HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

Anton Pavlovič Čechov - Poviedky

Jedinečný obraz o ťažkom i smiešnom živote a osudoch nepokojných duší uzavretých pavilónov, mravných maximalistov i pomätencov a rozhodne patria medzi diela, ktoré by vďaka svojej kvalite i nadčasovosti nemali chýbať v žiadnej domácej knižnici.

------------------------------------------------------------------

Poviedky by som zhrnul ako "umenie sialenosti". Ale nie sialenosti v duchu Hollywoodu, kde hrdinov prenasleduju nocne mory a slintajuc klesaju k zemi drziac motorovu pilu. Umenie sialenosti, ked na cloveka dolahne prilis vela rozmyslania, umenie ked banalita vie vyvolat myslienkove pochody veduce az k sebaskaze. Alebo ked clovek usudi, ze je nad vsetkymi, nad celym bahnom spolocnosti, uvazuje nad tym, uvazuje .... az zisti, ze zivot podla nema zmysel (co vobec nie je pravda).

Ako vzdy, cakajte ruske poviedky, z ktorych ide ten taky "prizemny" smutok beznych ludi. A ocakavajte klasicke veci z citanky, ako Izba c. 6, Chameleon a Uradnikova smrt.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Robert Holdstock - Les mytág
práve som vystupil z auta co som si bol po to a idem sa do toho pustit, vraj je to kvalitka. Blizsi popis prinesiem neskor.
Malo by to byt o zazracnom lese kde z podvedomia ludi vystupuju ich predstavy a zhmotnuju sa. Alebo tak priblizne...

eidt://
Spoiler! :
Po prvych piatich kapitolach: V podvedomi ludi existuju urcite archetypy, predstavy o hrdinoch, ktorych ludia potrebuju v case nudze. Napr. kral Artus alebo Robin Hood. Tieto archetypy zvane mytága sa zhmotnuju v miestach akejsi prvotnej energie, v nasom pripade prastary dubovy les, na okraji ktoreho ziju hlavni hrdinovia a chodia ho skumat

_________________
Obrázok


Naposledy upravil axxis dňa Po. 08. Sep 2008, 13:13, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quests: Design, Theory, and History in Games and Narratives

Obrázok

Čerstvo zakúpené z amazonu, krásna (hoci odborná) literatúra na moju diplomku. Niečo na pomedzí Josepha Campbella a C. G. Junga. Sú tam aj kvázi "tutorialy" ako písať dobré príbehy a questy. Odporúčam, mucho super pre ľudí ktorých baví vytvárať vlastné hry/svety/poviedky/len tak študovať teóriu RPG hier :)

Dungeons and Desktops: The History of Computer Role-playing Games

Obrázok

Opäť literatúra na diplomku (mám takých viac, ale tieto sú určite best). Toto je naozaj len o histórii CRPG, ale je vidieť, že to písal človek, ktorý toho hral hodne :) Páčia sa mi vetičky typu "Baldur's Gate may be the best computer RPG ever. EVER!" Ah človek si úžasne zaspomína na doby a hry minulé...

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mierne OT: mythago wood je jedna z najlepsich knih ake som mal kedy tu cest citat. ci uz solidnym pribehom, skvelou formou alebo uzasnou myslienkou kolektivneho vedomia

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun