HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"Bol raz jeden zlý jednooký obor Chardonag. Kade chodil rozsieval skazu a pohromu. Nikomu sa ho nepodarilo
poraziť a hovorilo sa o ňom, že je nesmrteľný. Až jedného dňa prišiel udatný rytier Rivandos a svojím mečom vysekol
obrovi oko a tak ho porazil..."




Tato téma bude na dohadovanie sa o oneshote DrD v BA.
Hráči: Poiux, Joki, Frili, Aljen
PJ: Majo


Naposledy upravil Majo dňa Pi. 26. Sep 2008, 20:22, celkovo upravené 4 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem do akej mieri sa chcete predom dohadovat o hre a kolko info o svete a hernom systeme potrebujete.
Pripadne mozeme hned zacat hrat bez toho aby sme sa nejak dohadovali.
Ja si vsak myslim ze cim viac sa dohodneme predom tím lepsie.

Mna by hlavne zaujimalo ake mate preferencie, aky tip hry chcete hrat. Ci horor, ci rozpravku, ci akcne, atd....atd...
atd.. Neviem do akej mieri ste skusený hraci ale mozno viete presne co chcete a co nechecete. Co Vas bavi hrat viac
a co menej.
Mne osobne by to velmi pomohlo pri tvoreni hry. Samozrejme dobrodruzstvo je uz z vacsej casti urobene takze
ho nemozem nejak vyrazne upravovat, ale niektore veci sa daju a podla toho co napíšete budem vedieť čo chcete.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja chcem informacie vsetky, ktore mas... zacal by som hadam spolocenskopolitickou situaciou okolia, nabral geografiu, mytologiu, klebety, zvyky...
Hrac som, neviem... asi nie moc skuseny, ze som pri rpg a spol. dlho, nejakych 9 rokov, to nic neznamena... a pokial je jedno, aku postavu si kto vezme, tak siahnem bud po cloveku kuzelnikovi, alebo cloveku valecnikovi... uvidim dla zlozenia.

Preferencie... pri oneshoot hre mi to je dost jedno... kludne detektivka, pokladovka ci vibjcka... nemam problem.

Cize sme definitivne traja ?

_________________
Ex humo homo...


Naposledy upravil Poiux dňa Ne. 11. Máj 2008, 23:03, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2008
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: Žilina/Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som bol za nejaké klasické fantasy. Niečo ako Lord of the Ring. Nezamerané sa priamo na žiadnu cestu ako horor, rozprávka atd., ale také kde by bolo zo všetkého čosi.

Hráč som taký pol na pol, na živo som hral v troch hrách (2 drd a raz dnd.) Inak som hral aj cez net a tam som odohral viacero dobrodružstiev.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poiux, chces info? Tak dobre :)

SVET

Žijete v kralovstve Ludozem. Je to obrovske kralovstvo obívané ludmi, ktoré sa sklada zo siedmich provincii a Centralneho
kralovstva. Vladne tu kral Gothard. Je to žijúca legenda, má udajne 200 rokov z toho 40 rokov vládne královstvu a
kazda bitka, ktorej sa zucastnil bola vítazná.

Zijete v jednej zo zapadnych provincii. Zapadne provincie su najchudobnejsie a najzaostalejsie. Daleko na východe lezi
Centralne kralovstvo, to je najvyspelejsia provincia a zaroven sidlo krala.
V kralovstve funguje cistokrvny feudalizmus, jedine v Centralnom kralovstve su prvky demokracie. Spolocnost je jasne
difrencovana, kazdy ma v naj svoje miesto. Kral kraluje spravodlivo a mudro, vsetci ho chvalia. Jeho moc je vsak v niektorych
zakutiach kralovstva poslabsia.

Celu provinciu v ktorej zijete pokrívaju travnate stepy. Kde tu nejaky strom alebo malý listnati lesik. Vseobecne je
to dost neurodny kraj a ani trava nejak nechuti domacim zvieratam. Jediny zdroj obzivi su tazko vypestovane plodiny a chov
tzv skvrnitych oviec, ktore su jedine, ktoram chuti tunajsia trava. Hovori sa ze tieto ovce vyslachtili skreti, ktory susedia
s Kralovstvom zo zapadnej strany.
Neustale su vedene vojny so Skretim kralovstvom. Vacsina vychodnych provincii bola povodne skretim uzemim. Skreti maju
zvlastne postavenie v Kralovstve, 40 rokov dozadu vydal kral Gothard bulu, v ktorej uznal skretov za rovnych ludom. Takze
vsetky inteligentne bytosti su chranene kralovskym zakonom bez ohladu na rasu. Neznamena to vsak zeby boli skreti
uplne rovny ludom, ale ze ak im niekto uskodi bude potrestany podla zakona.
Zakon samozrejme neplati pre kazdeho rovnako. Clenovia statnej spravy maju mensie tresty ,dedincania vacsie a
chamraď najvacsie. Vy bohuzial patrite do tej najnizsej vrstvy.

Da sa povedat ze svet sa deli na slobodnych a na neslobodnych. Neslobodny su ti co pracuju pre feudala, to znamena takmer
vsetci. Slobodny su ti ktory nemaju od feudala pozicany pozemok a teda nie su priviazany k tomuto pozemku,
to su rozny bezdomovci, tulaci, žobraci a este taki co si hovoria dobrodruhovia. Teda ste slobodny (a mnohi Vam to zavidia)
ale za svoju slobodu ste zaplatili tym, ze ste sa dostali na dno spolocnosti.
EDIT: Toto je svet kde magia nie je obvykla. A dokonca Vas mozu za kuzlenie aj upalit. Ak kuzlom zranite nevinneho cloveka, idete hned na hranicu a nikto sa Vas nic nepyta. Ludia maju strach iba z utocnych kuziel, tie ostatne ich skor zaujimaju a pritahuju. Takze treba si akurat dat pozor na kuzlenie utocnych kuziel

-ak Vas zaujima este nieco o svete tak sa v klude spytajte, mozno som na nieco pozabudol

POSTAVY

ste na 2. úrovni (povolanie si mozete vybrat hocijake, rasu tiez, okrem krolla)
Co sa týka povolani tak v nich budu urcite upravy a zmeny:
Ste absolutne bez peňazí (nemate peniaze ani na jedlo), takze to ovplyvni viacero veci:
- takmer vobec nemate zbrane (maximalne hrdzavu dýku) ani brnenie
- hraničiar nema psa (nema ho za co krmit)
- kuzelnik bude mat maly vyber z kuziel (asi 20), lebo ho jeho ucitel nemal dost kuzelnickych kuziel
- alchimista bude mat 2 mágy a asi 1 zl surovín
- zlodej ma len extremne primitivne zlodejske naradie (sponku, atd.), nema prevleky
Dalsie upravy:
Valecnik:
- bude mat bonus proti strachu
- bude mat lepsiu regeneraciu (lebo ma velku odolnost), takze sa mu cez noc vylieci viac zivotov ako ostatnym
Hraniciar:
- kuzlami bude vediet liecit iba sam seba
Kuzelnik:
- kuzla s ktorych si bude moct vybrat budu obmedzene a trochu poupravene (ja mu dam zoznam kuziel s ktorych si bude moct vybrat)
Alchymista:
- aby nebol slaby bude mat schopnost „vyrabanie hocicoho z hocicoho“
- bude vediet extrahovat magenergiu z niektorych predmetov bez destilacneho zariadenia

Budu este nejake upravy. Pripadne sa mozeme dohodnut na nejakych upravach ktore Vam napadnu. Povolania som trosku oslabil, ale budem sa to snazit niecim vyvazit, takze sa nemusite bat ze Vasa postava bude slaba, Som otvoreny voci hocijakym upravam a vylepseniam povolani (hlavne hraniciara by som asi mal niecim posilnit).

HRA

Na zaklade toho co ste napisali, vypada ze nemate vyhranene predstavy. Takze: dobrodruzstvo bude mat vyrazne prvky detektivky, ale budu tam aj male useky akcne. Asi by som tam vedel dat aj trochu hororu a vedel by som aj pridat akciu. Pripadne napiste ci Vam vyhovuje koncept: "detektivka+ tochu akcie"


Teraz by som Vam odporucil vybrat si povolanie a rasu.
Potom si postupne napiste backround (pozadie). Pozadie postavy bude dost dolezite. Napiste ho na minimalne 4 riadky. (zislo by sa aby v nom bolo aj preco ste sa stali dobrodruhom, co mate radi a co nie, po com tuzite, ...)


:arrow: K hocicomu co som doteraz napisal sa mozete vyjadrit a napisat, ci s tým suhlasite, a ci sa Vam tam nieco nepaci. Ak by tam bolo nieco zlé mozeme sa v klude dohodnut na tom ze to zmenim.


EDIT2: Takze to vypada ze sme styria. Hrat bude aj Aljen.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sice DrD skoro vobec nepoznam (pred milion rokmi som hral alchymistu ... jednu session :D)
ale zahral by som barbara alebo alchymistu
su niekde pravidla dostupne? nech mozem munchkinovat

a co sa tyka stylu:
Mno ja preferujem horor, detektivku a nieco serious temne, hmliste rozdiely medzi "dobrom" a "zlom" (mensim zlom a vacsim zlom).
Rozpravku a klasicku ciernobielu fantasy az tak ani moc nie.
Rovnako aj extremny railroad mi nieje prilis po chuti (hladanie jedneho konkretneho sposobu ktory si vybral GM ako vyriesit situaciu x), ale ak budem hrat barbara tak je to jedno (sposob riesenia problemov bude pre mna stale ten isty).

Pravdepodobne by som skusil totalne blbeho, kruteho, namysleneho barbara valecnika (ci co to tam je) ... ktory vsak pocuva na slovo niektoru inu postavu - idealne kuzelnika (trebars kvoli dlhu z minulosti). Nemusim furt hrat planovaca a taktika :P

Kroll by sa mi asi hodil ale ked nemoze byt tak nemoze

edit: Ak si niekto pomysli ze Drtivaj je inspirovany postavou jedneho drevorubaca v Suchej Doline tak sa vobec nebude mylit

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Po. 12. Máj 2008, 15:34, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
su niekde pravidla dostupne? nech mozem munchkinovat
Neviem Ti povedat, ci su pravidla niekde pristupne. V tomto neviem pomoct.
Aljen napísal:
Mno ja preferujem horor, detektivku a nieco serious temne, hmliste rozdiely medzi "dobrom" a "zlom" (mensim zlom a vacsim zlom
Pre Tvoje potreby to budem musiet trochu stemniť.(ale musim sa priznat ze povodny koncept bol podobny ciernobielemu fantasy, skusim to poupravovat)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidla uz mam
A nemusis sa prilis trapit tym stemnovanim. Valecnik Drtivaj sa s tym tiez nebude trapit.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hral som DrD vyše 5 rokov aktívne a ďalšie tri tak raz, dva krát za mesiac. Niečo som pozabúdal, ale vcelku to ešte viem. :ikonka16:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A k tým postavám, hral som celé tieto roky kúzelníka, neskôr čarodeja, čiže to viem hrať dobre, alebo by som možno dal aj bojovníka. ja by som bral čo najviac akcie a humoru. Môže byť aj detektívka či horor, ale o tom už podľa mńa až tak dračko nie je, aj keď jasné, treba niečo zisťovať a trochu sa báť, ale človek to "niečo" radšej pri napínavom súboji rozsmaží piatimi fialovými bleskami alebo rozsekne halapartňou, ako by sa mal toho báť. :ikonka16:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A musia to byť iba 4 stretávky, nemôžeme hrávať 1-2 za mesiac celý rok... :ikonka16:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak si ukecas Maja.
Ja urcite nechcem hrat v DrD kampan.
Uz teraz hram DnD a popritom kadejake dalsie RPGcka.
rozohratych ich mam aspon 5 v roznych systemoch

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki napísal:
Môže byť aj detektívka či horor, ale o tom už podľa mńa až tak dračko nie je, aj keď jasné, treba niečo zisťovať a trochu sa báť, ale človek to "niečo" radšej pri napínavom súboji rozsmaží piatimi fialovými bleskami alebo rozsekne halapartňou, ako by sa mal toho báť. :ikonka16:
V tomto mas pravdu. DrD je skor o sekani. Ale ja skusim trochu poupravit pravidla, nieco vypustit, nieco pridat. A je dokonca urcita pravdepodobnost ze to dobrodruzstvo budeme hrat v inom systeme ako DrD. Alebo len prevezmeme cast ineho systemu. Musim sa poradit s Peekayom, on hovoril ze vie o jednom uplne jednoduchom systeme, ktory je vhodny na detektivky. Takze sa uvidi.

Joki napísal:
A musia to byť iba 4 stretávky, nemôžeme hrávať 1-2 za mesiac celý rok... :ikonka16:
Dobra myslienka. :D Ale nevim ci som ja vhodny PJ na to. Myslim ze skor nie. To by sme Ta uz skor stiahli hrat s nami DnD, ktore hrame ako kampan...
Ale urcite po tomto oneshote budu aj dalsie viacere oneshoty. Mozno ich budem viest ja a mozno niekto iny. Kazdu chvilu robi niekto oneshot.
(Ale nikdy nehovorim nikdy :wink: )

EDIT: Napiste teda ake ste si vybrali povolanie a rasu, aby to vedeli aj ostatny.
(ked to bude, mozete zacat pisat backround)

VLASTNOSTI
:arrow: Tri vlastnosti budete mat take ako by ste nahadzali same 4ky a dve vlastnosti akoby ste nahadzali same 3ky.
:arrow: S tym obmedzenim ze max. stupen vlastnosti je 18.
EDIT: Male upravy su mozne, po dohode so mnou.(napr zmensit jednu vl o 1 a zvacsit inu o 1)


Naposledy upravil Majo dňa Po. 19. Máj 2008, 22:26, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2008
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: Žilina/Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Meno: Melvin
Povolanie: Zlodej
Vek: 17 rokov
Presvedčenie: Neutrál
Postava: Vychudnutá
Výška: Slabší priemer
Vlasy: Polodlhé čierne mastné
Oči: Modré
Pokožka: Bledá.
Oblečenie: Staré a otrhané, ale nieje moc vydno lebo ho zakrýva tmavo čierny plášť s kapucňou. Na nohách mám čižmy.
Oblúbená farba: čierna a sivá
História: Narodil som sa v chudobnom meste. Ibaže keď som sa narodil tak ma rodičia nechali na ulici a ja som bol v rukách osudu. Našťastie pár dôchodcou našiel na zemy uzlík v ktorom plakalo dieťa a tak si ma zobrali domov. Ich mená sú Martin a Ergieta. Vychovávali ma, ale keďže boli dosť starý tak nemali niekedy dosť síl a trpezlivosti stále na mňa dohliadať. A tak som sa sem tam dostal do partie mladých zlodejíčkov. Mne išlo z ukradnutej koristi iba dosť mál, pár meďákov. Omnoho menej než som ukradol. Tak som prišiel na to že ma využívajú. Preto som ich opustil a kradol som na vlastnú päsť. Keď moji adoptovaný rodičia zistili čo som zač tak ma vyhodili z domu a Ergieta dostala smrtelný infarkt. Ale pred tým než som opustil starého Martina, tak som mu ukradol kuchynský nôž a pár drobností s ktorými by sa mi lepšie kradlo.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Do kedy to treba, lebo mňa momentálne nič nanepadá.
A keď už hovoríme o herných systémoch, môj brat sám jeden vymyslel. Je inšpirovaný sériou počítačových hier od filmy Besheda sériou v ktorej sú hry ako Morowind či Oblivion. ja to s ním hrávam asi po roka a je to FAKT dobré.

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun