HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Pacila sa ti tato kniha?
Ano 79%  79%  [ 34 ]
Nie 21%  21%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Mne sa ta kniha pacila, ked som ju citala, tak ma dost pohltila, bola dobre pisana, ze nutila citatela pokracovat az do konca bez prestavky. Clovek sa dozvedel vselico zaujimave a takisto som sa vselico zaujimave docitala aj v Anieloch a Demonoch. Kedze nie som veriaca, bolo zaujimave si precitat aj o konklave, lebo asi inak by som sa k takemu niecomu nedostala. :) Som zvedava, cim nas autor prekvapi v tej novej knizke Bod Klamu.


Hore
 Profil ICQ  


hej,presne,tiez som nevedel napr. o tom konklave..je to zaujimava,putava,super knizka..ale v Bode klamu,tam sa uz nezaobera historiou...ale aj tak je to velmi dobra kniha :D


Hore
   

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Co hovorite na to, ze bude kniha zfilmovana a hl. hrdinu ztvarni Tom Hanks. Mne osobne sa tam nehodi, to skor nejaky taky typ ako Cage.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Si, ako aj ja, ovplivnená Honbou za pokladom Templárov.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
No toho Cage-a som tam chcela skor nez som zistila, ze hra v Honbe. Inak ten film bol smiesny, vela veci tam nesedelo, ale co cakat, ked chcu oslovit americkeho divaka. Je fakt, ze ono sa to tazko vsetko da natlacit do kratkeho casu. Aspon som sa pobavila. A Tom Hanks sa mi zda pristary na Langtona a mal by byt blondak, celu dobu som si ho tak predstavovala. :lol:


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nechcete sa tu bavit o filme, vsak?

(EDIT: pre tych co nepochopili este raz: Ak sa chcete bavit o filme, prosim presunte sa do prislusnej sekcie..tato tema je venovana iba knihe)


Naposledy upravil Nightfall dňa Ut. 08. Mar 2005, 16:28, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:

Vatikán po dobe mlčania vyhlásil, že jedna z najpredávanejších a najkontroverznejších kníh Da Vinciho kód je založená na „nehanebných a nepodložených klamstvách“. Kniha, ktorá preslávila amerického spisovateľa Dana Browna, o tom, ako cirkev potláčala „pravdu“, že Ježiš mal dieťa s Máriou Magdalénou, presvedčivo zapôsobila na mnoho čitateľov.

Kardinál Tarcisio Bertone prelomil oficiálne mlčanie rímskokatolíckej cirkvi a pre talianske médiá vyhlásil: „Udivuje a trápi ma, že toľko ľudí uverilo týmto klamstvám.“

„Tá kniha je všade. Je veľmi možné, že mnohí ľudia, ktorí ju prečítajú, uveria, že výmysly v nej sú pravdivé,“ dodal kardinál.

Spisovateľ Dan Brown o knihe povedal, že „všetko umenie, architektúra, tajné obrady, tajné spoločenstvá sú historickými faktami“.

Teraz sa kardinál Bertone vydal na misiu, ktorá má odhaliť klamstvá v knihe, aby čitatelia zistili, aká to je „nehanebná a nepodložená“ kniha. Kardinál preto organizuje seminár Storia Senza Storia – Príbeh bez dejín.
Kardinál Bertone je zástupcom kardinála Josepha Ratzingera, možného nástupcu súčasného pápeža Jána Pavla II.


Vynimocne s panmi vo Vatikane suhlasim..ked je raz nieco fikcia, tak by to tak malo byt aj prezentovane. A nie si zvysovat predaj tym, ze to budem vydavat za historicky fakt...


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No lenze nie cela kniha je fikcia, pribeh, ale te historicke veci, neviem ci vsetky ale drviva vacsina su pravdive a vsetci dobre vieme aka bola cirkev kedysi, a ze maliari toho obdobia ako DaVinci, Bosch, Caravaggio a dalsi vyjadrovali svoje myslienky v ich obrazoch.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod: ale fikcia zasadena do historickych realii je stale len fikcia :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
A pravda zasadená do fiktívneho príbehu je tiež len pravda. Ja osobne si nepamätám ako to tom vtedy bolo, ale keď ma osvieti a náhodou si spomeniem ako ma naša mierumilovná cirkev kedysi dávno usmažila, tak vám dám vedieť, v čom mal Dan Brown pravdu a v čom klamal :lol:


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja mam stale pocit ze sa chcel len sproste nabalit na konspiracnych teoriach

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Finrod: ale fikcia zasadena do historickych realii je stale len fikcia :roll:

To ano, ale te historicke fakty su skutocne, a cirkvi sa nepaci ze on to dal von v takej popularnej forme, kolko ludi ma doma historicke encyklopedia za 5 tisic ?

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod: Nie. Mne sa nepaci to, ze tam su historicke fakty a medzi nimi vymysly (alebo minimalne spekulacie), ktore potom vyvolavaju dojem, ze su tiez faktmi (napr: Jezis mal dieta s Mariou Magdalenou)


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
neviem, ja som to brala cisto ako knihu, ktora sem tam nieco povie o skutocnosti...zaradujem do fantasy... :)

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Myslím, že priemerne inteligentný človek nebude brať beletriu ako písmo sväté...

_________________
Rozhodla som sa, že budem žiť večne. A zomriem len v prípade, že by mi to nevyšlo.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun