HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.09.2004
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Wutai

Neprítomný
Ahoj. Neviem, či poznáte pojem fan fiction. Ak nie, skúsim to vysvetliť.

Fan fiction je anglický výraz pre tvorbu poviedok, ktoré sa odohrávajú vo svete, ktorý vymyslel niekto iný. Autori si neuplatňujú právo na honorár a písať ich môže naozaj každý ( teda každý, kto vie písať :D ). Ak vás to zaujíma, odpíšte. Ja ich totiž zbožňujem a rada by som si o nich pokecala ( to ako písala ). Ale, čítam len anglické ( tých je najviac :D ).

_________________
"I am known by the sky, the earth and the people, if you want me to defeat the evil, just call my name…the flower from Wutai..."


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Hmm, poznáš stránku Fiction Stories? Niečo málo sa tam dá nájsť po slovensky aj z tejto témy.

Inak je ale smola, že u nás takéto veci veľmi nevychádzajú, takú Adamsovskú (Stopárov sprievodca po galaxii) poviedku by som si prečítal veľmi rád...

PS: túto tému som presunul ku stolu Literatúra, pretože jednoznačne patrí sem a nie do všeobecného pokecu

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.09.2004
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Wutai

Neprítomný
Dík za informáciu. Už som si tú stránku pozrela. Nie je tam toho síce veľa, ale Rádio Mordor ma skoro zrazilo zo stoličky ( od smiechu ). Čo sa týka Adamsa, ak vieš po anglicky, skús Fanfiction net. Je tam pár poviedok na tú tému.

P.S. : Dík, že si to vyjasnil s tým umiestnením. Som tu nová a stále sa snažím zorientovať

_________________
"I am known by the sky, the earth and the people, if you want me to defeat the evil, just call my name…the flower from Wutai..."


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kaya Jade napísal:
Ak vieš po anglicky, skús Fanfiction net. Je tam pár poviedok na tú tému.

Pár krát som tam už zavítal, bohužiaľ ma nesmierne vytáčala dosť nízka úroveň angličtiny a vôbec niektorých poviedok, tak som nenašiel silu nejako sa tam viac prehrabovať. Aj keď je fakt, že je tam aj veľa podarených kúskov. Ak by tam mali nejakého normálneho redaktora, ktorý by delil kvalitu od zvyšku, bola by to skvelá stránka.
Kaya Jade napísal:
P.S. : Dík, že si to vyjasnil s tým umiestnením. Som tu nová a stále sa snažím zorientovať

Nič sa nedeje, rado sa stalo, na to som tu. A ak by si niekedy mala nejaký problém, kľudne sa spýtaj hocikoho z obsluhy, radi pomôžeme.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Abych řekl pravdu tak jsem četl dost fan fiction, samozřejmě nejvíce jsme masírováni Středozemí. Abych na zahraniční Fan Fiction koukal muselo by se jednat o něco co mě extrémě zajímá a to se mi zatím moc nepovedlo - Dragonlance fan Fiction jsem nenašel.

Já osobně vytvořil dvě Fan Fiction povídky k dohledání zde na stránkách a jednu mám doma v PC a Annun mi jí nechce vydat (a já se ani nedivím)


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ráda bych ji viděla pošli mi ji.Prosím.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Fan fiction je dost rozsirena v poslednej dobe (zeby za to mohol film Lord of Rings :D ), ked si zoberete uz len taku klasiku ako Star Wars. Podla diela Timotiho Zahna spravili aj prveho Jedi Knighta (ale myslim ze sa to este nevolalo jedi knight ale nato vsetky jedi knight hry nadvazuju) :) Kyleho sice nevymyslel ale Mara Jade je z jeho hlavy. Existuje vsak aj vela dalsich diel od ,,neznamych,, autorov, ktore su alternativnimi pokracovaniami Starwars, a asi su dost popularne, ked to je v skoro kazdom knihkupectve. :D

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.09.2004
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Wutai

Neprítomný
Finrod, čo sa týka Star Wars knižiek, tak nepatria do fan fiction, ale do pro fiction. Ja mám na mysli fan fiction, ktorú píšu fanúšikovia a ktorá sa nevydáva v knihách, dá sa nájsť len na nete, ale musíš vedieť, kde hľadať. I keď úroveň niektorých takzvaných pro fiction je ešte nižšia ako u najhorších fan fiction, ale to už sem nepatrí.

Inak Tim Zahn je jeden z mojich najobľúbenejších autorov a Mara Jade môj najväčší vzor.
To len tak na okraj.

_________________
"I am known by the sky, the earth and the people, if you want me to defeat the evil, just call my name…the flower from Wutai..."


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Fan fiction je dost rozsirena v poslednej dobe (zeby za to mohol film Lord of Rings :D ), ked si zoberete uz len taku klasiku ako Star Wars. Podla diela Timotiho Zahna spravili aj prveho Jedi Knighta (ale myslim ze sa to este nevolalo jedi knight ale nato vsetky jedi knight hry nadvazuju) :) Kyleho sice nevymyslel ale Mara Jade je z jeho hlavy. Existuje vsak aj vela dalsich diel od ,,neznamych,, autorov, ktore su alternativnimi pokracovaniami Starwars, a asi su dost popularne, ked to je v skoro kazdom knihkupectve. :D

To ale není Fan Fiction - to je naprosto oficiální knižní sága, která navazuje na celkovou myšlenku George Lucase a které Lucas (Lucas Art) certifikuje. Mimochodem zrovna Timothy Zahn je nositelem Huga i Nebuly a patří ke špičce Americké New Wave. Star Wars knižní sága je jako Silmarilion (když vidím Tolkienovské jméno u tvé psotavy), sága Dragonlance nebo Forgotten Realms, jen v prostředí vesmíru Hvězdných válek - Kaya Jade (Já si myslel že je to od Mary Jade - také má oblíbená hrdinka a manželka Luka Skywalkera) to na začátku dobře shrnula - cituji : "Fan fiction je anglický výraz pre tvorbu poviedok, ktoré sa odohrávajú vo svete, ktorý vymyslel niekto iný. Autori si neuplatňujú právo na honorár a písať ich môže naozaj každý ( teda každý, kto vie písať ). Ak vás to zaujíma, odpíšte. Ja ich totiž zbožňujem a rada by som si o nich pokecala ( to ako písala ). Ale, čítam len anglické ( tých je najviac )."

A ty autoří jsou samozřejmě neznámí u nás, ale v USA patří k pravidelným a zaběhlým značkám. Mimochodem pro Star Wars píše i Bob Salvatore -autor Drizzta, Cleric Quintet apod. (mám od něj přepis Attack of the Clones a nemá to chybu)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
To ale není Fan Fiction - to je naprosto oficiální knižní sága, která navazuje na celkovou myšlenku George Lucase a které Lucas (Lucas Art) certifikuje.


Pokiaľ viem, dokonca aj na StarWars.com je sekcia ,,Expanded Universe", kde uvádzajú, čo sa stalo ,,po filmoch" - kde je vlastne Emperor (hrá s Boba Fettom karty?) a iné zaujímavosti, ktoré sa mohli stať jedine v knihách.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Citácia:
To ale není Fan Fiction - to je naprosto oficiální knižní sága, která navazuje na celkovou myšlenku George Lucase a které Lucas (Lucas Art) certifikuje.


Pokiaľ viem, dokonca aj na StarWars.com je sekcia ,,Expanded Universe", kde uvádzajú, čo sa stalo ,,po filmoch" - kde je vlastne Emperor (hrá s Boba Fettom karty?) a iné zaujímavosti, ktoré sa mohli stať jedine v knihách.

Jak se u nás říká: "uhodil jsi hřebíkem na hlavičku!", nebo obráceně?


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Prepacte za moju chybu a nevzedelanost, stale som len student :ikonka30: :ikonka32: , a ako uz pisal alef0 na starwars existuju aj fanfiction pokracovania a aj profiction pokracovania a mimochodom Mara Jade je aj moja obľúbenkina a preto som sa aj o nej zmienil :D
,, May the force be with you all´´

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Prepacte za moju chybu a nevzedelanost, stale som len student :ikonka30: :ikonka32: , a ako uz pisal alef0 na starwars existuju aj fanfiction pokracovania a aj profiction pokracovania a mimochodom Mara Jade je aj moja obľúbenkina a preto som sa aj o nej zmienil :D
,, May the force be with you all´´

To ano, ale knižně vycházejí jenom pro fiction. May Your hoopak Ever Sing !
Ehm: May the Force be With You


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.09.2004
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Wutai

Neprítomný
Aby som to zhrnula. Všetky knihy, ktoré vyšli ako knihy a dajú sa kúpiť, sú profiction - od renomovaných autorov ( už spomínaný T.Zahn, K.J.Anderson, M.Stackpole, B.Hambly, K.Tyers, R.A.Salvatore a mnoho ďalších ). Fanfiction píšu fanúšikovia. Tieto veci sa dajú nájsť na nete a NEDAJÚ sa kúpiť v kníhkupectve, čo však neznamená, že sú zlé. Skôr naopak. Niektoré sú ešte lepšie ako niektoré profiction. Túto tému som založila hlavne preto, aby som na tieto skvosty ( a to nepreháňam ) upozornila.
Ale dobrú fanfiction nepíšu len prívrženci Star Wars. Ja osobne mám dosť veľa poviedok aj k Hviezdnej bráne, LOTRovi a Harrymu Potterovi. I keď množstvom určite vedú SW.
Takže, aby sme sa vrátili k téme. Ak máte záujem prečítať si kvalitné poviedky z jedného z týchto svetov a ovládate angličtinu, povedzte.

A btw: Mara Jade je môj najväčší vzor ( ešte viac ako Johanka z Arcu a Eowyn :twisted: ). Kvôli väčšej podobe som zmenila farbu vlasov z tmavohnedej na červenú.

_________________
"I am known by the sky, the earth and the people, if you want me to defeat the evil, just call my name…the flower from Wutai..."


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja si ta dovoli opravit Kaya, fanfiction vychadza aj knizne ako zborniky z rozlicnych sutazi a tak (a povedz mi ze v sutaziach nieje fanfiction :))

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun