HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 99 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nevinna zena neexistuje :lol:

ale ono zas mas pravdu. ale odvolavat sa na nieco pred Xsto rokmi je... scestne. i ked, ked uz nieje kam z konope pri bashovani krestanov, posluzi to super.
pri blizsiom/hlbsiom skumani sa da najst vela spiny aj v recent history... aby sme nechodili daleko, spomenmne dr.J.Tisa, ruvacky katolici/anglikani v irsku, "in the name of god" brainwash v USA, vyhananie diabla z mnisky v Rumunsku ci kde etc etc...
a co sa tyka krestanskej lasky, poradil by som pozriet sa na nedavno medializovany pripad farara co praskol po ustach faganovi niekde na vychode (ze ma to ani neprekvapuje ze je to v kraji vychodnom) a 1/2 dzedziny sa nebavi s matkou fagana, ktora si dovolila obzalovat farara... tolko k krestanskej laske.

a pripadov nieje malo

ostatne niekedy to s tou laskou aj prehanaju... what Jesus really meant by: "Let the children come to me..." :(

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no tak daleko do historie som sla prave preto, ze to su najvacsie priklady, ktore pozna snad kazdy aj Joki by ich mal poznat. a tiez ma zaujima, ako obhaji tieto zlociny (aj dalsie) ktore spachala jeho mierumilovna cirkev .. ono poznam aj pripady, kedy pan fararko laskyplne prehybal svojich ministrantov... a vela podobnych..

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je na inu temu, christian bashing je fun, ale momentalne OT :_(
i ked mna by jeho (pokriveny) nazor na tuto temu tiez zaujmal :)
ale budme radi, podla jeho vlastnych slov ho tu tak skoro neuvidime. mne napr podobne perly ducha nechybaju, neviem ako tebe.
a bashingu som sa uz nabazil (RIP Vratko)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:

elune: dufame dvaja :D

Ehm, ehm už traja.

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
v tom pripade by mal kazdy taky clovek byt okamzite postaveny k muru a zastreleny. okamzite. stavat nad zdravy rozum fanatizmus nepatri a nesmie patrit k modernej zapadnej kulture. nikdy. konec. ak tak zmyslas, prosim pouzi 9mm kamarata a vymaluj mozgom izbu, lebo s takym clovekom odmietam zdielat spolocny europsky priestor. ppr pod do Iranu.

celkom neviem kto je tu fanatikom.. :wink:

mna to pobavilo a to si o sebe myslim, ze som clovek akeho si predstavite pod pojmom "silne veriaci" ale ma to napad, je to originalne a hlavne to lezi tu a autor to necita do megafonu pred sidlom KBS (Konferencia biskupov Slovenska pozn. pre menej veriacich :) ). az to by bolo sejtanske, ruhacske, hereticke..

ale zasa tusim o kamaratovi Aristotelovi(opravte ma, ak sa mylim) koluje historka ze vsetko, co chcel povedat preosial cez
"tri sita": po prve, ci je to pravdive, po druhe, ci je to nutne povedat a po tretie ci to priniesie nejaky osoh..prve sito mozme na fantasy serveri vynechat ale tie dalsie stoja obcas za zvazenie :ikonka17:

a jedina vec co ma fakt zaujima: preco je to podla Judasa a preco podla [Makabejskeho], co je z pohladu biblickej onomastiky(nauky o menach 8) ) hlupost...

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sebacenzura je imho pre umelca zabijak :)
mozno pre katolickeho nie, ale ten zvysok by nemal trpiet takymi vecami

btw: atheistic to the point of fanaticism :)))

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jay napísal:
mna to pobavilo a to si o sebe myslim, ze som clovek akeho si predstavite pod pojmom "silne veriaci" ale ma to napad, je to originalne a hlavne to lezi tu a autor to necita do megafonu pred sidlom KBS (Konferencia biskupov Slovenska pozn. pre menej veriacich :) ). az to by bolo sejtanske, ruhacske, hereticke..

Citat to do megafonu by znamenalo postavit sa na jednu stranu interpretacie svojho diela a to uz by naozaj v zmysle tvojej mudrej myslienky nizsie nieco, co uz nie je nutne urobit a osoh by to imho nemalo uz ziadny. V takej forme uz nie. (Odhliadnuc od 15 minut slavy v JOJke).

Citácia:
ale zasa tusim o kamaratovi Aristotelovi(opravte ma, ak sa mylim) koluje historka ze vsetko, co chcel povedat preosial cez
"tri sita": po prve, ci je to pravdive, po druhe, ci je to nutne povedat a po tretie ci to priniesie nejaky osoh..prve sito mozme na fantasy serveri vynechat ale tie dalsie stoja obcas za zvazenie

To je velmi mudra veta. Miera autocenzury u mna je znacna (to k druhemu bodu, ale samozrejme to suvisi aj s tretim), prvy bod je v literarnej tvorbe zrejme vedlajsi a to tretie: osoh to prinieslo urcite. V kazdom pripade dakujem :-)

Citácia:
a jedina vec co ma fakt zaujima: preco je to podla Judasa a preco podla [Makabejskeho], co je z pohladu biblickej onomastiky(nauky o menach 8) ) hlupost...
[/quote]
Preco je to hlupost? [Pytam sa zvedavostne!]

Odpoved je jednoducha, Shakespearova nedavno videna Marna lasky snaha, kde ku koncu ukazuju devat slavnych vojvodcov, medzi inymi aj Judasa (alias Judu; v anglictine je i taky i onaky prepis) Makabejskeho, co je priebeznym vtipom - lud mal totiz tendenciu si ich oboch pliest.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
sebacenzura je imho pre umelca zabijak

si myslim, ze ked ma niekto ma cenzurovat, tak ja sam :) ci je to to zabijak neviem, kazdopadne hadat sa s tebou v ziadnom pripade nechcem..fakt :P

Alef0 napísal:
Preco je to hlupost?
: no ono to je presne tak, ako si pisal, ze meno Juda a Judas su to iste, tusim v hebrejcine ci aramejcine ci proste v jazyku, akym sa vtedy hovorilo sa "Judas" nepouziva, len prekladatelia citili asi potrebu oddelit "dobreho Judu" od "zradcu Judasa" tak tam pridali to "s", vtedy ich rozlisovali tie primenia: Makabejsky a Iskariotsky..
Marnu lasky snahy som nevidel, preto som to nepochopil :ikonka06: ale Shakespeare(alebo scenaristi) asi vedel o com pise..

Inac total offtopic, ale caute alebo co, nechcem vytvarat nejaku zbytocu novu temu o sebe, tak aspon takto :ikonka18:

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vy dvaja tvrdite imho to iste :-) Vnimam to tak, ze autor, ktory ma prehnanu autocenzuru casom moze (nechtiac) dospiet k tomu, ze mnoho dobreho ostane nenapisaneho. (Lebo sa mylne zlakne reakcie publika, resp. negativne odhadne ich reakcie. To je to, ked si autor mysli, ze je to blbost a nie je to pravda.)

Citácia:
ale Shakespeare(alebo scenaristi) asi vedel o com pise..

Presne si vystihol situaciu, v Marnej lasky snahe to bolo naozaj tak, ze pouzili v ramci "sokujuceho" vtipu:

Citácia:
Holofernes: Judas I am,--
Dumain: A Judas!
H: Not Iscariot, sir. Judas I am, ycliped Maccabaeus.
H: Judas Maccabaeus clipt is plain Judas.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička
Obrázok používateľa

Založený: 09.12.2008
Príspevky: 20
Body: 5
Bydlisko: Ostrov Černé republiky
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vidím, že víra je stále ožehavá otázka :D Každopádně si nedovedu představit, jak by tenkrát potrat uskutečnili... Jak to autor (ne)domyslel...?

_________________
Jsem na dně, konečně se mám od čeho odrazit...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Autor si je vedomy, ze je to (ne)realne, ale povazujte to za basnicku licenciu, ktorej bola dana prednost pred striktnou logikou.

Takisto, ako v basnach je vela veci nelogickych a napriek tomu proti tomu nik neprotestuje.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička
Obrázok používateľa

Založený: 09.12.2008
Príspevky: 20
Body: 5
Bydlisko: Ostrov Černé republiky
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Autor si je vedomy, ze je to (ne)realne, ale povazujte to za basnicku licenciu, ktorej bola dana prednost pred striktnou logikou.

Takisto, ako v basnach je vela veci nelogickych a napriek tomu proti tomu nik neprotestuje.


Takže autor do toho šel s tím, že nelogický závěr jeho díla bude přehlédnut stejně jako při poezii? Není to trochu alibismus? :lol:

_________________
Jsem na dně, konečně se mám od čeho odrazit...


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Autor si je vedomy, ze je to (ne)realne

Ale citatel vie, ze to realne je. Uz napr. tusim Chetiti mali za potrat rozne tresty. Dost krute. Ako sa vsak potrat vykonaval neviem. Mozno mali nejaku medicinu kt. otravila plod, mozno spomenute tlknutie do brucha.

Autor napisal (ne)realne, tak neviem teda coho si je vedomi.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
..v jemnom opare začínajúceho sa rána sa nad brezovým hájom zjavil z ničoho-nič drak.

..mesiac v splne bol už vysoko na oblohe, keď si pri pohľade na svoje ochlpení telo uvedomil, že vlk, ktorý ho pred pár dňami uhryzol, nebol asi obyčajným vlkom.

..Alef0 napísal poviedku, po ktorej prečítaní sa stane najobľúbenejším autorom v hostinci, spisovateľom roka, absolútnym kráľom a novým hostinským.

Citácia:
Autor si je vedomy, ze je to (ne)realne

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Anemone napísal:
Takže autor do toho šel s tím, že nelogický závěr jeho díla bude přehlédnut stejně jako při poezii? Není to trochu alibismus? :lol:

Ja ako autor sa vonkoncom necitim ako alibista. Pojem logika-nelogika v tomto pripade nie je tym, co treba riesit. Metafora. Ziadny alibizmus v duchu "ano, viem, ze je to kravina, ale hadam lud odpusti". To bolo totalne mimo mojich uvah. V tejto chvili mi napada len vesela protiotazka, ci to nie je hnidopisstvo :-), ale nechcem sa obuvat do kritiky.

Hranica medzi "fiiiha, ake je to originalne" a "to je dobra kravina, takto to nemohlo byt" je velmi jemna [1]. Ak ma niekto pocit, ze ta vec na konci je donebavolajuca kravina, a dielo tym straca na vyzname, ja proti tomu nebudem protestovat. V tomto pripade ani to nebudem napravat - ten element je zaroven pointou, sice anachronistickou, ale prave z tohto dovodu absurdnou a mozno sokujucou. (Je ironia, ze napady na vyriesenie anachronizmu tu uz boli, keby niekto velmi chcel.)

[1] vid napr. Bratstvo vlka a karate indian. Alebo som sa rano dozvedel, ze Shakespeare spomina v ktoromsi diele pobrezie Ciech :-)

Citácia:
.Alef0 napísal poviedku, po ktorej prečítaní sa stane najobľúbenejším autorom v hostinci, spisovateľom roka, absolútnym kráľom a novým hostinským.

Caro nechceneho.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 99 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun