s tajomnym panom je na druhu stranu je to fajn pretoze to posledne co Sherlock po odchode Moriartiho potrebuje je dalsi evil mastermind. Druhy diel posobil tym padom dost prijemne a Sherlock s Watsonom dokonca aj nieco vysetrovali ... kinda ... tak trosku ... vo flashbackoch.

Suma sumarum, zostava uz iba jeden diel a nech bude akokolvek brilantny tak to nevynahradi uplne wasted sezonu len aby sa ulahodilo nejakym homo magorom a malym dievcatkam z thumbleru. Keby mala jedna sezona aspon 10 dielov tak tieto dva by boli prijemnym ozviezenim. Takto nejak neviem co si tvorcovia predstavuju pod 4.sezonou ktora je aspon v plane a dalej. Po dvoch rokoch cakania je to proste krute sklamanie. Keby to vychadzalo kazdeho pol roka tak nad tym clovek mavne rukou.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som sa celkom bavil, prislo mi to uvolnene a brane viac s humorom.

Vadili mi extremne dlhe sceny kde si Sherlock "spominal" a "dedukoval" co vyzerali ako kopie tej povestnej sceny z versmirnej odysey.

Ja sa musim priznat, ze aj ked sa mi novy Sherlock velmi paci, zapletky jednotlivych dielov mi nikdy neprisli az take sofistikovane (vacsinu z nich kludne polozi do smutku aj taka "lacna" vec, ako Midsomer Murders, o veciach ako Poirot ani nehovorim), vzdy som to bral tak spolovice ako komediu. Mozno preto som nebol taky sklamany?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sherlock sam o sebe (predloha) ma podla mna male mnozstvo skutocne zaujimavych pripadov ktore aj potrapia, inac je to cez kopirak. Na tomto spracovani bol vyborne vyrieseny posun do modernej doby a plot twisty oproti originalu ktore tu a tam hranicili s genialitou. Plus uzasny vizual a skvela hudba, herci, hlasy a tak ... proste vyborne spracovanie.

Ako pisem, keby to malo 10 dielov na season tak kludne, bolo by to zabavne ale ked cakas dva roky na nieco co doteraz "seriozne" adaptovalo Sherlocka a dostanes jeden diel fan-fiction a druhy diel funny story je to take ... take.

A hej scena s vlakovou dedukciou bola kompletne tripova.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kolotoč. Alebo horská dráha. Proste chvíle očakávania, prísľub geniálnej zápletky a potom nič. A zas, a znova. No a rozuzlenie bolo,
Spoiler! :
že proste nebolo. Však prečo by mal Sherlock prešťať zloducha ked ho môže zastreliť?


Chjo to teraz zase čakať na ďalšiu sériu.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Kolotoč. Alebo horská dráha. Proste chvíle očakávania, prísľub geniálnej zápletky a potom nič. A zas, a znova. No a rozuzlenie bolo,
Spoiler! :
že proste nebolo. Však prečo by mal Sherlock prešťať zloducha ked ho môže zastreliť?


Chjo to teraz zase čakať na ďalšiu sériu.

Spoiler! :
Sherlock zloducha neprestal v ramci vyvoju serialu. Keby donekonecna opakovali vzorec, ze nakoniec s prehladom vyhra nikdy by sa nikam nedostali a bolo by to predvidatelne a monotonne ako 16000 chapterova manga.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler! :
Očakával som niečo zlé, lebo som si prečítal Deadbossov príspevok a ani sa mi nechcelo do seriálu, keďže som nebol nadšený prvými dvoma dielmi, ale nakoniec sa mi ten tretí celkom páčil. Myslím, že Axxis má pravdu, to, že bol konečne bezradný bolo rozhodne zaujímavejšie, ako keby zas vyšiel nejaký geniálny plán (a povedzme si narovinu, v ostatnej dobe tie zápletky už ani nie sú o geniálnych dedukčných schopnostiach a premakaných plánoch, ale o turbo štastí, viď diel o svadbe, kde to celé rozlúskol len vďaka tomu, že úplnou náhodou šli riešiť presne tie prípady, ktoré súviseli s plánovanou vraždou na svadbe, dokonca v prípade vojaka to začali vyšetrovať presne v deň, keď stalker po mesiaci sliedenia zaútočil, a mohli tak byť na mieste činu)

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ty kokso ja som asi zase raz anomalia, ale mne sa tato seria sherlocka pacial doposial najviac zo vsetkych. konecne tam nieje ten [vymazané] moriarty, ma to spad, je to genialne natocene, herci rulluju obaja a tona originalnych napadov. nechapem co vam vadi:D

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja som zatial videl prve dva diely z tej poslednej serie a celkom zabava.

Ten druhy je taky, no, ta zapletka je nic moc a Sherlock sa meni viac menej na comic relief postavu, ale ak to beriem ako komediu, je to ok.

Pri scene s ocami v pohari sme sa celkom nasmiali.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uplna [vymazané] ten treti diel :)

Spoiler! :
Cela tato seria sa proste nesie v trende zvyraznovat a "in your face" stylom podavat uplne vsetko. Nejdem teraz riesit, ze ass rapeli a zmixovali asi tri pripady dokopy, to nieje podstatne ale co to do [vymazané] malo cele byt? Sak nic z toho absolutne nedavalo zmysel. Watsonovej zenuske ktora cele tie roky kym s Watsonom nebola a mohla si robit absolutne co chcela, zrazu prepne a v mode ninja zabijak fici do nedobitneho sidla (ze sa tam dostala pred Sherlockom ciste wtf, ked sa spoliehala nanho) zastrelit typka ktoreho nezastreli lebo tam je Sherlock ako svedok pricom Sherlock v minulosti bez problemov klamal a zamlciaval fakty (Watson zastrelil taxikara) a v tomto pripade by bez problemov spravil vyninku tiez.
Ale nie, nasleduje radsej dramaticke odhalenie len preto aby sa Watson ajtak rozhodol, ze ju lubi a chce byt s nou, tak naco tam [vymazané] bola cela ta linia? Sherlock aj Mary sa zachovali ako dvaja totalni idioti ktori nevedia co prv a divak len cumi odkial sa tie [vymazané] sypu.
Opat tema toho, ze Sherlock si nevie rady (akoze), rovnako ako s Moriartym na streche, len aby v momente vynuloval celu situaciu (pretoze logicky uz nezostavalo nic ine nez zastrelit toho typka), pretoze SH vedel ze v najhorsom pripade ho Mycroft niekam odprace. Co bolo tiez same o sebe total wtf, nechat sa odpratat niekam kde ide na istu smrt (opat) akurat uz nemusime cakat dva roky do dalsej serie aby sme vedeli, ze sa SH vrati.

Je mi uz uprimne jedno ci sa vratil skutocny Moriarty, ci to bude fake alebo ci predtym zomrel fake Moriarty pretoze cakam, ze tvorcovia si zase pocitaju nejake fan fictions a podla toho spravia dalsiu seriu. Asi nieco v style, John a Mary sa prestrielaju celou sezonou zatial co Sherlock bude tajne randit s Moriartym a nakoniec si vsetci aj s Mycroftom daju caj doma na Baker Street pretoze existuje este vacsi a hroznejsi zlocinec ktoreho sa treba spolocnymi silami zbavit.

Ziadna gradacia deja, ziadne napatie v tom co sa stane dalej, iba sa spatne povytahovali veci aby predosly dej aspon nejak zapadal do toho co sa deje na konci. Jediny element ktory ako tak dokazal udrziavat v neistote boli tie okuliare. Otherwise nuda alebo totalna predvidatelnost a vysvetlenia ako z diskuznych for. For fuck's sake ked si niekto prilozi telefon k magnetickej karte tak mu ta vynulovana karta nic neodomkne a ziadny signal sa nikam neposle. Alebo mal ten "briliantny" typek najstupidnejsi vstupny system na celom svete.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler! :
Citácia:
For fuck's sake ked si niekto prilozi telefon k magnetickej karte tak mu ta vynulovana karta nic neodomkne a ziadny signal sa nikam neposle. Alebo mal ten "briliantny" typek najstupidnejsi vstupny system na celom svete.

Citacky kariet reaguju vzdy akurat nevedia co maju spravit. Kludne si niekedy skus pouzit akukovek kartu na terminali, ktory je nepozna a uvidis, ze zareaguje akurat s nejakou chybovou hlaskou. Uplne bezna situacia ked mas v penazenke viacero kariet a puzivas ich tak, ze prikladas celu penazenku.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
Spoiler! :
Citácia:
For fuck's sake ked si niekto prilozi telefon k magnetickej karte tak mu ta vynulovana karta nic neodomkne a ziadny signal sa nikam neposle. Alebo mal ten "briliantny" typek najstupidnejsi vstupny system na celom svete.

Citacky kariet reaguju vzdy akurat nevedia co maju spravit. Kludne si niekedy skus pouzit akukovek kartu na terminali, ktory je nepozna a uvidis, ze zareaguje akurat s nejakou chybovou hlaskou. Uplne bezna situacia ked mas v penazenke viacero kariet a puzivas ich tak, ze prikladas celu penazenku.



Spoiler! :
Ano, zareaguje chybovou hlaskou = nezavola recepcnu o 10 pochodi vyssie. Proste tu kartu vobec nepouzijes a mas smolu dokym tu ju niekto nereaktivuje. Mam to vyskusane velmi dobre. V systeme ktory bol popisany hentam by som cakal, ze zblbnuta karta rovnako privola ochranku, inac by sa tam takto dostaval stale kazdy blbec.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun