HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 556 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Ďalšia
Autor Správa

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.pcgamer.com/2013/02/22/why-i ... r-kings-2/

ako desatrocneho totalwar fanusika ma CK II uplne rozobral.
komplexna historicka RPG Strategia ktora ma po mesiacoch bavi este viac ako na zaciatku!


a najcastejsie sa hram v offline mode :)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ale Steam je super vec a keby som hral hry, tak si ho kupim, ale ako sam hovoris, kopa hier je v offline mode (a poznam hardcore steamerov, ktori nadavaju na always online hry). Pokial by niekto povedal "OK, toto je exkluzivny titul, Solitaire FullHD Multiplayer len na XBoxe", tak to uplne pochopim -- konzola nema tendenciu byt prenasana [hlavne zobrat telkac na cesty nic moc teda].

Napr. si viem predstavit aj to, ze PS4 s ich streamingom je skvely napad, aj ked podla prvotnych sprav ani diva svina netusi, ako to presne bude fungovat.

Ale na PCckach, potazmo hernych notebookoch v pripade hier, ktore naozaj nemaju ziadnu vnutornu logiku, mat ten online komponent je uplne mimo.

Samozrejme, je mozne, ze som stary dinosaurus na pokraji vyhynutia, ktory nadava na to, ze svet sa zmenil a on ho nechape :-)


No osobne sa domnievam, ze PC hry pomaly ale isto vymieraju, hry sa postupom casu presunu hlavne na konzoly a trochu na tablety. PC bude postupne vymierat a jedinym jeho vyuzitim zostane kancelaria. Mozno sa mylim, ale myslim, ze tymto smerom sa to ubera. A konzoly a tablety su zariadenia, u ktorych sa s pripojenim na net bude pocitat stale viac a viac (vid nove verzie najviac popularnych konzol, co vychadzaju tento rok, vsadili na cloud).

Herny notebook je takisto podla mna dinosaurus, velmi nevidim jeho zmysel. Vobec si myslim, ze notebooky pojdu trochu do uzadia a ludia budu viac vyuzivat tablety (popripade hybridy medzi tabletom a notebookom ako Surface.... a tie urcite vykonom na hranie hier nestacia).


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
No osobne sa domnievam, ze PC hry pomaly ale isto vymieraju, hry sa postupom casu presunu hlavne na konzoly a trochu na tablety. PC bude postupne vymierat a jedinym jeho vyuzitim zostane kancelaria. Mozno sa mylim, ale myslim, ze tymto smerom sa to ubera.

V dohladnej dobe sa to tym smerom neubera. Ale tak ty mozno vidis patdesiat rokov dopredu. U teba nikto nevie.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
No osobne sa domnievam, ze PC hry pomaly ale isto vymieraju, hry sa postupom casu presunu hlavne na konzoly a trochu na tablety. PC bude postupne vymierat a jedinym jeho vyuzitim zostane kancelaria. Mozno sa mylim, ale myslim, ze tymto smerom sa to ubera. A konzoly a tablety su zariadenia, u ktorych sa s pripojenim na net bude pocitat stale viac a viac (vid nove verzie najviac popularnych konzol, co vychadzaju tento rok, vsadili na cloud).

Herny notebook je takisto podla mna dinosaurus, velmi nevidim jeho zmysel. Vobec si myslim, ze notebooky pojdu trochu do uzadia a ludia budu viac vyuzivat tablety (popripade hybridy medzi tabletom a notebookom ako Surface.... a tie urcite vykonom na hranie hier nestacia).

Ludia sa "domnievaju" ze PC hranie umrie uz 15 rokov a ta svina nie a nie zdochnut.

PC hranie momentalne preziva absolutnu renesanciu, vychadza a predava sa na nom viac hier a vo viac zanroch, ako kedykolvek pred tym. Minuly rok bol uplne sokujuci v tom, kolko dobrych titulov vyslo na PC a ako dobre sa im darilo.

V predajnosti moze momentalne smelo konkurovat konzolam, ma zabehane tituly, znacky aj zanre, absolutne dominuje v profi hracskych sportoch a masivnych online hrach, ma zivu a aktivnu indie a modersku komunitu a nejavi ziadne, ale absolutne ziadne znamky vymierania.

Vsetci velki publisheri sa postupne vracaju na PC a otvaraju po vzore Steamu vlastne obchody (momentalne mame medze velkymi hracmi rovno styri, Uplay, Origin, Steam a GOG), ktorym sa podla vsetkeho velmi dari.

Novo ohlasene konzoly su podla vacsiny pozorovatelov hardwarovo uz teraz pozadu za PCckami, teda sa neocakava ziadna velka revolucia.

PC sa za posledne roky velmi pekne vyprofilovalo, ano uz to nie je masova zalezitost, z mojho pohladu je to ale len dobre.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, je priam uzasne ako vdaka zastaralym konzolam a mobilnym zariadeniam je PC opat ta najvykonnejsia platforma. No a ked sme pritom tak aj vdaka online elementom sa to este dlho nezmeni pretoze na prenos dat treba co? Najmensi mozny data flow. Mobilne datove siete su very well pretazene, nova generacia je este len v zakladoch a pevna infrastrutura zase tiez neni take terno aby sme hrali coop hry v 4K rozliseni premietane na vsetky steny izby.

Druha vec zvolena technologia distribucie a zodpovedajuce distribucne kanaly. Mobilne zariadenia tazia z marketov, na PC su hore vymenovane online sluzby, konzoly sa stale spoliehaju na krabice a pevne media. A ta cena hier ... seriozne som uz uvazoval nas kupou konzoly, niekolko krat, ale za tie ceny pri pomere ako vela sa hram sa mi to fakt neoplati. A stare hry co mam na PC na konzolu nezmigrujem bez dodatocnej investicie.

Takze hej, PC hranie je mrtve uz od vydania PS1 co si pamatam ... asi nieco ako so Sovietskym Zvazom na vecne casy.

Ale na rozdiel od konzoli ktore su uniformne a vyrobca si robi co chce, PC je ziva platforma kde si vyskladas to co potrebujes a tak je logicke, ze aj uzivatelia protestuju ked sa niekto snazi zavadzat uniformne konzolove riesenia ktore v tomto svete ale nemaju zmysel pokial hra vyslovene nieje stavana na online hranie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jemne mimo temy: pobavilo ma, ked som sa dozvedel, ze PS4 bude dodana az v Q4.

Ako hovoria predrecnici, trh sa usadil, pozicie zakopali a nejake mretie rozhodne nevidiet -- mozno jedine konvergencia k stavu, ze konzola sa od PC notebooku lisit tym, ze ma customizovany bezny hardver v pritazlivej forme a za rozumnu cenu. Explicitne to vidiet na tej PS4ke, co je, ako citam, upravene x86 s upravenym Radeonom a 8GB RAM, nadrbu tam USBcka, HDMI a bude dobre, lebo vyvojari nemusia customizovat hru cez tristo konfiguracii, ale nadrbu a odladia to na jednej (think Mac).

A PC neumrie, lebo indie. A na rozdiel od Vizionara Jobsa II. som to uz raz videl -- v indie stolovych RPG, ktore totalne prestavali trh.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Hej, je priam uzasne ako vdaka zastaralym konzolam a mobilnym zariadeniam je PC opat ta najvykonnejsia platforma.


To bolo tak vzdy. PC boli vzdy vykonnejsie ako konzoly a napriek tomu sa konzoly presadili. Asi tam su ine dovody ako vykon. Viac pohodlia (lezis v gauci s ovladacom a hras sa, v pripade PC potrebujes mys a klavesnicu, a to je strasne nepohodlne), lacnejsie (predsa do PC musis furt investovat, aby si vedel hrat najnovsie PC hry s rozumnym poctom framov za sekundu a v fullhd rozliseni, konzolu kupis lacno a nemusis upgradovat roky a vsetky hry bezia bez problemov, lebo su pre konzolu optimalizovane) etc.

Citácia:
No a ked sme pritom tak aj vdaka online elementom sa to este dlho nezmeni pretoze na prenos dat treba co? Najmensi mozny data flow. Mobilne datove siete su very well pretazene, nova generacia je este len v zakladoch a pevna infrastrutura zase tiez neni take terno aby sme hrali coop hry v 4K rozliseni premietane na vsetky steny izby.


No ved s Playstation nemusis pouzivat mobilnu siet... A co sa tyka mobilnych zariadeni ako tablety.... tak tam su hry uplne ine a jednoduchsie ako PC, cize to neporovnavaj. Hry na tablety nie su pre gamerov, ale len proste na oddych pre obycajnych ludi a tie hry su velmi nenarocne, ved tablety su vykonom roky pozadu za PC.... co da rozum, ved to je ovela mensie a prenosnejsie zariadenie s uplne inym ucelom.

Citácia:
Druha vec zvolena technologia distribucie a zodpovedajuce distribucne kanaly. Mobilne zariadenia tazia z marketov, na PC su hore vymenovane online sluzby, konzoly sa stale spoliehaju na krabice a pevne media. A ta cena hier ... seriozne som uz uvazoval nas kupou konzoly, niekolko krat, ale za tie ceny pri pomere ako vela sa hram sa mi to fakt neoplati. A stare hry co mam na PC na konzolu nezmigrujem bez dodatocnej investicie.


No ved ked kupis konzolu, tak tvoje PC neprestane existovat. Cize stare hry ako Jagged Alliance alebo Spellcross mozes stale hrat na PC. Akurat ti odpada nutnost investovat do PC kazdy rok viac penazi.... nove hry uz budes hrat na konzole a usetris kazdy rok peniaze za novu graficku kartu, viac RAM, lepsi procesor etc.

Citácia:
Takze hej, PC hranie je mrtve uz od vydania PS1 co si pamatam ... asi nieco ako so Sovietskym Zvazom na vecne casy.


Je to postupny proces. Ked si spomenies, ako na tom bolo PC pred 15 rokmi a teraz.... tak proste vidis, ze je tam postupny prepad. Mozno, ze sa to teraz ustali, neviem. Ale uz to nikdy nebude monopol ako kedysi, myslim, ze konzoly sa stavaju hlavnym sposobom ako hrat video hry a PC zostane skor niche priestorom.

Citácia:
Ale na rozdiel od konzoli ktore su uniformne a vyrobca si robi co chce, PC je ziva platforma kde si vyskladas to co potrebujes a tak je logicke, ze aj uzivatelia protestuju ked sa niekto snazi zavadzat uniformne konzolove riesenia ktore v tomto svete ale nemaju zmysel pokial hra vyslovene nieje stavana na online hranie.


No myslim, ze pokusenie vyskladat si, co potrebujes, ma mensina fajnsmekrov a geekov. Vacsina ludi nema cas ani knowledge sa zaoberat vecami, ako aku graficku kartu a CPU, kolko RAM by moje PC malo mat. A potom zistia, ze najnovsi first person shooter nemozu hrat, lebo na to potrebuju novu graficku kartu, inac to mozu hrat akurat v malom rozliseni a s biednym fps. Myslim, ze vacsina ludi chce kupit zariadenie, ktore je uniformne a vsetky hry, co nanho vydu, pojdu hrat na maximum detailoch, lebo su pre to zariadenie optimalizovane. A nepotrebujes do konzoly stale investovat ako do PC. S PC potrebujes upgrade kazdy rok, inac si nove hry nezahras na maximum detailoch, s maximum rozlisenim etc.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Je to postupny proces. Ked si spomenies, ako na tom bolo PC pred 15 rokmi a teraz.... tak proste vidis, ze je tam postupny prepad. Mozno, ze sa to teraz ustali, neviem. Ale uz to nikdy nebude monopol ako kedysi, myslim, ze konzoly sa stavaju hlavnym sposobom ako hrat video hry a PC zostane skor niche priestorom.

Ukaz mi graf*.

EDIT: Jaj sorry, zabudol som s kym sa rozpravam.

Tu nik nehovori, ze je to monopol, tu sa hovori, ze tebou announcovane "PC MRIE" je uz ohlasovane sto rokov a vyrok z tvojich prstov je komicky. O to viac, ze nemas argumenty okrem "je mrtve, lebo vidim, ze je mrtve, a to vidim z toho, ze je mrtve". Jedine co sa stalo je, ze prisla PSka a prisiel XBox a tie si ukrojili z kolaca tam, kde je na to skvely potencial -- na mieste instantnej zabavy.

Mam len otazku: keby PC islo do kanala, preco by taky Steam expandoval na Linux? Lebo nemaju co robit s peniazmi a chcu potesit tucne bradokrke nerdy, ako sme ty a ja?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso> povodne konzoly boli zalozene na svojej architekture, prve PS bezalo este na starych RISC procesoroch pretoze to vzdy bolo vykonnejsie nez PC. Az s prichodom Xboxu sa z toho stalo PC v inej krabici.
Takze tak.

Na konzole nesetrim vobec nic, PC som neupgradoval posledne asi styri roky. Cize zakladny cenovy rozdiel je v hrach. A ked budem chcet upgrade tak do PC vlozim zase iba nejaku vykonnejsiu graficku kartu. Co bude tak polovica ceny akejkolvek konzoly.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
PC som neupgradoval posledne asi styri roky.


Tak potom neverim, ze hras nove hry na max detailoch. Skus si pustit Far Cry 3 na full hd maximum detaily a povedz mi, ako to bezi... Ak ti staci hrat hry na polovicnych nastaveniach a slabom rozliseni, tak upgradovat nemusis.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dakujem Risovi za kulatne preskocenie otazky, ktora narusa jeho Vizie.

Pokracujem otazkou c. 2, while heavily using R-logic: preco by si mal hrat hry prave na najvyssich detailoch?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Debatovat o PC hrani a jeho umierani nema ziaden zmysel, je to debata, ktora sa taha uz dekadu.

PC hry nemaju vo vseobecnosti taku predajnost, ani take pokrytie ako konzoly (ak konzoly skombinujeme), stale ale tvoria velky trh, jednak pre hardcore a profi hracov, jednak MMO a v neposlednej rade casual (vsetky tie fejsbooky a zyngy a hovadiny).

Jednoduche googlenie ti vrati v prvych desat vysledkoch clanky jasne dokazujuce, ze PC umiera a clanky jasne dokazujuce, ze PC rastie:

umierame:
http://hothardware.com/News/ESA-Figures ... -is-Dying/
(poznamka - autor hore uvedeneho clanku dost nechutne klame, pretoze zverejnene grafy nezahrnaju digitalne tituly, aj ked on pise opak - lahko sa to da overit v samotnej studii ESA tu: http://www.theesa.com/facts/pdfs/esa_ef_2012.pdf - tu uz PC gaming vyzera uplne zdravo, kedze ked sa pozriete na graf predajnosti v dolaroch, ktory zahrna aj digitalne tituly, je to porovnatelne s konzolami)
http://tech.fortune.cnn.com/2012/07/05/ ... -comeback/
(opat, nezahrna digitalne tituly)

rastieme:
http://www.forbes.com/sites/johngaudios ... n-in-2011/
http://www.pcgamer.com/2012/08/01/ea-fi ... -revealed/

Ako dlhorocny PC hrac nevidim ziadne znamky umierania, ako som uz pisal hore.

Kriste pane, Steam ma 40 milionov uzivatelov, Origin 22.

To nie su fazulky.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Kriste pane, Steam ma 40 milionov uzivatelov, Origin 22.


A Steam tento rok vydava Steam konzolu... Tiez si chcu ukrojit trochu z konzoloveho kolaca :)


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Valve (nie Steam, Steam je meno programu) nevydava zadnu konzolu, nevies o com hovoris.

Valve"ohlasil" de facto standardne HTPC, ktore zrejme pobezi na Linuxe so Steam front-endom.

To ma asi tak daleko od konzoly, ako sa len da. Ked si PC prestahujes do obyvacky, nestane sa z toho magicky konzola. Viem o com hovorim, PC mam obyvacke, napojene na telku a konzola to urcite nie je.

(Ohlasil je v uvodzovkach, lebo dokopy este nic nepovedali, takze ak nespavas s Gabeom, vies prd a vymyslas si)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Valve (nie Steam, Steam je meno programu) nevydava zadnu konzolu, nevies o com hovoris.

Valve"ohlasil" de facto standardne HTPC, ktore zrejme pobezi na Linuxe so Steam front-endom.

To ma asi tak daleko od konzoly, ako sa len da. Ked si PC prestahujes do obyvacky, nestane sa z toho magicky konzola. Viem o com hovorim, PC mam obyvacke, napojene na telku a konzola to urcite nie je.

(Ohlasil je v uvodzovkach, lebo dokopy este nic nepovedali, takze ak nespavas s Gabeom, vies prd a vymyslas si)


Bude sa to volat Steam Box a ano, je to konzola. To, ze pouziva PC hardware a Linux na tom nic nemeni. PS4 bude tiez pouzivat standardne PC suciastky a stale to bude konzola. Valve si nechal patentovat aj vlastny controller.

Pokial viem, tak by to malo ist do predaja tento rok. Tak hovori vacsina clankov.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 556 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun