HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Touto témou by som si chcel zistiť váš názor a prípadný predbežný záujem o novú mafiu, vedenú mnou.

Táto mafia by sa začala až po ukončení Alefovej terajšej.

Bola by netradičná vo viacerých aspektoch a hlavne, bola by limitovaná čo do počtu hráčov.

V nasledujúcich riadkoch vám popíšem základné paradigmy, poskytnem malý "teaser" a zvyšok už bude na vás.

Najprv v krátkosti o základných pravidlách a zámeroch hry:
1. hra je určená presne pre 9 hráčov. Ak bude záujemcov menej, hra nezačne, ak viac, bude sa vyberať.
2. hra je silne experimentálna - neviem o tom, že by sa v takejto forme už niekde mafia na fórach hrala. Preto môže skončiť buď výborne, alebo aj absolútne tragicky. Rátajte s tým.
3. v hre bude povolené všetko, čo sa týka argumentácie a úvah. Veci ako metagamingové uvažovanie o princípoch hry, branie do úvahy predchádzajúcich skúseností  - toto všetko je povolené. Dokonca sú hráči doslovne vyzývaní k tomu, aby pre argumentáciu a ako dôkazy používali všetko, čo môžu, vrátane takých argumentov ako "musia byť vinní, lebo boli obaja spolu vtedy a vtedy onlajn na fórach".
4. roleplay v tejto hre bude značne limitovaný - hra nie je zameraná na vytváranie príbehu ako takého, ako skôr na samotné argumentovanie a slovné prestrelky. Dôraz bude kladený na taktickú a psychologickú stránku veci. Bude výborné, ak svoje posty budete dopĺňať napríklad nejakými "flavor textami", ale vždy musí byť jasné, že tieto sú striktne oddelené od hry samotnej. V hre budú hráči predstavovať chovancov ústavu pre mentálne postihnutých, no to treba chápať ako hernú mechaniku, nie ako vodítko, akým spôsobom sa v hre chovať.
5. hra bude plánovaná na dlho. Limit pre jeden herný deň bude stanovený na týždeň  reálneho času - vtedy bude obesený hráč s najväčším počtom hlasov. Limit budem môct ľubovoľne presúvať dopredu - dozadu, podľa toho, ako sa bude hra vyvíjať - vždy o tom ale budete vedieť v dostatočnom predstihu.
6. každý deň hry bude niekto obesený - nebude možné hlasovať za pokojný deň
7. hra sa začne (netradične) nocou
8. akákoľvek diskusia o tejto hre mimo jej témy (a prípadne skrz iné, mnou definované komunikačné kanály) bude prísne zakázaná
9. táto hra je plánovaná ako "hardcore" a bude si od hráčov vyžadovať veľké množstvo času - bude sa od nich očakávať, že každý do hry prispeje aspoň dvomi príspevkami za jeden reálny deň. Samozrejme, "ospravedlnenky" fungujú.
10. ak nie si ochotný opakovane si čítať desiatky strán diskusí, nemáš čas a chuť písať dlhé posty relatívne často a všeobecne brať to trochu serióznejšie (čo ale neznamená, že je zakázaný humor - to ani náhodou :) ), tak sa neprihlasuj
11. vyhradzujem si právo ľubovoľnému prípadnému záujemcovi o hru prístup do hry neumožniť
12. táto hra bude veľmi závisieť na ochote a schopnosti hráčov zapájať sa, analyzovať a rozmýšľať

A teraz snáď niečo o settingu a podstate hry:
1. hra sa odohráva v bližšie nešpecifikovanom, od ostatného sveta izolovanom objekte
2. hráči predstavujú jednak psychicky nestabilných jedincov (väčšina - v tradičnej mafii mešťania), ktorí sa spomedzi svojich radov snažia vyčleniť a odhaliť niekoľkých zdravých (menšina - klasickí mafiáni)
3. každý z hráčov bude mať presne stanovenú diagnózu, o ktorej ale nebude vedieť (bude vedieť, že je chorý, no nie ako), no ktorá bude mať fundamentálny vplyv na jeho schopnosť v noci vyšetrovať - zoznam diagnóz bude známy, no nebude sa vedieť, ktorá má presne aký herný efekt a komu patrí - bude na hráčoch toto vydedukovať.
4. každý chorý bude mať v noci schopnosť vyšetrovať
5. každý zdravý bude mať v noci schopnosť (podrobnosti budú známe len jemu), bude poznať ostatných zdravých a budú spolu môcť v noci komunikovať
6. pred začatím hry bude uvedených niekoľko faktov, o ktorých budú hráči vedieť, že sú pravdivé. Jedným z faktov bude informácia, že 1-2 uvedené fakty pravdivé nie sú. :)

A nakoniec malý teaser:

Bola to chorá hra.

Zobudil si sa nevedno o ktorej, v malej, bledomodrej cele s naširoko otvoreným kovovými dverami. V rohu sa váľaľ zrolovaný spacák, nad ním špinavé umývadlo a odlomený kus zrkadla. Bolo ti zima a nepamätal si si vôbec nič.

Až stony a vzdychanie nesúce sa slabo osvetlenou chodbou za dverami ti napovedali, že tu nie si celkom sám. Po opatrnom vykuknutí von si v šere rozoznal viacero unavených, strapatých hláv skúmajúcich neznáme prostredie. Nie všetky vyzerali priateľsky... inštinktívne si siahol po dverách a s prekvapením si zistil, že z nich trčí kľúč. Z vnútra.

Nebol si sám, no bol si relatívne v bezpečí. Stačilo otočiť tým chladným kúskom kovu.

Až po tom, čo si prekonal prvotný šok a omámenie, si postrehol odkaz prilepený na zadnej strane tvojich dverí. Lepiaca páska už pomaly povoľovala. Nevedel si, či to je kvôli špine a vlhku, alebo kvôli tomu, že tu ležíš už dlho.

"Vitaj v našej hre.

Je nás menej, no na rozdiel od vás sme normálni. Sme ako lovci medzi zvieratami, ako bohovia medzi primitívmi. Sme lepší.

Dostaneme vás, po jednom a ešte nám k tomu pomôžete.

Nepýtaj sa prečo to robíme. Pýtaj sa, kto sme.

Ak sa chceš dostať von, musíš nás nájsť všetkých. A musíš nás zabiť.

V spacáku za sebou nájdeš dar."

Pretrel si si rukou spotené čelo a vzrušene rozbalil hrubý kus látky.

Lesklá dýka.

A štítok: "Som nevhodná pre deti do troch rokov, LOL. Dohodni sa s ostatnými, na koho ma dnes použiješ!"

Z vedľajšej cely si začul zvuk cinkania kovu. Bol čas začať sa hrať.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aha a este aby som nezabudol.

Dopredu rezervované miesta v tejto hre majú (mozu sa ich ale samozrejme zriect :)):

Alef0
Will
Baelara
Kleriker

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mam zaujem... ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
8. akákoľvek diskusia o tejto hre mimo jej témy (a prípadne skrz iné, mnou definované komunikačné kanály) bude prísne zakázaná

Chcel by som sa spytat, ako je mozne zabranit tomuto pravidlu.

Ale inak to znie vyborne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
8. akákoľvek diskusia o tejto hre mimo jej témy (a prípadne skrz iné, mnou definované komunikačné kanály) bude prísne zakázaná

Chcel by som sa spytat, ako je mozne zabranit tomuto pravidlu.

Chcel by som sa spytat, co znamena "zabranit tomuto pravidlu". :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj jAaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
prose

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hlásim sa.

Znie to dobre, čas mám a nevyzerá, že by som to nedokázal hrať.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Chcel by som sa spytat, co znamena "zabranit tomuto pravidlu".

Erm, igen hatchling slovensko dlho standig.  :oops:

Ze ci ked Krispin prehodi s Erzikou slovo o hre, tak ho bozia ruka zabije na mieste?

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa St. 23. Jan 2008, 17:47, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hehe ta hra vyzera byt akoby komunitna...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Chcel by som sa spytat, co znamena "zabranit tomuto pravidlu".

Erm, igen hatchling slovensko dlho standig.  :oops:

Ze ci ked Krispin prehodi s Erzikou slovo o hre, tak ho bozia ruka zabije na mieste?

Spolieham na to, ze to jednoducho nik nespravi, lebo sme vsetci rozumni, dospeli ludia.

HAHAHAHAHA.

Neviem - urcite ale clovek dostane ban na vsetky ostatne moje mafie. Nechcem zabijat hracov ak naozaj nebudem musiet, lebo pri takomto nizkom pocte a dost uzko nalinkovanych pravidlach to moze dost seriozne pokazit hru.

To je aj dovod, preco hladam VELMI serioznych hracov, co sa tomu naozaj chcu nasledujuci mesiac - dva pravidelne venovat.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som to asi skusil...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prihlasil by som sa, jediny problem mam s aktivnou ucastou, bojim sa totiz ze by som v priebehu buduceho mesiaca vypadol z domu asi na 4 -5 dni

a cez soboty nedele ktore vacsinu casu travim vonku by som bol aktivnejsi az niekedy vecer

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hlásim sa.
Času mám dosť. Už je v mojom okolí pokoj.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja dufam, ze subezne so Sanatoriom pojde aj dalsia Mafia, lebo na Sanatorium by som: 1. asi nemal cas, 2. urcite sa tam nezmestim. Inac aj mafiu by som navrhol obmedzit na max 10 hrcov.
Asi som trochu OT.


Hore
 Profil ICQ  

el Moderatoro
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 253
Body: 5
Bydlisko: Espana

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Arreglado / Upratané.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun