HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aha tak Conana som necital, takze tam je to mozno o niecom inom. Ja som hovoril o Cernoknaznikovi a tam podla mna plati horenapisane :)


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
A co takto Zelazny? :roll:
Co sa tyka tych povodnych fantasy autorov, myslim ze treba uznat, ze vsetci fantasy autori co prisli po Tolkienovi, su nim znacne ovplyvneni. Nechcem teraz zacinat nejake prudke hadky alebo co, ale jednoducho takt o je, tak ako vsetci autori sci-fi su ovplyvneni Wellsom, J.Vernom a spol. Mam namysli, ze bez nich by sa zaner vyvijal inym smerom, tot moj nazor :)

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Hmm, od Zelazneho som nic necitala.. Skoda... Ale citali ste nieco od J. V. Jones? Hm, ja mam prave v rukach jeho Jeskyne Cerneho ledu a zda sa to byt celkom fajn a mozno aj originalne ale viete, co je dnes uz originalne?? Vsetci sa po niekom opakuju a ti pred nimi sa tiez po niekom opakovali. je v tom len poriadne velky miš-maš... Je prilis tazke posudit originalitu ked sme este neprecitali vsetky knihy sveta. Ma to byt originalny pribeh alebo originalny styl pisania???

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Originální je China Miéville Nádraží Perdido originální je též Jizva od téhož autora i když mně připadá nudná...


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Nic som od neho necitala ale pocula som na to dobre ohlasy, takze ked sa k tomu raz dostanem.. Neviem ci by som si to rovno kupila, asi ked tak pozicat a zistit ci mi to stoji za tie peniaze...
Ian Irvine je este dalsi fantasy autor a je originalne nudny.. ^_^ Teda, navrat vydal len prve dva zvazky trilogie a potom akosi bud prestal s prekladom alebo sa to do SR nedostalo.. dost ma to zmiatlo.. lebo v druhepom zvazku sa to uz trochu pohlo a nebolo uz take nudne a ko v prvom..

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Podla mna je originalnym fantasy Kingova saga o Temnej Vezi. Aspon ja som uz dlho necital nic originalnejsie. Skvely mix Fantasy, Horroru a Westernu :ikonka19: :wink:


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
bulgakov -diaboliada -nie je to moc fantasy , ale aj tak je to dost divocina ,tyzden po tej poviedke som mal akutne zachvaty schizofrenie

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun