HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Kto je podľa vás lepší fantasy autor?
Tolkien 54%  54%  [ 14 ]
Pratchett 46%  46%  [ 12 ]
Celkový počet hlasov : 26
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Šecko sa dá porovnať. Aj hrušky s jablkami. aj tolkáč s Pračetom. kto tvrdí opak nemá chuť ani náladu rozýšľať. (ak vôbec má možnosť)
Haf Haf...
súhlasím inak s Annuniakom ohľadne Pračeta a Tolkáča. Silmarilion a PP som lúskal asi 2 roky. a to kulhánka dám za jeden deň. a Pračetofku za jeden a pol 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Kleriker napísal:
Vsetko sa da porovnat,SPAMATAJTE SA,podla toho,co tu pisete,sa porovnat da len nieco,co je takmer identicke.Vz ste fanusikovia fantasy,ked nedokazete ani porovnavat nieco?Vasa predstava mi pripada tak,ze najradsej by ste porovanali jablka,ze ktore je vacsie a ktore mensie,ale akonahle by bolo jedno zelne a druhe cervene,uz by to nebolo mozne,lebo by boli 'uplne ine'.Selar,niekde v teme serm si sa zapojil do niecoho,co by sa dalo nazvat porovnanim bastarda a katany.Ako si to mohol urobit,ked tu ti vadi to,ze niekto chce vediet,ktori zo spisovatelov ma vaic privrzencov v hostinci.


Co tu zase tocis prosim ta??? sak uz si raz pisal co si myslis a potom prisli dva posty ktore s tebou nemali nic spolocne a ty tu zase vytahujes tie keci o porovnavani a bla bla bla . SA UVEDOM !
koncim v tejto teme zbohom idem od Vas neublizil som .... :lol:


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Marcus,to bolo na Selarovu reakciu.Inak teraz som si vsimol,ze si zKE,ael myslel som si,veta sa uvedom mi totiz pili usi uz dlho,kedze som tiez z KE.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Aj by som vám povedal, že ste OT, ale bavíte ma. :)

Inak, Pratchett all the way. Tolkien je síce fajn spisovateľ, no človek sa pri ňom až tak nezasmeje a narozdiel od Pratchetta nedokázal do knihy takým geniálnym spôsobom vždy zakomponovať nejakú hlbokú myšlienku, či morálne posolstvo (toto ale Pratchett zo začiatku nerobil, no od určitého času sú jeho knihy už o dosť vážnejšie, čo sa myšlienok týka - a to je len dobre).

Plus, každú knihu z Pratchettovej Zeměplochy mám prečítanú minimálne päťkrát (som fanatik), zatiaľ čo Stredozem len dvakrát (a Silmarilion ani raz, stále zaspím na dvadsiatej strane :) ). Takže tak.


Pripajam sa k Hostinskemu v tomto...
Aj ked si stale myslim, ze otazka ani tak nestoji v tom, kto je lepsi spisovatel, ako v tom, kto ma zaujimavejsi a citatelnejsi styl pisania. Uz som velakrat pisal, ze su to dva uplne odlisne zanre a uz to nebudem opakovat...
Kazdopadne, Pratchetta som objavil len nedavno, ale mozem povedat, ze ma uplne chytil a tie tri knihy, co som za posledne dva tyzdne precital, som doslova zhltol. Takze pre mna tiez Pratchett :ikonka33:

Ale Tolkien ma take zvlastne miesto medzi fantastami...Nieco ako zlaty piedestal. Bol prvy a prave on cely zaner fantasy spopularizoval. To ze je trochu nudny a priehladny je pravda, ale na spoznanie sa s fantasy je to celkom dobry autor...
Howgh.

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tolkien to celé vymyslel, a aj svet má prepracovanejší (čítal niekto všetkých 12 kníh Histórie Stredozeme?). Na druhej strane na ničom som sa nenasmial tak ako na Pretchettovi. Porovnať čo je lepšie nevie a podľa mňa sa to ani nedá.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Twoflower napísal:
Tolkien to celé vymyslel, a aj svet má prepracovanejší


prvá časť je nepravda (vyššie už niekto spomínal Tolkienove vykrádačky Eddy a podobne), druhá je pravda.
ale skôr sa orientujem v Stredozemi než na Arde 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Eddu som zatiaľ nečítal tak neviem posúdiť ale pochybujem že 12 kníh Histórie Stredozemee len opísaná Edda.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Edda sa rozobera inde, ale cital/pozna ju niekto natolko, aby vedel urcit mieru ,,vykradania" (okrem mien a elfov)?


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
som v soku z toho ako dopadava hlasovanie a ako malo niektorym ludom staci.....
da sa to porovnat - ale radsej to tu neporovnam....bo by ma zjedli za ziva hihihi.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
inu, no ja tychto panov obdivujem oboch, ale...

pratchett mi pripada komercnejsi.
(aj ked, poznam ludi co ho po istrocone ci co to bolo nakladali do vlaku pripiteho s igelitkou piv v ruke:))))
ale pise perfektne, take lahsie citanie na uvolnenie a posilovanie branice:)
uprimne velmo dobre na depku-aspon u mna teda.

ale tolkien je nieco uplne ine, ja by som to az tak neporovnavala-typek tomu venoval polku zivota a uvolnene citanie to urcite nie. klobuk dole, vytvoril toho naozaj obdivuhodne mnozstvo, pocnuc pribehom, konciac dejinami a jazykmi...

myslim ze su to uplne odlisne zanre.
ani jeden lepsi ako druhy, zalezi od uhla pohladu, komu co viacej vyhovuje.
osobne nemam toto porovnavanie rada, to je ako porovnavat mozarta s pink floyd...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Galthea napísal:
(aj ked, poznam ludi co ho po istrocone ci co to bolo nakladali do vlaku pripiteho s igelitkou piv v ruke:))))

OT
Nebol to náhodou Sapkáč? O TP na Istrocone nič neviem...
/OT

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Galthea napísal:
(aj ked, poznam ludi co ho po istrocone ci co to bolo nakladali do vlaku pripiteho s igelitkou piv v ruke:))))

OT
Nebol to náhodou Sapkáč? O TP na Istrocone nič neviem...
/OT

Hej bol to Sapkac a neOTckuj lebo ta bonznem adminovi 8)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 24.03.2005
Príspevky: 23
Body: 5
Bydlisko: Humenné

Neprítomný
Necital som ziadne prispevky v tejto urcite dolezitej diskusii (odpustte) ale....
...nemyslim si ze je dobre ich porovnavat. Jeden ma TO, druhy zasa ONE ...obaja su vinikajuci
:ikonka19: :ikonka19:

_________________
Obrázok
Obrázok
....and the Elves shall rise again!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Jedno je isté. Keby Profesor nehodil na papier rozprávky ktoré vymýšľal pre synov, kto vie, či by dnes nejaká Plochozem existovala. Aby mohol Mačkomil napísať paródiu na fantasy literatúru, musí najskôr nejaká existovať. Netvrdím, že Profesor fantasy vymyslel, ale napísal právú knihu v pravú chvíľu a nakopol fantasy mašinu. Mačkomil môže parodovať fantasy, lebo od Prsteňa vyšlo toľko popísaného papiera, že je čo parodovať. A aby bolo jasné, nepamätám sa, že by som sa niekedy bavil lepšie ako na Plochozemi a Prsteň čítam každý rok.


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
kurna, jasne ze to bol sapek, zase trepem!
velke ospravedlnenie, drahy klobucik;)
som mala krev elfu prave v ruke,tak sa mi to nejak pomiesalo. ale zvysok neOT v mojom prispevku plati aj tak :P

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun