HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Dobrodruh

Založený: 26.01.2006
Príspevky: 64
Body: 5
Bydlisko: Slnecan Sustava

Neprítomný
Čítam.... prečo? Lebo som zistil, že keď človek čííta jednu super knihu, je to stokrát lepšie, ako by si pozrel film  (aspoň u mňa)... Čítam radšej prózu, pretože sa mi vic páči, čkám od knihz, že ma zaujme, čakám dej a zápletku, a to sa v poézii málokedy nájde... Ale na to, aby som si niečo prečítal mi musia ľudia povedať, že:"Toto je dobré, to si prečítaj.", ináč sa ku knihe asi ani nepriblížim... i ked v posloednej dob, keďže sú prednášky také nudné, tak sa knihy čítajú veľmy rýchlo :lol:  :lol:  Toľko asi odo mňa ku knihám..a ešte.. nepíšem, lebo to neviem.... a celkovo sa číta menej.. lebo ako bolo asi o pár príspevkov hore spomenuté :
Citácia:
namiesto čítania buď sedia znudene pred telkou alebo chodia von chlastať. Pripadá mi to také... poňižujúce. Alebo ako to povedať...


Neni to ponižujúce, je to bohužiaľ pravda... (ja medzi nich nepatrim :ikonka55: )


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
andelika napísal:
-prečo čítate literatúru? a nie, že lebo mama/učitelka/profka/jedna pani povedala, že je to dobré...
-prečo čítate prózu, prečo poéziu?
-myslíte si, že dnes sa číta menej poézie ako predtým? / prečo?
-čo od takého diela očakávate? ja neviem, humor, námet na zamyslenie, sociálnu kritiju, alebo opis brata koňa z hornej dedinky...

-jeden zo sposobov uteku z reality, rozvija to moju predstavivost
-poeziu necitam, skor texty piesni. prozu preto, lebo to ma dej.
-myslim, ze vseobecne sa menej cita. preco? telka, hry, internet.
-urcite mi to musi nieco dat a dufam ze sa dozviem nieco aj o sebe

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
1. a)tak jak jedni rukami dvihaju zeleza, aby ich mali nabusene, tak citam knihy (no robim oboje, kalokagatia rules :lol: ), aby som mal nabuseny mozog, nielen faktami, ale najma tym, ze maka, premysla o tom co je napisane b) umoznuje mi to uletiet s tadeto daleko pradaleko behom par sekund...
2.prozu citam lebo vid.1, poeziu necitam lebo ju NECHAPEM (ale rad by som)
3.dnes sa cita vseobecne o nieco menej, ale myslim ze podiel poezie je zhruba rovnaky. Problem je ze ak niekto cita prozu, pripada vacsine divny, ak poeziu, tak sa musi skryvat, lebo si o nom ludia myslia ze je uchyl...
4.ze sa zase posuniem o kusok blizsie poznaniu zmyslu zivota  :wink: ,ale uspokojim sa aj s prijemne stravenym casom v alternativnom svete (nieco ako virtualna dovolenka...)


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Tak citam preto ako mnohi uz povedali, ze to cloveka krasne unesie z reality a od beznych problemov a ked je skvela kniha uplne pohlti a vtedy, kym niekto do mna nedrgne ani neviem, ze na mna rozprava. A hlavne si citanie prestavujem tak ako v Nekonecnom pribehu, ze proste zrazu ste v tom svete. Teraz citam Eldest, 2.cast Eragona, a uplne ma to k tej knihe taha, co najskor sa ponorit do nej.
Poeziu akosi nemusim neviem sa s nou vzit, na to musi byt clovek asi povaha. Tam sa aj treba zamysliet asi ako to autor myslel,no neviem, ja v tom nic nevidim.
Ci sa cita menej to neviem, kazdy musi najprv to caro citania objavit, ja napriklad nemam rada ani e-booky, proste milujem tu chvilu ked otvaram klasicku knihu, tu vonu a ked ma este cely ten pribeh caka. Takeho Eragona som si uplne vychutnavala a pomalicky citala, aby sa mi pribeh rychlo neskoncil i ked na druhej strane, clovek chce vediet ako to skonci. Vzdy som smutna ked knihu docitavam, lebo akosi sa vsetko konci a ja nikdy knihu necitam dva krat. Este som sa k tomu nedostala.
No a od diela ocakavam, ze ma pohlti, uplne vypnem a ked je kniha dobra tak ma to k nej taha a vzdy si ukradnem trochu casu kazdy den, len aby som co najviac precitala.  A ked ma dobry dej a je skvele napisana, tak potom mi je jedno ci je vesela, smutna, humorna alebo napinava.
Inak niekedy, ked citate nejaku tragicku knihu a nikomu tam zomrie niekto blizky, alebo stane sa nico neprijemne tak sa vam zrazu vase problemy zdaju smiesne a uz nie tak vazne a aj to je docela fajn. Uz sa potom divate na svoj zivot inak.
Pisat nepisem, lebo nie je cas a aj ked namety mam, je my jasne ked citam niektore tie knihy, ze musia byt pekne prepracovane. Uz som sa chystala, ze napisem aspon nejake take kratsie poviedky, lebo slohy som rada pisala, ale akosi ani na to nie je cas.
Tak mozno som trochu pomohla Andelika, ale celkom zaujimavu temu mas :D


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun