HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Kto je podľa vás lepší fantasy autor?
Tolkien 54%  54%  [ 14 ]
Pratchett 46%  46%  [ 12 ]
Celkový počet hlasov : 26
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Pravdu povediac cely Tolkien mi lezie krkom,a jeho elfovia najviac(nenavidim ich).A vysvetli mi,co mas konkretne na myslis tym,ze mi lezie na mozog,nech si to preberieme??

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Nedá mi, ale musím vám to zopakovať - táto debata je zbytočná. Obe knihy sú síce fantasy, ale čo je to vlastne znamená? Akurát to, že sa odohrávajú v určitých kulisách nie tak úplne v mediach realit. Akurát jedna z nich je humoristický román, druhá stredovekými legendami inšpirovaný epos, to čo a ako chcete preboha porovnávať? Štylistiku? Psychologizáciu? Zábavnosť? Však každý žáner kladie na tieto aspekty iný dôraz! Ak sa vám nepáči porovnávanie športovcov, tak si kľudne zoberte Asimovovu Nadáciu vs. Red Dwarf...

Ak niekomu lezie krkom Tolkien, tak nech si radšej založí tému "Prečo nenávidím Tolkiena" a bude....


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Dryden napísal:
Nedá mi, ale musím vám to zopakovať - táto debata je zbytočná. Obe knihy sú síce fantasy, ale čo je to vlastne znamená? Akurát to, že sa odohrávajú v určitých kulisách nie tak úplne v mediach realit. Akurát jedna z nich je humoristický román, druhá stredovekými legendami inšpirovaný epos, to čo a ako chcete preboha porovnávať? Štylistiku? Psychologizáciu? Zábavnosť? Však každý žáner kladie na tieto aspekty iný dôraz! Ak sa vám nepáči porovnávanie športovcov, tak si kľudne zoberte Asimovovu Nadáciu vs. Red Dwarf...

Ak niekomu lezie krkom Tolkien, tak nech si radšej založí tému "Prečo nenávidím Tolkiena" a bude....

:ikonka19: :lol:


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Niektori ludia su natolko nechapavi,ze im in nedojde.No a potom su tu este ti,ktori chapat nechcu,lebo by to asi velmi zatazilo ich priamociare myslenie a konanie.Zaujmalo by ma,ktori typ ludi ste vy.Neustale mi otrepavate o halvu to iste,nezmyselne priklady a napokon to,ze sa nedaju porovnat.To,co tu Dryden a Marcus tvrditre je hlupost nad mraky.Neporovnavame,ze kto je lepsie z hladisak ludstva,ale zo svojho pohladu,komu z nas sa ako paci a preco.Co je na tom zle?Nemozem si ja porovnat svoj nazor z inymi a zistit,komu sa viac paci Pratchet a preco?Co je na tom zle?A ak aj je,tak laskavo ignorujte tuto temu a neotravujte ludom zivot.Ked sa ti to tu nepaci,Dryden,naco si to tu citas,nechaj to tak.Raz si sa vyjadril,aj to si pouzil priklad,ktory sadol ako past na oko.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aj by som vám povedal, že ste OT, ale bavíte ma. :)

Inak, Pratchett all the way. Tolkien je síce fajn spisovateľ, no človek sa pri ňom až tak nezasmeje a narozdiel od Pratchetta nedokázal do knihy takým geniálnym spôsobom vždy zakomponovať nejakú hlbokú myšlienku, či morálne posolstvo (toto ale Pratchett zo začiatku nerobil, no od určitého času sú jeho knihy už o dosť vážnejšie, čo sa myšlienok týka - a to je len dobre).

Plus, každú knihu z Pratchettovej Zeměplochy mám prečítanú minimálne päťkrát (som fanatik), zatiaľ čo Stredozem len dvakrát (a Silmarilion ani raz, stále zaspím na dvadsiatej strane :) ). Takže tak.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Aj by som vám povedal, že ste OT, ale bavíte ma. :)

Inak, Pratchett all the way. Tolkien je síce fajn spisovateľ, no človek sa pri ňom až tak nezasmeje a narozdiel od Pratchetta nedokázal do knihy takým geniálnym spôsobom vždy zakomponovať nejakú hlbokú myšlienku, či morálne posolstvo (toto ale Pratchett zo začiatku nerobil, no od určitého času sú jeho knihy už o dosť vážnejšie, čo sa myšlienok týka - a to je len dobre).

Plus, každú knihu z Pratchettovej Zeměplochy mám prečítanú minimálne päťkrát (som fanatik), zatiaľ čo Stredozem len dvakrát (a Silmarilion ani raz, stále zaspím na dvadsiatej strane :) ). Takže tak.


heh... Annun je fanatik... u Pratchetta je dobré to že ten svoj zmysel pre humor dokázal perfektne zakomponovať do Zeměplochy a iných kníh.... Tolkien píše skôr s takým jemným sarkazmom.... ale iba občas.... heh..... Annun je fanatik... :D

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Saimon: naco zakladas podobne temy?? ako sa to da co len trosku porovnavat?? daj sa liecit. To je ako keby sa niekto snazil porovnat Barkera s Kulhankom. To ze v oboch je dost krvi nestaci. Su knihhy, ktore su si aspon trochu podobne avsak aj ked Pratchett aj Tolkien tvoria/ili/ fantasy tak je to tak rozdielne ze sa neda urcit co je lepsie. Proste neda.

Niekto ti maximalne moze povedat, ze ma radsej jedneho alebo druheho. JA napr jak som vyrastal tak to bol Tolkien ale odkedy sa zjavil film ho nemozem uz ani citit. Preto Pratchett forever.

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Selar napísal:
Saimon: naco zakladas podobne temy?? ako sa to da co len trosku porovnavat?? daj sa liecit. To je ako keby sa niekto snazil porovnat Barkera s Kulhankom. To ze v oboch je dost krvi nestaci. Su knihhy, ktore su si aspon trochu podobne avsak aj ked Pratchett aj Tolkien tvoria/ili/ fantasy tak je to tak rozdielne ze sa neda urcit co je lepsie. Proste neda.

Niekto ti maximalne moze povedat, ze ma radsej jedneho alebo druheho. JA napr jak som vyrastal tak to bol Tolkien ale odkedy sa zjavil film ho nemozem uz ani citit. Preto Pratchett forever.


Ehm... Selar nemusíš my nič vyčítať... ľudia sa tu vyjadrujú slobodne... a nehovoria len ako si ty myslíš že buď Tolkien alebo Pratchett.... oni sa vyjadria aj odôvodnia... ehm...

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vsetko sa da porovnat,SPAMATAJTE SA,podla toho,co tu pisete,sa porovnat da len nieco,co je takmer identicke.Vz ste fanusikovia fantasy,ked nedokazete ani porovnavat nieco?Vasa predstava mi pripada tak,ze najradsej by ste porovanali jablka,ze ktore je vacsie a ktore mensie,ale akonahle by bolo jedno zelne a druhe cervene,uz by to nebolo mozne,lebo by boli 'uplne ine'.Selar,niekde v teme serm si sa zapojil do niecoho,co by sa dalo nazvat porovnanim bastarda a katany.Ako si to mohol urobit,ked tu ti vadi to,ze niekto chce vediet,ktori zo spisovatelov ma vaic privrzencov v hostinci.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
nechceli by ste si stvorit novu temu na temu-daju alebo nedaju sa porovnavat veci??alebo aspon premenovat tuto....ja len tolko... :?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
KEd to Annunovi nevadi,tak aky problem???

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
hmmm. clovek si tu chce precitat nieco konstruktivne, rozsirit svoje poznatky o nazoroch inych na danych autorov...a nist... :lol:

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ono by tu aj bolo nieco konstruktivne,keby tu nebolo par ludi,co sa velmi nudi a tak hanobi temy.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Takže, týmto teda vyhlasujem, že túto tému schvaľujem, nič proti nej nemám, Saimon a Kleriker sú moji pokrvní bratia (môj domov je váš domov, moje jedlo je vaše jedlo, moje ženy sú len moje a keď sa ich dotknete, ufiknem vám všetky odstávajúce kúsky) a všetkých, ktorým sa táto téma nepáči by som poprosil, aby sem neliezli a svoje prípadné komentáre si nechali na PMky, emaily, či nápisy po verejných toaletách.

Ďakujem.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Chvála Annunovi!

Keď si tu niektorý ľudia myslia že Tolkien a Pratchett sa nedajú porovnávať tak sa mýlia. Dajú sa porovnávať v mnohých veciach. Napríklad ktoré z ich diel bolo lepšie alebo ktoré malo nejakú hlbokú myšlienku... a tak ďalej... ľudia stačí sa len zamyslieť.... (česť výnimkam)

ehm... Annun... nedalo by sa to nejako s týmy ženami zariadiť? :lol: :lol: okaj....

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun