HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm no je to ako vysvetlovat zarytemu katolikovi ze zem vznikla z aretacneho disku okolo slnka :)

ziadne racionalne "pro" sa uviest neda...

btw ten zakon naozaj wela nezmeni....

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak sa spýtam inak: prečo to robíš ty konkrétne? Aké máš dôvody?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
annun preco si zmazl aj mna nic vulgarneho na rozidel od zrudiho ktory ma urazal som tam nemal...

btw: ja uz nemalujem ( maloval som welmi kratko , respektive uz len naozaj raz za dlhu dobu si idem nieco dat )

preco? lebo sa mi to proste paci...
preco sa ti paci fantasy???

ja som dal prednost nalepkam , plagatom a foliam... je to lacnejsie a lepsie sa tym da vyjadrit myslienka

skuste si preliezt galerie na
http://www.ppgnd.szm.sk ( VSETKY, nie len tu poslednu ta bola vytvarana v afekte )

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian napísal:
annun preco si zmazl aj mna nic vulgarneho na rozidel od zrudiho ktory ma urazal som tam nemal...

Tvoj post bez toho jeho nedával žiaden zmysel a bol len odpoveďou na jeho flame.
ulmian napísal:
preco? lebo sa mi to proste paci...
preco sa ti paci fantasy???

Prečo? Pretože mi svojho času pomohlo uniknúť z tohto sveta, pretože mi boli blízki jeho hrdinovia a hrdinky, pretože som sa s nimi dokázal identifikovať , pretože mi pripomínalo moje obľúbené počítačové hry a stimulovalo moju fantáziu. A inšpirovalo ma.

Tak preto.

Prečo sa ti teda páčilo písať / sprejovať po stenách?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zacinal som na papiery ako kazdy... kreslil si a wela... widel som v meste graffity a pacilo sa mi to... widel som v tom novu moznost realizacie.. inu ako tie doteraz...
tak som potom uvidel zase novu moznost v nalepkach a palgatoch .. stale treba ist dalej

vazne si pozri tu stranku na ktoru som tam dal link
su tam predlohy na plagaty nalepky a aj makety ( tzn robene sprejom na ulicu .. svojim sposobom tag ked uz xcete nadavat len si to pozri cele )

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian , tagy maju umelecku hodnotu asi ako ma umelecku hodnotu vygrganie vlastneho mena. To neni ani ta najprimitivnejsia forma umenia. Tagy nemaju myslienku a ani nevyzaduju umelecku zrucnost. Tag dokaze nakreslit aj najvecsie vytvarne poleno.
O tom , ze vacsina ludi tagy neznasa nasvecuje postoj mestskych magistratov a policajnych organov , tak ako aj majitelov poskodenych majetkov.
Moje urazky boli namierene proti skupine ludi ako si ty v ramci mojho stanoviska, ktore som zaujal a vysvetlil v mojom prispevku. Tvoje nadavky nemaju podporu v ziadnom z tvojich argumentov , pretoze ziadne argumenty ,ktore by ukazali ze sa mylim a ze vam krivdim ,si neuviedol.
Co sa tyka toho ze graffity su v pohode pretoze neobmedzuju funkcnost podkladu je asi tak smiesne ako keby mi niekto tvrdil ,ze ukradnut auto neni trestne ,pokial neohrozis jeho funkcnost, alebo ze znasilnenie neni trestne ,kym neublizis svojej obeti.
Si uz uvedom , ze konas proti voli majitela majetku, ze existuje aj nieco ako dusevne vlastnictvo a ty nemas pravo mu do neho zasahovat.Schvalne , kolko ludi ti dovolilo pokreslit svoj majetok?
Milujem ludi co neberu ohlad na inych ludi. Len tak mimochodom , co mam vediet o tagoch a graffitoch aby som do toho videl? Chces povedat ,ze len preto ,ze nemam rad tagy tak o tom nic neviem a nemozem to riesit?
Prepac , ale jediny ktory tu vyznieva trapne a smiesne si ty, a nie ja a Annun, a mne zacinas pripadat este aj pribrzdeny. Ja s Annunom sme ti napisali nase stanovisko a nase argumenty. Ty si nenapisal nic , iba to ze tomu nerozumieme. Takze pokial nedokazes svoj nazor obhajit nejakymy argumentamy , budes vyznievat trapne a smiesne aj nadalej.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tagy mozu mat WELKU umelecku hodnotu a ANI zdaleka to nedokaze kazdy... na to aby mal clowek dobry tag ho musi mat vypisany a to mozno aj s nekolkorocnou praxou aby to neako vyzeralo....


oznacil si write komunitu ako " penisov" to k tym nadavkam


niesom pribrzdeny ....

a nie nevidis do toho ked tvrdis ze tagovat dokaze kazdy mamlas...

nekto tomu proste zije a niekto nie...

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A zamyslel si sa niekedy nad tým, ako to vnímajú iní ľudia? Ľudia, ktorí nie sú súčasťou tvojej kultúry?

Nevadilo tu to?

Necítil si sa zle, ak si poškodil cudzí majetok a de facto tak porušil zákon?

Tú stránku som si pozrel (a som si istý, že som tam už bol, lebo niektoré obrázky mi boli silne povedomé). Neviem, či za ňou stojíš ty, alebo niekto iný, no autor má určite talent na dizajn či podobný smer. To ale nič nemení na veci, že v galériách bolo stále odfotených veľa, veľa nápisov a tvarov, ktoré podľa mňa na verejné budovy nepatria a neskrášľujú ich.

Iliathan: prosím kroť sa trochu

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem no ked si vezmes taku elektricku skrinu tak vazne nemam pocit ze som tym enkomu ublizil... ani novinovy stanok... xapem ze sa to mnohym ludom nepaci ale mnohym sa to na druhej strane paci... proste sa necitim ako nekto kto by poskodzoval chod spolocnosti...

dalej co sa nalepiek tyka ( aby som mohol hovorit konkretne s vlastnej skusenosti ) tak tiez.. znacky... dobre maju funkciu ale zase znacky v pessej zone... a podobne.. proste neobmedzuje to spolocnost natolko kriticky aby to ohrozovalo jej fungovanie... ani grafity nie...

porusovanie zakonu... ZATIAL NIE... este neplati ... neviem sice kedy vstupi do paltnosti ( a to vstupi urcite ale zatial nie ) cize dost dlhu dobu to trestne proste nebolo

inak za tou strankou stojim ja ... moje navrhy ( a este jedneho kamarata )

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre. Ujasnime si spory v nasom dialogu. Ja vidim spor v tomto

* umelecka hodnota tagov -- so be it. Ak v samotnom umeleckom diele tagu (ja pod tagom rozumiem jednofarebnu mnozinu bodov, napr ,,TIL", opravte ma, ak sa mylim) niekto vidi hovadinu, so be it. Niekomu sa nepaci grind core, iny vidi v Slovensko hlada Superstar vrchol braku, iny sa povrazdi na tom, ze Posledna vecera Pana je grc. Myslim, ze hadat sa o tomto nema vyznam.

* poskodzovanie verejneho majetku/vandalizmus -- podla mna toto je kamen urazu. Nech si kazdy kresli do zosita, nech si kazdy zbuduje Celodreveny model jazvecej maternice a vystavi si ho na zahrade s velkou sheepkou ,,Please look the other way", ale podla mna je rozdiel, ci si ho vystavi vo svojej zahrade, alebo ho umiestni na podstavec ,,pozicaneho " susedovho patmetroveho jeepu, ktore sa urcite hodi ako podstavec.

Verim tomu, ze racionalny dovod pre tieto aktivity sa asi uviest neda (preco sa horolezci zabijaju po skalach), ale rad by som vedel, v akych znakoch sa tagy odlisuju od vandalizmu.

A priklad s fantasy je divny -- autor fantasy sa zavrie doma a cita, ale neciti potrebu vylamovat Leninovym socham ruky, lebo v jeho svete su Leninovia v zasade jednoruki.

Uvital by som inteligentnu reakciu.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
este jedna vec ktoru som zabudol ( sorry ze dooble post )
v tcyh galeriach...

tam islo o tie makety ( hviezdy s otaznikom a space inwaders ) ostatne bolo proste len okolie :)

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Dobre. Ujasnime si spory v nasom dialogu. Ja vidim spor v tomto

* umelecka hodnota tagov -- so be it. Ak v samotnom umeleckom diele tagu (ja pod tagom rozumiem jednofarebnu mnozinu bodov, napr ,,TIL", opravte ma, ak sa mylim) niekto vidi hovadinu, so be it. Niekomu sa nepaci grind core, iny vidi v Slovensko hlada Superstar vrchol braku, iny sa povrazdi na tom, ze Posledna vecera Pana je grc. Myslim, ze hadat sa o tomto nema vyznam.

* poskodzovanie verejneho majetku/vandalizmus -- podla mna toto je kamen urazu. Nech si kazdy kresli do zosita, nech si kazdy zbuduje Celodreveny model jazvecej maternice a vystavi si ho na zahrade s velkou sheepkou ,,Please look the other way", ale podla mna je rozdiel, ci si ho vystavi vo svojej zahrade, alebo ho umiestni na podstavec ,,pozicaneho " susedovho patmetroveho jeepu, ktore sa urcite hodi ako podstavec.

Verim tomu, ze racionalny dovod pre tieto aktivity sa asi uviest neda (preco sa horolezci zabijaju po skalach), ale rad by som vedel, v akych znakoch sa tagy odlisuju od vandalizmu.

A priklad s fantasy je divny -- autor fantasy sa zavrie doma a cita, ale neciti potrebu vylamovat Leninovym socham ruky, lebo v jeho svete su Leninovia v zasade jednoruki.

Uvital by som inteligentnu reakciu.


neviem, ci je toto inteligentna odpoved, ale mozem ti na to povedat len jedno...
Amen. :) :ikonka19:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian napísal:
neviem no ked si vezmes taku elektricku skrinu tak vazne nemam pocit ze som tym enkomu ublizil... )


Debilna pripomienka: elektricka skrina je majetkom (povedzme) Vychodoslovenskych elektrarni. Tvoje lizovane auto je mozno majetkom <vlozte-meno-lizingovej-spolocnosti>. Logo HIM šrégom cez predny kufor tiez nikomu neublizi. Nieco mi unika? Ale dost flamu.

Rad by som videl inteligentny argument z opacnej strany k mojmu predchadzajucemu prispevku.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2005
Príspevky: 70
Body: 5
Bydlisko: f Kosicoch

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja neviem proste ako dobry priklad ale takto to proste nefunguje

NA AUTA SA PROSTE NEROBI...
neviem preco to stale uvadzate ako priklad ked to je prakticky nerealne
AUTA SA NEROBIA...
proste holy fakt
nepisane pravidlo alebo co ja viem proste nepisane pravidlo a podobne

elektricka skrina? majektok elektraarni to ano...
ale musis uznat ze je v tom rozdiel

_________________
And the sun rises...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre, ponechajme auta autami, aj ked by sa o tom dalo filozofovat. (Preco by to bolo nelegalne? Ved take auto na parkovisku v noci, ehm, uz som dobry)

Co vsak s faktom, ze nejak nie som v psychickom stave vnimate jemne rozdiely, kedy tieto aktivity prejdu vo vandalizmus. Ked vylomim Leninovej soche ruku, je to vandalizmus. Ked na nu napisem "TeX", je to tag. Tag? Pardon, tak?

Je to v tom, ze onen stanok sa tvari tak bezprizorne?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun