HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 175 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalšia
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo poviete na filmy podľa počítačových hier? (Hier podľa filmov je kopec, ale to patrí inam).
Jedným z prvých bol StreetFighter s J.C.van Dammom, čo bol v celku priemerný akčný film. No úprimne, film podľa bojovej hry sa robí ťažko. Podobne ho nasledoval Mortal Kombat 1,2. Jednotka ma zaujala aspoň vďaka Ch.Lambertovi, ktorý si zahral Raydena, dvojka už bola len taký odvar pre pokračovanie. Medzi tie staršie veci patrí aj Super Mario s B.Hoskinsom, no bola to len uletená komédia.
Potom bol Wing Commander. S hrou nemám veľké skúsenosti, tak to porovnať neviem, ale film sa dal pozrieť. Ďalej sú tu Tomb Raider 1,2. Jednotka bol tiež priemerný, oddychový film; no dvojku z bahna podpriemernosti nedokázala vytiahnuť ani A.Jolieová.
Do istej miery sem možno zaradiť aj Alien vs Predator. No ten nezískal práva ani z komixu, ani z PC hry, takže sa uberal vlastnou cestou. Odhliadnuc od logických omylov a plytkého príbehu to bol pekný pohľad na efekty.

Z poslednej doby je Resident Evil 1, 2. Uvedomujem si, že tiež nie sú ničím výnimočným, no mne osobne sa hrozne páčili. Najmä dvojka. Proste namixovali to naj z rôznych klasík a je to veľmi oddychový film. Má aj svoj dej, nejaké tie zvraty a ani nie príliš chýb (až na tú hlavnú, že z celého mesta vedie len jedna cesta von, hm). Ani to nepovažujem za veľký horor, pri hre som zažil pár pekných šokov a film som odsledoval v pohodičke. Akurát ma štvú, že to neukončili a pochybujem, že bude trojka. Ale mohla by.

V pláne sú filmy podľa hier, Doom, Duke Nukem, BloodRayne, Far Cry. Natočené je už House of the Dead, no zatiaľ som to nevidel, ale počul som na to len samú kritiku.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja len tolko, ze Doom sa planuje uz takych 7 rokov...

Sledujem, ze same uspesne a hodnotne filmy.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja osobne som este nevidel dobry film podla pocitacovej hry. street fighter bol naozaj brutalna somarina a resident evil fajna "haluška" najma ta rezaco-kockata scena.

a este:
Citácia:
film podľa bojovej hry sa robí ťažko

ked niekto nevie urobit film podla hry tak nech sa o to radsej ani nepokusa aby to nedopadlo tak ako spominany strit fajtr.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ja len tolko, ze Doom sa planuje uz takych 7 rokov

to je cas na to aby si vsetci pozistovali co to ten dum vlastne je a aby prisli do kina aj napriek tomu ze to asi bude totalna blbost a kritici si na tom pochutnaju...


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedysi davno sa planoval Half Life (Gordona mal hrat Jeff Goldblum - akoby z oka vypadol Gordonovi :D ) a Diablo. No ale to boli asi len take recicky.

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aaach kolko filmov podla hier sa uz planovalo. dokonca si pamatam aj jedno velmi velmi stare cislo pLevelu kde boli taketo filmy ako hlavna tema cisla a z toho co spominali sa natocil akurat Wing Commander...


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedy bude natoceny film Solitaire: The Waste of Time?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 30.04.2005
Príspevky: 74
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Doom je uz dotoceny, prave sa na nom maka v postprodukcii. Premiera je naplanovana na 25.8.2005 /Ceske a Slovenske kina/. Reziruje ho Andrzej Bartkowiak, typek zodpovedny za snimky Od kolebky do hrobu /s Jetom Li/ a Lovec policajtov /s Stevenom "zastrelte ma uz konecne" Seagalom/. Hlavnu ulohu si zahral Karel Urban /Eomer v Panovi Prstenov/ a The Rock /Kráčajecí skálal, Kráľ Škorpión/. Vzhladom na to, ze povodna hra nemal takmer ziadny pribeh, nemozeme cakat, ze Doom bude mat oskarove ambicie :D

_________________
[Running] Okay, so what am I doing? [Sees man also running] I'm chasing this guy. [Man shoots] Nope. He's chasing me. / Memento, 2000 /


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Kedy bude natoceny film Solitaire: The Waste of Time

tak na toto by som sa urcite isiel pozriet. mohla by z toho vzniknut pekna psychologicko-komedialna drama...


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
len tak pre ilustraciu: toto su hodnotenia vyssie uvedenych filmov podla 1646 stranovej knizky Leonard Maltins Movie & Video Guide ktorej som hrdym vlastnikom. najhorsie hodnotenie je BOMB najlepsie ****

street fighter - BOMB
resident evil, wing commander, tomb raider, mortal kombat, super mario - *1/2

a tejto knizke sa fakt da verit...


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hodnotení sa netreba nejak moc držať. Vždy ide o subjektívny dojem z filmu. Film môže mať dobrú kritiku a nedosiahne úspech (napr. Titus s A.Hopkinsom, môj obľúbený), nemusí mať ani jedno a niekomu sa páči (napr. mne Resident Evil 2) a môže mať mizernú kritiku a komerčne je veľmi úspešný.

EDIT: M-Bassy, tým som len chcel povedať, že každému sa páči niečo iné. Obaja sme sa zhodli, že Street Fighter je slabý film, no niekomu sa môže hrozne páčiť. Taktiež niekto môže byť špičkový odborník v oblasti filmov, no nikomu sa nepáčia všetky žánre a nik sa neodpúta od subjektivity na sto percent a tak ani jeho kritika nie je na stotožnenie sa s každým. Takže kritiky na filmy sú pre mňa len takým ukazovateľom, nikdy sa podľa nich neriadim úplne. Ako bol napr. zhodený Vodný svet a mne sa páčil. Ani netvrdím, že hodnotiť podľa komerčného úspechu (viď o pár riadkov vyššie Titus).
Nech si každý urobí názor na film sám a nie sa spoliehať na recenzie.
No týmto veľmi odbiehame od témy, takže End.


Naposledy upravil Corwin dňa So. 30. Apr 2005, 17:45, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale hodnotit filmy podla komercneho uspechu tiez nie je najlepsie... a co sa tyka Leonarda Maltina ja sa z jeho nazormi a hodnoteniami v 99 pripadoch zo 100 plne stotoznujem a on je naozaj velky profesional a odbornik. to je aj dovod preco mam doma (nechcem sa velmi vychvalovat) styri vydania jeho movie & video guide (z rokov 1992, 1994, 1996 a 2003).


Hore
 Profil ICQ  

el Moderatoro
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 253
Body: 5
Bydlisko: Espana

Neprítomný
Odpoveď s citáciou

Si quieren charlar sobre los PC jueogs sengún las películas, continuad aqui:

/

Ak chcete debatovať o PC hrách podľa filmov, pokračujte tu.

http://forum.annun.sk/viewtopic.php?p=32729#32729


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MickTheMage správne poznamenal, že sem patrí aj Final Fantasy, akurát, že to rozoberá pri PC hrách. Tiež dobrý film. Mohli by zrobiť viac takých filmov, lebo poskytujú dobré možnosti.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corwin napísal:
MickTheMage správne poznamenal, že sem patrí aj Final Fantasy, akurát, že to rozoberá pri PC hrách. Tiež dobrý film. Mohli by zrobiť viac takých filmov, lebo poskytujú dobré možnosti.

Final Fantasy: Advent-o Children - tesime sa!
dufam ze to nakoniec budu davat aj v kinach, nielen na PSP a DVD (ale DVD musi byt 8) )

inac v japonsku je CG filmov celkom dost ..... akurat ze vacsinou ide o kratke filmicky ..
a chysta sa aj CG film EVA (Neon Genesis Evangelion) 8)

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 175 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun