HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.01.2008
Príspevky: 144
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
planetaher.cz napísal:
Can't Stop! je zábavná kostková hra, ve které se neustále pohybujete na hranici rizika:) Umisťujete v ní svoje značky do jednotlivých sloupců, které odpovídají hodům dvěma kostkami (tedy od 2 do 12). Vaším úkolem je dostat svoje značky na vrcholek tří těchto slouců. To se vám může podařit tak, že hážete kostkami a posunujete své dočasné značky, dokud se vám daří trefovat sloupce, ve kterých je máte. Jakmile ale jednou minete, přijdete o vše, co jste ve svém tahu naházeli! Můžete ale tah kdykoliv ukončit a umístit své trvalé značky, které můžete posunovat v dalším tahu. Když ale soupeř bude mít pevnější nervy (a více štěstí:)), tak vám uteče. Máte na to?;)


Sestra uvidela tuto hru v tescu tak sa rozhodla ju kupit kedze bola po zlave.. stala 20eur, zlacnena z 50eur.. Tak ju teda vzala nech vidime co to je, rozsirila trosku nasu zbierku doskoviek.
Po otvoreni obrovskej skatule sme neboli moc nadseny ked sme zbadali aka je hra mala..
Obrázok
Po prestudovani pravidiel, dohode ako to vlastne budeme hrat sme sa pustili na 1. hru.. hra je pre 2-4 hracov, hrali sme 7 (zparovany) verziu pre 4 (2v2v2v1) co vsak znacne ovplyvnilo zabavu - v dobrom samozrejme :)
Prva hra ubehla asi za 45 minut, dobre sme sa nasmiali, objavili zopar strategii. Potom sme sa vsak museli rozdelit a ostali sme len 3. Tu zabava dost upadla. Ku koncu to bolo tak ze kazdy hrac sa snazil najlepsieho znicit. A kedze najlepsiemu stacilo hodit na kockach 1 2 x x (x = nahodne cislo) po par kolach sa toto konecne "huntenie skoncilo". Dalsia hra uz bola dost nudna. Po 3 hrach sme to zabalili a sli hrat poker. Urcite sa k tomu vratime, ked nas bude viac, je to velka zabava ale hra sa mi velmi rychlo ohra. V jednoduchosti sa mi podoba Ubongu pricom to je o dost vacsia zabava a ide tam o skill nie o stastie. V tejto hre ide o stastie z 95%.. kocky...
Obrázok
zhrnutie: (10 super 0 shit)
"Hardware": 6
pravidla (jednoduchost na pochopenie): 8
stastie: 10 (teraz neviem ci je to dobre kedze tu ide len o stastie)
strategia: 7
risk: 8.5
zabava: 7
rychle ohranie: 10
spolu 6.5
Ak by som sa mal rozhodnut ci si tuto hru kupim alebo nie po tom ako si ju zahram, nekupil by som ju.. Bola to skuska sposobom pokus omyl - vysiel omyl.. 2, 3 hry sranda/.. potom nuda...


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
niekolko razy som Can't Stop hral, a nie celkom suhlasim s tym co pises.

v tejto hre je podstatny takticky prvok, ktory je v odhadnuti toho kedy "ti staci". neviem ci ste pravidla presli poriadne, ale tu o ziadne dobiehanie hracov nejde, jedina medzihracska interakcia pocas hry je v uzamykani stlpcov (ak si dobre pamatam), comu vies predist tym ze sa sustredis na ine.
taka situacia, aby niekto na 4 kockach daval 1 2 X X a stale vyhraval by nastat nemala.

hadzes tu tolko razy, ze statisticky sa ti hody spriemeruju (to hovorim ako hlavna "obet" skaredych a hnusnych kociek v kazdej hre) a ide teda o to taktizovat do coho ist a do coho nie.

ak to predavaju za E50, tak to je riadne premrstene, ale za dvacku sa to ako party hra k popijaniu vinka ci niecoho lepsieho hodi naramne.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.01.2008
Príspevky: 144
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
v tejto hre je podstatny takticky prvok, ktory je v odhadnuti toho kedy "ti staci".
S tymto suhlasim, ale ked musis riskovat lebo jednemu hracovi treba len jeden stlpec musis ist do hry riziko neriziko
Quicci napísal:
neviem ci ste pravidla presli poriadne, ale tu o ziadne dobiehanie hracov nejde,

Presne ako v predchadzajucej odpovedi.. ak hracovi treba uz len 1 stlpec uzavriet treba ho huntit.. ak ma povedzme 1 policko a uzavrie 7 a skonci sa hra, musis nabit tu 7 a bezat za nim az ho predbehnut.. lebo ak ho nepredbehnes vyhra.. sanca ze nehodi 1x7 je velmi mala..
Quicci napísal:
jedina medzihracska interakcia pocas hry je v uzamykani stlpcov (ak si dobre pamatam), comu vies predist tym ze sa sustredis na ine.

ano ale ak sa sustredis na 12,2,3 a 11 tak prehras podla mna skorsie ako on s 8,7,6 a 9
Quicci napísal:
taka situacia, aby niekto na 4 kockach daval 1 2 X X a stale vyhraval by nastat nemala.
samozrejme len ked uzatvara posledny stlpec
Quicci napísal:
hadzes tu tolko razy, ze statisticky sa ti hody spriemeruju (to hovorim ako hlavna "obet" skaredych a hnusnych kociek v kazdej hre) a ide teda o to taktizovat do coho ist a do coho nie.
Tu ide aj o to ako hodis prve.. ak hodis 6665 tak si prakticky v riti..

Quicci napísal:
ale za dvacku sa to ako party hra k popijaniu vinka ci niecoho lepsieho hodi naramne.
Ano, do partie ktora si to zahra raz za mesiac je to parada no na kazdodenne hranie mi viac sadne cluedo alebo scrabble


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vsetky argumenty ktore si terazky popisal su z pozicie toho, ze
1 - mal si naprd prvy hod
2 - super uz takmer vyhral

ad 1 - kocky su kocky - mozno nabuduce strati tah super presne kvoli rovnakemu vysledku
ad 2 - so superom treba drzat krok stale, nie tesne pred tym ako zavrie... :D

tvoje vytky sa daju aplikovat na vsetky hry v ktorych hra rolu nahoda, ci uz vo forme kociek, kariet, rulety alebo inych mechanizmov.
ked nechces hru co ta bude frustrovat nahodou, daj si Power Grid. Alebo 10 partii sachu: 5 za bielych a 5 za ciernych.

edit:
len tak btw, ked uz sa sustredovat, tak ak super ma 5, 6, 7, 8, 9 rozrobene tak mu z toho jednu-dve chmatni (ak ste traja/styria o to lepsie) a ma po ptakach.
nemusis vyhrat na 2 a 12...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun