HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Inglourious Basterds (USA, 2009)

Jednotka zidovskych Americanov za druhej svetovej vojny si da za ciel brutalitou budit hrozu v tyle nepriatela. Mlade zidovske dievca planuje pomstu za vyvrazdenie rodiny. A vsetci tito bojuju proti spolocnemu nepriatelovi. Pomsta a la Tarantino je tu opat.

Quentin Tarantino (a jeho film obzvlast) sa vyznacuje dvoma vecami, ktore su prenho typicke: a) je detailista az po hranicu filmarskej masturbacie b) je cool aj za cenu filmarskej masturbacie.

Z predoslych filmov si vycvicil divakov dostatocne na to, aby dokazali zhltnut kazde jeho filmarske extempore. Ak je to vec cool, vsetko sa ospravedlni. Ak je to cool, divak zozerie aj vec, s ktorou by nik iny v masovom kine neprerazil. Tarantino presvedci divaka, ze polovica filmu v nemcine je cool a divak mu to zozerie. (Dalsia tretina je vo francuzstine). Coolness svati prostriedky. Slow-motion je osvedcene, dame ho dam a divak bude slintat. Bullet time je cool, divactvo buraca. Tiahle desatminutove dialogy, pri ktorych by v ramci ineho filmu vsetci zaspali, maju grady a su [to slovo]. Sceny, kde sa vam vo vrecku otvaraju strihacske noznice, ale napriek tomu chcete viac, lebo viete, ze to to cool. Naproti tomu instantne prestrihy v necakanu chvilu. Artove rozbitie chronologie sceny na mraky? Je to super, dajme to tam. Flashbacky, titulky, momenty na hranici pythonovskeho humoru, WTF momenty, vsetko funguje a vsetko je zozrate aj s navijakom. Avantgardne filmove postupy su postavene na roven tych B-ckovych - ak sa to hodi, je to tam.

Film drzi tiez pohromade v detailoch. Sram na krku jednej z postav. Napis na nozi, ktory si brusi vojak. Po skonceni filmu je mozne, ze si ani nebudete pamatat dej, ale ostane vam zaplava hlasok, sekundy uzasnych momentov. Logika nie je dolezita, zmysel nie je dolezity, nie su dolezite ani otazky, ktore ostanu nezodpovedane, staci ze splnili svoj ucel v danej konkretnej chvili. Preco ju nezastrelil? Pretoze takto je to viac lepsie. Vedela, ze vie, kto je, ked jej dava mlieko? To nie je dolezite, dolezity je moment prekvapenia. Film stoji na kombinacii uzasnych detailov a cool momentov. Ci sa este niekedy pouziju, alebo ci maju nejaky iny zmysel nez ohromit, je na akceptacii divaka.

Na tomto celom su v podstate len dva velke nedostatky - takmer kazdy element sme videli uz inde. A za celym cool a uzasnym pozlatkom sa neskryva ziaden hlbsi globalny obraz.

Ale to divak odpusti, pretoze v tomto filme je viac "originality" a viac hlasok ci zapamatatelnejsich momentov nez v piatich standarnych mainstreamovych filmoch dohromady.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Frequently Asked Questions About Time Travel (UK, 2009)
Trailer

SF komedia o tom, co sa moze stat, ak sa toalety vo vasom oblubenom podniku zmenia na casovy portal.
Ukazkovy priklad toho, ze dobry napad je pre SF film dolezitejsi nez bombasticke efekty. A sucasne po dlhej dobe komedia, pri ktorej som sa smial.

Doporucujem


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Pearl Harbour

v piatok som bol nuteny pozerat toto fantaskne dielko. teda nuteny... nic ine neslo a tak
neviem preco sa film vola pearl harbour.
1/6 filmu je ben afekt, nejaky gay a nejaka pinup girl niekde v tramtarii.. 2/6 je akoze na havai, kde sa ale nic nedeje. okrem toho ze pinupka a afekt a este iny letci + medičky spolu sulozia respektive skoro sulozia. dosial je to taka lahsia teenage romanca...
3/6 odvazim sa povedat jedna z tych lepsich, afekt je v britanii kde bojuje (tmavomodry svet mal lepsie efekty a nemecke lietadla su nejako prone k rozpadnutiu sa vo vzduchu... )
4/6 afektovi vyklati gay pinupku na havaii a cele je to zas teenage romanca. zas lahsia. waw
5/6 konecne utok na pearl harbour. skvelo spravene az na KFC veterana cernocha a patriotizmus salajuci pomaly aj z japonskych lietadiel. ale cisty efekt je nice
6/6 dalsia dobra pasaz s bombardovanim tokia a az na male brepty (lolwut, ked explozia po bombe slaha vyssie nez prelietavajuci bombarder, je to FAIL...) pekne zmaknuta. ten koniec v cine imo len koli dokonceniu romance... fail

-nebudem komentovat veci ako saratoga namiesto Akagi, Yamamoto vyzerajuci jak maly vychrtly starcek a nemecke lietadla rozpadavajuce sa pri troske striel... ani nebudem komentovat uzasne letecke suboje nad PH, kde jedna pasaz je asi ciste SW...
-cisto romanticka sracka, kde ten PH ani nemusel byt, usetrili by a najma by nesprznili zas nejaku hist. i ked tu menej nez v troji hehe
-najkrajsie a najlepsie sceny boli s cisarskym namornictvom, ktore plytkemu filmu davali trooosku hlbky.
-radsej Tora Tora Tora a Bitka o Midway http://www.imdb.com/title/tt0066473/ a http://www.imdb.com/title/tt0074899/
ked uz nejaku romantiku,je urcite lepsie co na trhu

hrooozna propagacia vstupu do armady. cele to bolo o tom jaky su volunteers uuber a tak :) ftipne

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tocil to Misa Bay co cakas? Ja osobne som to odpozeral na DVD so skipovanim romantickych scen a bol to fajn filmik :) ocenil som pri utoku na PH asi dva ci tri zabery doslovne prevzate zo starsieho snimku "Tora! Tora! Tora!". Plus bol aj desiftrant a prezident Truman.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Roosevelt

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kua :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
pripisujem na vrub rozcarovaniu z CS

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
District 9

Uzasne metaforický pohlad na [vymazané] "tolerantné" ludstvo, Skvela kamera, zaujimavy dokumentarny styl, mraziace sceny, krasne dotvarajuci soundtrack, prechody medzi zanrami,GENIALNY vyvoj hlavneho hrdinu pocas celeho filmu atd atd atd. Blomkamp je god.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Na deviaty okrsek sa tesim.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
neni na co sa tesit, podla ma to bolo dost o nicom

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
venus napísal:
neni na co sa tesit, podla ma to bolo dost o nicom


:roll: :roll:

ano ,čo bolo na tom o ničom ,velice rad si vypocujem :lol:

je to minimalne najlepsi film roku imho

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
najlepsi film roka su inglorious bastards imho, ale ja ti tvoj nazor neberiem, tak mi ty neber moj, nemusim tu menovat neviemake dovody.... proste to nemalo myslienku ani pointu pre mna...jedine co na nom bolo odbre boli efekty.....

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
venus napísal:
najlepsi film roka su inglorious bastards imho, ale ja ti tvoj nazor neberiem, tak mi ty neber moj, nemusim tu menovat neviemake dovody.... proste to nemalo myslienku ani pointu pre mna...jedine co na nom bolo odbre boli efekty.....


ale sak povedz mi preco sa ti to nepacilo, odovodni si to nejako,
nepacilo sa ti to a basta to je ozaj super argument...

a hovorit o districte ze nemal POINTU a zaujimavu MYSLIENKU je sprostost....kde si videla nieco s podobnym napadom? NIKDE

basterdi su super, ale nieje to nic extra originalne narozdiel od districtu 9

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
uhm, pribeh o tom jak
Spoiler! :
dosli martani, jak ich ludia neprijali a jak sa jeden clovek debilnou nahodou na jedneho premenil...ehm...nejaka metafora na rasizmus, nacionalizmus alebo co.... to tu uz bolo....


vravim, ze jedine co bolo dobre, boli efekty, priserky vyzerali fakt dobre, ale to je tak vsetko....

Spoiler! :
btw kde sa na zemi vzali mimozemske zbrane ked mimozemstanov na zem z ich lode dopravili ludia? a ak tie zbrane zniesli ludia, urcite by ich tym mimozemstanom nedali..... wtf???

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
venus napísal:
uhm, pribeh o tom jak
Spoiler! :
dosli martani, jak ich ludia neprijali a jak sa jeden clovek debilnou nahodou na jedneho premenil...ehm...nejaka metafora na rasizmus, nacionalizmus alebo co.... to tu uz bolo....


ano kde to bolo? pretoze nic taketo som nikde v scifi háve tak skvelo spracovane nevidel

venus napísal:
vravim, ze jedine co bolo dobre, boli efekty, priserky vyzerali fakt dobre, ale to je tak vsetko....


efekty su imho to najslabsie na filme ,aj ked za 30 milionov nemozno cakat zazraky

venus napísal:
Spoiler! :
btw kde sa na zemi vzali mimozemske zbrane ked mimozemstanov na zem z ich lode dopravili ludia? a ak tie zbrane zniesli ludia, urcite by ich tym mimozemstanom nedali..... wtf???


Spoiler! :
mimozemstania si ich vyrabali v tom ghette...je tam o tom hovorene

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 801 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun