HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tot nedavno vysiel dalsi, tusim uz piaty, album od Blackmore's Night, tentokrat pod nazvom The Village Lanterne (Luc dedinsky ;-)).

Poculi ste to uz niekto? Mate k tomu nejaky komentar?

Pre neoboznamenych: Blackmore's Night je duo tvorene Ritchiem Blackmoreom (ano, ten z Deep Purple) a spevackou Candice Night. Hraju vsakovake stredovekoidne skladby v lahko skonzumovatelnych upravach.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa So. 20. Máj 2006, 18:07, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to pocuva moj otec tusim....

8)


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
novy som nepočul, ale je to mňam

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2006
Príspevky: 606
Body: 48
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
joj nový cd sem zatim bohužel neslyšel.....  :( ,
ale tak od Ritchieho nemuzeme ceka nic spatnyho  8)  :wink:

_________________
dharmovej tulák / psí voják


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dopocuvane jest.

Nuz, co povedat. Je to zmes. Inak povedane, cistokrvne stredoveke napady uz dosli a tak Ritchie zmeta a vari z toho co zostalo.
  • 25 years drzi pohromade celkom pekny keltik rytmus.
  • Titulna Village Lanterne posobi dojmom, staby ju vyrvali z koncovych titulkov nejakeho filmu (taka kracajuca plynuca neutralna skladba s vygradovanym zaverom).
  • I Guess It Doesn't Matter Anymore ma dynamickejsi ,,rockovejsi" nadych. Zial, tento napad sme uz kdesi poculi, staci si pustit Storm z predosleho(?) albumu.
  • The Messenger je instrumentalna gitarova pohodovka. Taka, co si zasluzi miesto ako hudobny podmaz kosickej fontany v slnecne popoludnie.
  • World of Stone - new age muzske vokaly, keltik rytmus, taka typicka blackmoreovina z druhej polovice tvorby
  • Faerie Queen - tu to uz trochu viac zavana stredovekom. Lyricka molova balada, take oni vedia robit.
  • St. Teresa. Tuto skladbu sme ukradli Joan Osborne. Oproti originalu rockovejsie (aranzma vid I Guess It Doesn't Matter....).
  • Village Dance - typicka Ritchieho instrumentalka staby vypadnuta z onoho pokutneho albumu Blackmore's Kingdom.
  • Child In Time/Mond Tanz. Dvojnasobna vykradacka. Uvodna medievalisticka cast vykradnuta z neviemktoreho albumu (momentalne ani neviem, z ktorej skladby) v atmosfere divokej dedinskej zabavy. Zvysok vyrvaty z (zrejme) deeppurplovskej povodiny. Skladba posobi ako zmes troch skladieb (divoky uvod, deeppurple, divoky zaver)
  • Streets of London. Heh. Pohodova pomalicka skladba. Obsahuje vyrvaninu z Pachelbelovho kanonu ;-)
  • Just Call My Name. Dalsia rockovina. Hm. Cim sa lisi od zvysnych rockovin na tomto albume? Zeby textom?
  • Olde Mille Inne (no dobre, tak Olde Mill Inn). Pre zmenu opat zavan stredoveku. Podla atmosfery a textu pijacka odrhovacka :-)
  • Wind Mills. Mlyny tu, mlyny tam, kamze len si ja ich dam. Baladicka (Ocean Gypsy, anyone?)
  • Street of Dreams. Jednu ulicu sme uz tu mali. Zrejme dosli napady uz aj na nazvy. Vid sekcia ,,Rockovky"
  • Ones in a Garden. Opat jedna pomalost (uz ani neviem, na ktoru skladbu sa to podoba).
  • Street of Dreams. Deja vu. Spolu so specialnym hostom.

Skladby sa zjavne delia do troch kurnikov: jednak rockovky, kde Ritchie Blackmorovi trha gitarou, dalej baladicky, kde sa nechava vyniknut hlas Candice, a potom klasicke molom, gajdami a tamburinou zavanajuce skladby.
Problem vsak je v tom, ze skladby v kazdej kategorii sa na seba podobaju ako vajce vajcu. A nie len to, silne pripominaju aj analogicke skladby z predoslych albumov.

Z vtacej perspektivy to nie je zly album, taky neskodny mainstream pre fantastikov s gajdami. Ale pri pohlade na zvysok tvorby Blackmoreov je zial vidiet, ze uz svoj potencial vycerpali a ze uz viacmenej varia z vody.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Uvodna medievalisticka cast vykradnuta z neviemktoreho albumu (momentalne ani neviem, z ktorej skladby)

Sa nauc citat nazvy, more. Sak Mond Tanz je instrumentalka z Shadow of the Moon.  :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie, nie. Ja viem, ze Mond Tanz na prvom albume je Shadow of The Moon. Lenze tu ta melodia na tomto albume nie je z Mond Tanz/SoTM.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Interessant. To aby som hned zohnal... idem kontaktovat moj source.  :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ups. Hlava sa mi zatemnila, mozog sa mi zaskvaril.

Mas pravdu. Je to to iste. Mond Tanz je Mond Tanz. Len v Child of Time je to transponovane o niekolko tonov vyssie a je to zrychlene.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun