HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
mickthemage...tak to kus objasni lebo ja som o elfoch v nordickej mytologii nepocul....

fixir....to ze grecke baje maju prvky fantasy tu hovorim uz dost dlho. ludia vzdy snivali ze tu na svete existuje nieco viac ako len to co vidime a je normalne.......

ax..byt tak magom....ale uz takym poriadnym

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem tato viera v nieco nadpozemske pretrvava az dodnes :ikonka46: :D Bolo to asi to najlahsie co mohli urobit aby si vysvetlili zivot a cely svet aj so svojimi zakonitostam :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
elfovia su z germanskej mytologie a su to malicki skriatkovia so spicatymi usami
z nordickej mytologie su akurat obri a skriatkovia a trolovia

melo,v greckej mytologii nemali riadne platove brnenia,im stacili kozene,alebo holi,lebo viac nepotrebovali :P
to s tymi plachtami-to bolo v rime,tam sa nosili togy a nebola to olivova ratolest,ale bobkovy list :lol:

a z greckej mytologie moze byt napriklad harpya,griffin,obri,chimera......najmenej sa cerpalo z egyptskej podla mna...mozno akurat nejaku sfingu stade zobrali,ale ta bola aj v greckej

mna by ale zaujimalo skade je gnom,ci je vymysleny pre fantasy,alebo niekde bol

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mnoo ono belial to zhrnul skutočne majstrovsky, len dodam že elfov som v Nordickej mytologii ani ja nenasiel (zatial). Možno sai nepredstavujeme pod nordickou, alebo severskou mytologiou to iste. Ono nordicka alebo severska podla vzdelavacich knih je vikingska. Este tu boli vsak kelti. No o keltskej mytologii viem akurat, len z galskych legiend.

V starovekych eposoch, bajach, legendach, sagach a mytoch a ... mozme pozorovat nieco ako ako prvky fantasy, ale uvedomte si ze fantasy literatura vznikla ako taka az o niekolko tisicroci neskor :) . Cize lepsie bude ze mozme pozorovat prvky z vymenovanych utvarov v dnesnej fantasy. A korenami fantasy bol Tolkien, nie.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
inac treba rozlisovat nadprirodzene deje a fantasy...
fantasy sa vacsinou odohrava vo vymyslenej krajine,nie??zatal co grecke baje sa odvolavaju na konkretne miesta

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
A nielen to su tam aj skutocne udalosti, skutocne postavy.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No ja by som za zaklad povazoval ludsku fantaziu, pretoze o nic ine tu nejde a ta sa objavila s prvym clovekom takze o tom by sa tu dalo polemizovat... :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mr Fixir napísal:
No ja by som za zaklad povazoval ludsku fantaziu, pretoze o nic ine tu nejde a ta sa objavila s prvym clovekom takze o tom by sa tu dalo polemizovat... Úsmev

No to je trosku ine ludska fantazia a fantasy literatura, to ako keby miesas jablka s konmi. 90 percent literatury je z ludska fantazije.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Naposledy upravil Finrod Elensar dňa Ne. 09. Jan 2005, 19:55, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Subjektivita forever
Ako sa hovori od Rozdielnosti je na skok k podobnosti.
Nehovorim, ze ludska fanzazia je zakladom vsetkeho, ale vnimanie javov a veci okolo nas je casto vecou nasej fantazie. Je to schopnost ked kazdy clovek vidi tie iste veci inym pohladom.

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
elf
Staronorský název zní správně Álf, avšak vzhledem k zažitosti termínu Elf, hlavně díky pohádkám anglosaské provenience, ponechává se tento upravený název. Mytologická bytost lidem obvykle užitečná. Dělili se na dva typy: Světlí elfové patřili k Freyově družině, tmaví elfové (doslova „černí“, staronorsky svart=černý) sídlili pod zemí.

edda - vedmina piesen

A co bohové? A elfi? Jötunheim úpí, bozi jsou na poradě Před kamennými dveřmi trpaslíci teskní, Vládcové skal. Věděl bys víc?

Aj v anglictine su tam elfovia spominani, a este som v jednej knihe o mytologii videl aj ich popis, ktory by sa dal s odretymi usami prirovnat k nasim vilam cca. (keby som vedel ktora kniha to bola, tak citujem :) )

este nejake namietky? :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mr_fixir napísal:
Subjektivita forever
Ako sa hovori od Rozdielnosti je na skok k podobnosti.
Nehovorim, ze ludska fanzazia je zakladom vsetkeho, ale vnimanie javov a veci okolo nas je casto vecou nasej fantazie. Je to schopnost ked kazdy clovek vidi tie iste veci inym pohladom.

Ja to ani nevyvraciam, lenze toto je tema definicia fantasy(nie fantazie), a ked definujes fantasy literaturu, ze jej zaklad je fantazia, tak to nie je definicia, to mozes povedat o dalsich 1000 veciach a vacsine literatury ze zakladom je fantazia.

to Mick the Mage: Napis z ktorej knihy to mas, si precitam :wink:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Gnome - inac gnomovia su po anglicky zahradni trpaslici, a tiez to pochadaza z Vikingskej mytologie
Pridavam tento zujimavy link :lol: :lol: :lol: http://www.sunfilm.is/en-us/dept_103.html

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Priznavam ze som to trocha zobral z velkeho uhla pohladu a takpovediac som to zovseobecnil :D
Ale definovat fantasy ako taku sa podla mna na 100% neda uz len ked kvoli nicomu inemu tak kvoli kvantu odlisnych nazorov urcite :lol:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
OT : Mas recht s tym definovanim fantasy, ale ked si to zoberes v cleku kazdy druhy topic je tu rozpor nazorov a o to asi aj na foru ide, konfrontacia nazorov. :wink:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
fixir....to urcite....ked sa tu nik nevje dohodnut uz len na SW...ono to fakt vyzera na prvy pohlad ako sci-fi ale ked sa do toho clovek zapozera (zacita) tak to nieje jednoznacne...
myslim ze aj tak sa nam nepodari definovat fantasy uplne presna :D

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 88 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun