HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 556 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tam ide skor o to ze si to junaci nechcu kupit :lol:

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Pokrok nezastavis. Ved tak, ci tak uz dnes mas pomaly aj pracku pripojenu k netu nonstop (a nebude dlho trvat, kym to bude pravda), tak tam nevidim problem.

Toto nie je pokrok. Nie je to ani prinos, ani pozitivum, ani pridana hodnota. Vyzadovat always online bez realneho dovodu je sprostost.

Pracku, ktora by nesla zapnut bez pripojenia na internet, by som si rovnako nikdy nekupil.
Riso napísal:
Ako ked to chces hrat na PC, tak nevidim dovod, preco by si mal byt online, ty si vypinas pripojenie k internetu? Ved PC mas stale online.

Ano, ked cestujem vo vlaku v tuneli, ked som na chate, ked som v zahranici na cestach, ked som niekde, kde nie je wifi / 3G pokrytie, ked mi vypadne net, ked nejde elektrina, vtedy som vzdy online.

Aha nie, nie som, lebo nie som zazracny riso so zazracnym macbook pro, co ma internet vzdy a vsade a za kazdych okolnosti cez zazracny iEther.

Always online pre single player hry je obycajna debilna DRM schema ktora otravuje tak akurat platiacich zakaznikov a nic ine.

buči napísal:
Tam ide skor o to ze si to junaci nechcu kupit :lol:

Prvy pokus si neuhadol, skus znova. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Toto nie je pokrok. Nie je to ani prinos, ani pozitivum, ani pridana hodnota. Vyzadovat always online bez realneho dovodu je sprostost.


Myslim, ze sa tym smerom uberaju vsetky hry, cize to nezastavis.

Citácia:
Ano, ked cestujem vo vlaku v tuneli, ked som na chate, ked som v zahranici na cestach, ked som niekde, kde nie je wifi / 3G pokrytie, ked mi vypadne net, ked nejde elektrina, vtedy som vzdy online.


To su extremne situacie, vo vlaku v tunely, no 5 minut sa nemozes hrat, to mi ako velky problem nepride. Naco ides na chatu, ak chces hrat PC hry. V zahranici na cestach, ak si na dovolenke, tak to iste co chata, inac wifi mas v kazdom hotely... Ako casto ti nejde elektrina? To sa stane tak dva krat do roka na hodinu dve.

Citácia:
Always online pre single player hry je obycajna debilna DRM schema ktora otravuje tak akurat platiacich zakaznikov a nic ine.


Ja som to pochopil tak, ze to je iba multiplayer hra. Nema to single player. Cize to mi zmysel dava.


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak a je to potvrdene. PS4 je PC. *clap, clap*

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ako ked to chces hrat na PC, tak nevidim dovod, preco by si mal byt online, ty si vypinas pripojenie k internetu? Ved PC mas stale online.

Mam notebook, s ktorym pobehujem hore-dole a dokonca ho nevypinam, ale hibernujem. A kedze najviac casu na hranie mam na cestach, resp. miestach, kde nemam net a fejsbuciky a podobne, tak budem odsudeny na OpenTTD, lebo bohuzial 3G medzi KE a BA je strasne a WiFi tiez nie je uplne standardna vec.

Cele je to o tom, ze si vymysleli, ze bude to furt online a argumentuju risovinami, ze to ma nepochybne "pokrok" a "zakaznik to chce" a "je to integralna sucast gaming experience" a "zakaznik nema co vychadzat so svojim PC(ehm) von do divociny", ale jediny zmysluplny argument, co som videl, je v tom, ze na cloude sa predpocitava par hernych veci.

Citácia:
a som to pochopil tak, ze to je iba multiplayer hra. Nema to single player. Cize to mi zmysel dava.

Uniklo ti vyssie, ze Regions can alternatively be set to private for solo play.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Myslim, ze sa tym smerom uberaju vsetky hry, cize to nezastavis.

Nastastie si myslis uplne zle.
Riso napísal:
To su extremne situacie, vo vlaku v tunely, no 5 minut sa nemozes hrat, to mi ako velky problem nepride. Naco ides na chatu, ak chces hrat PC hry. V zahranici na cestach, ak si na dovolenke, tak to iste co chata, inac wifi mas v kazdom hotely... Ako casto ti nejde elektrina? To sa stane tak dva krat do roka na hodinu dve.

Mozno to su extremne situacie pre teba, ale pre cloveka co relativne vela cestuje za pracou, to extremna situacia nie je.

Mysliet ci, ze wifi je v kazdom hoteli (a ze je odblokovane na vsetkych potrebnych portoch, ze je stabilne a dostatocne rychle) je naivne a neinformovane.

Riso napísal:
Ja som to pochopil tak, ze to je iba multiplayer hra. Nema to single player. Cize to mi zmysel dava.

Pochopil si opat zle, Simcity je single player hra s elementami socialnych sieti, ktora dokonca ma dedikovany single player mod, kde su aj tieto elementy vypnute.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V pohode riso nesnaz sa ..v skutocnosti im vadi len jedno..pokusim sa to vysvetlit v dvoch linkoch
http://www.youtube.com/watch?v=WCkOmcIl79s
a
http://www.youtube.com/watch?v=wy04c-6DEgE

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
V pohode riso nesnaz sa ..v skutocnosti im vadi len jedno..pokusim sa to vysvetlit v dvoch linkoch
http://www.youtube.com/watch?v=WCkOmcIl79s
a
http://www.youtube.com/watch?v=wy04c-6DEgE

Si kompletne vedľa. Myslím, že Alef a Annun si určite môžu dovoliť kúpiť hru, ktorú naozaj chcú. "Always online" verzia DRM je imho neskutočne retardovaná pre akýkoľvek singleplayer aspekt a naozaj tam nemá čo robiť, pochopím ešte Blizzard verziu "lognúť sa musíš s net pripojením, ale potom ho môžeš vypnúť a hrať sa singleplayer koľko chceš" (i keď tá mala zas úplne iné problémy). No pre kerú Máriu musím sedieť na nete, keď sa chcem hrať (odveci, ale poslúži ako príklad) Tetris? Aby som mohol kedykoľvek zdielať svoje skóre s celým svetom, alebo nedajbože mať možnosť prizvať kedykoľvek do hry druhého človeka čo by hral (dajmetomu) za mňa? WHY? Nútiť ľudí robiť niečo čo vôbec nechcú alebo nevyužijú mi príde ako retardovaný "hurá sme manažérske ovce" marketing a rozhodnutie na úrovni týpka, čo normálneho hráča nevidel ani zdaleka. Zynga, iPhone a Android style bullshit pre "casual gamerov" nerátam, lebo to má s normálnym gamerom spoločné asi toľko ako dieťa čo si stavia pieskový hrad s architektom.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
V pohode riso nesnaz sa ..v skutocnosti im vadi len jedno..pokusim sa to vysvetlit v dvoch linkoch
http://www.youtube.com/watch?v=WCkOmcIl79s
a
http://www.youtube.com/watch?v=wy04c-6DEgE

Ano buci, lebo ked nesuhlasim s DRM schemami, musim byt absolutne a jedine pirat a zlodej a pliaga sveta. :roll:

Ani nahodou nemozem byt platiaci zakaznik, ktoreho tieto schemy irituju, lebo mu nedovoluju hrat hry takym sposobom, akym by chcel, alebo v niektorych pripadoch mu nedovoluju hrat hry, za ktore si zaplatil, vobec.

Hry, ktore vyzaduju always online, nehram. Z principu. Nekupujem ich, nepiratim ich, nehram ich.

To mi ale neberie pravo o nich pisat, ani pravo stazovat sa.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aha vidim, ze uz ste mu nalozili ... nevadi pridam sa aj ja :D

Riso> Pretoze cele IT sa dost presuva na mobilne zariadenia (a zahrna to aj hranie) vyzadovat stale pripojenie na internet je koktina, kde ti v zahranici s notebookom budem zhanat net? Wi-Fi zdaleka neni vsade len tak v meste. Ked mam cas dve hodiny v lietadle a pod? Mimo to ano internet este stale proste moze neist (zakaznici takeho UPC by ti vedeli rozpravat prihody). A ceresnicka on top je nedostupnost serverov ktore sa maju starat o to online hranie (Diablo 3 much?) Pre mna ako platiaceho zakaznika je pridana hodnota nulova. Pri hre ktoru mas celu lokalne a cez net funguje iba DRM je evidentne najmensi problem ten online element odtranit.

Buci> Co prosim ta mam problem zakupit na tabletovej hre ktora je zadarmo?


Annun>A este si urcite aj podporovatel Zionu!

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nas z risom neoblafnete vy chamrad zlodejska
vsetci vieme ze mat stale pripojenie na net je cool takze ho vsetci mame
tvrdil to uz aj vizionar Jobs

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Nastastie si myslis uplne zle.


Prosim o hlbsie vysvetlenie toho, preco sa mylim. Velmi sa v poslednej dobe sice v novych hrach neorientujem, priznavam. Ale pokial viem, tak vacsina noviniek proste pocita s tym, ze to hras, ked si online, aj ked hras singleplayer. Napriklad Far Cry 3, myslim, ze ked nie si online, tak stale mozes hrat, ale achievements myslim, ze vyzaduju net. Okrem toho sa hry presuvaju viac na konzoly, kde sa s internetom pocita, vid Playstation 4 bude vyuzivat skoro na vsetko cloud, detto novy XBox, Steam konzola, co vide tento rok to iste. A aj hry na PC uz malokto kupuje inak ako cez Steam alebo Origin a tam sa tiez pocita s tym, ze si online (aj ked vacsinu hier vies spustit aj v offline mode).


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Prosim o hlbsie vysvetlenie toho, preco sa mylim. Velmi sa v poslednej dobe sice v novych hrach neorientujem, priznavam. Ale pokial viem, tak vacsina noviniek proste pocita s tym, ze to hras, ked si online, aj ked hras singleplayer. Napriklad Far Cry 3, myslim, ze ked nie si online, tak stale mozes hrat, ale achievements myslim, ze vyzaduju net. Okrem toho sa hry presuvaju viac na konzoly, kde sa s internetom pocita, vid Playstation 4 bude vyuzivat skoro na vsetko cloud, detto novy XBox, Steam konzola, co vide tento rok to iste. A aj hry na PC uz malokto kupuje inak ako cez Steam alebo Origin a tam sa tiez pocita s tym, ze si online (aj ked vacsinu hier vies spustit aj v offline mode).

Ak sa hra da spustit v offline mode, nie je to always online DRM.

Ako si sam spravne poznamenal, valna vacsina modernych hier, aj ked ma online komponent, always online nevyzaduje.

Ked uz aj sam velky Ubisoft prizna, ze invazivne DRM mozno nie je ten najlepsi sposob riesenia "piratskeho problemu", je to co povedat.

A to sa bavime len o AAA scene, ak by sme sa bavili o indie scene, ktora na PC preziva absolutnu exploziu, tam je always online skoro nemyslitelny prehresok, ak sa bavime o single player hrach.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale Steam je super vec a keby som hral hry, tak si ho kupim, ale ako sam hovoris, kopa hier je v offline mode (a poznam hardcore steamerov, ktori nadavaju na always online hry). Pokial by niekto povedal "OK, toto je exkluzivny titul, Solitaire FullHD Multiplayer len na XBoxe", tak to uplne pochopim -- konzola nema tendenciu byt prenasana [hlavne zobrat telkac na cesty nic moc teda].

Napr. si viem predstavit aj to, ze PS4 s ich streamingom je skvely napad, aj ked podla prvotnych sprav ani diva svina netusi, ako to presne bude fungovat.

Ale na PCckach, potazmo hernych notebookoch v pripade hier, ktore naozaj nemaju ziadnu vnutornu logiku, mat ten online komponent je uplne mimo.

Samozrejme, je mozne, ze som stary dinosaurus na pokraji vyhynutia, ktory nadava na to, ze svet sa zmenil a on ho nechape :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ale Steam je super vec a keby som hral hry, tak si ho kupim

A keby len jeden, ale aj dva!

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 556 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 31 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun