HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
obcania!

lamem si hlavu uz nejaky ten piatok poskulujem po gadgete , ktory by mi umoznil travit volny cas tymito cinnostami zoradenymi podla priorit:

hry
intarwebs (cize vsetky mozne komunikacne srandicky k tomu)
ebooky
nejake to organizovanie a pisanie by sa zislo
telefonovanie a smskovanie
(nechcem ani pocuvat hudbu, ani gpskovat ani filmy na tom pozerat, ani pekne fotit)

nejde tu o tom aby som vas zneuzil lebo som lenivy, ale robim si prieskum aby som nekupil blbost, takze ak mate postrehy alebo pripomienky navrhy, ci uz vlastne alebo prevzate sem s nimi

onu vec chcem ako som uz pisal na hry a internetovanie, mala by mat dotykovy display, mala hovorim preto, ze mozno som otvoreny aj moznosti psp alebo podobnemu handheldu, alebo pda, keby som uz ale kupoval pda tak si rovno kupim mobil ze?

moznosti ktore zvazujem alebo mi boli predstavene ako vhodne alternativy:

nejaky htc- ci uz touch pro alebo hd alebo proste nieco
iphone/ipod touch- toto boli navrhy ktorym sa ale branim, paci sa mi vsak ovladanie ipod touchu a akcelerometer/gyroskop
blackberry- ale davam prednost celemu displayu nepotrebujem qwerty klavku
nejake genericke pda- tu som skepticky
psp


rad by som rozputal vasnivu diskusiu tak do toho

ps: htc sa mi velmi pozdava, problem je ze neviem ako je na tom wm 6.5 funkcne (stare verzie wm ma nenadchli) a android je pre mna uplne spanielska dedina, zasrany mac ma zasa vcelku rychle a funkcne OSka

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja stojim teraz pred rovnakou otazkou, akurat, ze nemam zaujem o hry ale skor GPS (co je ale irelevantne, lebo sa to da doinstalovat snad uz do vsetkeho)

ak chces hrat tak asi nejake HTC s kapacitnym displayom alebo iPhone, maju asi najcitlivejsie ovladanie prstom

inac co presne si predstavujes pod pojmom intrawebs?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aky je to kapacitny display?

najviac sa mi pozdavaju zariadenia s iphonovskym dizajnom- teda obrovsky touch display, nebranim sa ale ani stylusu alebo tomu ze by to malo tlacice

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
aky je to kapacitny display?

najviac sa mi pozdavaju zariadenia s iphonovskym dizajnom- teda obrovsky touch display, nebranim sa ale ani stylusu alebo tomu ze by to malo tlacice


kapacitny display nereaguje na tlak ako obycajny ale na principe snimane eletrickej kapacity prstov pohybujucich sa po dotykovom snimaci . vysledok je taky, ze display krasne reaguje na prst -ako touchpad. problem je vtom, ze nereaguje na nezive veci - stylus alebo ruka v rukavici (kedze v nich nie je naboj)
tento princip vyuziva HTC HD2 Leo, ktory ma OBROVSKY dispaly, 1Ghz procesor a velku RAM-ku

v jeho opozicii stoji iPhone 3GS. iPhony su slavne skelymi algoritmami na citanie polohy prstu a myslim, ze na nich aj stylus ide a 3GS-ko znacne vylepsilo procesor a RAM-ku oproti modelu 3G co je presne pre Teba, lebo chces hrat

problem oboch telefonov je vyssia cena

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pod tym intarwebs som myslel ze si predstavujem user friendly browsovanie, jednoduche pripajanie na net ci uz cez wifi alebo 3g, maily ,rss a icq

po hd2 som pokukoval

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
pod tym intarwebs som myslel ze si predstavujem user friendly browsovanie, jednoduche pripajanie na net ci uz cez wifi alebo 3g, maily ,rss a icq

po hd2 som pokukoval

na browsovanie su oba vyborne aspon co som ja videl, prave pre ich skvelu schopnost citat polohu prstu. ked si pozries videa tak oba sa po stranke pohybuju krasne plynule a oba sa vedia super pripojit na wifi (3GS dokonca vylepsilo prijimanie wifi oproti 3G)
bohuzial som nemal moznost drzat oba zaroven aby som vedel provnat, ktory z nich je po tejto stranke lepsi

na konci tohto videa vidno browsovanie v htc http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=8212
tu je iPhone 3GS http://macblog.sk/recenzie/recenzia-iph ... -2345.html
htc som mal moznost vidiet nazivo, je to spicka, iPhony si majitelia tiez chvalia

_________________
Obrázok


Naposledy upravil axxis dňa Ut. 01. Dec 2009, 14:09, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam skusenosti najma s iphonom 3g (ma ho sestra) a s ipod touch, problem je ze tie zariadenia maju obrovsky potencial ale pokial to clovek nehackne su celkom onicom, a ten novy firmware sa segre este breaknut nepodarilo

obrovsky plus ma u mna htc za microsd citacku

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
ja mam skusenosti najma s iphonom 3g (ma ho sestra) a s ipod touch, problem je ze tie zariadenia maju obrovsky potencial ale pokial to clovek nehackne su celkom onicom, a ten novy firmware sa segre este breaknut nepodarilo

obrovsky plus ma u mna htc za microsd citacku

ja som este iPhone nedrzal ale velmi rad by som ci je to naozaj tak dobre ako sa hovori
co sa hacknutia tyka tak cez jailberak (to asi vies), myslim, ze na googli by nemal byt problem najst tutorial
takze da sa

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
len upresnenie:
android nie je jeden handheld, ale operacny system pre handheldy, vid http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Android_devices pre zoznam (netusim nakolko aktualny)

radu samotnu ti dat neviem, telefon pouzivam na telefonovanie, smsky, budik a kalendar, tak sa v tom velmi nevyznam :(

ale cisto z principu by som asi bral nieco prave s androidom, paci sa mi ta "otvorenost", otazka je, kolko realneho pouzitelneho softveru na to existuje (hlavne ak ta zaujimaju hry)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja len ze existuje aj Blackberry s cisto dotykovim displejom.
http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrystorm/
Len neviem ako je to s hrami na tychto vecickach.

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ake hry na to mozu byt?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
AFAIK Android ide mat verziu 2, ktora bude nekompatibilna s jednotkou.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mozes chytat ryby (to sa mi strasne paci)

a hej pozeral som zrovna preview na android 2

_________________
Blep


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ake hry na to mozu byt?

warcraft II 8)


Citácia:
iPhone 3GS = iPhone 3G. Tie rozdiely sú mizerné. Namiesto 5 dali len 3.2 mipix foťák, zvýšili takt procesoru o 100 MHz a trošku upravili firmware...hm, to je fakt bieda.

HTC HD2 Leo je geniálna voľba, lacnejšia, ale...potrebuješ k nemu tonu treťostranového softu aby si vedel: merať prijaté a odoslané dáta, mal akcelerometer friendly word a excel, mohol odosielať sms z počítača a kopu iných vecí. 80% užívateľského prostredia je prispôsobených na ovládanie prstami, avšak ešte stále sú tam nejaké zvyšky, ktoré sú natívne prispôsobené pre stylus. V tomto ma iPhone navrch. Ten je 100% thumbs friendly.

HTC HD2 Leo je viac kompatibilný s databázami z iných telefónov, ako iPhone. iPhone vôbec. Je to viacmenej uzavretá platforma, do ktorej sa nikdo a nič nevie nijako dostať. Windows Mobile 6.5 je super a myslím že so 7mičkou, ktorá je extra prispôsobená na multitouch to bude totálna šupa.

Ovšem obidva telefóny slúžia primárne ako hračka. GPS, BT, HSUPA, HSPDA a iné Ti poskytne aj N79 a E52, po ktorú si dnes idem. Neskôr môžem spraviť resume aj z tej.

iPhone 3GS som mal v rukách pár dní, HTC HD 2 Leo 2 dni a jednoznačne považujem za najlepší telefón momentálne na trhu s ktorým som prišiel do kontaktu HTC HD 2 Leo. iPhone 3G som aktívne používal dlhšiu dobu.

Toto všetko je len môj subjektívny názor!


Citácia:
par nezrovnalosti:
- iphone 3GS som mal v rukach len kratko, ale ten rychlostny rozdiel je urcite poznat, hlavne vdaka 2 nasobnej ramke a 200mhz (tj 50% narast) navyse
- o akych databazach hovoris? ja mam kontakty a kalendare na serveroch google a taktiez sa to da synchronizovat s iCalom a Outlookom, takze akonahle je nejaky telefon kompatibilny s tymto, je kompatibilny s iphonom
- odoslane a prijate data iphone meria, je to priamo v menu Smile
- HD2 takmer urcite nedostane upgrade na windows 7, HTC HD nedostal ani len upgrade 6.1 na 6.5, je to proste biznis

ale tak moj nazor: *fanfary* ber iphone Laughing
povodne som aj dovody chcel vypisat, ale to treba proste vyskusat, hlavne co sa aplikacii tyka, tam je najviac vidiet priepastny rozdiel medzi umierajucim WM a "novacikom" iPhone OS

//edit: toto mi neda, WM 7 bude usposobena na multitouch... pride mozno tak za rok .... takze WM je momentalne iba 3 roky za konkurenciou Laughing


k druhemu nazoru by som rad podotkol, ze sa myli. HTC podporuje multitouch, win7 ho ma len podporit lepsim algoritmom citania (bude o nieco citlivejsi)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uz som na 90 percent rozhodnuty ze berem leo, od dat mi uz ide hlava prasknut :D


jo co sa tyka wm7. moj ipaq zacinal na wm 2003, 5ka tiez nema podporu a narval som ju tam

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun