HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Allathay napísal:
Samozrejme ze nie, no niekedy clovek inu alternativu skutocne nevidi.


to že ju nevidi, neznamena že neexistuje

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Stupava/BA

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
to že ju nevidi, neznamena že neexistuje


To som nepovedal...

_________________
VANDALISM:
BEAUTIFUL AS A ROCK IN A COP'S FACE

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Toto bol CHAT! Vy dvaja!  :uc:

ZRudi: Moja práca je vám to vyčítať, upozorňovať a byť zlá a zákerná.

Späť k téme, deti drahé. Aj tak vás mám rada.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  


uz to v nom bolo dlho zakorenene, takze ked uz mal nejak skoncit tak suicide,, a urcite nehovorte ze svoju dceru nemiloval, miloval ju najviac ako mohol, ano to co urobil nebolo najmudrejsie, no to je jedno,, ot om by sa dalo doneknecnaa diskutovat, ale hudbu, ktoru tvoril robil vybornu.. jednoznacne,,


Hore
   

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
geralt klud prosim ťa...

ked nekoho milujem, neodstrelim si hlavu a NESLAHNEM SI DROGU!!!

konec ende šlus...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  


okej okej.. taaaaaaakze.. poculi ste dakdo neico od Melvins? kapelka velmi blizka nirvane, a raz tam robil kurt aj konkurz na gitaristu a mal taku tremu ze vsetko dosral  :lol: a robili vela pesniciek spolu pod nazvom "Melvana"


Hore
   

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Stupava/BA

Neprítomný
Melvins je vlastne prvy grunge

_________________
VANDALISM:
BEAUTIFUL AS A ROCK IN A COP'S FACE

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  


hej hej.. aj ked pojem grunge je velmi relativny.. ale to nechcem teraz rozoberat


Hore
   

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Geralt napísal:
okej okej.. taaaaaaakze.. poculi ste dakdo neico od Melvins?


...chystam sa od nich nieco stiahnut ale nikdy si na nich nenajdem cas......

8)


Hore
 Profil ICQ  


najdi si.. teraz aj nedavno mali koncert v prahe... pockaj vyhrabem odtial recenziu, ak by to niekoho zaujimalo


Hore
   

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Geralt napísal:
najdi si.. teraz aj nedavno mali koncert v prahe... pockaj vyhrabem odtial recenziu, ak by to niekoho zaujimalo


...vyhrab. stiahnem. precitam.

8)


Hore
 Profil ICQ  


nech sa paci:

The Melvins v Praze
14.3. navštívila Prahu legendární Seattleská kapela Melvins, která stála u zrodu grunge. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl navštívit jejich koncert.

Koncert začal v 19 hodin v Paláci Akropolis. Jako předskupina hrála pražská kapela GNU. Protože nejsem Pražák, protože Žižkov je docela zamotaný místo a protože jsme tam docela bloudili, tak jsem na koncert dorazil o půl hodiny později. To už GNU hráli na plný pecky. Docela mě zaujalo jejich netradiční složení - bicí, kytara a 2 basovky. I když jsem GNU nikdy předtím neslyšel, musím říci, že hráli skvěle a svými skladbami se docela blížili Melvinům.

Ale teď k tomu hlavnímu. Něco před osmou vchází na pódium Dale Crover, shazuje triko i kalhoty a sedá si k bicím. Bicí jsou sestaveny z různých dílů. Na činely prý je doživotní záruka protože jsou nerozbitné. To ale asi neplatí pro Dalea, nejlepšího bubeníka na světě. To, že je opravdu nejlepší ihned dokazuje pětiminutovým sólem, které je opravdu impozantní. Za 5 minut přichází na pódium Kevin Rutmanis a začíná hrát na basu. Za chvilku přichází netrpělivě očekávaný King Buzzo, který vzbuzuje obdiv svým dvaceticentimetrovým afrem. Nakonec ještě na jeviště vstupuje Dave Stone s druhou kytarou. A koncert může začít. Hrají opravdu nahlas - i přesto, že jsem pár koncertů navštívil tak tohle jsem opravdu ještě neslyšel. Pohyby jsou naprosto neskutečný - Buzz sebou mává na všechny strany a dost připomíná postavu z Mortal kombat před nápisem Finish him - Kevin vypadá, že o sobě ani neví, jak divoce paří - vypadá trochu sjetě a kdoví jestli jen vypadá. Trochu jsem doplatil na to, že Melviny moc dobře neznám protože jsem absolutně nedokázal rozeznat skladby od sebe. Prostě to pro mě byla jedna dlouhá dvouhodinová písnička. V jednu chvíli Dave vytahuje nějakou cívku - nebo to je možná asi tak 5-ti metrová struna - a přivazuje ji k nějakému snímači. Mrští s ní a struna vydává hrozivé zvuky a to dělá do té doby než se přetrhne. Dave oddělává většinu částí bicích, ale jeden maník mu je neustále opravuje - utahuje nějaký šrouby co nedokážou vydržet tomu náporu, vyměňuje činely z tvrzené oceli s doživotní zárukou, které se začínají ulamovat. Basák neuvěřitelně hobluje kytaru, až mu praská struna - mimochodem zrovna ta nejtlustší (asi 6 mm). Melviny to ale nerozhodí - asi se jim to stává běžně - hrají chvíli to samé, než se nová struna naváže. Při poslední písničce začíná ze stropu opadávat omítka - zvuk byl opravdu nahlas, protože mi ještě po 3 dnech pískalo dost hlasitě v uších.

I oblečení ukazuje na opravdový grunge - underground. Melvini mají na sobě noční košile. Na závěr mě docela zamrzelo, že kapela nic nenastavila a ani písničku nepřidala. Jen tak maličko zamávali a zmizeli. Nakonec jsem se ovšem dozvěděl, že v Akropoli je po 22. hodině prostě konec a nikdy se déle nehraje. Ale stejně mě to štvalo.

Ikdyž dávám přednost trochu melodičtějším skupinám jako Nirvana a Pearl Jam, tak Melvini nezklamali, ikdyž jsem čekal maličko víc. A určitě vím, že na tenhle koncert do smrti nezapomenu.

Peace, Love, Empathy - Ať žije Underground,


Hore
   

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Stupava/BA

Neprítomný
Kratko ku grunge:
Ked si to zoberiete kapely hrajuce grunge su celkom odlisne, co sa tyka hudby.
Grunge je teda viac lifestyle a o to predofsetjym ide...

_________________
VANDALISM:
BEAUTIFUL AS A ROCK IN A COP'S FACE

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  


povodne bolo ze grunge bol vlastne styl kapiel co zacali hrat alternativu v Seattli


Hore
   

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no Melvins bych do grunge neradil....  stylem to bude asi neco jako experiment alternative ... jina kapela ktera by hrala saspon neco podobnyho neni, nebo sem ji aspon neslysel.... Melvini proste originalita predevsim  :wink:

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun