HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co hovorite na industrial?...ja som uplne v poslednej dobe blazon do ministry...co na nich hovorite vy?
mozeme zacat tymto:

Ten Reasons Why Ministry Still Rules

10. Ministry's 'Waiting' is used in the Sundance Award winning documentary Murderball. The music makes wheelchair bound athletes who are tough as fuck seem even scarrier than they already are.

9. Becuase Al Jourgensen still makes Trent Reznor look like a pussy.

8. "N.W.O." is still the most abrassive song to ever get major play.

7. Their first releases back in 1981 were super poppy soft synth records. Ha.

6. Whether fat or old or both, their music is perfect to work out to.

5. Their side projects are called 1000 Homo DJs and Revolting Cocks.

4. Al is the only person that can make a cowboy hat look badass.

Obrázok

3. When they did Lollapalooza in 1992, they went on between Ice Cube and headliners The Red Hot Chili Peppers. Their set was by far the loufest at the entire festival and their fans scared the shit out of anyone who was their to see the Pepper's play "Under The Bridge".

2. Jesus Built My Hotrod. Fuck yeah, he did.

1. Becuase they're fucking Ministry!

:ikonka57:  8)


Naposledy upravil M-Bassy dňa Št. 27. Apr 2006, 11:23, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hm... nič moc pre mňa... ale zasa, moc od nich som nepočul

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
si vypocuj svatu trojicu albumov: land of rape and honey (1988), mind is a terrible thing to taste (1989) a psalm 69 (1992).  a aj ten posledny normal album houses of the mole je kvalita. pre mna ministry najlepsia industrialna skupina a jedna z najlepsich vobec... 8)


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tu su texty k novemu albumu, prijemne citanie  :twisted: :

http://www.sureshotworx.de/index.php?pg ... 69cdfb7c9a

8)


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ad 1 : Ministry uz davno nie je industrial ale hardcore s minimalistickymi prvkami industrialu (Na Animositiomina). Ich jedine ind alba su Land of Rape and Honey a starsie (early recording)
Ad 2 : Nemam rad ked deti si mylia pojmy a tvrdia ze ministry, marilyn manson, rammstein su industrial. Nie su, su to trapne kapelky co si myslia ze ked si daju nalepku Industrial budu drsny
AD 3 : Industrial vznikol na zaklade pouzivania industrialnych nastrojov (kovove tyce) a odtial sa maximalne rozrastol na prudko zasekavany rytmus a industrialnymi naladami pripominajuce stroj, motor...
AD 4 : Je len zopar kapiel, ktore nieco dokazali a udrzali si svoju industrialnu syrovost od zaciatku az po koniec a nemaju len nalepku industrial aby sa to lepsie predavalo a to su Einsturzende Neubauten, KMFDM, Throbbing Gristle, Project Pitchfork (skor uz EBM).

AD 5 : Ja nemam nic proti Jourgsenovi, on sam vie ze uz davno industrial nerobi a presiel na hardcore takze poprosim netvrdit nezmysly ze Ministry vydava najlepsi industrial.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ad 1 : Ministry uz davno nie je industrial ale hardcore s minimalistickymi prvkami industrialu (Na Animositiomina). Ich jedine ind alba su Land of Rape and Honey a starsie (early recording)


....no nepokakaj sa ze som to nanazval industrial metalom ale industrialom. krajsie to vyzera jednoslovne totiz.....

Citácia:
AD 5 : Ja nemam nic proti Jourgsenovi, on sam vie ze uz davno industrial nerobi a presiel na hardcore takze poprosim netvrdit nezmysly ze Ministry vydava najlepsi industrial.


...sorry. MINISTRY VYDAVA NAJLEPSI INDUSTRIAL HARDCORE THRASH PUNK

Citácia:
Ad 2 : Nemam rad ked deti si mylia pojmy a tvrdia ze ministry su industrial. Nie su, su to trapne kapelky co si myslia ze ked si daju nalepku Industrial budu drsny


....ministry maju pravo byt nazyvani industrialom kedze hudobne z neho vychadzaju az dodnes (stale tam su syntaky, sample a vobec) a ich stare veci (twitch, land of rape and honey a tak; nie work for love a iny synth-pop :P ) su cisty industrial. a nazvat ich trapnou kapelkou je nemiestne uz len preto lebo spolocne s NIN vlastne dali vzniknut uplne novemu hudobnemu stylu a sice industrial metal ako sa to vacsinou nazyva.

Citácia:
AD 3 : Industrial vznikol na zaklade pouzivania industrialnych nastrojov (kovove tyce) a odtial sa maximalne rozrastol na prudko zasekavany rytmus a industrialnymi naladami pripominajuce stroj, motor...  


:ikonka42:  dovol sa mi zasmiat.

Citácia:
AD 4 : Je len zopar kapiel, ktore nieco dokazali a udrzali si svoju industrialnu syrovost od zaciatku az po koniec a nemaju len nalepku industrial aby sa to lepsie predavalo a to su Einsturzende Neubauten, KMFDM, Throbbing Gristle, Project Pitchfork (skor uz EBM).


...no prave v tom je ten problem. ze einsturzende neubauten aj throbbing gristle boli furt to iste bez nejakeho noveho napadu (v pripade einsturzende to plati dodnes, bohuzial). a ministry su stale tu lebo si dokazali najst sucasny zvuk. a KMFDM ak si pocul ich novy album tak to je uz tiez metal. sice nie tak metlacky ako ministry ale predsa.

howgh

 8)


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
BrunoP napísal:
AD 3 : Industrial vznikol na zaklade pouzivania industrialnych nastrojov (kovove tyce) a odtial sa maximalne rozrastol na prudko zasekavany rytmus a industrialnymi naladami pripominajuce stroj, motor...
jo aj black metal vznikol tak ze sa vseci vrazdli boli satanisti a fetovali mrtve netopiere... odvtedy nikto nehraje black... :roll:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam najradsej ked si deti precitaju par stranok a robia tu mudrych a budu tu hrat mudrych na ludi, ktori industrial pocuvaju desiatky rokov a sami sa zucastnuju na tvorbe domaceho industrialu. Ano myslim tym seba.

Si ma dobre nepochopil. Ja mam ministry rad Land of Rape and Honey je jedno z najlepsich industrialnych albumov. Po roku 1989 vsak Ministry zacal hrat Hardcore a uz sa o nich neda povedat, ze robia najlepsi industrial kedze za poslednych 17 rokov vydavaju len hardcore. Mne sa ta hudba napriek tomu paci. Ale nikdy by som si nedovolil take nieco tvrdit.

Einsturzende Neubauten je nemenny styl? Prosim? Najvacsi pioniery v industrialnej hudbe, ktory stale hladaju nieco nove. Momentalne skladaju industrialne balady, a mozno az industrialny kabaret.

Ked si spomenul Nine Inch Nails tak je treba povedat, ze Trent Reznor sklada dobru hudbu len ked je prefetovany (Downward Spiral, Fragile). Bohuzial to nove WIth Teeth uz sa industrialu podoba asi ako Ministry (cize par samplami), akurat ze je este o dve triedy horsie.

Ano industrial vznikol v hlave par blaznov, ktori sa nechali inspirovat zvukom motora a masiny. Preto je aj nazov industrial (zober si slovnik). Project Pitchfork sa tiez zacina viac podobat EBM, Nitzer Ebb bol stale EBM. Skinny Puppy boli tiez kedysi industrial no nove CD (Greater ...) je uz kvapku niekde inde. Front Line Assembly prechadzaju tiez do EBM, a pre zmenu Front 242 z EBM prechadza na moderny Industrial. Moderny industrial nechap gytary s par naznakmi industrialu (Rammstein). V cistom industrialy nema metalova gytara co robit.

Industrial metal je nezmysel, zase si si precital par stranok a robis tu mudrych. Tieto dva styly sa totiz totalne vylucuju. Ked budem mat cas tak ti to vysvetlim, ze preco.

Neber to, ze sa ta snazim kritizovat (decko nazyvam aj svojho fotra ked ma zle informacie  :P ), snazim sa ti vysvetlit co je to industrial aby si si to neplietol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
BrunoP napísal:
a sami sa zucastnuju na tvorbe domaceho industrialu. Ano myslim tym seba.


a maš nejaku kapelu? aku?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To tu nebudem rozoberat. (ICQ/MSN)

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
--beware elitist--
ale dobre
az na to ze ministry nehra hardcore ale nechce sa mi sprdavat ta tu

a laibach ste kde zabudli? ci to tiez nie je industrial?
ako nechap ma zle ale asi som prave narazil na praveho riwwithed ktory bije gotikov a pije strojovy olej, oh dont forget the barcode

ale sak fajn, ja nie som odbornik na industrial, ale pocuvam ho aj ebm pocuvam a len som sa chcel vystrcit a ohlasit ze aj napriek vsetkym tym fasistickym pravidlam praveho industrialu sa mi spojenie industrialu a gitary paci , a ako inak by si nazval spojenie metalu a industrialu? fakecor ehm... fakekore?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
--beware elitist--
ale dobre
az na to ze ministry nehra hardcore ale nechce sa mi sprdavat ta tu


....ja som pochopil ako to chcel povedat. za socializmu sa takto nazyvalo hocico s gitarami co bolo trochu rychlejsie a tvrdsie ako "normalna" produkcia. (niezeby som bol nejaky pamatnik alebo co ale mame doma par starych melodii (casopisov) a nejake stare knizky o alternativnej hudbe :P )

Citácia:
Einsturzende Neubauten je nemenny styl? Prosim? Najvacsi pioniery v industrialnej hudbe, ktory stale hladaju nieco nove. Momentalne skladaju industrialne balady, a mozno az industrialny kabaret.

....chcel si povedat ze skladaju shity.....
Citácia:
Industrial metal je nezmysel, zase si si precital par stranok a robis tu mudrych. Tieto dva styly sa totiz totalne vylucuju. Ked budem mat cas tak ti to vysvetlim, ze preco.


...vysvetli mi to prosim. vsade sa to tak nazyva ze industrial metal a ja to pouzivam takisto

8)


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aaach dalsi sampion, ktory nedokaze pochopit ze industrial nie je o gytare. Budem mat trpezlivost a vysvetlim to este raz.
Gytara nehra ziadnu ulohu. To ci tam je gytara, alebo nie je vobec nezavazi ci to je industrial alebo nie. Existuje industrial s gytarou aj bez nej. Industrial s gytarou je napriklad KMFDM a stale to nie je industrial metal, pretoze take nieco neexistuje. Metal ma uplne ine prvky ako industrial. To sa spojit neda, industrial ma vlastne prvky, ktore sa nedaju dodrzat pri metaly a metal ma vlastne prvky, ktore sa nedaju dodrzat pri industrialy. Jednoducho bud je to metal, alebo industrial alebo nieco uplne ine. To, ze typek hraje metal a do toho pouziva zvuk zbijacky neznamena, ze je to industrial. A naopak ked typek hraje industrial a ma industrialy rytmus a zakompnuje do toho tvrdu gytaru neznamena to ze je to metal.  Industrial sa vyznacuje velmi specifickym rytmom, ktory je vzdialeny od metaloveho na kilometre. Neviem este ako to mam vysvetlit, aby ma pochopili aj ti menej chytri.

Jednoducho to je ako povedat, ked skupina hraje punk a ma kratke prechody len so synth, ze hraju ambient punk. Popripade ked kapela hraje kabaret a daju do toho armadny bubnovi pochod (ano to som pocul) tak ze hraju Military Cabaret ne?


Ministry je zvacsa hardcore (House of the Mole) (Dark side of spoon),  spojeny s punkom (Jesus built my hotrod) a miestami metal (Psalm) s malymi industrialnimi naladami (Animositiomina). To, ze v par skladbach to jemne pripomina zasekavany rytmus neznamena hned ze je to industrial. Popripade, ze trosku viac zapojili synth.
Uplne ina pesnicka je Ministry pred 1989 kedy naposledy vydali industrial Land of Rape and Honey, co bol milnik industrialnej sceny lebo ministry spolu s NIN priniesli industrial do MAINstremu. Nie preto, ze by vymysleli daky bajny industrial metal a spojili ovcu s bykom. A s tym suhlasim... Ministry mam rad a do roku 1989 urobil mnoho pre industrial. Poslednych 17 rokov ale totalne vypustil tento zaner a uz sklada len to co som uz nie raz spomenul.

Ano laibach je tiez industrial, nemal som umysel tu spominat vsetky industrialne kapely, tak som napisal len tie co ma prve napadli. Je ich samozrejme viac (Hocico, Coil, Cabaret Voltaire, Front Line Assembly, Error, Download, Pigface, ..... )

Co ma najviac zaraza na tomto celom je fakt, ze si tu vypisujete vlastne nazory zobrate ocividne z chybnych zdrojov a ked niekto pride a snazi sa vam to logicky vysvetlit tak ho nazvete "elitistom" co pije olej.

Pozri, to ze to hrajes na drsnaka a ze pocuvas tvrdu ostru hudbu lebo si prave dorastol z Avril neznamana ze ked povies, ze industrialne balady a kabaret s industrialnymi prvkami je zly, tak by bol neprogresivny a ze EN hraje stale to iste. Tak sa kludni kiddo.

Vdaka za pozornost.

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Aaach dalsi sampion, ktory nedokaze pochopit ze industrial nie je o gytare.


...ja VIEM ze obycajny industrial je bez gitar. a vsade sa industrial s gitarami nazyva industrial metal a nebudem to volat metal s prvkami industrialu alebo industrial s gitarami. industrial metal je krajsie pomenovanie a je mi uplne jedno ze sa prvky tychto stylov nedaju kombinovat. ja som to pomenovanie nevymyslel...
Citácia:
Je ich samozrejme viac (Hocico


hocico je darkwave :P (vyryvanie)

8)


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Okay niekam sa dospeli :P Ano vsimol som si, ze existuje par zdrojov co to nazyvaju industrial metal. Zjavne si to chceli zjednodusit pre kapely ako NIN, rammstein, ministry... Ako som povedal je to stale metal/hardcore/xxx a ze maju par znakov z industrialu este z nich nerobi industrialnych kralov. Keby si povedal, ze povazujes ministry za pionerov industrial do roka 1990 a potom hraju vyborny metal nepoviem ani slovo :P Ale sam Jourgensen povedal po jednom koncerte ze veri ze ho uz po tejto show prestanu nazyvat industrialom, pretoze on uz s tym davno skoncil a na koncerty mu chodia fanusikovia co ocakavaju uplne iny zaner. (Az tak s tym uplne neskoncil.. raz za cas sa pripletie ako si uz tusim aj ty spominal do roznych side projektov Revolting Cocks a Pigface).

Hocico je diskutabilne mas pravdu. Berem spat.

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun