HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 207 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som mal moznost
tolko reklamnych vyhladavacich bannerov si este nevidel
a sami browser hijackeri

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
okej - ja som teraz na ff - hoci nejaky i=otest na tonemam ale som si nechal 'poradit'

ad farar - jednoznacna nepravda - cize nepravdivy vyrok je ze nainstalovany program ti erie s ramky - prepac ale neberie a saifer to dobre napisal. Proste si napisal nepravdu a este ma k tomu aj oznacil ze nejakeho vsevedka ci co....tomu nehovorim korektny dialog a uz vobec nie pomoc...ale to je ot a na toto uz koncim ok? :wink:

programy mam iba tie co potrebujem a nie je toho vela
hry nemam ziadne
avg, sp2, seek destroy,

hej a jedneho zruta windows blind - :oops: sa teraz hanbim - som si na nho uz tak zvykol ze som blind...hihihihi asi toto mi zerie dost prostriedkov (menic themes)

tak som debo noooo :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:

ad farar - jednoznacna nepravda - cize nepravdivy vyrok je ze nainstalovany program ti erie s ramky - prepac ale neberie a saifer to dobre napisal. Proste si napisal nepravdu a este ma k tomu aj oznacil ze nejakeho vsevedka ci co....tomu nehovorim korektny dialog a uz vobec nie pomoc...ale to je ot a na toto uz koncim ok? :wink:

:lol:


ja som nepovedal ze vzdy ale pravda je ze su programy ktore sa spustaju pri startupe aj ked o tom nevies alebo maju svojich klientov ktory nie su ani na trayi ale proste bezia a cihaju aby sa raz za rok ozvali

ale aby sa nepovedalo ze som svina tak sa pokusim ti pomoct
takze otazka

ako dlho mas tento windows nainstalovany?
kedy si mal podla teba asi najlepsi vykon

pytam sa lebo mne niekolko krat enormne -a to si nevymyslam pomohol restore point
proste mi vsetko padalo mal som vsetko do**** , programy natahovali dve hodiny ale necel som reinstall tak som skusil asi pol roka stary restore point a voila...
win. bezal ako novy

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad farar - samozrejme ze naj vykon mam na holom systeme - akonahle zacinam nieco priinstalovavat tak to ide z kopca - ale koli registrom nie koli ramke. v ramke mi nesidli nic a co chce ide do prdele.

restore point sudobra vec ked nieco clovek poserie ale to uz mne nahrozi - nic sa mi neseka vsetko bezi v pohode. A rychlo - jedine zaciatocne natahy su pomale - ale podla mna je to avg a winblin :oops:

a najhorsie spomalovace su updaty winov - to ani nedavam ak nemam na nete pc. je to hroza.

okej idem zmerat tie 'sekundy' sekundami....restart....

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takze od dvoj kliku po homepage 3sekundy odkedy sa zjavilo okno firefox sekunda

inak celkom pomaha vypnutie vsetkych efektov v xp
ked niekto kuka na moj okna tak si mysli ze su z 98

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no tak som spravil restart - pockal som nech dodrbe, spustil kalkulacku, vypol kalkulacku,
spustil IE (3sek) vypol IE spustil kalkulacku a vypol kalkulacku, pockal nech dodrbe, spustil FF (5 sek)

druhotne zapnutia bleskovo.

predtym asi swapoval po nejakej aplikacii asi preto to bolo take rychle - teraz su casy korektne a spravne stopnute....howgh - ff je pomalsi....vsak potvrdene.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad farar - vypnutie vsetkych grafakov pomaha ...to bez debaty...ibaze ja si na to potrpim......ja som sa ale nestazoval ze mi to natahuje dlhsie iba som porovnaval ze ff je pomalsi...tot vsjo -

a potom som riesil pre seba ci nemam daco zabudnute a ze ci kracam s dobou...to je vsetko.....

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no mne to ze ff natahuje pri prvom starte pomalsie ani tak nevadi totiz

ked som bol modemak tak som videl krasu firefoxu
tam kde som nenatiahol stranku ani po mniute firefox behal az nechutne rychlo vobec mi nevadilo ze nemam modem

teraz pri dsl sa tieto rozdieli zatru aj ked ff je cistejsi

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad farar - no tak ja som rozhyckany t3 kou - takze toto ma momentlane netrapi... :oops:

ale je to o tom co pisal alef tusim - rozdiel v pristupe natahovania - naraz/postupne

EDIT - ad saifer - ale je DOST podstatne ci to robi pri kazdom subore a este si tam vies nastavit pri akych cinnostiach a aj to je jedna z hlavnych pricin spomalenia....ale u noda a avg toto az taky problem nie je - len to nesprav v nortone hehe potom mas 486tku...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
ad farar - samozrejme ze naj vykon mam na holom systeme - akonahle zacinam nieco priinstalovavat tak to ide z kopca - ale koli registrom nie koli ramke. v ramke mi nesidli nic a co chce ide do prdele.
No myslím si, že pomalšie načítavanie programu spôsobuje skôr RAMka ako registre. Zakakané registre spôsobujú skôr padanie programov a windowsov celkovo.

vratko napísal:
a najhorsie spomalovace su updaty winov - to ani nedavam ak nemam na nete pc. je to hroza.
Pri inštalácii updatov Winow síce mám (nechutný) pociť, že sa mi zasierajú do všakovakých do útrob disku, ale nevšimol som si, že by mi spomalovali načítavanie nejakých programov, takže tento výrok je podľa mňa hlúposť.

farar_metod napísal:
inak celkom pomaha vypnutie vsetkych efektov v xp
ked niekto kuka na moj okna tak si mysli ze su z 98
Jednoznačne!!! Prvá vec čo spravím, pri reinstall winov je štýl ala 98 (aj start menu ala 98, proste všetko). Určite to šetrí systémové prostriedky

vratko napísal:
ale je to o tom co pisal alef tusim - rozdiel v pristupe natahovania - naraz/postupne
No v tomto som si už teraz nie celkom istý. Predtým to tak určite bolo, ale myslím, že posledný IE 6 (aj s updatami) naťahuje tiež postupne. Zdôrazňujem, že týmto si nie som vôbec istý. Ak to niekto vie na 100%, prosím nech ma poučí.

vratko napísal:
EDIT - ad saifer - ale je DOST podstatne ci to robi pri kazdom subore a este si tam vies nastavit pri akych cinnostiach a aj to je jedna z hlavnych pricin spomalenia....ale u noda a avg toto az taky problem nie je - len to nesprav v nortone hehe potom mas 486tku...
No je nanič si dávať všetky súbory. Nač mi to bude scanovať *.jpg *.bmp keď tam vír byť nemôže.

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ešte ma napadlo z trošku iného súdka. Všetky prehliadače sa snažia teraz nové verzie spraviť podľa predpisov a špecifikácii (ohľadom HTML, XHTML, CSS), z čoho mám veľkú radosť (kedže sa o tento segment zaujímam), ale furt ma napadá, že nestále bude dosť ľudí, ktorý majú comp v škole, alebo v robote a tam nemôžu, alebo nevedia updatovať a tak si proste tie nové vychytávky nebudú mocť užiť. Čiže ani ja ich pri tvorbe stránky nebudem môcť použiť (lebo by sa zobrazila inak ako chcem.. keby mi to ignorovalo značky, ktoré starý prehliadač nepozná).
Toto píšem len ako čisto bedákajúci komentár.
A ešte pripíšem, že aj v tomto ohľade sú FF ale aj Opera a Mozzila aj Safari atď. lepšie ako IE. IE nespĺňa strašne veľa veci ale je 90% percentne zastúpený a tak tvorcovia webstránok sa musia prispôsobovať jemu namiesto toho aby to bolo naopak. Musia sa učiť obchádzať isté veci, robiť grafické "hacky" a pod.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo mám rád Firefox (niečo podobné, ako keď si kúpite originál CD a nevadia vám tie peniaze, lebo za tú kvalitu ich aj radi dáte). A pri FF ani platiť nemusíš (možno akurát tým, že na 1% pripadov si musíš pustiť to IE, alebo čakáš o 2sek viac).

farar_metod napísal:
...a to si nevymyslam pomohol restore point
proste mi vsetko padalo mal som vsetko do**** , programy natahovali dve hodiny ale necel som reinstall tak som skusil asi pol roka stary restore point a voila...
win. bezal ako novy
Ale pokial viem, ti to vymaže aj všetko, čo sa za ten rok hodilo do registrov... to ti potom niektoré programy museli prestať fičať (alebo si pol roka nič neinštaloval?)

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
praveze vsetko slo dobre
instaloval som toho polno
vsetko bezalo a este lepsie

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vratko a urychlenie natahovania FF:
* Zamier zrak svoj na
http://prdownloads.sourceforge.net/ffpr ... e?download
To je analogia Mozilla Quick Launch: Firefox sa natiahne do pamate pri starte a potom bude byvat vedla hodin

* Ad Saiffer
Nie, dovolim si povedat, ze ani IE6 situaciu nezmenil. Mnozstvo jeho komponentov je zdielanych s uzivatelskym rozhranim Windowsu. Priklad: spustite si Pomocnika -- ten je cely robeny ako webova stranka (len o tom uzivatel nevie). Teda Pomocnik vyuziva tie iste komponenty ako IE. Iny priklad (uz spominany). Spustite si IE, zadajte adresu C:\. Co sa stane? Gombiky na panely nastrojov, ponuka sa v mihu zmenia na Prieskumnika. Iny priklad: kedysi ActiveDesktop. A ked nie, stiahnite si nejaky nastroj na odinstalaciu IE. Nastroj ho bud len skryje. V pripade, ze by ho odinstaloval, nastali by iste seriozne problemy (pretoze jadro IE je pouzivane kdekade).

* Ad pomaly Windows
Povedal by som, ze to je jedna defragmentovanym diskom a jednak nafuknutymi registrami. S RAMkou to nema nic spolocne. Ked niekto chce vidiet, co vsetko sa mu spusta (a sedi v RAMke, aby sa raz za rok prejavilo), nech si spusti nastroj ,,msconfig". Na poslednej karte je zoznam vsetkych programov, co sa spustaju pri starte z registrov (dalsie programy mozu byt v Start | Programy | Po spusteni a tie uplne najhorsie v subore win.ini).

* Ad podpora novych technologii a sirenie starych:
Ano, to je smutny osud webdesignerov. Neviem, co mam k tomu dodat. Zial, komercna firma si nemoze dovolit odignorovat IE, aj keby ako velmi chcela.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
* Ad Saiffer
Nie, dovolim si povedat, ze ani IE6 situaciu nezmenil. Mnozstvo jeho komponentov je zdielanych s uzivatelskym rozhranim Windowsu. Priklad: spustite si Pomocnika -- ten je cely robeny ako webova stranka (len o tom uzivatel nevie). Teda Pomocnik vyuziva tie iste komponenty ako IE. Iny priklad (uz spominany). Spustite si IE, zadajte adresu C:\. Co sa stane? Gombiky na panely nastrojov, ponuka sa v mihu zmenia na Prieskumnika. Iny priklad: kedysi ActiveDesktop. A ked nie, stiahnite si nejaky nastroj na odinstalaciu IE. Nastroj ho bud len skryje. V pripade, ze by ho odinstaloval, nastali by iste seriozne problemy (pretoze jadro IE je pouzivane kdekade).
Ja chápem, že IE je jadro windowsu. Však som aj vyššie písal, že si nemyslím, že sa dá ostrániť. A ten príklad s prieskumníkom aka webbrowserom používam aj ja aby som ľudom dokázal, že to tak je. Ale keď som hovoril o IE6, išlo mi o naťahovanie stránok (či sa naťahujú postupne (ako FF), alebo počkajú kým sa natiahne celá (ako IE)). A hovoril/pýtal som sa, či náhodou to už v IE6 s novými updatmi neopravili a teda, že sa naťahuje stránka tiež postupne (nejak to neviem odskúšať lebo mam download 2048 kbps).

alef0 napísal:
* Ad pomaly Windows
No ak má človek malú RAMku tak mu programy dlhšie rátajú/pracujú. Napríklad pri Photoshope je to krásne vidieť. A preto si myslím, že keď to dlhšie ráta, tak sa to aj dlhšie spúšta. Preto si myslím, že RAMka ma podstatnú úlohu pri rýchlosti programov potažmo winu.

alef0 napísal:
* Ad podpora novych technologii a sirenie starych:
Ano, to je smutny osud webdesignerov. Neviem, co mam k tomu dodat. Zial, komercna firma si nemoze dovolit odignorovat IE, aj keby ako velmi chcela.
A ja som ten webdesigner. :? (resp xem byť :ikonka20:)

EDIT:
alef0 napísal:
Ked niekto chce vidiet, co vsetko sa mu spusta (a sedi v RAMke, aby sa raz za rok prejavilo), nech si spusti nastroj ,,msconfig". Na poslednej karte je zoznam vsetkych programov, co sa spustaju pri starte z registrov (dalsie programy mozu byt v Start | Programy | Po spusteni a tie uplne najhorsie v subore win.ini).
Zaujímavá to vecička tento msconfig. Napríklad som zistil, že mi tu fičí iTunesHelper a ja som si iTunes nikdy neinštaloval. :?

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Preto si myslím, že RAMka ma podstatnú úlohu pri rýchlosti programov potažmo winu

ale ved toto je jasne ako facka. ale sa riesilo ze iba nainstalovanie a potom blabla...si to pozri.

podla mna na rychlost vplyvaju Procak,Ram, disk.

No a kedze ma kazdy skoro 1 ghz a viac tak poradie je RAM, DISK, Proc.

Co vy na to?A kedze ma kazdy poriadnu ram tak disk speeed :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 207 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun