HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 209 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedy sa Islám naposledy významnejšie reformoval?

Toto je možno debilná, no seriózna otázka. Naozaj ma to zaujíma, neviem kedy.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Kedy sa Islám naposledy významnejšie reformoval?

Toto je možno debilná, no seriózna otázka. Naozaj ma to zaujíma, neviem kedy.


kedže ma vela škol a nema centralnu vladu, ide o školy... a tam je kopa škôl reformovanych tak isto kopa škol fundamentalistickych

ale pravdu povediac, v otazkach tolerancie si fakt často s kr. možu ruky nohy podavať...

ale islam ma rad mačky :)  :ikonka33:  :ikonka33:

errata: aspoň teda globaaalne... ovšem fararko vi toho vacej, bo sa to teraz drtí

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Naposledy upravil Alex dňa Št. 18. Máj 2006, 23:31, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
okej okej
alexko ma v podstate pravdu, islam nie je arabskym nabozenstvom a preto zalezi aj od individualnych ulama (fararov ) a od imaama (papeza) ake nariadenia vydaju, avsak  jedna z poslednych globalnych reforiem islamu bola (snad sa teraz nemylim) v 50 rokoch tohto storocia, po prejave negativnych znakov zapadnej kolonizacie islamskych krajin, v podstate islo o vyzvy k tolerancii a vzdelavaniu sa, islam narozdiel od krestanstva nefunguje systemom ako vo vlade ze sa vyda nariadenie ktore je od vtedy a vtedy platne, ako som spomenul ide skor o duchovne odporucania, vzhladom k tomu ze islam je prakticke nabozenstvo reformy ako/ pouzivajte mobilne telefony nie su proti bohu neratam

jedna z radikalnejsich zmien bolo upravenie sarije  (zakonnik ) ale takmer jej uplne vypustenie v modernych ustavach, islo o snahu modernizovat islam, saria ako taka je funkcna v principe, ale tazsie sa aplikuje na fungovanie moderneho sveta, preto sa zachovava tam kde to ide a novelizuje tam kde nie, ale da sa povedat ze novely prebiehaju kontinualne a vzdy inak v kazdom regione

a k nepokojom- zatial co v europe tvoria moslimovia prevazne robotnicku triedu, v usa su to vzdelanci, vyplyva z toho ze sa chystaju na prevrat z hora?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak čím boli podľa vás spôsobené násilnosti v Sydney medzi bielymi Austrálčanmi a moslimami v decembri 2005? U nás to medializované nebolo, ale v decembri to tam bolo veľmi zlé. Momentálne je tam chvíľu kľud, ale ani tí najväčší optimisti neveria, že navždy.

Spýtajte sa hocikoho, kto žije v Sydney, kto im robí v meste najväčší bordel, odpoveď bude vždy rovnaká.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no a? u nas robia bordel cigoši. v nekerych mestach hakoši...

mysliš že nepokoje su rasova zaležitosť, alebo zaležitosť chudoby?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
o sydney toho moc neviem

vedel by si mi to upresnit?
ide o nepokoje nabozenske alebo socialneho charakteru?

lebo treba rozlisovat ze ci palia kostoly lebo sa dozaduju ja neviem mohamedovych ponoziek alebo ci rozbijaju vyklady  ako etnikum napriklad lebo sa im nepacia platy

tak z toho co som zatial cital to vyzera tak ze kvoli niakym libanonskym, gangom sa rozsirili v australii a v sydney rasisticke nalady

A number of the demonstrators wore clothing bearing slogans such as "We Grew Here, You Flew Here", "Wog Free Zone", "Aussie Pride", "Fuck Allah - Save 'Nulla", and "Ethnic Cleansing Unit". Chants of "Lebs out", "Lebs go home" and other expressions were continuously shouted out by many of the demonstrators, including some families with young children. A banner reading "LOCALS ONLY" with a symbol for anarchism in place of the "A" was displayed (Daily Telegraph, December 12).
Woman holding Patriotic Youth League material
Enlarge
Woman holding Patriotic Youth League material

Representatives from three far-right organisations were also identified handing out pamphlets: "Australia First Party", the Newcastle-based Blood and Honour, and the "Patriotic Youth League" (PYL). The PYL describes itself as a "radical nationalist" group with links to the German-based skinhead group Volksfront, British National Party and the New Zealand National Front. The PYL had previously been linked by the Sydney Morning Herald to racially motivated attacks at the University of Newcastle. None of the groups have claimed a role in organising the event.

NSW Deputy Police Commissioner Andrew Scipione afterwards said police believed representatives of neo-Nazi and white supremacist groups had been among the crowd. "That in fact is something that we're following up," he later told the Nine network. The network later reported that "one woman was pictured among the angry crowd holding a poster…which advertised a group known as the Patriotic Youth League."

nie si ty revizionista? snazim sa byt nezaujaty

"Earlier in the day the atmosphere had been party-like despite the large crowd, which some estimates say numbers 5,000 people. That changed when a man of Middle Eastern appearance was chased into a hotel bistro. Within a minute the hotel was surrounded by several thousand people screaming and chanting. About a half an hour later a fight broke out across the road and police led away a man with a shirt over his head as the crowd lobbed beer cans at him". [7]

ehm, rasisti- zacali nahanat chlapa lebo vyzeral ako arab

The crowd had assembled following a widely-reported series of earlier confrontations, and an assault on three volunteer lifesavers (lifeguards) which had taken place the previous weekend.

je pravda ze ty arabovia v tom nie su nevinne ale podla toho co som cital aj inde na nete, ide o zlocinecke gangy, nie o rasovo  ci nabozensky motivovane utoky, u nas mas kriminalnikov tiez ale bielych , budeme vyhadzovat z prace lebo  su  iny belosi kriminalnici?

Through the remainder of the day, several more individuals of "Middle Eastern appearance" were assaulted, as well as several others who were not from this background, including a Jewish boy and a Greek girl - hezky

Keysar Trad, president of the Islamic Friendship Association of Australia, stated that the violence was "bound to happen" because of racist rhetoric on Sydney talk radio throughout the week


ehm ja neobhajujem ziadnu kriminalitu ani  libanonske gangy, snazim sa situcaiu zhodnotit objektivne, fakt ze po roku 2001 stupla nezamestanost moslimov v australii ale hovori sam za seba, firmy neprijimaju moslimov lebo sa boja ich vieru, aj ked maju dotycny lepsiu kvalifikaciu ci vzdelanie ako iny uchadzaci, takisto sa vyhovaraju ze by nedobre zapadli do anglo keltskej spolocnosti..


cely pochod bol organizovany smskami  a boli v nom zainteresovane rasisticke hnutia

samotna australska vlada sa odvolava na obmedzenost a rasistickost australcanov

_________________
Blep


Naposledy upravil Ozzy dňa Pi. 19. Máj 2006, 0:26, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No je tam pomerne zvláštna situácia - jedná sa v podstate o kultúrne rozdiely, náboženstvo tam nehrá až takú rolu. Aj keď zaujímavé je, že tam žijú prisťahovalci z Libanonu - moslimovia a kresťania a drvivú väčšinu problémov spôsobujú práve libanonskí moslimovia. S nimi sú problémy už pár rokov, ich gangy ovládli veľkú časť podsvetia a v meste v noci kvôli nim nie je bezpečno. Dosť veľkú odozvu spôsobil ich gang, ktorý pred cca 2 rokmi hromadne znásilňoval biele Austrálčanky.

Násilnosti vypukli v decembri 2005 po tom, čo gang libanonských mladíkov dosť zle zmlátil 3 členov pobrežnej stráže. Na to sa ako odpoveď na druhý deň spontánne zhromaždilo na pláži asi 5000 Sydneyčanov - na tej akcii sa priživilo dosť veľa hákošov, takže začali násilnosti, libanonské gangy tiež s odpoveďou neotáľali, takže boli nejakí pobodaní, horeli kostoly a autá, klasika. Časť z tohoto som počul od známeho, čo tam študuje, časť čítal na wikipedii. Hovoril, že s libanoncami sú problémy už posledných pár rokov, bezdôvodne mu napadli a zmlátili pár kamarátov.

_________________
Obrázok


Naposledy upravil Dryden dňa Pi. 19. Máj 2006, 0:29, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uz som editoval svoj post

a zhruba si povedal to ako som to cital ale treba si precitat aj diskusiu k tomu clanku vo wiki lebo je trosku  ehm neobjektivny?

a pozeral som aj spravy na nete

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
je pravda ze ty arabovia v tom nie su nevinne ale podla toho co som cital aj inde na nete, ide o zlocinecke gangy, nie o rasovo  ci nabozensky motivovane utoky, u nas mas kriminalnikov tiez ale bielych , budeme vyhadzovat z prace lebo  su  iny belosi kriminalnici?


No zločinecké zoskupenia sa často formujú na etnickom princípe, hlavne ak sú dotyční v danej krajine cudzinci. A Austrálčanom je úplne jedno, na akom princípe sa tí Libanonci sformovali, im vadí to, že robia bordel - a to, že robia v Sydney bordel je proste fakt. Dosť veľký článok o tom napísal bývalý policajt Tim priest, neviem, nakoľko je to vieryhodné, článok je to ale celkom zaujímavý.

Inak nejaký link

http://diskusie.sme.sk/viewdiscussion.php?spoj=clanok-2507579

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a to je problem multikulturalizmu?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alex: v inej teme sa ti nepacilo SMK, a to ze na juznom Slovensku sa pomaly nedohovoris po slovensky. Vsak to je multikulturalizmus ako vysity. Podobne su na tom aj nemci alebo francuzi, ktori maju v krajine stotisice arabov, ktory sa izoluju vo vlastnych stvrtiach, casto neovladaju uradny jazyk, svoje vlastne zvyky a tradicie uprednostnuju pred platnym pravom... To iste v USA hispanci.

Ja nie som proti multikultutalizmu. Naopak myslim si, ze je spravne aby kultury nezili oddelene. Ale sposob akym to robili francuzi a nemci bol zly.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nehovorim že mi vadia madari a to že nevedia po nnašom... vadi mi že su ignoranti a seru sa do politiky...

a ignorant mi vadi a je mi šumafuk či je černy, biely, modry, žlty, madar, slovak, rumun, tatar...

ak budem OBCAN STATU X, prve co spravim, bude NAUCIT SA Xštinu...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Xstina sa rozoberala inde :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak čo si teda myslíte o Huntingtonovej teórii "Stretu civilizácií"?  Považujete za reálnu možnosť vojen v západnej Európe v priebehu nasledujúcich 20-30 rokov medzi moslimami a kresťanmi alebo si myslíte, že multikultúrna spoločnosť tam bude prekvitať?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dryden napísal:
Inak čo si teda myslíte o Huntingtonovej teórii "Stretu civilizácií"?  Považujete za reálnu možnosť vojen v západnej Európe v priebehu nasledujúcich 20-30 rokov medzi moslimami a kresťanmi alebo si myslíte, že multikultúrna spoločnosť tam bude prekvitať?


vojna bude len ak si to ludia zelaju, ale pochybujem ze pojde o stret dvoch nabozenstiev, na krestanov uz dneska  kazdy kasle, nepokoje vo francuzku boli mierene proti majetku nie ludom

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 209 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun