HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 68 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aký máte názor na slovenskú fantastiku?


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Keby nebol Cervenak tak ani neviem ze existuje nieco ako "Slovenska fantastika" pravdu povediac. Je mi samozrjemne zname, ze Cervenak nie je jediny slovensky fantasta, este tu mame takych zopar, ale ich diela ma nezaujali natolko, aby som ich vzala do ruky. Ano, narazam na Miesancov. Inak je to s nasou fantastikou velmi biedne, ale este to nie je take zle, aby to nemohlo byt horsie.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Davam tomu este 3 roky a zlepsi sa to, dufam. Zatial zeby som sa s nejakymi prevratovymi auotormi stretol nemozno povedat. Videl som par nejakych poviedok slovenskych, ale boli take dost obycajne (tuctove).

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
No tak to ste na to vsetci dobre lebo ja som este ziadnu slov. fantazy nevidel. Asi sa slabo pozeram, no neviem, ale poviem vam malo by sa to zlepsit pretoze je to bieda.

Co takto vydania knihy so seriou poviedok z hostinca? :ikonka10:


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Citácia:
No tak to ste na to vsetci dobre lebo ja som este ziadnu slov. fantazy nevidel. Asi sa slabo pozeram, no neviem, ale poviem vam malo by sa to zlepsit pretoze je to bieda.


Moje slova.....

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Marcus napísal:
No tak to ste na to vsetci dobre lebo ja som este ziadnu slov. fantazy nevidel. Asi sa slabo pozeram, no neviem, ale poviem vam malo by sa to zlepsit pretoze je to bieda.

Ono taký Červenák vydáva veci väčšinou skôr v češtine (väčší trh) a niekedy pod tým jeho bláznivým severským pseudonymom (Larssen?), hlavne Conanovky.

Pavelková má svojich Miešancov (dvojku písala aj s Konkolom) a nejakú tú poviedku v každej druhej Fantázii.

Nedávno vydal celkom sympatickú knihu aj Jedinák (Nie celkom rozprávky), osobne dosť zvažujem kúpu tejto veci, lebo to je presne môj štýl.

Ale inak sa musím priznať, že toho okrem zopár poviedok veľa prečítaného nemám.

Marcus napísal:
Co takto vydania knihy so seriou poviedok z hostinca? :ikonka10:

Haha. :) Zasponzoruješ? A podpíšeš sa pod jej neúspech? Vydávať amatérske fantasy na Slovensku, to je skoro ako dávať peniaze na charitu, ale bez toho dobrého pocitu.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Davam tomu este 3 roky a zlepsi sa to, dufam.


neuvazoval si o povolani prognostika? :P

Marcus napísal:
No tak to ste na to vsetci dobre lebo ja som este ziadnu slov. fantazy nevidel. Asi sa slabo pozeram, no neviem, ale poviem vam malo by sa to zlepsit pretoze je to bieda.


a co Fantazia..poznas? citas?

Annun napísal:
Ono taký Červenák vydáva veci väčšinou skôr v češtine (väčší trh) a niekedy pod tým jeho bláznivým severským pseudonymom (Larssen?), hlavne Conanovky.


to nevadi ale je to slovensky autor :)

Citácia:
Pavelková má svojich Miešancov (dvojku písala aj s Konkolom) a nejakú tú poviedku v každej druhej Fantázii.


a este vydala tusim Piesok vo vetre alebo tak nejak sa to volalo, ale za moc to nestalo :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
pche spravna fantasy je novy cas

inak fakt bude to sposobene tym ze sme boli izolovany(ja viem zase to niekto vytiahol)
ked sa tomu zanru ludia viac otvoria mozno bude aj viac pisarov ved kolko priaznivcov fantasy je na slovensku ? 4000?kolko ich bolo pred Panom prstenov,alebo pred brlohom,

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Vyvoj slovenskej fantastiky: Pred Brloho bola TEMNOTA. Potom sa zrodil BRLOH a stal sa bohom medzi slovenskymi bohmi. Brloh ukazal svojim jahniatkam (rozumej ludom) krasu pisanej fantastiky. Potom prisiel na rad film Pan Prstenov a Brloh a ine knihkupectva ukazali jahniatkam knihy. Dokonca fantasy knihy. No a potom? co bolo potom? Potom sa niektore jahniatka zmenili na ovce a zacali tiez pisat fantastiku. Ale Slovenska fantastika je este velmi malada, samotny POJEM SLOVENSKA FANTASTIKA je este velmi mlady a nezauzivany vo vseobecnosti. Este vela vody pretecie kym sa z dalsich a dalsich jahniatok pomaly vyvinu ovce a zacnu pisat o zajstnu a pravu fantasy! :D That's all folks!

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
nage napísal:
Vyvoj slovenskej fantastiky: Pred Brloho bola TEMNOTA. Potom sa zrodil BRLOH a stal sa bohom medzi slovenskymi bohmi. Brloh ukazal svojim jahniatkam (rozumej ludom) krasu pisanej fantastiky. Potom prisiel na rad film Pan Prstenov a Brloh a ine knihkupectva ukazali jahniatkam knihy. Dokonca fantasy knihy. No a potom? co bolo potom? Potom sa niektore jahniatka zmenili na ovce a zacali tiez pisat fantastiku. Ale Slovenska fantastika je este velmi malada, samotny POJEM SLOVENSKA FANTASTIKA je este velmi mlady a nezauzivany vo vseobecnosti. Este vela vody pretecie kym sa z dalsich a dalsich jahniatok pomaly vyvinu ovce a zacnu pisat o zajstnu a pravu fantasy! :D That's all folks!


to bolo povedane uplne krasne...ach 8) :D


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
nex hladam vo svojej hlave ako chcem tak pojem slovesnke fantasy si neviem priradit k nicomu a nikomu. obcas sa mi zda ze to ani neexisutje ale ako som sa tu dosital tak daky cervenak sa snazi a muti vodu ale asi dost slabo. podla mna by to slovenske vydavatelstva mali spropagovat (napr slovart). ale ked ono je to u nas tak ze vobec zahranicne fantasy v slovencine je dost zriedkave. oni vydaju len zarucene trhaky aby bol biznis. a preto slovenskej sf&f sa dockame mozno tak ked tu budu pobehovat znovu dinosauri. ale dufam ze skor :D niekedy ma napada myslienka ze i ja by som daco zbuchal ale akosi nemam dost odvahy a po precitani zaklinaca a pp som si povedal ze asi ostanem iba pri myslienkax aby som sa nemusel hanbit 8)

moj zaver je asi taky-----masivna podpora zo strany vydavatelstiev by tomu rozhodne neuskodila a verim tomu ze aj medzi nami (akoze slovakmi) by sa nasiel autor ktory by to tu dokazal prezwerit a mal by uspex mozno aj v zahranici.......


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
meloolem napísal:
ale ked ono je to u nas tak ze vobec zahranicne fantasy v slovencine je dost zriedkave.


Presne tak neviem preco ale u nas sa knihy takeho to zanru asi vobec neprekladaju. Vsetko je v cestine, pripadne v anglictine. To u nas nikto nevie na tolko anglicky aby prelozil knihu? Uz len to ze by niektore , nehovoril vsetky ,ale niektore knihy keby boli prelozene do slovenciny (napr. ako LOTR) uz aj to by bol impulz k tomu aby si ich ludia kupili a aspon trosku viac by sa fantasy na slovensku zviditelnila.


Spominali ste aj knihkupectva no neviem ale ani tych nie je boh vie ako vela. Viem o 2 v Kosiciach potom o Brlohu v Blave a to je vsetko. Mam pocit ze je to trosku male cislo.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
este aj ceske preklady su obcas naprd- ked je heavy bolter paprskomet,
a quiditch famfrpal , keby nemali kanturka tak su v keli

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Marcus napísal:
Spominali ste aj knihkupectva no neviem ale ani tych nie je boh vie ako vela. Viem o 2 v Kosiciach potom o Brlohu v Blave a to je vsetko. Mam pocit ze je to trosku male cislo.



v BB bolo jedno...bol som tam tak casto ze som bol skoro kamosh s xlapom :lol: ....bbolo male ale dalo sa..zrusili ho...asi muka ksefty...a este jedno tam je..nie sice cisto fantasy ale knih tam maju plnu prdel...je to media club na kapitolskej...slusny vyber....a na nete sa da tiesh....nahodov som minule pri hladani zaklinaca 1 objavil dake martinus alebo tak nejak. skus http://www.martinus.sk len keby to postovne nebolo take vysoke...z brlohu som objednal na dobierku a za postovne som vytlacil 80sk,-..blbe ale co ush

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
meloolem napísal:
Marcus napísal:


v BB bolo jedno...bol som tam tak casto ze som bol skoro kamosh s xlapom :lol: ....bbolo male ale dalo sa..zrusili ho...asi muka ksefty...a este jedno tam je..nie sice cisto fantasy ale knih tam maju plnu prdel...je to media club na kapitolskej...slusny vyber....a na nete sa da tiesh....nahodov som minule pri hladani zaklinaca 1 objavil dake martinus alebo tak nejak. skus http://www.martinus.sk len keby to postovne nebolo take vysoke...z brlohu som objednal na dobierku a za postovne som vytlacil 80sk,-..blbe ale co ush


Ked chces platit nizsie postovne a mat pri to aj vacsiu zlaju tak sa v brlohu zaregistruj a plat to cez banku to mas 40sk na dobierku +mas tam pri urcitych sumach zlavy. Oplati sa to hlavne ked beres viac knih ako ja :lol:

Ono je aj otazne ci sa na Slovensku vobec oplati predavat fantasy literaturu. Ako si spomynal to male knihkupectvo co ho zrusili. Je fakt dost malo ludi co citaju a kupuju fantasy a to bude ten hlavny problem.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 68 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun