HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Blava Antifa Zona... no...ale aj taká čiernobiela babenka tam je...a bol tam aj čertík.. a tak...tam je to fešné

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
viva la GRAFFITY
street art!!! stikerz stencils posters to your home :)

http://www.ppgnd.szm.sk
http://www.propaganda.bomb.sk (este je len rozpracovana ale neake fotky z ulice )

(ziadna reklama ale moje stranky mam aj v profile vo www ale teraz sa hodia k teme tak chcem na nich specialne poukazat )

ze sa vam nepacia tagy... vec vkusu :)
popisane vlaky? pohladenie pre dusu :)

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja viem, ze sa opakujem, ale mam otazku, ulmian. Kedze len vy s ba(r)flyom ste writeri, rad by som sa opytal, ako sa ty stavias k faktu, keby niekto otagoval tvoje auto, alebo tvoj dom. Nehovor o tom, ze writeri newrituju na sukromne auta, chcel by som pocut len tvoj nazor.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
keby mi nekto popisal auto mal by som xut ho zabit co nic nemeni na fakte ze sa osobne auta proste nerobia... vzivote som nevidel potagovane osobne auto...

dodavky som uz videl a to urcite naserie majitela.. aj ked preco aj tak ju ma do polovice hnedu a rinavu no ale vec vkusu


domy sa robia... nasralo by ma to... hoci man mozno ne keby to bol kruty zadiel... a mozno by som si zadelil sam este pred tym ako by stihol nekto iny

ale xapem ze vatsinu ludi to naserie

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian napísal:
keby mi nekto popisal auto mal by som xut ho zabit


Ale presne to si mysli znacne mnozstvo ludi o taggeroch! Ked niekto otaguje elektricku, vlak, ci sukromnu(!) budovu, tak to vyvola presne takyto nazor.

A hovorit o veci vkusu je v pohode -- v pripade, ze si kupis vlak, ci elektricku, ci Aligatora a otagujes/owritujes/nafarbis si ju na ruzovo a budes s nou jazdit po Slovensku. Ale robit to s ,,verejnym" majetkom je dost na povazenie.

Preto sa pytam, lebo od vas dvoch (ulmian, batrfly) citim pristup ,,ja mozem, ale nedajboze aby to urobili mne".


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa paci pristup niektorych miest, ktore sami daju urcite lokality k dispozicii writerom. A tak by sa to malo riesit. Proste sa dohodnut s majitelom objektu, ktory casto aj sam uzna, ze ta stavba vypada hrozne a nejaky pekny obraz by jej pomohol.
Ale myslim si, ze timto ludom nejde len o to prezentovat svoje dielo, ale urcitu ulohu tam hra prave aj to, ze je to zakazane..urcity pocit nebezpecenstva, alebo toho, ze robia nieco nelegalne a su tak sucastou akehosi "undergroundu"


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ulman , chlapce uvedom sa.
Ty chapes, ze to vacsinu ludi nasere a robis aj tak? Si vobec normalny? Ver tomu , ze absolutna vacsina ludi tagy neznasa , a to nemusia byt ani na ich majetku. Osobne by som nechaval takym dementom odseknut ruku , ako sa to robilo v stredoveku za krades apod.
Umelecka hodnota tagu je nulova a esteticka hodnota je hlboko pod nulou, este som nevidel budovu , ktorej by pridali tagy estetickost. Tak isto aj grafity je viac nez pochybne umenie. Uznavam ze existuju vynimky ,kedy dosahuje graffit uroven umeleckeho diela ( a da sa umeleckym dielom aj nazvat) ,lenze take graffity sa nevyrobia za jednu noc , takze nemozu vznikat na vlakoch , na stenach sukromnych domov a pod. ale iba na legalne urcenych miestach. Skus porozmyslat, preco ked nejaky zvas zasvini napr. vagon , svojimy "krasnymi" "umeleckymi" "dielami" , preco sa ich majitel (teda zeleznice SR, v tomtopripade), snazi odstranit? Nebude to prave tym, ze vecsina ludi tagy a primitivne graffity neznasa? Nebude to tym , ze na vacsinu ludi to posoby neesteticky ? Ale tebe to asi nevadi , hlavne ze tu dementnost hodis na stenu , a je ti uplne jedno co na to povodny majitel , ci obyvatelia. Nehnevaj sa na mna ale podobne spravanie povazujem za vrchol ludskej debility , a ludi co sa takto spravaju ,mozem oznacit iba za penisov (slusny ekvivalent slova, ktore som mal velmi velku chut napisat , ale kedze Annun zakazal vulgarizmy , tak som sa rozhodol pre tuto slusnejsiu alternativu)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak tak ,jedna vec je umenie na vlastnom pieskovisku a druha vandalizmus

_________________
Blep


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V skratke: tager je človek, ktorý nemá absolútne žiaden rešpekt k cudziemu majetku a nepozná slovo tolerancia. Je mu úplne jedno, čo si o jeho "umení" myslia ostatní (ak to náhodou nie sú tiež tageri), úplne mu stačí dobrý pocit z toho, že niečo počmára, zažije pri tom trochu vzrušenia a podobne inteligentní kamaráti si o ňom pomyslia niečo super (napríklad: "huhm, wqz, čbrfľk", lebo zase príliš rozmýšľať bolí). Sú to komunisti ulice, ktorí si myslia, že každá stena je spoločná a že vidieť viac ako seba samého je slabosť.

Čarbajte na cudzie steny, ženy po vás pôjdu!

Čo sa týka pravých grafiťákov, platí na nich taktiež nedostatok tolerancie a rešpektu, no na rodziel od tých prvých majú niektorí z nich aspoň talent a s trochou práce sa dajú presvedčiť, aby sa z nich stali aj celkom normálni (a inteligentní) umelci.

Osobne by som tagerov trestal povinným ružovým tetovaním na čelo. Na výber by boli frázy:

"Punk's is not death!" (citát z domu tu na KVP)
"Suxorz, math is wtf!" (mám taký pocit, že blava)
"Jožko love!"
"Totál keks."
a populárne "Xwrzd, bľkvators halabala!"

Grafiťákom by som na zadok nechal vytetovať tulipán a na čelo kyticu červených karafiátov.

A vôbec by ma nezaujímalo, či sa im to bude páčiť a koľko ich bude stáť odstránenie. Prečo by malo, nie?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Taha ma pripomenut ine ,,hilites" Kosic, napr. ,,Zijete konzumne?" (zjavne nejaky filozóf, v okoli PHFky na Tajovskeho), "USA agresor" (zel. stanica) a hadam este mozneho TILa, ktory urcite necakal(a) reklamu na tomto mieste. Ale nie. Prekonam sa.

Lebo skor nez vyryvanie by som rad videl nejake inteligentne argumenty ,,pre". ,,Proti" tu uz su. Anyone?


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v skratke... Annnu rozpravas o vecias o ktorych vies velke kulove...
nic ako taggeri neexistuje:)) ty rozpravas o ludoch co ukradnu dozu ocovi z garaze a su celi bez seba s toho ze maju dozu a mozu neco pocmarat...
tagy writterov maju umelecku hodnotu, to je ako keby si tvrdil ze scify a fantasy je uplne to iste ( asi sa s tebou vazne treba bavit len v intenciach ktorym rozumies )

Iliathan... nemam slov.. ty si o sebe myslsi ze si normalny? :) o tom ze vatsina ludi tagy neznasa by sa dalo dost polemizovat... inak tie urazky si nechaj pre seba ak sa nevies vyjadrovat normalnym sposobom... ( a ten penis si strc do zadku.. poznamka pre anuna.. ked on moze oznacit write komunitu za penisov tak si myslim ze je to na mieste )
myslim ze kym grafity neobmedzuju funkcnost podkladu na ktorom su tak je to fpohode...


ako milujem ked nieco riesia ludia, ktori o tom vazne nevedia absolutne nic a nevidia do toho.. vase vyjadrenia potom s prepacenim vyznievaju "smiesne" a trapne


grafity boli ( uz maju nieco za sebou ) su a aj budu...
to mate ako s fajcenim ziadny zakon to nezmeni :))

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian az na to, ze do parlamentu bol predlozeny navrh trestneho zakona o tomto poskodzovani verejneho majetku a co som pocul tak su tam celkom velke palky. A u poslancov sa to stretlo s pozitivnym ohlasom, takze sa to urcite schvali ak to uz aj schavelene nie je. Takze si carbite dalej.
A ze tagy writterov maju hodnotu. Pre vas urcite, ale ked to ma pre vas taku hodnotu tak si to carbite do zosita. To je take strasne vzrusujuce, ked je v nejakej elektricke vas podpis?

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
divil by si sa ale hej :) skus si to nekedy :))))
ale v zosite zacinal kazdy o tom ta mozem ubezpecit

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ospravedlňujem sa za neznalosť terminológie, dúfam, že som príliš neklesol na vašom Cool'o'metri. Pre mňa sú ľudia, čo píšu po stenách jednoducho "ľudia, čo píšu po stenách". Je mi fuk, ako sa volajú.

A nezaujíma ma, že do veci "nevidím". Očividne nerozumieš, čo sa snažíme povedať. Hovoríme, že sa nám nepáči ak niekto píše po stenách, kde nemá právo písať, nepáči sa nám, že nám niekto vnucuje svoje umelecké cítenie, sme proti poškodzovaniu cudzieho majetku a celkovo protu kultúre vandalizmu.

(pre jednoduchšie pochopenie som zvýraznil dôležité slová)

Ulmo, pre tvoju informáciu, svojho času som preliezol hafo stránok venovaných tomuto vášmu "umeniu", z časti preto, že rád poznám svojho nepriateľa a z časti preto, že mám kamarátov, ktorí sa o toto značne zaujímajú. Čas som tam netrávil čítaním článkov, no prezeral som si "galérie" fotografií. A ver tomu, alebo nie, veci, ktoré tam prezentovali ako umenie boli buď grafity (často chaoticky nahádzané jedno cez druhé, lebo ako sa zdá, grafiťáci nemajú rešpekt ani jeden k druhému), alebo čierne nápisy, ala tagy. Boli všade a ich umeleckú hodnotu by som prirovnal k dobre prepečenému kusu morskej sasanky.

Stále čakáme na nejaký argument, ktorý by sa nám pokúsil vysvetliť, prečo by sme mali túto formu sebarealizácie obdivovať a akceptovať.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neboj sa moji spoluziaci niektori to robia, videl som aj ich nacrty v zositoch. A vlaky robia tiez.
Plati pravidlo, ze obcan moze vsetko co mu zakon nezakazuje, ale ako som povedal zlate casy sa vam koncia. I ked vacsina z vas v tom bude pokracovat aj tak... Otazne je ako dlho.
Proste v MHD by ste to cmarat nemuseli...

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun